اخبار روز تکنولوژی

Ehsan

Loyal Member
Nov 23, 2005
1,323
نام
احسان
هیتاچی تا اخر امسال اولین دوربین با قابلیت ضبط روی BD-DVD را عرضه میکند!
بزودی دوربین فیلم برداری- عکس برداری جدید هیتاچی که قابلیت ذخیره اطلاعات روی BD را دارد به بازار عرضه میشود طبق اخرین اطلاعات از سازندگان این دوربین قابلیت حفظ اطلاعا روی BD و DVD های 8 سانتی متری را دارد و اگر با BD کار کنید کیفیت فیلم برداری ان 1080p خواهد بود یعنی (1920*1080) و پروسیو اسکن!
اما کیفیت عکس برداری ان تنها
5.3 مگا پیکسل میباشد .
این دوربین میتواند تا 7 گیگا بایت فرمت MPEG-4 AVC/H.264 روی BD ها ذخیره کند و بقیه در فرمت نتیو مخصوص BD (یعنی همون 1080p) . معلوم نیست چرا؟ اما گفته شده که روی DVD این میزان کمتر خواهد بود اما نه خیلی!
عکس این دوربین که بزودی عرضه خواهد شد:

----
شارپ اولین تلویزیون قابل تایید THX را وارد بازار کرد
شارپ اولین تلویزیون 52 تا 65 اینج قابل تایید THX را وارد بازار کرد.

به نقل از Engadet این تلویزیون در 2 مدل 65 و 52 اینج در رزولیشن 1080p (1920*1080)d
وارد بازار شده است که مشخصات 52 اینچ و 65 اینج به ترتیب به شرح زیر میباشند:
ریت:
350cd/m2
450cd/m2
کنتراست:
2,500:1
3,000:1
و خصوصیت مشترک انها نیز این میباشد که هر 2 120هرتز هستند و یک ورودی DVI و 3 ورودی HDMI دارند.و 2 Firewire دارند و یک کابل Ethernet و هر 2 برای ماه سپتامبر در ژاپن عرضه خواهند شد.شما برای خرید مدل 65 انیج حدود $11,599 پول احتیاج خواهید داشت و برای خرید مدل 52 اینچ حدود $6,873
اسم دقیق مدل ها:
LV-65TH1
LV-52TH1
منتظر نقد بعد از عرضه باشید
----
از پیشنهادات شما عزیزان خیلی خوشحال میشم!
اصلا کار خوبی کردم؟ نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

Saee xbox 360

کاربر سایت
Aug 20, 2014
390
نام
ساعي
من الان تازه ديروز با اين تاپيك اشنا شدم و تمام صفحاتشم خوندم بحث سر ايفون 6 بود كه بگم بحث سر لوكس بودن نيست البته من فن نيستم و هم s5 دارم هم تازه 6 خريدم بايد بگم اندرويد فقط كرش ميكنه و برنامه و يا بازي هاش البته اون پر حجما ديتا ميخواد كه پدرت سرش در مياد و دوم از نظر زيبايي كه همه با اپل اشنا هستند و ديگر راحتي كار كه اپل بهتره من هميشه براي اينترنت از ايفون و يا ايپدم استفاده ميكنم چون فوق العادن و البته فقط تو بازيسنترم و نكته بعد اينه كه تو بيشتر سايتا هم benchmark ايفون 6 از همه بالاتره و من خودم هم بسيار راضي ام

sami s

کاربر سایت
Aug 13, 2014
3
8K 7680×4320 Resolution Coming from NVIDIA and AMD

61829129603425497635.jpg

8K 7680×4320 Resolution Coming from NVIDIA and AMD

با اینکه دستیابی به وضوح تصویر 4K برای بسیاری هنوز یک ارزوست

اما به نظر میرسد دو غول دنیای گرافیک افکار دیگری در سر دارند،4K وضوح تصویری 4برابر Full HD 1080p دارد،در واقع برای اولین بار در CES 2014 شاهد تلویزیون 8K از سوی Sharpبودیم،هرچند همان موقع در مقایسه با غول 85 اینچی سامسونگ با وضوح 4K خیلی برانگیزنده نبود.

وب سایت PCGamesN به بحث درباره وضوح 8Kبا AMD وNVIDIA پرداخته،تا هم جویای نظرا نها و هم تکنولوژی های اتی شان شود.

پژوهشگر ارشد amd در حوزه گیم Richard Huddy در این باره چنین میگوید:

"اگر ما به وضوح نمایشی حدود 8k افقی و 6k عمودی دست یابیم،آنگاه برای یک گیمر با حدت بینایی 20/20 ،چیزی نزدیک به "عالی" برای سیستم بینایی خواهد بود.
ما میدانیم که فراتر از مقدار فوق برای چشم انسان غیر قابل روئیت و فراتر از 8K عملا بیهوده است."

Scott Herkelman از NVIDIA در این باره گفت:
" 8K و یا فراتر از 4K به چندین پردازنده گرافیکی نیاز خواهد داشت،وضوح 4K برای اغلب پردازنده های گرافیکی امری دشوار است،با این حال GTX 980 از پس ان بر امده اما هنوز جای بهبود با پردازنده های اتی دارد

سرچشمه
8K 7680�4320 Resolution Coming from NVIDIA and AMD | eTeknix

آخرین ویرایش:

rznrz06

کاربر سایت
Sep 14, 2012
726
نام
REZA
من از اون موقعیکه یادمه،دقیقاً از زمانیکه کیفیت از 360P شد 576P و بعدش hd و بعدش هم FULL HD اومد همیشه میگفتند، از فلان سایز پایینتر دیگه فرق نمیکنه،و چشم انسان تشخیص نمیده و دیگه نزدیک به واقعیته و فرقی نمیکنه.
ولی الان تو گوشی موبایل 5 اینچی تفاوت HD و FULL HD کاملا مشهوده، و حتی تو این سایز دارن 2K یا QHD تولید میکنند.
در مورد 4K هم از دو سال پیش دارن میگن، ولی من وقتی لپتاپ 4K توشیبا رو با سایز 15.6 اینچ با کیفیت 4K دیدم،واقعاً فککم چسبید زمین.

SONY XPERIA Z3

mehrdad safari

کاربر سایت
Aug 3, 2009
87
نام
GaMer
احتمال خرید AMD توسط سامسونگ

خبرهای بدی از سمت شرکت AMD شنیده میشه متاسفانه اونطور که باید در هر دو جبهه CPU.GPU موفق نبوده و این احتمال وجود داره AMD توسط سامسونگ خریداری بشه
در عرصه CPU که مدتهاست INTEL بازار در دست گرفته . اینطور که از شواهد پیداس 72% فروش اخر سال بازار کارت گرافیک هم همچنان در دست انویدیاس

منبع:
It's Time For Samsung To Buy AMD, And AMD Should Let It (Op-Ed

آخرین ویرایش:

khold

کاربر سایت
Jul 2, 2009
39
o3ut of 4 PC gamers own an NVIDIA GeForce GPU

65879092813846374335.jpg

از هر چهار PC GAMER در جهان سه نفر از GPU NVIDIA استفاده میکنند

شاید شنیدن این خبر برای دارندگان کارت های گرافیکی AMD زیاد خوشایند نباشد، اما از هر 4 گیمر 3 نفر کارت گرافیک Nvidia را در سیستم خود استفاده میکنند.

حتی سود ناچیز حاصله از فروش کنسولها اونطور که باید به AMD کمک نکرده است و این شرکت به مرز ورشکسته شدن پیش میرود

شرکت Nvidia پس از عرضه معماری Maxwell در سال گذشته، اوقات خوشی را برای خود رقم زده است. این مسئله را میتوان در نموداری که از سایت Beyond3D منتشر شده است جستجو کرد.

44670_04_3-4-pc-gamers-nvidia-geforce-gpu.png

این نمودار تمام کارتهایی که از سه ماهه سوم سال 2003 تا سه ماهه پایانی سال 2014 تولید شده اند را در بر میگیرد. در این نمودار روزهای خوب AMD/ATI را میتوان مشاهده کرد که با کارت Radeon X850 Pro توانست نزدیک به 50.5 درصد از سهم بازار را در سال 2005 ازآن خود کند. با این وجود از زمان عرضه سری گرافیک های HD2000 ، ورق به ضرر AMD/ATI برگشت به طوری که در زمان عرضه کارت HD 2900 Pro سهم AMD/ATI تنها 34.5 درصد از بازار بود.

این رویه سقوطی برای AMD باز هم ادامه داشت. با رونمایی Nvidia از کارتهای GTX295، GTX 285 و GTX 275 سهم AMD تنها 31 درصد بود. پس از موفقیت سری HD 5000 کارتهای AMD این شرکت برای مدت کوتاهی به جایگاه 43.6 درصدی بازار رسید. شرکت AMD پس از سال 2010 به داشتن سهمی 38 تا 40 درصدی از بازار قانع بود که بعد از رونمایی Nvidia از سری جدید Maxwell این سهم به 37.9 درصد در نیمه اول سال 2014 ، 28.4 درصد در سه ماه سوم سال 2014 و در نهایت به 24 درصد در نیمه دوم سال 2014 سقوط کرد.
البته این کل ماجرا برای AMD نیست و این نمودار فقط به سهم این دوشرکت در زمینه کارت های گرافیکی میپردازد. بیشتر این سقوط AMD به خاطر کنار گذاشتن تقریبی بازار PC و روی آوردن به کنسول ها میباشد. به طوری که بعد از عرضه سری 200 توسط این شرکت،حدود 18 ماه است که هیچ کارت قدرتمندی از این شرکت روانه بازار نشده است.

شرکت Nvidia نیز در تلاش برای حفظ کردن سهم 76 درصدی خود در بازار PC و بیشتر کردن فاصله با AMD است. در افت و خیز معرفی 300 کارتهای گرافیکی AMD این بهترین زمان برای این شرکت میباشد که بتواند سهم خود رو در ادامه سال 2015 و سه ماهه نخست 2016 به 38 درصد از بازار برساند.

منبع
3out of 4 PC gamers own an NVIDIA GeForce GPU

آخرین ویرایش:

king of north

کاربر سایت
Apr 5, 2012
6,037
نام
سهند
من الان تازه ديروز با اين تاپيك اشنا شدم و تمام صفحاتشم خوندم بحث سر ايفون 6 بود كه بگم بحث سر لوكس بودن نيست البته من فن نيستم و هم s5 دارم هم تازه 6 خريدم بايد بگم اندرويد فقط كرش ميكنه و برنامه و يا بازي هاش البته اون پر حجما ديتا ميخواد كه پدرت سرش در مياد و دوم از نظر زيبايي كه همه با اپل اشنا هستند و ديگر راحتي كار كه اپل بهتره من هميشه براي اينترنت از ايفون و يا ايپدم استفاده ميكنم چون فوق العادن و البته فقط تو بازيسنترم و نكته بعد اينه كه تو بيشتر سايتا هم benchmark ايفون 6 از همه بالاتره و من خودم هم بسيار راضي ام

فن نیستی اما میگی S5 داری و 6 خریدی . اندروید فقط کرش میکنه و برنامه های دیتا دارش پدر درمیاره ؟:))=)) . پس بقیه برندها که اپل نیستن ول معطلن ؟
البته هیچ شکی در خوش ساخت بودن و کیفیت بالای محصولات اپل نیست . بالاخره از قدیم گفتن هرچقدر پول بدی همون قدر آش میخوری .
اما زیر سوال بردن هرچیزی غیر از اپل فقط از یه فن بوی برمیاد و بس

- - -ویرایش - - -

Wat?
دوست عزیز من تو افق محو شدم با این دلایل عدم نیاز به سخت افزار جدید! وقتی IOS جدید میدن، وقتی دست Developer رو بازتر می کنن برای ساختن App های جدید، خب باید دست Developer رو هم از نظر سخت افزاری بازتر کنن تا نتیجه های خیلی بهتری بگیرن!
الان 1 گیگ رم به نظرتون واقعاً کم نیست؟ اصلاً سیستم عامل iOS فوق العاده، ولی 1 گیگ رم برای آینده(!) کمه! اگه مثلاً سال 2013 بود مشکلی نبود، ولی داره اینو میده برای اواخر 2014 و بخش زیادی از 2015! خیلی کمه.

اپل سخت افزار و بستر نرم افزاریش یه چیز مشخصه و برنامه ها بازیها براش بهینه سازی میشه . به شکلی که تا الان هیچ کم و کاستی با یک گیگ رم ایجاد نشده براش
چیزی مثه کنسول

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر