بازیهای رایانه ای میتوانند در بهبود بیماران روحی مفید باشند.

...

کاربر سایت
Dec 17, 2008
213
سلام.

tetrizzzo.jpg

مدتها بود که همه در هر صحبتی که میشد میگفتند که بازیهای رایانه ای عامل تخریب روح و روان بازیکنان هستند. خود من به شخصه ازین موضوع خیلی رنج میبردم و هر از گاهی این چماق روی سرم خورد میشد ولی امروز شاید جالب باشه براتون تا این خبر رو بشنوید:
تحقیقات دانشگاه آکسفورد در بخش روانشناسی اظهار کرد که بازیهای رایانه ای میتوانند در کاهیدن یاد آوری مشکلات روحی موثر باشند. نتیجه تحقیق این دانشمندان نشان داد کسانی که بازی رایانه ای انجام میدهند کمتر از گروه دیگر که این بازیها را انجام نمیدهند به مشکلات روحی گذشته فکر میکنند.
لازم به ذکر هست که این گروه که مورد آزمایش قرار گرفته اند با بازی با نام Tetris آزمایش شده اند که در آن بازیکن باید رنگهای مختلف را در یک ردیف قرار دهد.
در پایان امیدوارم که این تحقیقات نشان بده که بازیهای رایانه ای نه تنها مخرب روح و اعصاب نیستند، بلکه به پیرفت روحی و آرامش هرچه بیشتر نیز کمک میکنند. این خبر هم باید نشون اونهایی بدیم که هی میان توی کانال 6 حرف میزنن و میگن که بازیهای رایانه ای فلان هستن و... . حالا اگه ازین خبر حرفی توی تلویزیون ما زده شدش... من اسمم رو عوض میکنم.
موفق و پیروز باشید.
اطلاعات بیشتر

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
بیشتر از روزی 4 ساعت بازی کنی از همه ای جهات بهت ضرر میرسه..

ولی فکر کنم بازی کردن مغز رو باز کنه...:-" من پارسال موقع امتحان کلا گیم رو تعطیل کردم و چسبیدم به درس خوندن.. بعد که کارنامه آمد حدود 7 تا درس ها رو افتاده بودم..:mad:

اما امسال هم درس میخوانم هم دارم بازی میکنم اونهم بالای 4 ساعت.. تا حالا هم همه درس ها رو با نمره خفن قول شدم..:eek:

خود من هم باورم نمیشه.. باید یک دلیل منطقی براش پیدا کنم..:confused:

اینو من قبول دارم... درس خوندن زیاد یعنی چند ساعت پشت سرهم (نمیدونم از چیه )ضررش بیشتره چون نه درس حالیه ادم میشه نه بازی تونستی بکنی... ولی بازی کردنم زیادیش خوب نیس... که من خیلی وقتا رعایت نمیکنم!... :cheesygri:p

...

کاربر سایت
Dec 17, 2008
213
سلام.
چه حرفهای جالبی توی این دو صفحه نوشته شده. اون دوستایی که میگن بازی بد هستش و چه میدونم چیز خوبی نیست میشه یه لطفی کنن و به من بگن الان اینجا چه حرکت مفیدی دارن انجام میدن؟ نکنه اتفاقی وارد این سایت شدن و از عکساش خوششون اومده؟ یا اینکه همینجوری واسه اینکه توی اینترنت بیکار نباشن گفتن بذار اینجا عضو بشیم... یا شاید هم جای دیگه تحویلشون نمیگیرن که اومدن اینجا. آقای عزیز که میگی بازیهای رایانه ای کلا چیز مزخرفیه لطف کن و بازی نکن. کسایی که اینجا هستن یا میگن بازیهای رایانه ای چیز خوبی هست و یا میگن که زیاد روی توش باعث ضرر هست ولی کسی نمیگه که بازیهای رایانه ای کلا مزخرفه.
اونایی که میگن بازیهای رایانه ای باعث اعتیاد میشه باید بهشون بگم که من از سن 4 سالگی بازی میکنم و الان 21 سالمه. توی این مدت حتی شده بعضی وقتا 4 ماه هم بازی نکنم پس یعنی الان باید یا جام توی تیمارستان باشه و یا اینکه از خماری سکته زده باشم. این حرفا درست نیستش. همه چیز بستگی به خود آدم داره. کنترل روی کارهای خودت اگه داشته باشی دیگه نمیای بگی که بازی من رو معتاد کرد یا بازی من رو افسرده کرد. من شده حتی 7 ساعت هم پای بازی نشسته باشم ولی نه افسرده شدم و نه چشام چپ شد و نه عقلم پرید.
لطف کنید از این به بعد اگه حرفی بر ضد بازی دارید اینجا بیان نکنید چونکه من یکی شدیدا اعصابم میریزه بهم (لابد الان میگم چون بازی رایانه ای میکنی عصبی شدی...) شماها که بازیخورای این کشور باشید پس اونایی که توی تلویزیون میان و میگن که بازیخورا ... هستن و بازی GOW رو نشون میدن و میگن که هر کی این رو بازی کنه روانی میشه دیگه حق دارن پس... هم واسه شما و هم واسه خودم متاسفم. این بحث جالبتون رو هم تموم کنید که کاملا مشخص شد بازی رایانه ای توی ایران چه طرفدارای پرو پا قرصی داره.
پیروز و موفق باشید.

آخرین ویرایش:

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
اگه از من بپرسین میگم کملا بر روح روان تاثیر منفی داره
من دوستایی دارم که از زمانی محکم پای بازیهای کامپیوتری نشستن به شدت عصبی شدن و نمونه ای هم دیدم که آزارش به مورچه هم تو دوران نوجوانی نمیرسیده ولی یکم بزرگتر شد کنترلش رو در مواقع عصبانیت از دست میداد تا جایی که یکی از دوستاشو با چاقو زد و سر همین مسائل بازیهای رایانهای با کلی از دوستانش جدا و درگیر میشد.
کافیه یک مدت محکم بشینید پای بازیهای کامپیوتری مثلا 2سال بعد 6 ماه ترکش کنید تا متوجه بشید به چه آرامشی میرسید.
"این نظر منه"
موافقم
نمونه ضررش هم همین بچه که زده مادرشو کشته(همینی که تایپیکشو زده بودن بچه ها)
بازی رایانه ای چه زیاد بازی کنی در روح و روان تاثیر مخرب دارد و چیزی که باعث ضرر به بدن بشود به کسی توصیه نمی کنم مطمئا باشید اگر یک دو الی سه روز بازی نکنید افسردگی می گیرید این یک چیز سابت شده است در ضمن وقت ادم با بازی کردن تلف می شود و باعث عقب ماندگی انسان به سایر انسانها می شود منظورم مالی هست ها

با شما هم کاملا موافقم
من خودم الان اعتیاد دارم ولی ترکش خیلی سخته
کسایی هم که میگن بازی کردن خوبه و ضرر نداره بدونن که دارن کارشون رو توجیه میکنن

Razor

کاربر سایت
Jan 2, 2008
309
سلام.
چه حرفهای جالبی توی این دو صفحه نوشته شده. اون دوستایی که میگن بازی بد هستش و چه میدونم چیز خوبی نیست میشه یه لطفی کنن و به من بگن الان اینجا چه حرکت مفیدی دارن انجام میدن؟ نکنه اتفاقی وارد این سایت شدن و از عکساش خوششون اومده؟ یا اینکه همینجوری واسه اینکه توی اینترنت بیکار نباشن گفتن بذار اینجا عضو بشیم... یا شاید هم جای دیگه تحویلشون نمیگیرن که اومدن اینجا. آقای عزیز که میگی بازیهای رایانه ای کلا چیز مزخرفیه لطف کن و بازی نکن. کسایی که اینجا هستن یا میگن بازیهای رایانه ای چیز خوبی هست و یا میگن که زیاد روی توش باعث ضرر هست ولی کسی نمیگه که بازیهای رایانه ای کلا مزخرفه.
اونایی که میگن بازیهای رایانه ای باعث احتیاط میشه باید بهشون بگم که من از سن 4 سالگی بازی میکنم و الان 21 سالمه. توی این مدت حتی شده بعضی وقتا 4 ماه هم بازی نکنم پس یعنی الان باید یا جام توی تیمارستان باشه و یا اینکه از خماری سکته زده باشم. این حرفا درست نیستش. همه چیز بستگی به خود آدم داره. کنترل روی کارهای خودت اگه داشته باشی دیگه نمیای بگی که بازی من رو معتاد کرد یا بازی من رو افسرده کرد. من شده حتی 7 ساعت هم پای بازی نشسته باشم ولی نه افسرده شدم و نه چشام چپ شد و نه عقلم پرید.
لطف کنید از این به بعد اگه حرفی بر ضد بازی دارید اینجا بیان نکنید چونکه من یکی شدیدا اعصابم میریزه بهم (لابد الان میگم چون بازی رایانه ای میکنی عصبی شدی...) شماها که بازیخورای این کشور باشید پس اونایی که توی تلویزیون میان و میگن که بازیخورا ... هستن و بازی GOW رو نشون میدن و میگن که هر کی این رو بازی کنه روانی میشه دیگه حق دارن پس... هم واسه شما و هم واسه خودم متاسفم. این بحث جالبتون رو هم تموم کنید که کاملا مشخص شد بازی رایانه ای توی ایران چه طرفدارای پرو پا قرصی داره.
پیروز و موفق باشید.

من خودم هم بازی می کنم اما این چیز هایی که گفتم واقعیت هست قرار نیست که در همه یک جور باشد یکی افسردگی می گیرد یکی معتادش می شود یکی عصبی می شود و یکی هم از نظره مالی ضرر می کند البته اگر متاهل باشد

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
نمونه ضررش هم همین بچه که زده مادرشو کشت
این اتفاقات یک در میلیون هم پیش نمیاد که شما بلندگو دستت گرفتی داری داد و هوار میزنی!
اون کسی رو که من دیدم (توی همون عکس) یک بیمار روانی تیمارستانی بیشتر نبود.
مگه آدم روانی بازی نمیکنه ؟
کسی که میزنه مادرشو میکشه ، بهتره قبل از هر نتیجه گیری کلی که میکنن برن یه تست کامل از اون شخص بگیرن ببینن طرف روانی نیست یا سادیسم نداره چون کسی که دست به همچین کاری میزنه 100% مشکلش از اون کله ی خرابشه.
من خودم الان اعتیاد دارم
برو خودتو نشون بده چون آدم سالم اصلا معتاد نمیشه.

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
این اتفاقات یک در میلیون هم پیش نمیاد که شما بلندگو دستت گرفتی داری داد و هوار میزنی!
اون کسی رو که من دیدم (توی همون عکس) یک بیمار روانی تیمارستانی بیشتر نبود.
مگه آدم روانی بازی نمیکنه ؟
کسی که میزنه مادرشو میکشه ، بهتره قبل از هر نتیجه گیری کلی که میکنن برن یه تست کامل از اون شخص بگیرن ببینن طرف روانی نیست یا سادیسم نداره چون کسی که دست به همچین کاری میزنه 100% مشکلش از اون کله ی خرابشه.

.

من هدفون هم به زور دارم چه برسه به بلدگو:laughing::laughing:
من کاری به تیمارستانی بودن اون ندارم
من میگم بازی تاثیر خودشو میزاره روی همه بدونه شک

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,980
نام
Behzad
والله ما برعکس اش رو شنیدیم رو اعصاب خیلی تاثیر داره ((دیونه می کنه ))

یکی اشم خودم رو اعصاب من خیلی تاثیر گذاشته

هممه اش الکی هست

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
به نظرم این بستگی به شخص داره که ضرر بهش بزنه یا سود حالا این که گفتم یعنی چه ؟
هیچ ربطی نداره 4 ساعت بازی کنی یا 2 ساعت یا 5 دقیقا مهم این هست که لذت ببری از بازی کردن هر نوع بازی میخواد باشه فقط لذت ببرید تا اونجایی که لذت میبرید بازی کنید ولی زمانی که بازی کردنتون به حدی رسید که فقط دارید الکی میرید جلو هیچ لذتی براتون نداره اعصابتون از غول بازی خرد شده عصبی عصبی هستید اون موقع زمان خاموش کردنش هست البته توی ایران بدبختی ملت پشت بازی که میشینن تا زمانی که سر درد نگیرن ول نمیکنن من همیشه عمرم هم بازی میکردم موقع امتحان ها هم نمره هام خوب بوده در حین سال هم نمیخوندم همون شب امتحان (البته اگر فکر میکنید خنگ هستید این روش را امتحان نکنید )
هیچ وقت هم هیچکس بهم نمیگفت که بخون یا نخون همه این مسخره بازی های ضرر از اونجا سرچشمه میگیره الانم که دانشگاه میرم 3 روز دیگه امتحان فاینال دارم برنامه ریزی کردم میدونم که درسم را توی چقدر میخونم مثلا امروز دوتا فردا 3تا فصل اینطوری مشکلی ندارم همه کارم هم میکنم و درس خوندنم هم تا حدودی لذت بخش میشه البته میگم هرکسی یه جوری هست بعضی ها هنوز با ترس و لرز میشینن بازی میکنن که واقعا جای تاسف داره برای شخصی که اینا از اون میترسن چون اون آدم دیکتاتوری هست

funboy

کاربر سایت
May 29, 2007
300
نام
Amin
اينها همه به طرف بستگی داره من كه آرومتر ميشم واقعا يك هيجان زياد رو آدم تجربه ميكنه و واقعا زيباست! معنی معتاد بودن چيه! يعنی شما الان حتما تلوزيونم معتاديد كه هر روز نگاه ميكنيد! ولی واقعا بگم من هر موقع بخوام بازی نميكنم! الان فكر كنم دو سه هفته ای است فقط چند ساعت بازی كردم! تازه به ياد بازیهای قديمی افتادم و دارم اونها رو كمی در روز كه وقت داشته باشم ميرم!
من ميگم هر كس زياد بازی كنه مشكل داره! زياد از حد! ولی با تعادل باشه خيلی مثبت و يك سرگرمی تمام و كمال و عالی هستش ... البته به نظرم خوبه انسان وقتی سنش بالاتر از 20 رفت تازه گيمر بشه! اينطوری بهتر ميفهمه گيم يعنی چی؟

Fu11 GAME

کاربر سایت
Nov 13, 2007
2,195
نام
مهدی
به نظر من اسم تایپیک رو میگذاشتید
نظرات شما در مورد اینکه بازیهای رایانه ای میتوانند مفید باشند یا مضرر
بهتر بود

idahadi21

کاربر سایت
Sep 8, 2008
1,930
نام
هادی
نه من معتاد نمیشم ولی خوب بعضی بازیا هستن...:cheesygri
ولی اینو میدونم بعضی وقتا که از کاری خستم یا خیلی وقته گیم بازی نکردم اوون موقعست که بازی کردن حاله ادمو میزون میکنه!..!! نه این که از صبح تا شب بازی کنی اخرشم بشی این --->:evil:
در کل دست خوده ادمه که دیوونه بشه با نشه...:cheesygri

Only PS3

کاربر سایت
Sep 10, 2008
2,022
نام
Milad
نه من معتاد نمیشم ولی خوب بعضی بازیا هستن...:cheesygri
ولی اینو میدونم بعضی وقتا که از کاری خستم یا خیلی وقته گیم بازی نکردم اوون موقعست که بازی کردن حاله ادمو میزون میکنه!..!! نه این که از صبح تا شب بازی کنی اخرشم بشی این --->:evil:
در کل دست خوده ادمه که دیوونه بشه با نشه...:cheesygri
دقيقا.......

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر