همه چیز درباره ویندوز 7

sepehrsr

کاربر سایت
Jun 21, 2007
220
نام
ALI
. x86 همون نسخه 32 بیتی هست که به این شکل اکثرا نوشته میشه.64 بیتی فضای بیشتری از CPU و رم سیستم شما رو اشغال می کنه.شما اگر ویندوز 7 نسخه 32 بیتی نصب کنید،بیشتر از 3 گیگابایت رم استفاده نمی کنه اما نسخه 64 بیتی از مقدار بیشتری رم می تونه استفاده کنه و البته حجم سنگین تری هم نصبت به نسخه 32 بیتی داره و مشخصات بالاتر سخت افزاری رو می طلبه.اکثرا نسخه 32 بیتی استفاده می کنند چون کلا راحت تر هستن باهاش.
خوب به ازای این که رم و CPU بیشتری مصرف می کنه .چه امتیازی نسبت به 32 بیتی داره ؟

Dash_javad

کاربر سایت
Feb 22, 2008
375
نام
شیخ جواد
شما تو ویندوز 32 بیتی محدودیت رم رو داری. یعنی به عبارتی بیشتر از 3.5 گیگ رو نمیتونه هندل کنه
ولی با ویندوز 64 بیتی دیگه مشکل رم نداری
البته چیزای دیگه هم هست که متاسافانه کاملترش رو نمیدونم و حافظه ای منم بیشتر از این یاری نمیکنه

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,022
نام
امین
2. x86 همون نسخه 32 بیتی هست که به این شکل اکثرا نوشته میشه.64 بیتی فضای بیشتری از CPU و رم سیستم شما رو اشغال می کنه.شما اگر ویندوز 7 نسخه 32 بیتی نصب کنید،بیشتر از 3 گیگابایت رم استفاده نمی کنه اما نسخه 64 بیتی از مقدار بیشتری رم می تونه استفاده کنه و البته حجم سنگین تری هم نصبت به نسخه 32 بیتی داره و مشخصات بالاتر سخت افزاری رو می طلبه.اکثرا نسخه 32 بیتی استفاده می کنند چون کلا راحت تر هستن باهاش.

تو درایو C سیستم من یه فولدری هست به نام Program Files x86 .
این ربطی به 32 بیتی بودن داره ؟!
اخه System Type و زده 64 bit .

بعد الان 3 تا رم 2 گیگ رو سیستمم هست اما میزنه 4 گیگ !

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
خوب به ازای این که رم و CPU بیشتری مصرف می کنه .چه امتیازی نسبت به 32 بیتی داره ؟

فقط همون طور که دوستمون گُفت از رم بیشتری استفاده می کنه و همین حُسنشه.اما مشکلات درایور و اینا خیلی ها باهاش دارن.همون 32 بیتی پیشنهاد میشه.

تو درایو C سیستم من یه فولدری هست به نام Program Files x86 .
این ربطی به 32 بیتی بودن داره ؟!
اخه System Type و زده 64 bit .

بعد الان 3 تا رم 2 گیگ رو سیستمم هست اما میزنه 4 گیگ !

ممکنه مربوط به 32 بیتی باشه.تا به حال ندیدم.
اما در مورد رم ها درسته فقط 4 گیگابایت می شناسه و جلوی همون هم میزنه 3GB Usable

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
خب منم بلاخره نصب کردم بسیار ویندوز سبک و عالیی هست ( 64 بیت نصب کردم ) با تمام نرم افزار هایی که کار میکردم باهاش تو XP و Vista هم سازگاری داره . البته با بعضی نرم افزار هایی که ویستا اجرا نمیکرد هم راحت اجرا میکنه و من خیلی ازش راضیم . یکی دوتا گیم هم روش نصبه که معلومه از این لحاظ هم مشکلی نداره !
فقط نمیدونم چه نسخه ایش هست ! البته راحت کرک شد .

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
خب منم بلاخره نصب کردم بسیار ویندوز سبک و عالیی هست ( 64 بیت نصب کردم ) با تمام نرم افزار هایی که کار میکردم باهاش تو XP و Vista هم سازگاری داره . البته با بعضی نرم افزار هایی که ویستا اجرا نمیکرد هم راحت اجرا میکنه و من خیلی ازش راضیم . یکی دوتا گیم هم روش نصبه که معلومه از این لحاظ هم مشکلی نداره !
فقط نمیدونم چه نسخه ایش هست ! البته راحت کرک شد .

توي پست هاي قبلي در مورد چك كردن نسخه ش گفتم.يه تست كن مشخص بشه چه ورژنيه.

kambiz7755

کاربر سایت
Feb 21, 2009
12
سلام
من درایو c هاردم 14.6GB ظرفیت داره و الان هم دارم از ویستا 32 بیتی استفاده میکنم میتونم ویندوز 7 نسخه 64 بیتی نصب کنم؟یا رو درایو c هاردم جا نمیگیره؟

آخرین ویرایش:

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
سلام
من درایو c هاردم 14.6GB ظرفیت داره و الان هم دارم از ویستا 32 بیتی استفاده میکنم میتونم ویندوز 7 نسخه 64 بیتی نصب کنم؟یا رو درایو c هاردم جا نمیگیره؟

با نرم افزار Partition Magic بهتر هست فضاش رو ارتقا بدید و پس از اون عملیات نصب ویندوز 7 نوع 64 بیتی رو انجام بدید.

Ali_Reza

کاربر سایت
Sep 25, 2005
538
نام
علیرضا
یه سوال از دوستانی که از این ویندوز مدتیه استفاده میکنن...
به نظرتون می ارزه که حتی جایگزین xp بشه؟ منظورم اینه که شما که ازش استفاده میکنین دیگه کلا بیخیال xp شدین؟ توی اجرای برنامه ها وسعت ساپورت xp رو داره؟

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
یه سوال از دوستانی که از این ویندوز مدتیه استفاده میکنن...
به نظرتون می ارزه که حتی جایگزین xp بشه؟ منظورم اینه که شما که ازش استفاده میکنین دیگه کلا بیخیال xp شدین؟ توی اجرای برنامه ها وسعت ساپورت xp رو داره؟

من از نسخه 7022 ش دارم استفاده می کنم که نزدیک به یک سال میشه.ببین اگر برنامه یا بازی باشه که با این ویندوز مشکل داشته باشه،می تونی از طریق حالت XP Mode مشکلت رو حل کنی.کُلا عالیه.در عین حال هم XP رو داری هم Vista وقتی این ویندوز رو استفاده کنی.زیبایی بیشتر از ویستا با سرعت و کیفیت XP.

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,022
نام
امین
ممکنه مربوط به 32 بیتی باشه.تا به حال ندیدم.
اما در مورد رم ها درسته فقط 4 گیگابایت می شناسه و جلوی همون هم میزنه 3GB Usable

اهان !
ممنون از پاسخت پدرام جان !

فقط کجا رو منظورته که میزنه 4 گیگابایت 3GB Usable ؟

HL2-GF

کاربر سایت
Apr 5, 2006
7,279
نام
نیما
توي پست هاي قبلي در مورد چك كردن نسخه ش گفتم.يه تست كن مشخص بشه چه ورژنيه.
مرسی پدرام .
چک کردم . برای من هم نسخه نهایی هست نوشته = 6.1.7600 Build 7600 .
البته بر خلاف دوستان ، ویندوز من با اینکه 64 هست ولی راحت نرم افزار ها و 2 تا بازیی که روش هست اجرا میکنه .

======

در جواب علیرضا جان : من الان 2 سال بود که تمام کارهام رو با ویستا انجام میدادم (به غیر از رایت کردن مدیا ) با اینکه بعضی مواقع اذیت میکرد ولی بازم ازش راضی بودم و اصلا سراغ Xp نمیرفتم به جر همون رایت کردن ( چون ویستا با بعضی نسخه های Nero مشکل داشت ) . الان که 7 رو نصب کردم این یکی دوهفته ای به شدت راضیم ! اصلا باور نمیکردم همچین ویندور خوبی باشه ! البته همونطور که پدرام گفت داشتن Xp Mode یکی دیگه از مزیت هایی هست که باعث میشه حتما نصب کنی تا از نظر بازی هم مشکل نداشته باشی . هر چند اول پیشنهاد میکنم درایور هاش رو داشته باشی بعد 7 رو نصب کنی و از تمام اطلاعات مهمت بک اپ بگیری چون بعضی مواقع در موقع نصب دیدی یه دفعه هاردت فرمت شد و دیگه دستت به جایی بند نیست .
در کل من الان فقط 7 رو سیستمم نصبه و واقعا اینی که پدرام گفت درسته : زیبایی ویستا + کارایی و سرعت Xp

آخرین ویرایش:

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
با نرم افزار Partition Magic بهتر هست فضاش رو ارتقا بدید و پس از اون عملیات نصب ویندوز 7 نوع 64 بیتی رو انجام بدید.

اخرین ورژن از پارتیشین مجیک رو که میدونم شماره 8 بود که با ویستا و 7 سازگار نیست. مگر اینکه از حالت سازگاری ویندوز استفاده کرده باشید. Paragorn partion manager اما سازگاره.

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
اهان !
ممنون از پاسخت پدرام جان !

فقط کجا رو منظورته که میزنه 4 گیگابایت 3GB Usable ؟

Right Click بر روی Computer که توی XP به اسم My Computer شناخته میشه و بعدش رفتن به Properties و در آخر گزینه ای که در اواسط صفحه هست مثل این :

2c5ttvcg152t4n0uxmws.jpg

اخرین ورژن از پارتیشین مجیک رو که میدونم شماره 8 بود که با ویستا و 7 سازگار نیست. مگر اینکه از حالت سازگاری ویندوز استفاده کرده باشید. Paragorn partion manager اما سازگاره.

از همون Paragon Partition Manager استفاده کن و درایوهات رو تغییر فضا بده.مثلا اگر هاردی داری که فضای زیادی داره برای C چیزی حدود 25 گیگ تعریف کن.من خودم 30 گیگابایت تعریف کردم برای یکی از کامپیوترهایی که استفاده می کنم.​

Ali_Reza

کاربر سایت
Sep 25, 2005
538
نام
علیرضا
من از نسخه 7022 ش دارم استفاده می کنم که نزدیک به یک سال میشه.ببین اگر برنامه یا بازی باشه که با این ویندوز مشکل داشته باشه،می تونی از طریق حالت XP Mode مشکلت رو حل کنی.کُلا عالیه.در عین حال هم XP رو داری هم Vista وقتی این ویندوز رو استفاده کنی.زیبایی بیشتر از ویستا با سرعت و کیفیت XP.
در جواب علیرضا جان : من الان 2 سال بود که تمام کارهام رو با ویستا انجام میدادم (به غیر از رایت کردن مدیا ) با اینکه بعضی مواقع اذیت میکرد ولی بازم ازش راضی بودم و اصلا سراغ Xp نمیرفتم به جر همون رایت کردن ( چون ویستا با بعضی نسخه های Nero مشکل داشت ) . الان که 7 رو نصب کردم این یکی دوهفته ای به شدت راضیم ! اصلا باور نمیکردم همچین ویندور خوبی باشه ! البته همونطور که پدرام گفت داشتن Xp Mode یکی دیگه از مزیت هایی هست که باعث میشه حتما نصب کنی تا از نظر بازی هم مشکل نداشته باشی . هر چند اول پیشنهاد میکنم درایور هاش رو داشته باشی بعد 7 رو نصب کنی و از تمام اطلاعات مهمت بک اپ بگیری چون بعضی مواقع در موقع نصب دیدی یه دفعه هاردت فرمت شد و دیگه دستت به جایی بند نیست .
در کل من الان فقط 7 رو سیستمم نصبه و واقعا اینی که پدرام گفت درسته : زیبایی ویستا + کارایی و سرعت Xp
از جوابتون ممنونم.
چون دیگه واقعا از xp خسته شدم. میخواستم ببینم میتونه جایگزین مطمئنی برای xp باشه که مثل اینکه اینطور هست.
در حال حاضر بهترین لینک برای دانلودش چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر