Tidus

کاربر سایت
Apr 30, 2008
1,122
البته سال پیش هم این شرکت همچین گزارشی رو برای Black Friday منتشر کرد که نشون میداد Xbox One به مراتب فروش بهتری داشته :

ajqpvv3n521m63apsruj.jpg

این نکته هم باید در نظر گرفته بشه که نحوه جمع اوری اطلاعات InfoScout به این شکل در گزارش سال 2013 اعلام شده بود که بر مبنای عکس های خریداران از رسیدشونه :
Of over 102k shopping receipts tracked by InfoScout on Black Friday, slightly over 1,500 included purchases of a gaming console or console game. The data includes purchases at all major retailers carrying electronics including Walmart, Target, Best Buy, GameStop, RadioShack, and others. For more information related to our data and panel representation

ولی وقتی گزارش NPD ماه نوامبر منتشر شد فروش تقریبی کنسول ها به این شکل بود، البته PS4 یک هفته زودتر عرضه شد در این ماه ولی از طرفی سونی دچار مشکل کمبود PS4 در بازار شده بود :

PS4 - 1138K
XB1 - 909K
360 - 647K
PS3 - 425K
WIU - 223K
WII - 83K

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
البته سال پیش هم این شرکت همچین گزارشی رو برای Black Friday منتشر کرد که نشون میداد Xbox One به مراتب فروش بهتری داشته :

ajqpvv3n521m63apsruj.jpg

این نکته هم باید در نظر گرفته بشه که نحوه جمع اوری اطلاعات InfoScout به این شکل در گزارش سال 2013 اعلام شده بود که بر مبنای عکس های خریداران از رسیدشونه :

ولی وقتی گزارش NPD ماه نوامبر منتشر شد فروش تقریبی کنسول ها به این شکل بود، البته PS4 یک هفته زودتر عرضه شد در این ماه ولی از طرفی سونی دچار مشکل کمبود PS4 در بازار شده بود :

PS4 - 1138K
XB1 - 909K
360 - 647K
PS3 - 425K
WIU - 223K
WII - 83K
خب این که به نظر آمار درستی میاد. PS4 تو 24 ساعت اول عرضه 1 میلیون تو آمریکا فروش داشت، بعدش هم کنسول رو واسه اروپا لانچ کرد و برای BF دیگه کنسولی نداشت که بخواد بده توی بازار برای همین سهمش از BF خیلی زیاد نبود :D یعنی این آمار BF ـی که این موسسه گذاشته (مربوط به سال 2013)، تقریبا درست به نظر میرسه.

ヽ(。_°)ノ

Death may be my only freedom
کاربر سایت
Feb 4, 2013
3,406
نام
EsmaiL
این هم رتبه فروش کنسول ها در Walmart و Target :
topconsole_purchases1.png

در رقابت بین کنسول هایی که بازی باهاشون باندل نشده هم Xbox شصت و دو درصد فروش جمعه سیاه رو از آن خودش کرده.
منبع

آخرین ویرایش:

Tidus

کاربر سایت
Apr 30, 2008
1,122
خب این که به نظر آمار درستی میاد. PS4 تو 24 ساعت اول عرضه 1 میلیون تو آمریکا فروش داشت، بعدش هم کنسول رو واسه اروپا لانچ کرد و برای BF دیگه کنسولی نداشت که بخواد بده توی بازار برای همین سهمش از BF خیلی زیاد نبود :biggrin1: یعنی این آمار BF ـی که این موسسه گذاشته (مربوط به سال 2013)، تقریبا درست به نظر میرسه.

خوب PS4 روز 15 نوامبر عرضه شد و طی 24 ساعت 1 میلیون فروش کرد که با این حساب طبق امار نوامبر NPD که به صورت تقریبی برای PS4 اعلام شد فروشش 1138K بوده که با کم کردن 1 میلیون از این امار که مربوط به روز اول عرضه بوده سونی طی تقریبا 14 روز که BF هم شاملش بوده به دلیل کمبود کنسول فقط 138 هزار کنسول فروخته ، اما طبق اماری که InfoScout سال 2013 منتشر کرد PS4 در مقایسه با One نصف فروش کنسول رقیبش رو طی BF داشته در صورتی که اوضاع برای PS4 به مراتب بدتر از این ها بوده در واقع اصلا فروشی نداشته، اینکه One عملکرد بهتری در BF امسال نسبت به PS4 داشته شکی نباید توش باشه بالاخره مایکروسافت در این رابطه سنگ تمام گذاشته و اختلاف ارزون ترین باندل One در مقایسه با باندل رسمی PS4 برای BF چیزی حدود 70 دلار بوده ! در واقع منظور من اینکه زیاد نمیشه به این امار و چیزی که اعلام شده اعتماد کرد.

در رقابت بین کنسول هایی که بازی باهاشون باندل نشده هم Xbox One شصت و دو درصد فروش جمعه سیاه رو از آن خودش کرده.

فکر کنم منظورتون هر دو کنسول Xbox باشه نه فقط One

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
خوب PS4 روز 15 نوامبر عرضه شد و طی 24 ساعت 1 میلیون فروش کرد که با این حساب طبق امار نوامبر NPD که به صورت تقریبی برای PS4 اعلام شد فروشش 1138K بوده که با کم کردن 1 میلیون از این امار که مربوط به روز اول عرضه بوده سونی طی تقریبا 14 روز که BF هم شاملش بوده به دلیل کمبود کنسول فقط 138 هزار کنسول فروخته ، اما طبق اماری که InfoScout سال 2013 منتشر کرد PS4 در مقایسه با One نصف فروش کنسول رقیبش رو طی BF داشته در صورتی که اوضاع برای PS4 به مراتب بدتر از این ها بوده در واقع اصلا فروشی نداشته، اینکه One عملکرد بهتری در BF امسال نسبت به PS4 داشته شکی نباید توش باشه بالاخره مایکروسافت در این رابطه سنگ تمام گذاشته و اختلاف ارزون ترین باندل One در مقایسه با باندل رسمی PS4 برای BF چیزی حدود 70 دلار بوده ! در واقع منظور من اینکه زیاد نمیشه به این امار و چیزی که اعلام شده اعتماد کرد.
اگه بخوایم یه محاسبه تقریبی داشته باشیم فکر کنم X1 موقع لانچ تو آمریکا تقریبا 600 هزار تا کنسول فروخته بود، می مونه 300 هزار تا واسه 1 هفته بعد از عرضه کنسول و BF که خب میشه حدود 2 برابر آمار فروش PS4 تو همین مدت. یعنی اگه تو اون آمار BF پارسال اگه اختلافی هم باشه خیلی زیاد نیست. البته آمار امسال هم وقتی اعداد رسمی اومد میشه در موردش نظر داد ولی فکر کنم چیزی که اعلام شده شاید با آمار واقعی 4 یا 5 درصد اختلاف داشته باشه. حالا باید دید آمار کل نوامبر بیاد تا مشخص بشه شرایط چطوریه، شاید اختلاف دو کنسول خیلی کمتر از این حرفها باشه.

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
بنظر من که فروش تو همین نسبت باید باشه. چون اکثر یوزرهای انوری هم گفتن که تو فروشگاه ها X1 زودتر تموم شده و کلا سولد اوت شده اما PS4 نه و یه سریش باد کرده. نسبت به همین ترتیب هست که گفته شده. برنده مایکروسافت!:D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
بنظر من که فروش تو همین نسبت باید باشه. چون اکثر یوزرهای انوری هم گفتن که تو فروشگاه ها X1 زودتر تموم شده و کلا سولد اوت شده اما PS4 نه و یه سریش باد کرده. نسبت به همین ترتیب هست که گفته شده. برنده مایکروسافت!:D
این آمار فکر کنم واسه Target و Walmart باشه که هر دو تا تخفبف های خیلی خوبی واسه X1 داشتن، توی Amazon و GameStop وضع PS4 بهتر بوده و تو چارت هاشون PS4 بالاتر از X1 بوده :D یعنی خیلی بعیده نسبت فروش بخواد 1.7:1 باشه. من اولش نمی دونستم این آمار فقط واسه Target و Walmart هست :D

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,179
نام
ماکان
تو GAF که اکثرا میگفتن فروش X1 بهتر بوده. یه سری ادعا میکردن تو فروشگاه ها کار میکنن و گزارش دادن X1 با سرعت خیلی زیاد درجا تموم شده. البته اینی هم که تو میگی درسته. در هر صورت فکر کنم مجموعن به فروش خیلی خفنی کرده باشن. هرچند چیزیش به ما نمیرسه که بخوایم بخاطرش خوشحال باشیم اما بازم حال میکنیم!:D

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
تو GAF که اکثرا میگفتن فروش X1 بهتر بوده. یه سری ادعا میکردن تو فروشگاه ها کار میکنن و گزارش دادن X1 با سرعت خیلی زیاد درجا تموم شده. البته اینی هم که تو میگی درسته. در هر صورت فکر کنم مجموعن به فروش خیلی خفنی کرده باشن. هرچند چیزیش به ما نمیرسه که بخوایم بخاطرش خوشحال باشیم اما بازم حال میکنیم!:D
درسته پولش به ما نمیرسه ولی وقتی فروششون بره بالا مطمئنا بازی های بیشتری واسشون ساخته میشه. یا مثلا شرکت X میخواد دنباله یه بازی پرفروش رو معرفی کنه، صبر میکنه تا Install Base کنسول ها بره بالا، حالا اگه فروش بیشتر باشه خب اون بازی هم زودتر معرفی و عرضه میشه :D در کل فروش بالا هم واسه شرکت ها خوبه، هم واسه اونایی که کنسول ها رو تهیه میکنن.

mohsenjyubi201

کاربر سایت
Jun 17, 2011
558
خب این فروش قطعا حقشه با این تخفیف فوقالعاده مایکرو و کلی مزایا که جدیدا گذاشته معلومه که برندست سونی هم اینکارو میکرد ...
الان مایکرو چیزی حدود 100 دلار یا 110 دلار تخفیف گذاشته این کم نیست (60 دلار بازی و 50 دلار کنسول) تازه کنسولا هم باندل هستن با طرح های ویژه
این وسط قطعا خیلی از اونایی که ps4 داشتن از این فرصت استفاده کردن و رفتن سراغ xone
کلا این تخفیف ادامه داره حتی در سال 2015 تا کی معلوم نیست

من نمیفهمم چرا این باندلا اینجا نمیاد؟؟؟ اینطوری به نفعه خود فروشنده ها هم هست هم پول کمتری میدن و هم فروش بیشتری!!! شاید این باندلا صادراتش ممنوع :|

خدایش از اونطرف به سونی هم حق بدین که اینجور تخفیف نمیزاره بد به ضررش هست خیلی بد مایکرو هم با اینکارش ضرر میکنه ولی در مقابل سونی که اینکارو بکنه....

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
13,017
نام
محمد امین
من نمیفهمم چرا این باندلا اینجا نمیاد؟؟؟ اینطوری به نفعه خود فروشنده ها هم هست هم پول کمتری میدن و هم فروش بیشتری!!! شاید این باندلا صادراتش ممنوع :|

خوذ آمریکایی ها شیکم هم پاره میکنن تا یکی از این کنسولها رو جمعه سیاه بخرن بعد چه جوری انتظار داری یک ایرانی تشریف ببره آمریکا تو این روز خاص 100 تا کنسول بار کنه بیاره ایران..!

Eury

کاربر سایت
Jul 13, 2008
4,050
نام
Afshin
من نمیفهمم چرا این باندلا اینجا نمیاد؟؟؟ اینطوری به نفعه خود فروشنده ها هم هست هم پول کمتری میدن و هم فروش بیشتری!!! شاید این باندلا صادراتش ممنوع
:|
همونجا هم اینا Soldout شده.ته دیگشم به ما نمیرسه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر