Free TO Play

سلام
با توجه به گسترش روزافزون بازیهای رایگان (Free to play) تصمیم گرفتم تا این گفتگو رو ایجاد کرده و درمورد بازی های مختلف گفتگو کنیم و نتیجه را در پست اول قرار بدیم تا بتونیم بازی مورد علاقمون تو سبک های مختلف رو پیدا کنیمچرا که ما تو ایران محدودیت هایی داریم که امکان آزمون و خطا در مورد بازی ها رو نمیده .پس خوبه که تجربیات همدیگر از این قبیل بازی ها رو به طور سازماندهی شده تری به اشتراک بذاریم.
سعی می کنم به مرور زمان پست اول رو آپدیت کنم .
از تمام کسانی که با نظراتشون به من تو بهتر شدن این تاپیک کمک می کنن ممونم . به خصوص kparsakia , zeus1

.............................................................................................................
لیست بازی های پیشنهادی

MOBA
این بازی ها از بهترین های سبک MOBA هستند البته بازی های دیگری هم هستند اما این ها بهترینن.
با توجه به شباهت هایی که دارن ، هرکدوم شیوه خاص خودشو داره که باعث میشه تجربه متفاوتی از این سبک داشته باشید

SHOOTER

این بازی shooter سوم شخص هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره Gamespot بهش 8.5 داده.بزرگترین مشکلش حجم بالای اونه که باید 12.2 گیگ رو دانلود کنید !

این بازی FPS هست . گرافیک و گیم پلی خوبی داره و امتیازات خوبی گرفته . Gamespot بهش 8 داده. از طریق استیم قابل دانلوده و 4 گیگ حجمشه.

این بازی FPS هست .از طریق استیم قابل دانلوده و حجمش موقع دانلود 1.6 گیگ هست .گرافیک و گیم پلی خوبی داره .

Alliance of Valiant Arms
سبک :‌FPS
حجم :‌ 4.8 GB
سایت :‌ ava.aeriagames.com
توضیحات :‌از طریق استیم قابل دانلود هست

SIMULATOR
سبک : MMO
حجم : 4.5 GB
سایت : World of Tanks — Free Online Game

MMORPG
Rift
سبک : MMORPG
حجم : 9 GB
سایت : RIFT®

Tera : Rising
حجم : 22 GB
سایت : Home - Tera Europe

سبک :‌ MMORPG حجم :‌ 7.2 GB
سایت :‌ http://www.ageofwushu.com & Age of Wulin Official Website - Free to Play Martial Arts MMORPG
توضیحات : ناشر این بازی تو امریکای شمالی snail games با نام age of wushu و تو اروپا gpotato با نام age of wulin هست.

Aion : Ascension
حجم : 27 GB
سایت : AION Free-to-Play

Vindictus
سبک:MMORPG
حجم : 2 GB
سایت : Vindictus
توضیحات : از طریق استیم قابل دانلود هست

ACTION RPG

سبک : Action RPG
حجم : 2.98 GB
سایت : Dragon Nest - The Number 1 Action RPG

Path of Exile

حجم : 5.49 GB
سایت : www.pathofexile.com

C9 (Continent of the Ninth Seal)
حجم : 4.7 GB
سایت : Unrivaled Action RPG - C9

..............................................................................................................

لیست سبک MOBA

Dota 2
League of legend
Heroes of newerth
Smite

..............................................................................................................

لیست
سبک SHOOTER

Planetside 2
Hawken
Battlefiled hero
Mechwarrior Online
Team Fortress 2
CrossFire: Rival Factions
Ghost recon online
APB reloaded
Blacklight Retribution
Tribes Ascend
Arctic Combat
A.V.A
Renaissance Heroes
Tactical intervention

.............................................................................................................

لیست سبک SIMULATOR

Wolrd of tanks
War Thunder: World of Planes
Need for speed World

لیست سبک RPG

FireFall
Rift
Marvel Heroes
Dragon Prophet​
Dragon nest
Warframe
Tera : rising
RaiderZ
Allods Online
EverQuest II
DC Universe Online
Star Wars : The Old Republic
Aion: Ascension
Lord of the ring online
Age Of Conan
Vindictus
Runes of Magic
Aika online
Perfect world
Dungeons and Dragons Online
The Runescape
Savage 2
Realm of the Mad God
Neverwinter
Age of Wulin/Wushu
C9

Coming Soon

Warface
Otherland
Core Blaze
Kingdom Under Fire II
Prime World
End of Nations
Ragnarok 2
LoadOut
C&C
Cabal 2
Infinite Crisis

آخرین ویرایش:

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
البته giveaway خیلی داره گیر آوردنش سخت نیست :D
بگذریم از دوتا 2 حالا!
warthunder رو به لیست اضافه کن .
لیست coming soon هم بذار! بازی هایی که به زودی منتشر میشن...

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
پس چرا تو استور استیم با قیمت 29.99 دلار به فروش میره؟ :-/
-
Path Of Exile هم یک عنوان RPG/Action هست که اونم f2p ـه. (البته الان تو مرحله OpenBeta رایگان هست، بعد ریلیز رو نمیدونم!)
dota 2 الان Closed beta هست
Closed beta هم دو حالت میشه بازی کرد
یکی رایگان که از طریق giveaway و یا شانسی به دست میاد
یکی EA یا همون early access که از طریق خرید به دست میاد

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
نه! عین Counter هست فقط کارتونی....

---------- نوشته در 09:25 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 09:12 PM ارسال شده بود ----------

1.Dragon nest
2.Warframe
3.Tera : rising
4.RaiderZ
5.Allods Online
6.EverQuest II
7.Age of Wulin
8.Star Wars : The Old Republic
9.Aion: Ascension
10.Lord of the ring online
11.Age Of Conan
12.Vindictus
13.Runes of Magic
14.C9
15.AIKA ONLINE
16.PERFECT WORLD
17. Dungeons and Dragons Online
18. DC Universe Online

توی این لیست میشه گفت همرو بازی کردم! Raiderz رو خط بزن واقعا ضعیفه حتی امکان داره quest هات قطع شه بی quest بمونی!!
Aika online رو صد در صد خط بزن . ever quest 2 هم خوب نیست خیلی p2w هست...
dc universe online تو ایران میشه گفت غیر ممکنه!
Perfect World اصلا بازیش Balance نیست فوق العاده ضعیفه فقط منبع پول در آوردن شرکت perfect world entertainment ـه...
توی Coming Soon حتما Neverwinter رو اضافه کن
هم چنین Archeage که یکی از شاهکار ها خواهد بود
Archolrd 2 هم که قراره بیاد بذار
Dragon Prophet هم همینطور
Path Of Exile هم یک عنوان RPG/Action هست که اونم f2p ـه. (البته الان تو مرحله OpenBeta رایگان هست، بعد ریلیز رو نمیدونم!)
این بازی همیشه رایگان خواهد بود . کاملا سبکش مثل Diablo هست ولی پیشنهاد میکنم اگه Diablo بازی کردین سراغش نرین چون ضد حاله!

zeus1

کاربر سایت
Apr 25, 2009
140
نام
حمیدرضا
اگه میخوای لیست cooming soon بزاری اینا رو هم بزار فقط نمیدونم اینا F2P هستن یا نه

1-َArcheAge که دارن با کرای انجین میسازنش و سالهاست داره ساخته میشه این بازی امیدوارم واقعا اون چیزی که میگن دربیاد کلی هم کانتنت داره و هی داره اضافه میشه به بازی
2- Bless
3- Core Blaze
4- yulgang 2
5- Blade & Soul
6- The Elder Scroll
7- C&C
8- cabal 2 اینم دارن با کرای انجین میسازن
9- S carlet Blade اینم یه بازی دخترونه، رسما کاراکتر مرد نداره بازی (قبلا اسمش Q ueens Blade بود)

یه دمو هم همین الان از بازی Soldier Front 2 دیدم که قراره Aeria Game بده بیرون بازی رو
اگه این دمو CG نباشه بازی واقعا عالی به نطر میاد حداقل تو بخش گرافیک

یه چیزی هم من بگم که اکثر بازیهای F2P یه جورایی P2W هم هستن، چن تا بازی هم که من بازی کردم اینطوری نبودن درشون تخته شده بعد از یه مدت

این Aika هم این Realm vs Realm و PvP اش بد نیستن حالا میخوای خط بزنی دیگه با خودت البته بگذریم از مشکل بالانس و Gender Lock بودن کاراکترها

Perfect World هم من کلا دو بار رفتم تو بازی :d خوشم نیومد ازش به خاطر اینکه تو لیست دادمش به خاطر امتیازهای خوبش و اینکه تو سایتهای ممو خوب تحویلش میگیرن فن هم زیاد داره بازی

این بازی DC Universe هم Multi Platform هست مثل بازی Free Realm اگه اشتباه نکنم

این ArchlordX هم زیاد جالب نیست حداقل تو Open Beta ی که من بازی کردم اینطوری بود
یه چیز تو مایه های همون Archlord بوده یه خورده گرافیکشو بهتر کردن

خود Archlord هم که خدای باگه، واسه من بعد از بارها دانلود و نصب غیر قابل بازی بوده فقط تونستم برم داخل بازی هیچ وقت نتونستم درست بازی کنم باز اون موقعی که بازی ماله Codemaster بود اوضاع بازی بهتر بود نسبت به الان که ماله WebZen هست

این بازی Uncharted Waters رو هم بازی بدی نیست به اضافه Battle Forge

آخرین ویرایش:

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
archlord 2 با X فرق داره! 2 فقط کره ای هست ...
Archeage هم الان نسخه کره ایش اومده بازی کردم ولی چیزی از زبونش سر در نیاوردم !!
Aika رو برا همین بالانسش میگم ارزش زیادی نداره...
Perfect world خوب بود... بود....! الان Melee ها میتونن 5 attack در ثانیه بدن ولی Mage های بدبخت چی کار کنن؟!
بازی های Aeria games رو باید خط کشید بخاطر هیلترینگ!
Bless عالی خواهد بود ولی سال 2014 میاد دیگه coming soon نیست :D
به FPS ها Renaissance Heroes و Tactical intervention رو اضافه کن جدیدن
The Aurora World هم یه عنوان جدید و ضعیفه که من از Alpha بازیش کردم . گرافیک نداره هیچی نداره! ترکیب ناشیانه ی چند بازی از عنوان MMORPG هست همین!
Core Blaze خوبه برای Coming Soon خوب دارن روش کار میکنن
در کل به نظر من عناوینی که هم به سلیقه ی ایرانیا میخورن هم واقعا عالین و روشون داره کار میشه و بهشون میشه امیدوار بود :
Archeage
Bless
Core Blaze
مخصوصا اولی که خیلی هم سر و صدا کرده چند سالی هست روش کار میکنن . گرافیک بازی عالی هست همه چی خوب کار شده . بزرگ ترین سازنده های MMORPG به صورت مشترک روش کار کردن و از یکی از بهترین موتور های بازی سازی استفاده شده برای ساختش .
yulgang 2 هم یه کپی downgrade شده از blade and soul هست!
ولی Blade and soul که ساخته ی ncsoft هست یعنی شرکتی که AION , GW , Lineage رو ساخته برای ایرانی ها لذت بردن ازش غیر ممکنه . چون نیازمند حرکات و reflex خیلی سریع هست که هر چقدر سریع باشی با پینگی که ما داریم (حتی بالای 100) نمیتونیم خوب توش عمل کنیم
من خودم معمولا یه بازی از هر سبکی دارم که به صورت Active بازیشون میکنم .
moba : hon
mmorpg : allods online البته تا اومدن Neverwinter که حداکثر تا تابستون میاد
FPS : Arctic Combat اینم تا اومدن Warface میزنم البته Arma 2 Free هم تو لیست دانلودم هست!
MMOSPORT : فعلا هیچی :(

آخرین ویرایش:

FPS Dᴏug

کاربر سایت
Apr 19, 2012
2,173
تاپیک خیلی خوبی هست، ادامه بدین. :D
پ.ن: Drakensang Online هم هست. ولی فکر نکنم زیاد طرفدار داشته باشه.
پ.ن2: واقعا بازی به این بزرگی رو یادتون رقت؟ :| The Runescape؟

آخرین ویرایش:

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
ادامه میدیم! :D
راستی fps doug امضاتو باد برد؟! :O
کسی اینجا Arma 2 free بازی نکرده ؟ میگن شبیه ساز جنگیه انقدر قویه که برای مصارف نظامی هم استفاده میشه!!!(در بلاد کفر)
Drankensang خوبه ولی چون مدل بازیش طوریه که همون وسط بازی همه چیو لود میکنه نت ما نمیکشه :D بکشه هم پینگ نمیکشه
Runescape اضافه شود ! :D
Uncharted waters = Perfect!

آخرین ویرایش:

zeus1

کاربر سایت
Apr 25, 2009
140
نام
حمیدرضا
خب من که گفتم Open Beta بازی کردم و اونموقع اسمش Archlord X بود حتی هنوزم کلاینتشو دارم !
حالا اینطوری که شما میگید یعنی یه ArchlordX داریم یه Archlord 2 ? بعید میدونم اینطوری باشه، به احتمال زیاد اسم اولیه بازی ArchlorX بوده الان شده Archlord2
ویرایش: من الان سرچیدم جفتشون یکی هست

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
تا اونجا که میدونم archlord x حد فاصل بین 1 و 2 هست :D یعنی با پچ های بعدی احتمالا بشه 2 ! کارشون معلوم نیست
راستی R2 Online هم تو Coming soon بذار

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر