DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

s.j-rez

کاربر سایت
Aug 5, 2011
490
نام
ساجد
دوستان سلام.
حداقل سرعت لازم برای دوتا ۲ رو Network Quality High چه قدر هست ؟ (صرف نظر از Ping و Pacekt Loss ) صرفا فقط سرعت ؟
دوستانی که از Hiweb اینترنت دارند با دوتا ۲ مشکلی ندارن ؟ Ping اینا خوب هست ؟

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
دوستان من مشکل گرافیکیم و fps drop رو به این طریق حل کردم :
1-برید به این مسیر :

X:\Steam\SteamApps\common\dota 2 beta\game\bin\win64

2-از فایل dota2.exe یه shortcut بسازیر تو دسکتاپ.

3-رویshortcut راست کلیک کنید Properties رو انتخاب کنید و در قسمت target بعد از " یک فاصله بدین بعد تایپ کنید : -dx11 به این شکل :

X:\Steam\SteamApps\common\dota 2 beta\game\bin\win64\dota2.exe" -dx11

4-بازی رو لانچ کنید و لذت ببرید !

تو فوروم ها که سرچ میکردم اکثرا کسانی که ویندوز 64 بیت دارند این مشکل رو دارند ! و با این روش حل میشه . ظاهرا لانچ از طریق استیم ورژن 32 بیت رو اجرا میکنه !(جالبه)

-برای مشکل Delay تنها راه چاره که واقعا کارساز بود Network Quality رو روی High گزاشتم و مشکل کاملا حل شد ! ولی خب اینترنت بهتری رو طلب میکنه و حجم مصرفی هم بالا میره
سلام دوست عزیز واقعا دستت درد نکنه که برای دیگران ارزش قایل هستی من خودم با سرچی کردم همین جوری حل کردم ولی مثل شما نذاشتم که الان از شما یاد گرفتم.
دوستان دیگه ای هم بودن که کمک کردن دست اون ها هم درد نکنه:)
کلا دوست عزیزدر بهترین حالت اینترنت یعنی شرکت +نداشتن نویز خطو +چیزای خوبه دیگه بهترین پینگی که به شما میده حدود 100 هست که خیلی زیاده برای کسایی که تو ایران هستن.
اما اگه نظر من رو میخواید باید عرض کنم با پینگ 230 هم و یه مقدار بالاتر هم میشه بازی کرد.
در مجموع اگه تایم اوت نباشه خیلی خوب میشه بازی کرد.
-------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد بازی هم بگم آقا جان voidضعیف اصلا .کلا بازی خیلی بالانس شده اون ریکی چی بود آخه.من بازی خوب نیست ولی به نظرم هیرو ضعیف تو بازی وجود نداره:d
قدرت voidهم تو 6 هست به نظرم به اندازه ی کافی قوی هست که بهش نگیم ضعیف.

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,079
نام
Mohsen
void رو یا میگید ضعیفه یا خیلی باگه ... لول

درمورد پینگ هم من با 350-360 هم بازی کردم مشکلی نداشتم ولی یه نکته ای که هست اینه که چندوقته به خصوص امروز پینگم خیلی پایینه روی 180 !!

درصورتی که یه مدت رو 400-500 بود اصلا نمیشد سمت سرچ رفت ، الان حتی سرورهای هند و دبی هم 200 هستن .

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
ببخشید کسی میدونه بهترین متا برای جاگرنات چیه ؟ بهترین روش آیتم بندی که به ترتیب براش چه ایتم هایی بخریم

من دوست دارم با جاگرنات حرفه ای شم ولی چون آیتم بیلد درست حسابیشو نمیدونم تو بازی کردن باهاش مشکل دارم

بعضی ها هستن اول فاز بوت بعد اینویز و آقانیم میرن این بیلد خوبه ؟

RaZoR00224

کاربر سایت
Dec 6, 2010
765
نام
محمد حسین
ببخشید کسی میدونه بهترین متا برای جاگرنات چیه ؟ بهترین روش آیتم بندی که به ترتیب براش چه ایتم هایی بخریم

من دوست دارم با جاگرنات حرفه ای شم ولی چون آیتم بیلد درست حسابیشو نمیدونم تو بازی کردن باهاش مشکل دارم

بستگی به تیم حریف داره مثلا اگه تانک دارن باید دزول بری لایف استیل براش خیلی بدردبخوره مخصوصا اول بازی برای بوت هم فیز بوت بهترین هستش چون خودشم کریتکال میزنه بیشتر موثز هستش
ولی در کل من خودم اینا رو براش میبندم : فیز بوت - ولادیمیر یا mom - دزولیتور یا mjolnir یا skadi ( کاملا بستگی به شرایط داره ) - آقانیم - ایتم اخر هم اگه قراره دزول ببندم میرم سراغ moon shard یا هر ایتمی که اتک اسپید بده اگر نه که میرم برای مانتا استایل
بتل فیوری هم خیلی روش جواب میده مخصوصا اگه توی تیمتون انیگما دارین

آخرین ویرایش:

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,079
نام
Mohsen

ایتم هایی که دوستمون این بالا گفتن ، ایتم هایی هستن که تو هر بازی میتونی ببندی ، ولی در کل به سبک بازیت و تیم حریف بستگی داره . من خودم این رو میرم :

Phase - Aghanim - ? - Manta - Basher - Boots of travel - Moon - Boots 2 - Basher 2

Phase خیلی مهم هست ، موقعی که fury رو میزنی کریپ ها ممکنه ( اکثر مواقع ) جلو ادم رو میگیرن به خاطر همین مهم هست .
اون علامت سوال هرچی دوست داری یا نیاز داری بخر ، من تو یه بازی wind , Pa مقابلم بودن mkb خریدم .
BT هم خیلی خوب هست هم میتونی سریع tp کنی هرجا خواستی و push بدی و فارم کنی و هم سرعتت بره بالاتر ، تقریبا با manta بگیری دیگه گرفتنت سخت میشه .
moon هم که دیگه اصلا جایی نمیگیره و سرعت attack رو بالا میبره .

یکی از ایتم هایی هم که خودم هنوز امتحان نکردم ولی دوست دارم امتحان کنم blink هست ، موقعی که رو یکی ult میکنی بعد چندنفر میان بعدش میخوان بکشنت سریع استفاده کنی و فرار کنی . ( اخر های ult ـت بزنی ) البته میگم امتحان نکردم شاید اصلا بدردنخور باشه .

لاین وسط هم بتونی بری عالیه ، چون سریع لول 6 میشی و بعدش حتی میتونی بری زیر تاورشون و بکشیش . فارم خوبی هم میتونی داشته باشی . ( تو همون بازی که wind مقابلم بود چون هیرو برای وسط نداشتیم من رفتم و 4-5 تا کیل گرفتم . )

khorsand14

کاربر سایت
Dec 13, 2008
18
نام
Robert Khorsand
دوستان من هم ۲ ساعت پیش به جمع بازیکنان این بازی اضافه شدم. نصبش کردم ۱ ساعتی توش بازی کردم اما مبتدی در مبتدی هستم هیچ اموزشی هم تو تاپیک ندیدم . برای مبتدی ها راهنمایی چیزی ندارید؟

mac man

کاربر سایت
Nov 2, 2010
3,521
دوستان من هم ۲ ساعت پیش به جمع بازیکنان این بازی اضافه شدم. نصبش کردم ۱ ساعتی توش بازی کردم اما مبتدی در مبتدی هستم هیچ اموزشی هم تو تاپیک ندیدم . برای مبتدی ها راهنمایی چیزی ندارید؟

تو خوده بازی قسمت به نام learn هست..هر 3 قسمت اونو تکمیل کن 60 درصد بازی دستت میاد.

Maxxxx

کاربر سایت
Apr 18, 2015
378
نام
سعید

یک خوبیه هیرو جاگرنات اینه که همه جور ایتمی روش جواب میده و هر جور که دلت بخواد میتونی باهاش بازی کنی و ایتم بندی های زیادی داره حالا من چند تا ایتم بندی مختلف واست میزارم
power-treads.png
drum-of-endurance.png
manta-style.png
butterfly.png
sange-and-yasha.png
ring-of-aquila.png

phase-boots.png
skull-basher.png
battle-fury.png
shadow-blade.png
sange-and-yasha.png
maelstrom.png

boots-of-travel.png
abyssal-blade.png
shadow-blade.png
linkens-sphere.png
sange-and-yasha.png
assault-cuirass.png

mask-of-madness.png
manta-style.png
blink-dagger.png
diffusal-blade.png
eye-of-skadi.png
phase-boots.png

desolator.png
butterfly.png
black-king-bar.png
abyssal-blade.png
assault-cuirass.png
boots-of-travel.png

phase-boots.png
aghanims-scepter.png
drum-of-endurance.png
skull-basher.png
manta-style.png
ring-of-aquila.png

باز بستگی به شرایط بازی داره قبل از این اینکه ایتم های بالا رو بخری ایتم های ساده مثل magic wand و stout shield بخر

Rhodes

کاربر سایت
Mar 29, 2009
704
نام
محمد صادق
چقدر این nacro سگ جونه ! خیلی خوبه ... یه بازی داشتم دیروز تیم حریف divine خرید و کشته شد و افتاد دست من .... حالا heart داشتم و فول آیتم ... یه divine هم که داشتم کلا طرف من نمیومدن :d

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
سلام بر همه

بچه ها کلا کدوم کیس ها خوبه برای باز کردن و کدوم کیس ها رو اگه بازی کنی میشه ایتماشو فروخت؟

چون ایتم که خودش بده نیمشه فروخت مثلا اگه دوباره کتاب بخریم اینا ایتماشو نود درصد نمیشه فروخت ولی کیس باز کنی میشه فروخت فکر کنم کدوما رو بخریم ؟؟؟؟

و کدومشون ارزش خرید دارن

با تشکر...

pssx

کاربر سایت
Aug 28, 2010
334
نام
بهزاد
برای بازی با ایرانی ها چیکار باید کرد قبلا یه چنل داشت میرفتی میگفتی invt me الان اونم ورداشتن حتی عراقم هست ایران نیست چت هم پولی شده ؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر