DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
اوه اوه عجب اوضاعی شده!کجا رفته؟
این اخبارو از کجا میاری داداش؟
twitter , facebook , youtube .instagram
Team Secret حتی تو VK.com هم پیج رسمی داره :d
تو پیج یوتوب قسمت Description برادر S4 متاسفانه جزو past members گذاشته. . .
صفحه fb تیم Secret هم اعلام کرد RTZ به EG میره Zai بیشتر روی تحصیلش تمرکز میکنه ولی عضو تیم باقی میمونه.
اینم بیانیه RTZ که تو پیج تیم Secret گذاشتن
“I want to start off by saying thank you to all my fans at Team Secret, it has been a crazy year of Dota and although we unfortunately fell short at The International we were able to multiple victories across the world. Working with Puppey over this year has been a great experience, one I will value for the remainder of my career and
HTML:
 I hope that s4 finds the team mates he is looking for that will channel his inner beast mode pushing him to his full potential.”
این معنیش اینکه S4 هم از team Secret جدا شده. . . فعلا که معلوم نیست کدوم تیم میره.

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
این نقل و انتقالای دوتا از فوتبال جذابتره, خودم نشستم صب تا حالا rick n morty میبینم و اخبارو دنبال میکنم :d
kky خوب دستش رو شد بعد حرفای RTZ, خودم قبل رفتنش از Na'vi فک میکردم درگیریاش با Hvost تقصیر اون بنده خدا بوده ولی این هرجا میره مث سرطان دعوا راه میندازه, یه ذات ایرانی کار خراب کن تو خودش داره :d RTZ هم ظاهرا توی استریمش گفته ppy بهترین پلیریه که باهاش بازی کردم, از Zai و S4 هم تعریف کرده ولی تا تونسته راجع به kky بد گفته و رو کرده که kky مشکل درست میکرده برا تیم هم برا S4 هم برا RTZ :d
بهرحال تکلیف Secret که روشنه و فقط ppy فعلا عضو تیم حساب میشه, Na'vi فعلا خبری ازشون نیومده ولی Sonneiko گفته تغییر تو تیم حتما بوجود میاد بزودی, EG که کامل شده, Alliance حداقل 2 تا تغییر داره که احتمال زیاد S4 و یه 4th position هست, بقیه ی پلیرا مث Misery و Notail و ... فعلا رو هوان حتی ممکنه icex3 ام بیاد اروپا :d

MG.Snake

کاربر سایت
Aug 7, 2008
1,021
نام
آرین
این نقل و انتقالای دوتا از فوتبال جذابتره, خودم نشستم صب تا حالا rick n morty میبینم و اخبارو دنبال میکنم :d
kky خوب دستش رو شد بعد حرفای RTZ, خودم قبل رفتنش از Na'vi فک میکردم درگیریاش با Hvost تقصیر اون بنده خدا بوده ولی این هرجا میره مث سرطان دعوا راه میندازه, یه ذات ایرانی کار خراب کن تو خودش داره :d RTZ هم ظاهرا توی استریمش گفته ppy بهترین پلیریه که باهاش بازی کردم, از Zai و S4 هم تعریف کرده ولی تا تونسته راجع به kky بد گفته و رو کرده که kky مشکل درست میکرده برا تیم هم برا S4 هم برا RTZ :d
بهرحال تکلیف Secret که روشنه و فقط ppy فعلا عضو تیم حساب میشه, Na'vi فعلا خبری ازشون نیومده ولی Sonneiko گفته تغییر تو تیم حتما بوجود میاد بزودی, EG که کامل شده, Alliance حداقل 2 تا تغییر داره که احتمال زیاد S4 و یه 4th position هست, بقیه ی پلیرا مث Misery و Notail و ... فعلا رو هوان حتی ممکنه icex3 ام بیاد اروپا :d
دقیقا مثل منی :)))))) فقط من Ray Donovan میبینم :d
اینطور که Puppey گفته مثل اینکه Navi مبلغ زیادی از برد مسابقات از بازیکن ها میگره.حتی zai هم گفت احساس راحتی با Navi نمیکرده.کلا Navi باید یک فکر اساسی برای وضعیتش بکنه.واقعا حیف dendi که داره تو Navi میپوسه. . .
واقعا مسخرست اگر Kuroky هم تیم ترک کنه.هر چند هنوز معلوم نیست.یکی تو یوتوب گفت که Kuroky با Fata میخواد یک تیم آلمانی تشکیل بده.1437 هم یک تیم برای خودش تشکیل میده. . .

BehzadMB

کاربر سایت
Dec 9, 2011
86
30xoi34o8dsw5b0m7zt7.jpg

گروه دوتا 2 در تلگرام ، کسایی که میخوان میتونن از لینک زیر اقدام کنند .

بچه های دوتا باز سریعا میتونین اقدام کنید ، کافیه روی لینک زیر کلیک کنید و عضو گروه بشید ...

قوانین گروه : گذاشتن هرگونه مطلب جوک و غیر مرتبط = کیک

++++لینک گروه دوتا2 در تلگرام++++

https://telegram.me/joinchat/0551c3ba0124044cb415293b02b6cc42

مرسی از دوستانی که گروه را قابل دونستن و اومدن توی گروه ...

به نظر من کلا دوتا یه پله از رقبای خودش جلو تره اونم بخاطر این اتفاقات و تغییرات جدید

Ush

کاربر سایت
Aug 6, 2015
144
بچه ها من این dota 2 رو گرفتم دیشب و میخوام الان humanvs bots بازی کنم ولی هرچی سرچ میکنم اصن پیدا نمیکنه چیکار کنم؟ رو automaticگذاشتم

BehzadMB

کاربر سایت
Dec 9, 2011
86
شاید خیلی هاتون آهنگ اول بازی را شنیده باشید و دوست داشته باشید بدونید این آهنگ چطوری نواخته شده..
بهتون پیشنهاد میکنم کلیپش را که اپلود شده در اپارت حتما تماشا کنید

از لینک زیر

Code:
http://www.aparat.com/v/t1SVF

- - -ویرایش - - -

کلیپ دیگه که فقط با دهن آهنگ میزنن و اصلا از ساز موسیقی استفاده نمیکنن . خیلی جالب شده کار

کلیپ رو قرار دادم تو گروه تلگرام دوتا2

از لینک زیر به گروه دوتا2 در تلگرام عضو بشید (دوستانی که نسخه ویندوز ندارن ، کافیه با گوشی همراه خود وارد لینک زیر بشن)

Ush

کاربر سایت
Aug 6, 2015
144
خو شاید کسی تو اون زمان find match نکرده باشه!!!...

باو نمیشه که من 3 بار تو فاصله زمانی دو ساعت سرچ کردم برا هر کدوم هم یه ربع بیشتر صبر میکردم پیدا نمیکنه اصلا

همین بازی heroes of storm هنوز رو سرچ کلیک نکردی پیدا میکنه اینم که به حساب خودشون پلیراش زیاده :|

the7nightmare

کاربر سایت
May 12, 2015
70
نام
آرش
باو نمیشه که من 3 بار تو فاصله زمانی دو ساعت سرچ کردم برا هر کدوم هم یه ربع بیشتر صبر میکردم پیدا نمیکنه اصلا

همین بازی heroes of storm هنوز رو سرچ کلیک نکردی پیدا میکنه اینم که به حساب خودشون پلیراش زیاده :|

فکر نکنم اصن کسی مد Human vs bots رو بازی کنه !
میتونی normal match سرچ کنی تا زودتر پیدا کنه.
دوتا 2 رکورد بیشترین پلیر های فعال در یک زمان رو شکوند موقعی که New bloom بود. (بیشترین پلیر نه ها, بیشترین پلیر آنلاین همزمان)

شاید خیلی هاتون آهنگ اول بازی را شنیده باشید و دوست داشته باشید بدونید این آهنگ چطوری نواخته شده..
بهتون پیشنهاد میکنم کلیپش را که اپلود شده در اپارت حتما تماشا کنید

از لینک زیر

Code:
http://www.aparat.com/v/t1SVF

- - -ویرایش - - -

کلیپ دیگه که فقط با دهن آهنگ میزنن و اصلا از ساز موسیقی استفاده نمیکنن . خیلی جالب شده کار

کلیپ رو قرار دادم تو گروه تلگرام دوتا2

از لینک زیر به گروه دوتا2 در تلگرام عضو بشید (دوستانی که نسخه ویندوز ندارن ، کافیه با گوشی همراه خود وارد لینک زیر بشن)

توی مراسم شروع TI5 تمام آهنگای دوتا 2 رو نواختن.

.:GHOST:.

کاربر سایت
Jun 6, 2013
245

همین بازی heroes of storm هنوز رو سرچ کلیک نکردی پیدا میکنه اینم که به حساب خودشون پلیراش زیاده

آقا خودتو خسته نکن تا اونجا که بنده اطلاع دارم دیگه کسی این مد رو کلا بازی نمی کنه , پلیر های جدید هم که میان یه چند دور bot match سولو میرن (یعنی میزاره هم تیمی هاشم bot باشن) بعد دیگه شروع میکنن normal match میزنن , دیگه طرف خیلی بخواد به خودش زحمت بده یه نگاهی به بخش Training میندازه.

یه نکته کلی هم بگم بهت که اون Regions رو گزینه Automaticlly نزار و فقط دوتا گزینه های Europa رو تیک بزن کافیه , به دو دلیل اول اینکه کلا تو ایران به جز این دوتا منطقه که گفتم با بقیه مناطق پینگ خوبی نداریم (البته پینگ با Russia هم خوبه ولی خب معمولا بیشتر خوده روس ها بازی می کنن دلیلشم واضحه) و دلیل دوم اینه که وقتی شما این گزینه رو تیک میزنی گستره سیستم سرچ بازی بیشتر و بزرگتر میشه در نهایت زمان بیشتری رو ممکنه صرف پیدا کردن match کنه و اینطور اذیت میشی.

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,080
نام
Mohsen
فکر نکنم اصن کسی مد Human vs bots رو بازی کنه !

آقا خودتو خسته نکن تا اونجا که بنده اطلاع دارم دیگه کسی این مد رو کلا بازی نمی کنه , پلیر های جدید هم که میان یه چند دور bot match سولو میرن (یعنی میزاره هم تیمی هاشم bot باشن) بعد دیگه شروع میکنن normal match میزنن , دیگه طرف خیلی بخواد به خودش زحمت بده یه نگاهی به بخش Training میندازه.

نه هنوز هست ، زیادم هست :D

من خودم 2 ماه پیش برای یاد گرفتن Invoker همینو رفتم و شاید زودتر از Ranked هم برام پیدا میشد . پلیرهای خیلی مودب و خوبی هم داره ( :D ) البته واسه من هم سوال شده بود که هنوز بازی میکنن و پرسیدم و گفتن Bot ـها بهتر بازی میکنن ، احترام میزارن ، ward هم میخرن :D ( حتی تو قسمت Store هم برید ، یکی از نقدها درباره همین bot ـها هست :D )

در کل هنوز هم بازی میکنن همچنین واسه یادگرفتن به شدت توصیه میکنم چون خیلی جواب میده .

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp

یه نکته کلی هم بگم بهت که اون Regions رو گزینه Automaticlly نزار و فقط دوتا گزینه های Europa رو تیک بزن کافیه , به دو دلیل اول اینکه کلا تو ایران به جز این دوتا منطقه که گفتم با بقیه مناطق پینگ خوبی نداریم (البته پینگ با Russia هم خوبه ولی خب معمولا بیشتر خوده روس ها بازی می کنن دلیلشم واضحه) و دلیل دوم اینه که وقتی شما این گزینه رو تیک میزنی گستره سیستم سرچ بازی بیشتر و بزرگتر میشه در نهایت زمان بیشتری رو ممکنه صرف پیدا کردن match کنه و اینطور اذیت میشی.

سلام بر شما

بعد ابدیت های جدید که اومده دیگه نمیشه اوله بازی بری بازی معمولی حتما باید تمام بازی های اموزشی رو تا اخرش بری بعد بری بازی های انلاین نرمال و یکی مونده به اخرین ماموریت اموزشی هم بازی کردن تو حالت 20 هیروی محدوده که اونجا رو هم باید بری تا بخش نرمال برات باز بشه ولی اگه با یکی دیگه بری میتونی بری ولی خودت نمیتونی تا اموزشی تموم نشده بری بازی...............

سرور ها هم برای بازی دو سرور اروپا و سرور روسیه فقط خوبه بقیه رو کلا نزن.......

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر