شبیه ساز Sega Saturn

djjin12

کاربر سایت
Aug 8, 2008
142
دوستان سلام
من بازی batman forever رو از سایت coolrom گرفتم و فایلاشو unzip کردم و با سرعت 48x روی یه cd ریختم منتها وقتی cd رو توی درایو میذارم بعد از لود شدن bios پیام میده disc is not suitable for this system
مشکل از کجاست ؟

mohi110

کاربر سایت
Jun 5, 2008
359
نام
محسن حدودی
اونایی که به شینوبی علاقه داشتن یک شینوبی تقریبا ناشناخته ولی زیبا روی سگا ساترن هست که بازی کردنشو به علاقه مندای این بازی توصیه میکنم.
Shinobi_X_Coverart.png

pix-SSD-01-583.jpg
شاخیه برا خودش اینو هم بازی کنید قرار بود این نسخه روی سگا سی دی بیاد که نشد رفت رو سترن

mohi110

کاربر سایت
Jun 5, 2008
359
نام
محسن حدودی
دوستان سلام
من بازی batman forever رو از سایت coolrom گرفتم و فایلاشو unzip کردم و با سرعت 48x روی یه cd ریختم منتها وقتی cd رو توی درایو میذارم بعد از لود شدن bios پیام میده disc is not suitable for this system
مشکل از کجاست ؟
این بتمن 4 اور کلآ مشکل داره رامشو (mame)بگیر با شبیه ساز mame ارکید بازی کن اونم تازه صدا نداره
فایلی که گرفتی 1 ایمیج با یه mp3 داره؟؟؟:confused:

djjin12

کاربر سایت
Aug 8, 2008
142
این بتمن 4 اور کلآ مشکل داره رامشو (mame)بگیر با شبیه ساز mame ارکید بازی کن اونم تازه صدا نداره
فایلی که گرفتی 1 ایمیج با یه mp3 داره؟؟؟:confused:
یه mp3 داره با یه فایل زیپ که وقتی unzip ش میکنی یه سری فایل دیگه توش هست؛من همه فایلاشو بعد از unzip یه جا جمع کردم و بعدش با power iso یه فایل با فرمت bin درست کردم ولی هنوز کار نمیکنه چی کار کنم ؟:confused:
golden axe the dual شم همین مشکلو دارم.
راجع به mame ام من بارها سعی کردم ولی حتی بی صدا هم اجرا نشده !!!

djjin12

کاربر سایت
Aug 8, 2008
142
متأسفانه هنوز نتونستم با این شبیه ساز هیچ بازی رو اجرا کنم،بازیای که الان مد نظرمه MK2،Golden Axe The Dual و Batman Forever هستش اگه کسی میتونه یه عکس از تنظیمات این شبیه ساز بذاره تا راحتتر بشه با شبیه ساز کار کرد.;)
راستی یه سوال این شبیه ساز satourne_beta_3_update_2 چه طوره ؟

StaR

کاربر سایت
Nov 13, 2007
890
نام
امیرحسین
متأسفانه هنوز نتونستم با این شبیه ساز هیچ بازی رو اجرا کنم،بازیای که الان مد نظرمه MK2،Golden Axe The Dual و Batman Forever هستش اگه کسی میتونه یه عکس از تنظیمات این شبیه ساز بذاره تا راحتتر بشه با شبیه ساز کار کرد.;)
راستی یه سوال این شبیه ساز satourne_beta_3_update_2 چه طوره ؟

شما از چه شبیه سازی استفاده میکنی ؟
من از Fusion استفاده میکنم و تو اجرای بازی ها مشکلی ندارم ! تنظیمات خاصی هم نداره . فقط فایل Bin بازی رو تو نرم افزار Drag میکنم و خودش ران میکنه .

djjin12

کاربر سایت
Aug 8, 2008
142
مگه fusion فقط sega cd رو emulate نمیکنه ؟
من از شبیه ساز satourne_beta_3_update_2 استفاده میکنم که تنظیماتش یه خورده سخته !!!
وقتی با fusion،فایلای iso رو میخوام باز کنم میگه bios رو تنظیم کنین وقتی تنظیم میکنم وارد بازی میخواد بشه ولی تصویر سیاه میشه !!!

djjin12

کاربر سایت
Aug 8, 2008
142
سلام
بله بنده خودم اجرا کردم هم ساتورن و هم دریم کست. موردی هم نداره و اکثر بازیهاش هم اجرا میشن.
مثلا یکی از بازیهای مورد علاقه خودم یه بازی شاهکار به اسم Legend of Oasis از کنسول ساتورن که عین کره اجرا میشه!!!! این بازی ادامه بازی بسیار زیبای Beyond Oasis از کنسول سگا جنسیس هستش.
برای اجرای بازیهای ساتورن و دریم کست به سیستم شاخی هم احتیاج ندارین.مثلا من با سیستم قبلی خودم هم اجراشون می کردم که مشخصاتش اینها بود:
CPU: مدل تک هسته ای 2.4 فول
گرافیک: 128 جی فورس
رم: 756
با سیستم فعلی هم که راحت تر!
بهترین شبیه ساز در حال حاضر برای ساتورن امولاتور SSF هست که ورژنهای خیلی زیادی داره. نکته دیگه درباره این شبیه ساز اینه که برای اجرای هر کدوم از بازیهای ساتورن به یه سری تنظیمات خاص و ورژن خاص این امولاتور نیاز دارید.
نکته دیگه اینکه بایوس هستش که لازم میشه.
در کل اجرا میشه!
درباره دریم کست هم با اینکه این کنسول بعد از ساتورن اومد اما شبیه سازهای موجود برای این کنسول بهتر و تقریبا کامل هستند. البته بعضی از بازیهای این کنسول هنوز با امولاتور جواب نمی ده مثل شاهزاده فارسی دریم کست. دو شبیه ساز مطرح این کنسول Chankast و NullDC هستند که البته در بعضی پلاگین ها مشترکند. یه پروژه امولاتور دیگه هم هست به اسم Demul که جدیدتره و داره کار رو برای سازگاری بیشتر در اجرا ادامه میده.
در مجموع من خودم بازیهای سگا از کنسول سگا مستر و سگا جنسیس گرفته تا سگا سی دی و ساتورن و دریم کست رو راحت توی کامپیوتر اجرا می کنم و حله!!!!

خوب دوست عزیز شما که انقدر با این شبیه سازها آشنایی دارین نمیشه یه راهنمایی قدم به قدم برای این شبیه ساز در اینجا قرار بدین که ما هم استفاده کنیم.(منظورم قثط واسه ساترن هستش)فقط اگه میشه همه چیزو مثل اینکه فایلای rar رو از کدوم سایت بگیریم بعد از گرفتن چه جوری iso میشه،چه جوری و با چه سرعتی باید رایتش کرد تا تنظیمات منوی option خود شبیه ساز و لطفاً توضیح بدین (اگه به صورت عکس باشه که خیلی عالیه)

آخرین ویرایش:

ted.256

کاربر سایت
May 24, 2011
16
سلام میشه دقیق بگید چطور با ssf کار کرد؟ من نمیدونم چطوری بازی رو بیارم یعنی جایی نداره که بخوای مسیر بازی یا مسیر سی دی درایو رو بهش بدی. تو تنظیمات هم ماله قسمت سی دی یه چیز عجیبی زده که قابلیت انتخاب نداره.
1378011926.jpg

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
سلام میشه دقیق بگید چطور با ssf کار کرد؟ من نمیدونم چطوری بازی رو بیارم یعنی جایی نداره که بخوای مسیر بازی یا مسیر سی دی درایو رو بهش بدی. تو تنظیمات هم ماله قسمت سی دی یه چیز عجیبی زده که قابلیت انتخاب نداره.
1378011926.jpg

سلام دوست عزیز
کامل ترین فایل راهنما در این مورد رو در وبلاگ من ببین:
World of Emulators & Games

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر