صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمایش نتایج 1 تا 15 از 28 تا

گفتگو: آموزش ساخت کیت استخراج محتویات NAND به روش LPT

hoom آفلاین است
    Gamertag: StraussHoom PSN ID: StraussHoom Steam ID: hoomb

نوشته
    2,236

آموزش ساخت کیت استخراج محتویات NAND به روش LPT

در اینجا میخواهم به شما یاد بدهم که چگونه NAND دستگاه XBox360 خود را به روش LPT بخوانید.
    کیتهای استخراج LPT در مقایسه با USB، سرعت و دقت خیلی کمتری دارند، بصورتیکه LPTها برای خواندن یک ناند 16 مگابایتی حدود 30 تا 45 دقیقه احتیاج دارند، و درصد بلوک های خراب خوانده شده و نوشته شده هم در این روش بالاتر است.
    با همه اینها این روش دو مزیت بزرگ دارد، یکی بسیار ارزان درآمدن آن است و دیگری بسیار آسان و با حداقل شناخت از الکترونیک انجام میشود.

مواد لازم
    - یک عدد پورت چاپگر (25 پایه)

- یک عدد دیود BAT31 و یا 1N4148
    (اگر بعدا خواستید JTAG را اجرا کنید به دوتا دیود دیگر هم احتیاج دارید، در جمع سه تا)

- 5 عدد مقاومت 100 اهمی - یک چهارم وات (قهوه ای، سیاه، قهوه ای، طلایی)

- سیم نازک برای اتصال (سعی کنید از سیم نرم استفاده کنید)

داشتن یک اهم متر خیلی ساده کار شما را بسیار راحت میکند و با آن میتوانید در صورتیکه خطایی پیش آمد، اتصالات را چک کنید ولی وجود آن الزامی نیست.

شروع کار

معمولا شماره هر پایه خیلی ریز در کنار آن نوشته شده است، ولی اگر خیلی بدشانسی داشتید، طرز شناسایی شماره پایه های آن بصورت شکل زیر است.

به هر یک از پایه های 1 و 2و 14و 16و 17 یک مقاومت لحیم کنید، جهت مقاومت مهم نیست.

به سر دیگر مقاومتها و پایه های 11 و 18 یک سیم لحیم کنید، دقت کنید که طول سیم شما نباید از حدود نیم متر بیشتر باشد، سیم بلند کار خواندن را سخت و خطاهای زیادی را ایجاد میکند.

شکل کار شما الان باید این شکلی باشد

دیود را بردارید و سمتی را که خط سیاه ندارد به انتهای سیمی که به پایه 11 میرود لحیم کنید.

این هم شکل نهایی سیم شما

حالا باید سیمها را به مادربرد کنسول لحیم کنیم، دقت کنید که نقاط مربوطه بر روی تمامی مادربردهای موجود اعم از Xenonو Zephyr, Falcon, Opus و Jasper یکی است.

- تمام کابلهای دستگاه XBox360 خود را از آن جدا کنید و آنرا طبق آموزشهای موجود باز کنید و همه قطعات را از آن جدا کنید تا به مادربرد برسید.
    - کابلهای 1 و 2 و 14 و 18 را به ترتیب به نقاط 2و 3و 1 و 6 قسمت J1D2 وصل کنید.
    - سر دیگر دیود را که خط سیاه دارد را هم به نقطه 4 قسمت J1D2 وصل کنید.
    - کابلهای 16 و 17 را به ترتیب به نقاط 6 و 5 قسمت J2B2 وصل کنید.

برای راحتی کار میتوانید از جدول زیر استفاده کنید.

نکته: برای لحیم کردن سیم ها به مادربرد، اول کمی لحیم بر روی نقطه بگذارید که یک حالت برجستگی پیدا کند، سپس سیم را به آن بچسبانید و با هویه آنرا آب کنید که سیم محکم بچسبد. چندثانیه آنرا بیحرکت نگه دارید و سپس کمی با زور خیلی کم بکشید که مطمئن شوید شل نیست.

برای بالارفتن دقت خواندن، در BIOS کامپیوترتان، پورت LPT را در حالت SPP (و یا بعضی وقتها EPP) قرار دهید، در این شکل میتوانید محل آن را ببینید

سرکابل LPT را به درگاه چاپگر خودتان وصل کنید و برق XBox360 را هم به آن وصل کنید ولی دستگاه XBox360 شما باید خاموش باشد.

حالا همه چیز را یک بار بررسی کنید:
    آیا
    1. سیمهایی که به پورت چاپگر و مادربرد وصل شده اند درست هستند؟
    2. سیمهایی که به مادربرد وصل شده اند محکم هستند و اتصالی ندارند؟
    3. دستگاه XBox360 شما خاموش است؟
    4. برق دستگاه XBox360 شما وصل است؟

حالا یک پنجره دستور CMD باز کنید و دستور زیر را وارد کنید تا محتویات NAND را بخوانید:

کد:
      NandPro lpt: -r16 NAND.bin
    این مرحله حدود 30 تا 40 دقیقه طول میکشد.

مقدار جلوی FlashConfig بسته به مادربردی که دارید متفاوت و بصورت زیر میباشد:

Xenon/Zephyr/Opus/Falcon
    FlashConfig: 01198010

Jasper (16MB)
    FlashConfig: 00023010

Jasper (256MB)
    FlashConfig: 008A3020
    256MB NAND Detected

Jasper (512MB)
    FlashConfig: 00AA3020
    512MB NAND Detected

حتما حداقل دو یا سه بار عمل dump را انجام دهید و فایلهای استخراج شده را باهم مقایسه کنید که مطمئن شوید فایل درست و سالمی را بعدا روی NAND خواهید نوشت.
    توجه کنید که درصورت خراب بودن فایل و نوشتن آن برروی NAND، کنسول خودتان را از کار خواهید انداخت.
    عمل مقایسه را میتوانید با دستور FC خود ویندوز انجام دهید.
    بدین صورت،

کد:
          FC /b <فایل اول> <فایل دوم>

با شرمندگی ویندوز من آلمانی هستش ولی فکر کنم قشنگ دیده میشه که حالت 1 هر دو فایل یکی هستند و در حالت 2 در افست 70 تفاوت دارند.

برای اطمینان بیشتر که فایلهای استخراجی شما دیگه سالم سالم هستند، برنامه Nand Checker را باز کنید و با کلیک بر روی دکمه Extract آن یکی از فایلها را لود کنید.

به عدد صفر جلوی Bad Pages دقت کنید که نشان میدهد فایل استخراجی شما سالم است.

نکته: این روش برخلاف روش USB بدون خطا نیست،

اگر خطای Error 0 گرفتید، یه جای کارتان اشکال دارد، سیمها و اتصالات را یک بار بررسی کنید، آیا تنظیمات BIOS را که در بالا گفته ام انجام داده اید؟

اگر در هنگام هربار خواندن یک و دو خطای شماره 0x25 در یک نقطه مشخص داشتید، میتوانید از آن فایل استخراج شده بدون نگرانی استفاده کنید.

ولی اگر خطاهای نشان داده شده هربار در یک نقطه دیگر نسبت به دفعه قبل بودند، میتوانید سه بار NAND را بخوانید و با استفاده از برنامه NandCompare این سه فایل را با هم ترکیب کرده و یک فایل سالم از آن بگیرید.

امیدوارم که از این آموزش استفاده لازم را ببرید.
    آخرین ویرایش به وسیله hoom؛ 08-03-2010 در 02:25 PM
    Theo، mmansori85 و p.h.d این را می پسندند.

Saeed PM آفلاین است
    Gamertag: saeedx360

نام
    سعید
    نوشته
    377
    PCXBOX 360Android
    من سر وصل کردن پایه 18 به مشکل بر خوردم یه جا میگی به 5 قسمت J1D2 وصل کن ولی توی جدول میگی J1D2.6 , J2B1.12 اخر نفهمیدم به کدوم وصل کنم

hoom آفلاین است

نوشته
    2,236
    ممنون، درستش کردم، 6 درست بود، البته اتصال زمین چیز خاصی نیست، حتی میتونید اون رو به یکی از اون سوراخهای بزرگ که زیر پایه ها و غیره در همه جای برد هستند، وصل کنید.

AMIR_PAYAMBAR آفلاین است

نام
    امیر
    نوشته
    38
    http://rapidshare.com/files/37324949...ivers.rar.html
    این هم nand pro gui برای windows
    آموخته ام که ؛ وقتی با کسی روبرو می شویم ؛ انتظار " لبخندی " از سوی ما دارد .
    آموخته ام که ؛ لبخند ارزانترین راهی است که می توان با آن نگاه را وسعت بخشید .
    آموخته ام که ؛ باد با چراغ خاموش کاری ندارد .
    آموخته ام که ؛ به چیزی که دل ندارد ، نباید دل بست .
    آموخته ام که ؛ خوشبختی جستن آن است نه پیدا کردن آن

mmx
    mmx آفلاین است

نام
    مهدی
    نوشته
    69
    PCPlayStation 3XBOX 360iPhone/iPod Touch
    سلام می شه یک توضیح درباره nand بدید که کلا چی و دارای چه محتوایی می باشد ؟

با تشکر

punished-snake آفلاین است
    Gamertag: oldsnake214 PSN ID: oldsnake214

نوشته
    570
    PCPlayStation 3XBOX 360AndroidPS VitaPlayStation 4Xbox One
    شرمنده این عکساش پاک شده مشه دوباره بزارید؟

سرزمین رایانه آفلاین است
    Gamertag: three alert

نام
    هادی ابوعلی
    نوشته
    116
    PCPlayStation 3XBOX 360PSPDSi/DS Lite
    سلام و خسته نباشید

من از روش lpt اون کیتو ساختم و سه بار هم nand رو با برنامه nandpro خوندم ولی هر بار یه ارور میده وسط کار ازش عکس گرفتم آقای هوم این ارور مشکل داره؟

hoom آفلاین است

نوشته
    2,236
    پاراگراف آخر را که به عنوان نکته نوشته ام را دوباره بخوانید.

وبلاگ من: hoomb.blogspot.com

لطفا مشکلات خودتان را توی انجمن ها بپرسید، سوالاتی که از طریق پیغام خصوصی فرستاده میشوند، جواب داده نخواهد شد.

Kratos1370 آفلاین است
    PSN ID: Kratos1370

نوشته
    33
    آقای hoom عزیز من با هزار امید اینکارو شروع کردم و همونگونه که شما گفته بودین عمل کردم و به کامپیوتر وصل کردم و تو cmd اون دستور رو نوشتم اما اصلا شروع به خوندن ناند نمی کنه و این error رو میده :
    is not recognized at an internal or external command.......

hoom آفلاین است

نوشته
    2,236
    باید بعد از وارد کردن دستور CMD به جایی بروید که برنامه NandPro رو کپی کرده اید، با دستور :<نام درایو> درایوتون رو عوض میکنید، مثلا با :E به درایو E میره و با دستور <نام دایرکتوری> CD دایرکتوری رو عوض میکنید. مثلا CD NandPro

لطفا مشکلات خودتان را توی انجمن ها بپرسید، سوالاتی که از طریق پیغام خصوصی فرستاده میشوند، جواب داده نخواهد شد.

Kratos1370 آفلاین است

نوشته
    33
    آقا هوم عزیز من کاری رو که شما گفتین انجام دادم و nandpro رو دانلود کردم و به جایی که cmd از اونجا فایل ها رو می خونه نصب کردم اما بازم این ارور(تصویر اول) رو میده و وقتی که ok رو میزنم تصویر دوم میاد

hoom آفلاین است

نوشته
    2,236
    این درایور رو نصب کن ببین درست میشه؟

لینک

ویندوز شما 7 هستش؟

Kratos1370 آفلاین است

نوشته
    33
    ممنون استاد هوم عزیز ویندوزم رو عوض کردم و xp sp3 رو زدم درست شد nand.bin رو خوند و الان گذاشتم nand2.bin رو می خونه در ضمن برد من فالکونه و dashboard version : 2.0.147 هست و آخرین آپدیت رو هم که تو دیسک Assassins Creed BH بود رو به دستگاهم زدم (همونی که تنظیمات کینکت رو هم به داشبورد اضافه می کنه) حالا می خواستم بپرسم این همه خودمو خسته می کنم آخرش می تونم تمام بازی ها با ریجن دلخواهم رو تو دستگاهم بازی کنم یا نه ؟

hoom آفلاین است

نوشته
    2,236
    شما اینجا رو خوندی؟

آموزش نصب v (XELL Hack) JTAG

above0 آفلاین است

نوشته
    60
    PCPlayStation 3XBOX 360
    1-من ویندوزم سونه . درایوری چیزی می خواد ؟
    2- وقتی کار تموم شد تمام تجهیزات رو جدا می کنیم از دستگاه ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر