Paranormal

کاربر سایت
Jan 9, 2010
936
نام
علی
یه جوی برای چهار پیکسل رزولوشن بالا پایین تر بوجود آوردند که حالا حالا ها PS4 بفروشه و سونی حال کنه.... اما به هیچ وجه استحقاق چنین فروشی رو نداره، اون جوی که اول نسل بوجود اومد برای اختلاف عددی کوچیک تو رزولوشن و یه سری سیاست های غلط اون زمان مایکرو باعث ــش شده وگرنه سونی تو خواب هم نمی دید کنسولش انقدر راحت به چنین اختلافی تو فروش برسه....

وقتی نسل عوض میشه چی اهمیت پیدا میکنه؟ گیم پلی ؟ داستان؟ خب اینا که نسل قبل و قبلتراش هم به خوبی امتحانش رو پس داده. نمیگم تنهاترین اما مهمترین دلیل برای تعویض نسل همین گرافیکه. اختلاف 720 و 1080 هم چهار پیکسل نیست. مستحق بودن یا نبودن سونی هم با همین یکی دو جمله شما که احتمالاً حاصل کمتر از 5 دقیقه تفکر کردنه تعیین نمیشه. مستحق فروشه چون تمامی جوانب رو برای بدست گرفتن بازار سنجیدن. به خوبی نیاز گیمرها رو درک کردن. به حرفشون گوش دادن. از گذشته درس گرفتن. اگه مایکروسافت به این دلایل از سونی عقب نمی افتاد خب پس میخواستی معرفتی بیاد عقب بیافته؟ همین سیاست های درست و اشتباست که یک شرکتو ورشکست میکنه یکی رو هم به اوج میرسونه.

ma_fa198

کاربر سایت
Jun 18, 2010
998
نام
محمد
وقتی نسل عوض میشه چی اهمیت پیدا میکنه؟ گیم پلی ؟ داستان؟ خب اینا که نسل قبل و قبلتراش هم به خوبی امتحانش رو پس داده. نمیگم تنهاترین اما مهمترین دلیل برای تعویض نسل همین گرافیکه. اختلاف 720 و 1080 هم چهار پیکسل نیست. مستحق بودن یا نبودن سونی هم با همین یکی دو جمله شما که احتمالاً حاصل کمتر از 5 دقیقه تفکر کردنه تعیین نمیشه. مستحق فروشه چون تمامی جوانب رو برای بدست گرفتن بازار سنجیدن. به خوبی نیاز گیمرها رو درک کردن. به حرفشون گوش دادن. از گذشته درس گرفتن. اگه مایکروسافت به این دلایل از سونی عقب نمی افتاد خب پس میخواستی معرفتی بیاد عقب بیافته؟ همین سیاست های درست و اشتباست که یک شرکتو ورشکست میکنه یکی رو هم به اوج میرسونه.
خوب من نمی خوام بحث این اختلاف ها (بحث قدیمی ) رو تو تاپیکی که بهش مربوط نیست ادامه بدم! ولی چون شما اینو گفتید باید محض اطلاعتون بگم که فقط تو یه بازی (cod ghost) همچین اختلافی وجود داشت و دیگه تا اونجایی که من یادمه دیگه بعد از اون هیچوقت همچین چیزی دیده نشد!(شما خودتونم می دونید که مزخرف تر از گرافیک گوست تو عالم وجود نداره و حتی ادونس وارفیر با گرافیک به مراتب بهتر روی وان با رزولوشن بالاتری اجرا می شد که نشون دهنده ی کم کاری محض اینفینیتی وارد بود نه قدرت کم وان!) الان هم که دیگه یا تو اکثر بازی ها اختلاف از بین رفته (منظور رزولوشن هست وگرنه تو فریم ریت تقریبا اختلاف از بین رفته) و اگر هم اختلافی باقی مونده ، اختلاف بین 720p و 1080p نیست! بلکه اختلاف بین 900p و 1080p هست! (و تا اومدن دایرکت 12 نمی شه دقیقا گفت کدوم قوی تره کدوم ضعیف تره وگرنه تا همین الان هم خودمون می دونیم اگه اون اختلاف قدرتی که روی کاغذ بین دو دستگاه وجود داره درست باشه ، تفاوت نسخه های کنسولی باید خیلی بیشتر از اونی باشه که الان می بینیم )

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
دقیقا چرا سونی که فروش کنسولهای ps2 ,ps1 و ps3 به ترتیب 102، 155 و 90 میلیون بوده خواب فروش بالای کنسولش رو نبینه؟ وقی حتی ps3 که 1 سال تاخیر داشت و تا اخر نسل هم گرونتر بود از رقبا و کلا overpriced بود 90 میلیون میفروشه واقعا انتظار داشتین کنسولی که دیر عرضه نشده و قیمت هم مناسبه نفروشه؟

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
البته من فکر میکنم دو سه سال آخر عمر PS3 هم در این فروش بی تاثیر نبوده. سال 2013 انحصاری مایکرو روی 360 بازی Battle tanks بود و از اونطرف سونی TloU و GT6 و Beyond و Pupeteer و Rain و... رو داشت به هرحال اینکه شما میدونی که PS4 کنسولی هست که بزرگترین پابلیشر جهان داره براش بصورت انحصاری بازی میسازه اونم بازیهایی به کیفیت First Party های سونی و از اونطرف تا آخرین روزهای عمرش هم ساپورت داره بلاخره خواهی نخواهی بسمتش جلب میشی. من فکر میکنم این مسئله ای هست که از دید بچه ها پنهان مونده و اهمیتش هم به مراتب بالاتر از 4 تا پیکسل بیشتره:d

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
یه جوی برای چهار پیکسل رزولوشن بالا پایین تر بوجود آوردند که حالا حالا ها PS4 بفروشه و سونی حال کنه.... اما به هیچ وجه استحقاق چنین فروشی رو نداره، اون جوی که اول نسل بوجود اومد برای اختلاف عددی کوچیک تو رزولوشن و یه سری سیاست های غلط اون زمان مایکرو باعث ــش شده وگرنه سونی تو خواب هم نمی دید کنسولش انقدر راحت به چنین اختلافی تو فروش برسه....

پ.ن: ویرایش کردم تا به دوستان متعصبی که بعضا اینکار رو انجام میدند بگم من خودم پیش دستی میکنم و میگم کسایی که پستم با عقیده و کنسول ــشون همخوانی نداره بخونند بخندند رد بشند، تا نیازی به تکرار و اعلام دوباره نباشه ....

یه نکته ای که الان توی دنیای تکنولوژی وجود داره اینه که همین سیاستا و تبلیغا تعیین کنندست و هرقدر شرکتی مثل سونی تو این قضایا خوب عمل میکنه مایکروسافت کارش فاجعه باره. گذشت اون زمان که کیفیت محصول تعیین کننده ی اصلی بود. الان تا اینجای نسل از نظر بازیای انحصاری X1 بهتر بوده, قیمتش رو هم کم کردن و الان خیلی جاها بدون کینکت قیمتش از PS4 هم کمتر شده ولی بازم PS4 داره توی یه سری جاها حتی 5 به 1 نسبت به X1 فروش میره. توی صنعت موبایلم همینه, گوشیای LG یا Motorola از نظر کیفیتی اگه بهتر از گوشیای سامسونگ و اپل نباشن کمترم نیستن ولی 90 تا 95 % از سود بازار موبایل میره تو جیب این 2 تا شرکت چون سیاستشون بدون ریسکه, تبلیغاتشونم خوبه. شما با تبلیغات خوب و سیاست درست میتونی هرچیزیو حتی بدترین محصولتو راحت بفروشی ولی با سیاست و تبلیغ اشتباه بهترین محصولتم خوب فروش نمیره.
در کل اینکه صنعت گیم جای ریسک و شوخی نیست, گیمرایی که هر سال میرن صف میشکن COD بخرن, همون بازی که سال پیش و سال قبلترش خریدن; حاضر نیستن سیاست جدیدی مثل always online رو قبول کنن یا بقیه ی چیزایی که مایکروسافت اول نسل براشون برنامه داشت. همین الان شما چه PS4 بخری چه X1 اگه نت نداشته باشی کنسولت به لعنت خدا هم نمیارزه چون نه میتونی مولتی بازی کنی, نه میتونی بازیایی مثل Titanfall که تمام آنلاینن بازی کنی نه میتونی بازیایی مثل AC و Halo که توی لانچ مشکل دارن و پچ میخوان بازی کنی. ولی وقتی یه کمپانی میاد میگه "باید" فلان کارو بکنید دیگه گیمرا بهشون برمیخوره. (بماند که همین گیمرا هر سال n میلیون دلار پول DLC و ... میدن و جدیدا داشتن paid mode میکردن توی پاچه هاشون) اینکه PS4 اینقد فروش داشته حقشه, نه به خاطر اینکه کیفیت PS4 و بازیاش بهتره, سیاست و تبلیغاتشون بهتره و الان این موضوع توی هر صنعتی مهمترین عامل موفقیت یه کمپانیه. فک کنم همه یادشون باشه 2 سال پیش وقتی مایکروسافت 1 ساعت و نیم بازی نشون داد سونی داشت نیم ساعت از کنفرانسشو به مسخره کردن سیاست always online و ... میگذروند. در کل مایکروسافت این نسل هرقدر از سونی عقبه به خاطر اشتباه خودشه, شاید با اومدن ویندوز 10 و دایرکت اکس 12 و بازیایی مثل Halo و GEOW اوضاع بهتر بشه اما حد اقل تا 3-4 سال دیگه PS4 با همین وضع جلوتر میمونه.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
سال 2013 انحصاری مایکرو روی 360 بازی Battle tanks بود
درسته خیلی پایین تر از PS3 بود ولی دیگه اینقدر هم وضعش خراب نبود :D اینا انحصاری های به درد بخور واسه سال 2013 بودن:
BattleBlock Theater
Gears of War: Judgment
State of Decay

دلیل فروش بالای PS4 نسبت به X1 هم مشخصه دیگه، سونی خیلی بهتر کار کرده و کنسولش داره بیشتر میفروشه. البته فروش X1 هم خیلی خوبه ولی چون فروش PS4 خیلی عالیه، اختلاف بینشون بیشتر به چشم میاد.

daxpax

کاربر سایت
Feb 27, 2009
1,285
البته من فکر میکنم دو سه سال آخر عمر PS3 هم در این فروش بی تاثیر نبوده. سال 2013 انحصاری مایکرو روی 360 بازی Battle tanks بود و از اونطرف سونی TloU و GT6 و Beyond و Pupeteer و Rain و... رو داشت به هرحال اینکه شما میدونی که PS4 کنسولی هست که بزرگترین پابلیشر جهان داره براش بصورت انحصاری بازی میسازه اونم بازیهایی به کیفیت First Party های سونی و از اونطرف تا آخرین روزهای عمرش هم ساپورت داره بلاخره خواهی نخواهی بسمتش جلب میشی. من فکر میکنم این مسئله ای هست که از دید بچه ها پنهان مونده و اهمیتش هم به مراتب بالاتر از 4 تا پیکسل بیشتره:d
دقیقا سونی با mind share مثبت از نسل قبل نسل جدید رو شروع کرد که به نظرم خیلی تاثیر داشت. در مورد اینکه قدرت کنسول و رزولوشن تاثیر نداره در میزان فروش من فکر میکردم کاملا توی نظر خریدار بی ارزش باشه این قضیه ولی وقتی دیدم یکی از نزدیکای من که نسل قبل 360 داشت و کلا هم اهل فروم گردی و اینکه کدوم کنسول چیه و قدرتش چیه هستش و 80 درصد وقت گیمش توی فیفا هست سال پیش با من تماس گرفت و گفت میخوام پی اس 4 بخرم گفتم تو که 360 داشتی چرا وان نمیخری گفت شنیدم پی اس 4 قوی تره. به این نتیجه رسیدم که میزان قدرت کنسول هم توی انتخاب برای بعضی ها موثره

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
فروش بیشتر ps4 یهو و یکباره اتفاق نیفتاده حاصل جمع شدن چند عامل تو چند سال:

1. اولا گیمر نسل قبل کیفیت و تعداد بیشتری انحصاری تو ps3 می بینه در نتیجه برای نسل بعد سمت ps4 کشیده میشه
  2. بعد معرفی x1 قضایای Always Online و کینکت اجباری رو می بینه و کشیده میشه سمت ps4
  3. بعد معرفی ps4 می بینه قیمتش هم از رقیبش بصرفه تر به خاطر قیمت کشیده میشه سمتش
  4. بعدش متوجه قدرت سخت افزاری بیشتر ps4 (حالا 1 درصد یا 1000 درصد)بیشتر ps4 میشه و کشیده میشه سمتش

حاصل همه اینا شده فروش عالی ps4.......برا خیلی از شرکتا اگه یه عاملش اتفاق می افتاد احتمالا کلا نابود میشد ولی مایکروسافت به واسطه غول بودنش تونسته تا حدی هنوز تو رقابت بمونه

باید قبول کرد "عوامل بسیاری " این نسل دست به دست هم دادن تا این فروش رویایی حاصل بشه و کاملا هم منطقیه و نوش جون سونی:d

.

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین
خوب نظرات رو که داشتم میخوندم دیدم فن های دو طرف پس از این 2 سال بالاخره تونستن به جمع بندی نسبتا مشترک برسن و چای شکر داره.:d
از نظر من اینجا هم بحثی مثل آیفون و لومیا رو داریم.هممون میدونیم و کسی هم منکرش نیست که آیفون بسیار پرفروش تر از لومیا هاست.از طرفی هم کسی منکرش نیست که در حال حاضر لومیا ها جذابیت های عجیب و اخبار جالبی دارن مثلا مثل همین قابلیت پیوستگی و تبدیل گوشی به کامپیوتر.ولی خوب خیلی ها اینا رو میدونن و بازم آیفون میخرن.چرا؟دلیلش مشخصه،آقا این گوشی جا افتاده.
یا همین ویندوز و مک الان دیگه خدایی هیچ فرقی ندارن حتی قیمت سخت افزار هاشونم یکیه ولی وین هنوز بیشتر میفروشه.
الان هم همه میدونن که بله انحصاری های اکس وان بیشتر و با کیفیت تر بوده و ضعیف تره و پی اس 4 قوی تره و ... ولی بازم پی اس 4 بیشتر میفروشه،چرا؟چون آقا جا افتاده.
دلیل دیگه و خیلی هم مهم خود مایکروسافته.مایکروسافت برای اکثر مردم اصلا شناخته شده و قابل لمس نیست،از این جمع های فروم و سایت های تکنولوژی بگزریم که یه مشت گیک ریختن توش و یخوبی با دنیای تکنولوژی آشنایی دارن،خیلی از مردم تو همین ایران خودمون نمیدونن ویندوز برای مایکروسافته!ولی از قدیم تلویزیون های سونی و لوازم صوتی و تصویری اش بود و برای مردم آشنا و قابل لمسه.
مسلما بیشتر این فروش کنسولا مرتبط با مردمیه که خیلی تو این جریانات نیستن و به دور و رشون نگاه میکنن(اگر باشن یعنی ما 25 میلیون نفر آدم متفاوت تو سایت ها و فروم ها داریم؟!من که فکر نکنم.:d).
حالا شما بیا بگو ویندوز 10 میاد رو وان،ملت میگن مگه وین 9 اومدکه داره 10 میاد.:bighug:
و نکته ی آخر هم اینکه همین مایکرو هم قبل از اینکه کلا بخواد به نسل 8 فکر کنه تو خوابم 10 میلیون نسخه رو تو پیش بینی هاش نمیدید.منو شما هم بهتره اینجا فاجعه ی اتمی نسازیم.

آخرین ویرایش:

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
خوب نظرات رو که داشتم میخوندم دیدم فن های دو طرف پس از این 2 سال بالاخره تونستن به جمع بندی نسبتا مشترک برسن و چای شکر داره.:d

1. از نظر من اینجا هم بحثی مثل آیفون و لومیا رو داریم.هممون میدونیم و کسی هم منکرش نیست که آیفون بسیار پرفروش تر از لومیا هاست.از طرفی هم کسی منکرش نیست که در حال حاضر لومیا ها جذابیت های عجیب و اخبار جالبی دارن مثلا مثل همین قابلیت پیوستگی و تبدیل گوشی به کامپیوتر.ولی خوب خیلی ها اینا رو میدونن و بازم آیفون میخرن.چرا؟دلیلش مشخصه،آقا این گوشی جا افتاده.
  2. یا همین ویندوز و مک الان دیگه خدایی هیچ فرقی ندارن حتی قیمت سخت افزار هاشونم یکیه ولی وین هنوز بیشتر میفروشه.
  3. الان هم همه میدونن که بله انحصاری های اکس وان بیشتر و با کیفیت تر بوده و ضعیف تره و پی اس 4 قوی تره و ... ولی بازم پی اس 4 بیشتر میفروشه،چرا؟چون آقا جا افتاده.
  4. دلیل دیگه و خیلی هم مهم خود مایکروسافته.مایکروسافت برای اکثر مردم اصلا شناخته شده و قابل لمس نیست،از این جمع های فروم و سایت های تکنولوژی بگزریم که یه مشت گیک ریختن توش و یخوبی با دنیای تکنولوژی آشنایی دارن،خیلی از مردم تو همین ایران خودمون نمیدونن ویندوز برای مایکروسافته!ولی از قدیم تلویزیون های سونی و لوازم صوتی و تصویری اش بود و برای مردم آشنا و قابل لمسه.
  5. حالا شما بیا بگو ویندوز 10 میاد رو وان،ملت میگن مگه وین 9 اومدکه داره 10 میاد.:bighug:

مورد 1 و 2 که گفتین اصلا به بحث ما شبیه نیس و ربطی نداره:

درباره مورد 1 لومیاها هنوز فقدانهای اساسی دارن درapp های پایه و تا اینا رفع نشه کسی سمتش نمیره(با اینکه محدودیت شدید ایفون باعث شده خودم برم سمت اندروید ولی حداقل همه اپها رو داره:d)

مورد 2 هم همینطور .....هنوز خیلی برنامه ها من جمله همین بازیهای ما اکثرا رو ویندوز هستن تا مک و مک تو این زمینه ها فقدانهای اساسی داره

مورد 3 هم فعلا بله انحصاریهای وان با کیفیت ولی کسی که کنسول میخره برا یه نسل فکر می کنه و عملکرد نسل قبل ps یه کتابخونه قوی از بازیها ساخته که مطمینا تو راهنو همین خیلی ها رو باز می کشه سمتش(اینم بگم فعلا بالاترین new ip انحصاری نسل جدید مال ps4که همون bloodborne)

مورد چهارم بله کاملا درسته برند سونی تو این حوزه شناخته شده تر

مورد پنجم هم باز ربطی نداره چون کسی که کنسول میخره مهم نیس براش چه ویندوزی روش نصبه ....اکثرا بازی میخوان چون دستگاه دستگاه بازیه.......هر وقت وین 10 اومد و باعث پیشرفت x1 تو بازی شد میتونه تاثیر داشته باشه و وگرنه فقط بیشتر برا مخاطبای خودش یه امتیاز مثبت

+

در کل من خودم نسل قبل x360 رو انتخاب کردم چون سیاست و عملکرداش بهتر بود ولی این نسل به کل ps4 بهتر بوده......حالا باید دید بعدا چی میشه:d:d

.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
مورد پنجم هم باز ربطی نداره چون کسی که کنسول میخره مهم نیس براش چه ویندوزی روش نصبه ....اکثرا بازی میخوان چون دستگاه دستگاه بازیه.......هر وقت وین 10 اومد و باعث پیشرفت x1 تو بازی شد میتونه تاثیر داشته باشه و وگرنه فقط بیشتر برا مخاطبای خودش یه امتیاز مثبت

+

در کل من خودم نسل قبل x360 رو انتخاب کردم چون سیاست و عملکرداش بهتر بود ولی این نسل به کل ps4 بهتر بوده......حالا باید دید بعدا چی میشه:d:d

.

البته منظوره مورده پنچم این هست که خیلی مردم اصلا اهل تحقیق این چیزا نیستن مثال مردم عام هستش.

در کل تو سعدی مشهد یکی از دوستای نزدیکم مغازه داره خیلی ها میان ps4 به این دلیل میخرن که فکر میکنن اون موقع نیازی نیست برن چهار پنچ میلیون سیستم ببندن تا بتونه بازی های با گرافیک ps4 اجرا کنه

- - -ویرایش - - -

+

.

البته منظوره مورده پنچم این هست که خیلی مردم اصلا اهل تحقیق این چیزا نیستن مثال مردم عام هستش.

در کل تو سعدی مشهد یکی از دوستای نزدیکم مغازه داره خیلی ها میان ps4 به این دلیل میخرن که فکر میکنن اون موقع نیازی نیست برن چهار پنچ میلیون سیستم ببندن تا بتونه بازی های با گرافیک ps4 اجرا کنه

- - -ویرایش - - -

+

.

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
دقیقا سونی با mind share مثبت از نسل قبل نسل جدید رو شروع کرد که به نظرم خیلی تاثیر داشت. در مورد اینکه قدرت کنسول و رزولوشن تاثیر نداره در میزان فروش من فکر میکردم کاملا توی نظر خریدار بی ارزش باشه این قضیه ولی وقتی دیدم یکی از نزدیکای من که نسل قبل 360 داشت و کلا هم اهل فروم گردی و اینکه کدوم کنسول چیه و قدرتش چیه هستش و 80 درصد وقت گیمش توی فیفا هست سال پیش با من تماس گرفت و گفت میخوام پی اس 4 بخرم گفتم تو که 360 داشتی چرا وان نمیخری گفت شنیدم پی اس 4 قوی تره. به این نتیجه رسیدم که میزان قدرت کنسول هم توی انتخاب برای بعضی ها موثره
خیلی ساده ست. کنسولی که قوی تره 100$ اروزنتره یا اونی که 100$ گرونه تره و ضعیفتر؟ (باقی مسائل مثل ساپورت ناشرها و سازنده های مستقل و فیدبکهای عالی و + کنسول قویتر بماند.)

obvious choice :D

Tommy Fisher

Shit happens
کاربر سایت
Apr 5, 2009
5,954
نام
رضـا
دقیقا چرا سونی که فروش کنسولهای ps2 ,ps1 و ps3 به ترتیب 102، 155 و 90 میلیون بوده خواب فروش بالای کنسولش رو نبینه؟ وقی حتی ps3 که 1 سال تاخیر داشت و تا اخر نسل هم گرونتر بود از رقبا و کلا overpriced بود 90 میلیون میفروشه واقعا انتظار داشتین کنسولی که دیر عرضه نشده و قیمت هم مناسبه نفروشه؟
دلیلش به خاطر اعتماد بنفس کاذبی هست که از فروش نزدیک PS3 , 360 توی نسل قبل به خاطر سیاست های فاجعه بار سونی و عرضه 1 سال دیرتر کنسول بهشون وارد شده وگرنه استاندارد, عُرف فروش و اختلاًف کنسول های خانگی سونی با رقبا همین چیزی هست که نسل کنونی و نسل های قبل تر از نسل هفت دیدیم .

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
چیزی که تو کشور خودمون باعث شده فروش وان فاجعه بار باشه اطلاع رسانی غلط هست !!هنوز خیلی از فروشنده ها به مشتری میگن وان باید ٢۴ ساعت انلاین باشی و و بازیا رو ٧٢٠ اجرا میکنه و انحصاری اصلا نداره و ....!! دلیل هایه احمقانه دیگه.!! مایکروسافت تو معرفی این کنسول طوری ر.....د که ده تا اسپنسر نمیتونه بشورتش
همین جوی که تو ایران بر علیه وان هست ١٠ درصدش تو اونور اب برا نابودیش کافیه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر