Assassin Creed:Trivia|پست اول حتما خوانده شود Spoiler Warning*|

نقش مطالب این تاپیک در بهبود اطلاعات شما از داستان AC

• زیاد

رای‌ها: 216 74.2%
  • متوسط

رای‌ها: 44 15.1%
  • کم

رای‌ها: 13 4.5%
  • هیچ

رای‌ها: 18 6.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    291

Sweetea

کاربر سایت
Aug 27, 2011
3
درووووود
من تازه عضو شدم...
....................................
از اسسینس کرید خیلی کم میدونم!
فقط ورژن 3رو هم بازی کردم...البته 2 رو هم روی سیستم دارم! اما...
=========================================
ما هم 39% بازی رو رفته بودیم(Brotherhood) که دیدم یه هو تموم شد و....تعجب کردیم!
گفتیم بیایم یه سرچی بزنیم تو اینترنت!!!!
اینجا رو دیدیم!
گـــــیج بــــودم.....ولی وقتی این تاپیک ها و صحبت ها رو دیدم، هنگ کردم!
ینی این بازی این قدر فکر پشتش بوده ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
از بس متن ها طولانی بودن،ترسیدم بخونمشون!
ولی میخوام بفهمم موضوع این بازی چی بوده، و چی هست! چون بنظر میاد یه سری واقعیت ها توش هست...درست فهمیدم؟!

به هر حال الان خیلی خیلی گیج شدم....

شاید حرفای من جاش اینجا نبود....ولی نتونستم تو دلم نگه دارم بخدا بچه ها...

AMINVAHID

کاربر سایت
Aug 10, 2009
50
ایول

بچه ها
میگم میگم شما ها باید ماموران ارشد CIA بشین. اینجوری که شما مسائل این بازی را توضیح میدهید و برسی میکنید باهوش ترین افراد دنیا هم نمیتونن این کار را بکنن.
از یه عکس معمولی یه صفحه مطلب در میارین.:-o
بابا دست مریزاد...

hosein_fisher

کاربر سایت
Sep 6, 2006
880
نام
حسین
Masyaf

g3zdat5e8f47ljsnp7wz.jpg
Masyaf-1511

دژ مصیاف در کوهستان های سوریه واقع است.مصیاف در جنگ سوم صلیبی مهمترین پایگاه برای اساسین ها به شمار می آمد.مصیاف محلی بود که اساسین ها آموزش های مخصوص نظامی و دفاعی را برای تبدیل شدن به یک اساسین از کودکی تا پایان عمر، تجربه میکردند.

تاریخچه
q2bgz9hn8bfk4fp86s.jpg

سومین جنگ صلیبی
مصیاف در سوریه نقش پایگاه مرکزی اساسین ها را ایفا میکرد.در سال 1176 مصیاف توسط نیروهای صلاح الدین محاصره شد.در شب دوم محاصره،عمر ابن لا احد(پدر اساسین افسانه ای الطائر)ماموریت پیدا کرد که به چادر صلاح الدین نفوذ کند تا یک پر(در واقعیت خنجری شکسته)را در زیر بالش(یا بالشت!) وی بگذارد، که بیانگر پیغام هشدار المعلم به صلاح الدین بود.در راه بازگشت به مصیاف اساسین ها مجبور شدند که یک اشراف زاده ی عرب را به قتل برسانند.صبح روز بعد صلاح الدین مصیاف را ترک میکند،اما نیروهای وی به محاصره ی مصیاف ادامه میدهند.صلاح الدین برای ترک نیروهایش شرط میگذارد.و آن شرط خواستن سر بریده ی کسی بود که آن اشراف زاده ی عرب را به قتل رساند.در ابتدا اساسین ها با این شرط مخالفت، و آن را رد میکنند،اما بعد به طور ناگهانی میپذیرند.این بخش از Secret Crusade میباشد.اگر هنوز کتاب را نخوانده اید ونمیخواهید درباره ی داستان چیزی بدانید،نوشته ی زیر را باز نکنید!
عمر حاضر میشود خود را قربانی اهالی مصیاف کند،و داوطلبانه خد را در اختیار نیروهای صلاح الدین میدهد و حکم قصاص بر عمر اجرا میشود.در این زمان الطائر 11 سال بیشتر نداشت و پدرش را از دست داد.المعلم به خاطر گذشتی که عمر در حق همه ی اساسین ها میکند،تصمیم میگیرد خود شخصا الطائر را بزرگ کند و زیر نظر قرار دهد.
در ادامه جنگ های سوم صلیبی ،المعلم ماموریت پیدا کردن جام مقدس را به الطائر واگذار میکند.به گفته المعلم آن شی که "گنجینه ی تمپلارها" مینامیدش در معبد سلیمان مخفی شده بود.الطائر در این ماموریت ناموفق به مصیاف بازمگیردد و مصیاف در سال 1191 توسط تمپلارها محاصره میشود.در ادامه درگیری ها بین تمپلارها و اساسین ها،المعلم از "سیب بهشتی" برای به هیبنوتیزم در آوردن اهالی مصیاف استفاده میکند.با این حال الطائر در برابر این هیبنوتیزم مقاوم بود و بر او تاثیری نداشت.
پس از مرگ المعلم،الطائر جای وی را گرفت و به مقام استاد اعظم اساسین ها رسید.
در سال 1257 مافئو و نیکولو پولو برای دیداری با الطائر از ونیز به مصیاف حرکت کردند.پس از پایان این ملاقات الطائر به دو برادر ونیزی دستور داد تا مصیاف هر چه سریعتر ترک کنند.علل این امر حمله مغول به مصیاف بود.مغول ها به دیلل قتل چنگیز خان به دست الطائر، آمده بودند تا انتفام سختی از وی بگیرند. الطائر و تعدادی سرباز در دژ باقی ماندند تا اسباب فرار برای برایدران پولو و اهالی مصیاف، فراهم کنند.

txtt3ad3m9fvijyckyjm.jpg

رنسانس

در قزن شانزدهم،دویست و پنجاه سال پس از متروک شدن مصیاف،اتزیو آدیتوره به این مکان سفر میکند تا تاریخ اجداد افسانه ای خود را کشف کند.با این حال ،قلعه توسط تمپلار ها در دست گرفته شده بود.تمپلارها به مصیاف آمده بودند تا شیئی را که الطائر آن را در زیر مصیاف پنهان کرده بود،یافت کنند.
tebril78ui1kv87jp7o.jpg

طرح
مصیاف طوری در کوهستان ها واقع شده که برج های آن برای مقابله نظامی با دشمنان،از امتیاز قابل توجهی برخوردار میباشد.شاید بتوان گفت که قرار گرفتن دژهای اساسین ها در دل کوهستان ها یک اصل مهم و قابل توجه میباشد.

روستا
شهرستان مَصیاف یکی از شهرستان‌های استان حمات کشور سوریه است. مرکز این شهرستان شهر مصیاف است
مصیاف همانطور که گفته شد،دارای جمعیت نیز بوده است و تنها به یک پایگاه نظامی ختم نمیشد.در روستای مصیاف انواع و اقسام بازارهای گوناگون با قیمتی ، با اجناس گوناگون با قیمتی ارزان میتوان یافت. به جز مردم مصیاف نیز،اساسین ها هم شمغول زندگی و تحت آموزش های گوناگون هستند که اکثر این افراد فرزندان اهالی آن منطقه میباشند.لباس اساسین ها و مردم آن منطقه از سه رنگ سفید،قرمز،سیاه تشکیل شده است.
cwm42u6uzaxhrfem5jzs.jpg

دژ
دور تا دور مصیاف توسط اساسین ها محاصره شده است.قسمتی از دژ مربوط به آموزش های نظامی،قسمتی مربوط که کتابخانه که المعلم نیز در این قسمت ساکن است، ودر نهایت باغی مجلل که در پشت کتابخانه وجود دارد..در داخل کتابخانه المعلم تمامی مباحث مربوط به تعالیم اساسین ها و قوانین و ...را جمع آوری کرده است،و افرادی نیز در این قسمت مشغول به کار هستند.دور تا دور دژ نیر کمانداران همیشه آماده و حاضر جنگ پوشانده است.

از گوشه و کنار
  • دژ اساسین ها در مصیاف نمونه ی مشابهی نیز در ایران،به نام قعله ی الموت دارد.
  • باغ پشتی دژ،که پس از کشتن Tamir قابل دسترسی میاشد،اشاره ای به بهشت پنهان اساسین ها دارد.این بهشت که با ایجاد توهم در شخص میشد،توسط موسس اساسین ها،حسن صباح به ساخته شد.
  • در مصیاف شماره اجازه ی استفاده کردن از سلاح خود را ندارید،با این حال میتوانید نگهبانان برج ها را بدون اینکه تاثیری بر بازی داشته باشد به پایین هل دهید.
  • مصیاف در طول سری بازی های Assassin's Creed، تنها مقری میباشد که نگهبانان آن، از هر مقر دیگری بیشتر میباشد.
  • مصیاف به زبان عربی(مصیف) به معنای سکونتگاه تابستانی یا تفریگاه تابستانی میباشد.

ولی میخوام بفهمم موضوع این بازی چی بوده، و چی هست! چون بنظر میاد یه سری واقعیت ها توش هست...درست فهمیدم؟!
خب من یه تشکر کنم که مطالب رو خوندی،واقعیت ها که آره....کلا شخصیت ها و مکان ها و داستان،تا حدودی واقعی هست.منتها با دستکاری نویسنده ها که همینش جذابیتش رو دو چندان کرده.مثلا همین المعلم،یه شخصیت واقعی هست،توی همین مصیاف.اسم حقیقش رشید الدین یا راشدالدین سینان بوده(معروف به شیخ کوهستان). نمونه اش همین جریان بالا در مورد عمر و صلاح الدین که اشاره کردم.یا اینکه همین سینان یا با تلفظ دیگه سنان،به جادوگری!!! هم میشناختنش.حالا توی بازی این جادو و سحرش رو با POE (تکه ی بهشتی)توجیه میکنه.یا شخصیت های دیگه که مذهبی و سیاسی میشن و درباره اش نمیشه و نباید صحبت کنیم،چون خلاف قوانین هست و برای سایت دردسر ساز میشه.(حالا اون مثالهایی که زدم در داستان ها و افسانه و ....گوناگون خوندم که واقعا شاید سندیت نداشته باشه،گفتم که برات ملموس تر باشه:d.)دیگه در این مورد مثل اینکه زیادی حرف زدم.دنباله اش رو هم نیار که گفتم چی میشه.تا همینجا کافیه.:d

خیلی ممنون از همه ی دوستان.شما هم اگه اطلاعات خاصی دارید،کسی رو بی نصیب نزارید.;)(البته با اون قوانین و اینا که خودتون میدونید،من جهت یادآوری میگم:d)

3!NA

کاربر سایت
Aug 30, 2009
739
نام
31NA
از اون پست های مرد افکن بودا:D
آقا درباره ی اسماعیلیون(جدا در جد Assassins) حرف زدین؟ صحبتی شده؟:D یا مثلا الموت؟ نکنه این مصیف خود الموته من خبر ندارم؟:D

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
از اون پست های مرد افکن بودا:D
آقا درباره ی اسماعیلیون(جدا در جد Assassins) حرف زدین؟ صحبتی شده؟:D یا مثلا الموت؟ نکنه این مصیف خود الموته من خبر ندارم؟:D
خیر این بحث نشده و در سمت بحث های انحرافی است

AMINVAHID

کاربر سایت
Aug 10, 2009
50
دوستان میگم به جای صحبت در باره حرف های دزموند و 16 بیایید فیلم را تحلیل کنید.
کلی چیز ها درباره آن بوده که صحبت نکردید
اگر هم دقت کنید تمام این معما ها برای این بوده که فیلم کامل شه،پس فیلم از همه مهمتره.
مثلا بازو بند حوا در فیلم و .........

Sweetea

کاربر سایت
Aug 27, 2011
3
تشکر از آقا حسین...
خوشحال شدم که جواب دادید! مر30 :x

شاید سوال من تکراری باشه...شاید هم با قوانین سایت در تعارض...نمیدونم!
اما بالاخره به طور صریح نفهمیدم که آیا هدف این بازی درست کردن یه جهره نامناسب از ایران و دین ما و غیره داشته؟! /:)
امکان توضیح وجود داره دوستان ؟!
ممنون

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,704
نام
وحید
تشکر از آقا حسین...
خوشحال شدم که جواب دادید! مر30 :x

شاید سوال من تکراری باشه...شاید هم با قوانین سایت در تعارض...نمیدونم!
اما بالاخره به طور صریح نفهمیدم که آیا هدف این بازی درست کردن یه جهره نامناسب از ایران و دین ما و غیره داشته؟! /:)
امکان توضیح وجود داره دوستان ؟!
ممنون
به نظرم من که هیچ ربطی به ایران و ایرانی و اسلام نداره این فقط یک بازی هست و خلاص اسلام هم چیزی نیست که با یک بازی به خطر بیفته در ضمن اینجا جاش نیست

hosein_fisher

کاربر سایت
Sep 6, 2006
880
نام
حسین
William M بالاخره معلوم شد کیه.قبلا درباره اش توضیح دادیم، توی Brotherhood با دزموند از طریق ایمیل در ارتباط بود و ...اسم کاملش William Miles هست. توی کتاب Assassin's Creed: Encyclopedia اسمش اومده. در رده ی متحدین و دوستان دزمون قرار گرفته. مطمئن نیستم پدرش هست یا نه، شاید یه تشابه اسمی باشه، ولی مطمئن شدم که از نزدیکان دزموند هست و باهاش دشمنی نداره.

از شخصیت های جدید Revelations هم شخصی به نام Shankulu فقط اسمش اومده. معرفی هنوز نشده و هیچ عکسی ازش نیست.
----------------------------------------------------------
Alexandre Amancio هم درباره ی Subject16 گفت که به طور فیزیکی مرده، اما ماهیتش توسط Animus چذب شده، و بهش اجازه برقراری ارتباط با کاربران انیموس رو میده.

Source:http://www.youtube.com/watch?v=bZfKxske1Mw

کل مطالب رو خوندم هنوز نمیدونم سابجکت 16 کیه؟

پست اول مربوط بهش رو باید ویرایش کنم، بهم خورده.
فرصت کنم کاملتر درباره اش مینویسم.ENCYCLOPEDIA هم بیاد، دیگه همه چیزش رو بنویسم. البته یه کمیک هست به نام AC: French Graphic Novel که به نام مایکل معرفی میشه و تصویر مربوط بهش هست.

آخرین ویرایش:

hosein_fisher

کاربر سایت
Sep 6, 2006
880
نام
حسین

Shao Junنام شخصیت جدیدی هست که حضوری احتمالا کوتاه در AC:EMBERS خواهد داشت. او یکی از زنان اساسین، از چین میباشد. اتزیو قبل از مرگش با او ملاقاتی کوتاه داشت.

Piri Reis شخصیت جدیدی هست که در AC:Brotherhood -AC:Project Legacy نیز حضور داشت و در Revelations نیز حضور دارد. او از طریق عمویش Kemal Reis که یک دزد دریایی بود، به قسطنطنیه سفر میکند و در آنجا به خدمت نیروی دریایی بایزید در میاید. در سال 1511 تبدیل به یکی از بهترین و بزرگترین نقشه کش ها در دنیا میشود.در همین سال او با اتزیو ملاقات میکند و به او و دیگر اساسین ها آموزش ساخت بمب دستی را میدهد.

عکس جدید Daniel Cross که چهر ه اش با کمیک فرق میکنه. این عکس از همون Encyclopedia برداشته شده.

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man
حسین اشتب کردی مدرکشم هست
باغ پشتی دژ،که پس از کشتن Tamir قابل دسترسی میاشد،اشاره ای به بهشت پنهان اساسین ها دارد.این بهشت که با ایجاد توهم در شخص میشد،توسط موسس اساسین ها،حسن صباح به ساخته شد
در بازی فقط یک فرد رهبر اساسین های سوریه است اونم رشید الدین سنان است که بهش میگن المعلم
حسن صباح در الموت اطراق نبود و اساسینها الموت هیچ رابطه خاصی با المعلم نداشتن
اون موقع حسن دوم رهبر اساسینهای الموت بود
وحسن صباح مرده بود

hosein_fisher

کاربر سایت
Sep 6, 2006
880
نام
حسین
در بازی فقط یک فرد رهبر اساسین های سوریه است اونم رشید الدین سنان است که بهش میگن المعلم
حسن صباح در الموت اطراق نبود و اساسینها الموت هیچ رابطه خاصی با المعلم نداشتن
اون موقع حسن دوم رهبر اساسینهای الموت بود
وحسن صباح مرده بود

باغ پشتی دژ،که پس از کشتن Tamir قابل دسترسی میاشد،اشاره ای به بهشت پنهان اساسین ها دارد.این بهشت که با ایجاد توهم در شخص میشد،توسط موسس اساسین ها،حسن صباح به ساخته شد

امیر حسین جان این دو جمله چه ربطی به هم دارند:biggrin1:.من گفتم که باغ پشتی دژ اشاره به اون داره، لازم نیست که کسی مرده یا زنده باشه، یا اصلا حضور داشته باشه.سنان هم میدونم گفتم که معروف به شیخ کوهستان بوده و...
حالا نمیدونم کجا اشتباه کردم ولی اگه منظورت اون باغ هست که من توی ویکی خوندم و به شباهت بین این دو پی بردم.
Firdous e Bareen (or فردوس برین in Persian and Urdu) was the name of the ancient Persian garden, supposedly located in the fortress of Alamut, in the Elburz mountains of Northern Iran, in which Hassan-i-Sabah and his band of Nizari Ismaili Shiite Hashshashin took refuge.
According to some accounts, this Paradise garden, imitating paradise or heaven, was furnished with all luxuries of life, even a rivulet of wine and was used to recruit Sabah's assassins.

باز حالا اگه بحثی هست و اینا، اینجا ادامه نده بیا صفحه پروفایل(نظم تاپیک بهم میخوره و خلاصه خودت در جریان هستی)
مرسی

amirhosein s.a

کاربر سایت
Oct 10, 2010
785
نام
experimental man

امیر حسین جان این دو جمله چه ربطی به هم دارند:biggrin1:.من گفتم که باغ پشتی دژ اشاره به اون داره، لازم نیست که کسی مرده یا زنده باشه، یا اصلا حضور داشته باشه.سنان هم میدونم گفتم که معروف به شیخ کوهستان بوده و...
حالا نمیدونم کجا اشتباه کردم ولی اگه منظورت اون باغ هست که من توی ویکی خوندم و به شباهت بین این دو پی بردم.

باز حالا اگه بحثی هست و اینا، اینجا ادامه نده بیا صفحه پروفایل(نظم تاپیک بهم میخوره و خلاصه خودت در جریان هستی)
مرسی
بابا سنان نگفتم میگم حسن صباح مرده بود اون موقع اصلا :d

AminRonaldo

کاربر سایت
Sep 3, 2011
38
نام
Amin
the truth

سلام...آقا من دارم دیوانه میشم...تورو به خدا کمکم کنید....ببینید من AC2 و AC Bro تموم کردم...حتی davinchi disapear رو هم تموم کردم....ولی توی AC2 اصلا ویدیوی Truth رو ندیدم...حتی هیچ پازلی رو ندیدم که حل کنم...من فقط چند تا سوال دارم که هرکی جوابمو بده دعا گوش میشم....قضیه truth چیه و چجوری باید پازل هاشو پیدا کنم که حلشون کنم؟چرا تو ویدیوی truth آدم و حوا اونجوری میدویدند؟اون زنه که تو آخره AC2 و اول AC bro هست کیه؟خداست؟اصلا داستان AC2 چیه؟اصلا قضیه ی Subject 16 چیه؟کیه؟کی میاد؟بچه ها تورو خدا کمک کنید دارم دیوانه میشم...:((:((:(( :-o:-o:-o

---------- نوشته در 05:12 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:10 PM ارسال شده بود ----------

سلام...آقا من دارم دیوانه میشم...تورو به خدا کمکم کنید....ببینید من AC2 و AC Bro تموم کردم...حتی davinchi disapear رو هم تموم کردم....ولی توی AC2 اصلا ویدیوی Truth رو ندیدم...حتی هیچ پازلی رو ندیدم که حل کنم...من فقط چند تا سوال دارم که هرکی جوابمو بده دعا گوش میشم....قضیه truth چیه و چجوری باید پازل هاشو پیدا کنم که حلشون کنم؟چرا تو ویدیوی truth آدم و حوا اونجوری میدویدند؟اون زنه که تو آخره AC2 و اول AC bro هست کیه؟خداست؟اصلا داستان AC2 چیه؟اصلا قضیه ی Subject 16 چیه؟کیه؟کی میاد؟بچه ها تورو خدا کمک کنید دارم دیوانه میشم...:((:((:(( :-o:-o:-o​

---------- نوشته در 05:14 PM اضافه شد ---------- نوشته قبلی در 05:12 PM ارسال شده بود ----------

سلام...آقا من دارم دیوانه میشم...تورو به خدا کمکم کنید....ببینید من AC2 و AC Bro تموم کردم...حتی davinchi disapear رو هم تموم کردم....ولی توی AC2 اصلا ویدیوی Truth رو ندیدم...حتی هیچ پازلی رو ندیدم که حل کنم...من فقط چند تا سوال دارم که هرکی جوابمو بده دعا گوش میشم....قضیه truth چیه و چجوری باید پازل هاشو پیدا کنم که حلشون کنم؟چرا تو ویدیوی truth آدم و حوا اونجوری میدویدند؟اون زنه که تو آخره AC2 و اول AC bro هست کیه؟خداست؟اصلا داستان AC2 چیه؟اصلا قضیه ی Subject 16 چیه؟کیه؟کی میاد؟بچه ها تورو خدا کمک کنید دارم دیوانه میشم...:((:((:(( :-o:-o:-o

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر