تمام مشکلات و مباحث در بازی CivCity Rome

DJmoji

کاربر سایت
Jan 27, 2007
399
attendance attendance
آقایون محترم.
اگه کسی راهنمای قدم به قدم این بازی رو داره بزاره که من هیچی از این بازی سر
در نمی یارم.

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
قایون محترم.
اگه کسی راهنمای قدم به قدم این بازی رو داره بزاره که من هیچی از این بازی سر
در نمی یارم.

این بازی که اکشن خطی نیست که بخوایم راهنمای قدم به قدم بذاریم. ;)

یک بازی ِ مدیریتی ِ خیلی ساده . . . همین ! :)

خودم تا آخراش رفتم ولی دیگه خیلی یکنواخت و تکراری شد . دیگه ادامه ندادم.
71.gif

اگه بخوای از بازی سر در بیری ، یا باید قبلا از این سبک چیزی بازی کرده باشی ، یا باید انگلیسیت خوب باشه. ;)

بازی خیلی واضحه .

در کل اگر هرجا مشکل داشتی بپرسی در خدمتم . ولی راهنمای قدم به قدم . . . امکانش نیست ! ;)

اگر نظرم رو در مورد بازی بخوای ؛ خیلی خیلی بازی قشنگیه خیلی باهاش حال کردم . البته باید از طرفداران سبک های استراتژی و مدیریتی باشی تا از بازی خوشت بیاد . ;)

خوب شد یک تاپیک براش زدی چون بازی به این قشنگی تاپیک نداشت ( یا شاید هم من ندیدم ) :love:

با تشکر

DJmoji

کاربر سایت
Jan 27, 2007
399
آقایون محترم.
من همون اول بازی گیر کردم تو مرحله ی سوم.
هر کاری می کنم مردم ازم راضی باشن نمیشه و همه کاراشون رو ول می کنن و به جای اینکه من از اونا مالیات بگیرم اونا از من مالیات میگیرن.
بعدش به من بگین سر باز چه طوری بزنم چون هرچه روی عکس سرباز ها توی سرباز خونه کلیک میکنم سر باز نمی زنه.
وبه من بگین چطور مردم رو راضی نگه دارم.
ممنون.

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
خوب عزیزم .

شما باید کلید F1 (فکر کنم ) رو بزنید . ( همونی که باهاش میرید توی یک منو که لبه هاش سمت چپ هستن )

فکر کنم لبه ی سوم بود ، که عکس ِ :biggrin1: داشت . یعنی مثل صورتک بود که خوشحاله . ;)

اونجا عوامل خوشحالی و ناراحتی مردم رو میتونید مشاهده کنید. ;)

مثلا دلایل عامش نداشتن خونه ، یا نداشتن شغل هست .

یا ساعات کاری که میتونید با علامت های + و - ساعت های کاری رو کم یا زیاد کنید.

وقتی ساعت کاری زیاد باشه ، رشد شهر و تولیدات و . . . بالا میره ، در عوض مردم ناراضی میشن.

اگر هم کم باشه ، سرعت تولیدات پایین میاد ولی در عوض مردم خوشحال میشن .

رشد فرهنگی هم بی تاثیر نیست .

کلا اونجایی که گفتم برو ، همه ی عوامل رو میبینی. ;)

در مورد سرباز زدن هم . . . مرحله ی سوم و سرباز ؟؟ :eek: منظور برج مراقبت نیست ؟؟

به هر حال باید افراد بیکار داشته باشی تا بتونی سرباز بگیری یا شغلی رو ایجاد کنی.

سوالی بود در خدمتم موفق باشی

DJmoji

کاربر سایت
Jan 27, 2007
399
از راهنمایت خیلی ممنون.
من این منو رو از قبلا هم بلد بودم بیارم ولی هر کدوم از او نا رو اگه کم می کردم مثل مالیات مردم ناراضی میشدن و فرار می کردند و اگه زیاد میکردم مردم راضی می شدن ولی پولام کم می شد و بعد از یه مدتی پولام تمام می شد و بازی رو می باختم.
اگه ساعت کاریشون رو کم می کردم محصولات مثل غذا زود تمام میشد و مشکل می شد دوتا.
من سرباز زدن رو تو مرحله سوم نمی گم. من تو مرحله های جدا گانه رو می گم که وقتی سرباز خونه میزدم سه تا سرباز میومدن بیرو و دیگه نمی دونم کجا می رفتن و هر کاری می کر دم نمی تونستم سرباز بزنم.
اگه منو تو این موارد راهنمایی کنی ممنون میشم.

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
سلام

خوب دیگه این هنر شما در اداره ی شهره که چقدر مردم راضی باشن ! ;)

باید خونه و اشتغال زیاد ایجاد کنی و نیاز های هرخونه رو برآورده کنی تا پیشرفت کنه . . . ;)

ساعات کاری رو هم بذار وسط بمونه . . .

باید توی اون منو ببینی عواملی که مردمت رو ناراحت کرده چی هستن . . . و رفعشون کنی . . . من از اینجا نمیتونم راهنماییت کنم مگر اینکه خودت کامل توضیح بدی که مردم توی چه مواردی :mad: هستن !

در این صورت میتونم کمکت کنم . بهترین کار اینه که یک عکس از اون صفحه ی خوشحالی بذاری اینجا . ;)

سرباز زدن هم فقط برای متنوع کردن بازی بود و زیاد روش تاکیدی نمیشد . . . برای همین خوب یادم نیست . . . ولی چیزی که یادمه :

وقتی سرباز میزدی ، باید سرباز ها رو به بیرون از شهر میفرستادی و با استفاده از نقشه ی جهان ، میفرستادیشون شهرای دیگه ، یا به جنگ دشمن . ;)

یکی از مراحل فکر کنم یکی از شهرهای همسایه سپاه کم داشتن ، باید نیروهاتو میفرستادی براشون.

سرباز هات هم توی نقشه با یک دایره که علامت کشور شما توشه مشخص میشن و سرباز های دشمن با دایره با علامت کشور دشمن .
وقتی دشمن رو توی نقشه میبینی ، باید سرباز هاتو بفرستی به سمتش و خودشون خود به خود میجنگن و نتیجه به شما اعلام میشه . ;)

موفق باشی

DJmoji

کاربر سایت
Jan 27, 2007
399
سلام

مردم من تو این قسمت ها همیشه ناراضی هستند و به مقدار زیاد

اولیش تو قسمت تمدن(civilization) که مردم :mad: هستند و مقدارش هم 4- هستش.

بعدیش هم که معنیش رو نمیدونم(onemployment) هست که مردم :mad: هستند و مقدارش هم 3- هستش.

اینا هر چند وقت زیاد میشن و تو همه مرحله ها منو اذیت میکنن و من مجبور میشم برای راضی کردن مردم مالیلتشون رو کم کنم با ساعات کاریشون رو.

بقیه چیزها هم تو حد :biggrin1: و;) هست.

اگه امکان داره منو کمی راهنمایی کنین.

poorna

کاربر سایت
Jul 13, 2006
1,166
نام
Vahid
خوب دوست عزیز بخاطر شما و به یاد قدیم رفتم این بازی رو دوباره نصب کردم و دارم بازی میکنم !!! :love:
پس با عکس جوابت رو میدم ! ;)

مردم من تو این قسمت ها همیشه ناراضی هستند و به مقدار زیاد

آفرین این بار سوالت رو به شکل خوبی پرسیدی و جواب دادن رو آسون کردی که به نفع خودته .

اولیش تو قسمت تمدن(civilization) که مردم هستند و مقدارش هم 4- هستش.

44achzn.jpg

اول از همه یک توضیح بدم : با زدن دکمه ای که بالای صفحه سمت راست هست ( کنار ِ دکمه ی نقشه ِ جهان ) به صفحه ی گزارشات میرید.
در اونجا ، لبه ی اول مربوط به همین Civilization هست . ;)

این درجه ، با 4 تا مولفه کم و زیاد میشه و عدد ِ Civilization rating نهایی ، بالای صفحه سمت چپ اونجا که دورش خط کشیدم به نمایش در میاد . ;) ( کنار ِ برگ زیتون )

این 4 عامل عبارتند از :
1- Entertainment ( سرگرمی ) : در مراحل اولیه چیزی قابل درست کردن نیست که بتونه این عامل رو افزایش بده . ولی بطور کلی منظور ساختمان هایی هست که سرگرمی مردم رو فراهم میکنن . مثل آرنا .
2- Religion (مذهب) : با قرار دادن معبد از خداهای مختلف در دسترس مردم افزایش پیدا میکنه .
3- Civil Services (خدمات شهری ) : در مراحل اولیه ، با در دسترس بودن جاده در راههای اصلی افزایش پیدا میکنه . بعدا میتونی ایستگاه رفتگری ( سوفورخونه ! ) هم بذاری و همچنین مطب دکتر .
4- (اسم انگلیسی ش رو یادم نیست) : زیبایی ِ شهر که با گذاشتن باغچه و درخت و . . . بالا میره .

راهتترین راه برای بالابردن Civilization rating ، همین مورد چهارم هست ! یک گوشه از زمینت که کاری باهاش نداری رو بردار و هرچی دستت اومد باغچه بکار ! براحتی درجه افزایش پیدا میکنه . ;)

بعدیش هم که معنیش رو نمیدونم(onemployment) هست که مردم هستند و مقدارش هم 3- هستش.

unemployment ، به معنی ِ عدم اشتغال هست . باید با درست کردن جاهای مختلف ، شغل ایجاد کنی.;)

یک توصیه : نذار که خوشحالی ِ مردم خیلی زیاد شه . چون مردم از شهرهای دیگه میان و خونه و کار و خدمات و . . . میخوان و اگر خوشحالی خیلی زیاد باشه ، به سرعت کاهش پیدا میکنه. ;)
بهتره در حد +2 یا +3 باشی تا تعادل برقرار باشه.

موفق باشی.
بای

DJmoji

کاربر سایت
Jan 27, 2007
399
دوباره سلام.
یه مشکل جدید.
من تو مرحله 6 گیر کردم.
سنگام تموم شدن و هیچ معدن سنگی باقی نمونده و العان باید برای مردم اسخر درست کنم(از نوع سر بازش)و سنگ می خوام برای درست کردنش.

از شهرهای دیگه هم فقط می تونم گندم بیرم.من چی کار کنم تا سنگ بدست بیارم؟:confused:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر