مصاحبه بازي سنتر با Alan Wake !

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا

arycslpjhfzy1b5msng0.jpg

"آنجايي كه همه در خواب هستند مردي در بيداري با حقيقت مي جنگد تا شايد روياها بازگردند"-خودم

عنوان تاپيك را درست ديده ايد !. شايد بپرسيد Alan Wake كه يك شخصيت مجازي است ، ولي تصميم گرفتم با Ilkka Villi بازيگر نقش Alan Wake مصاحبه اي بكنم كه واقعا بايد بگويم Ilkka فراتر از چيزي بود كه تصور مي كردم. هوش بالا و حرفه اي بودن در كارش از خصوصيات شخصيتي او است و بدون هيچ ترسي مي گويم چهره Alan بدون او غير ممكن بود كه انقدر جذاب باشد.

Ilkka Villi در فنلاند به دنيا آمده و آنجا زندگي مي كند. حرفه او بازيگري در فيلم ، سريال و تئاتر است و به تازگي نقش اول بازي جديد Remedy يعني Alan Wake را اجرا كرده.

Ilkka همچنين به طور مسلط به زبانهاي انگليسي ، اسپانيايي و فنلاندي صحبت مي كند و همچنين كمي هم سوئدي و آلماني بلد است . او علاقه زيادي به زبانهاي خارجي دارد و من پيشنهاد كردم فارسي هم ياد بگيرد. Ilkka در جواب مي گويد علاقه دارد روزي هم زبانهاي آسياي را ياد بگيرد ولي فعلا مشغول كار كردن روي فرانسوي است.

كار را خلاصه مي كنيم و در يك بعد از ظهر بهاري مصاحبه اي با Ilkka Villi انجام مي دهيم.

اين روزها چطور هستي Ilkka ؟ Alan Wake نزديك عرضه شدن است و همه او را با چهره تو مي شناسند.

خيلي خوبم ، ممنون.تنها يك هفته تا عرضه بازي مانده و من خيلي در مورد آن هيجان زده هستم.

تقريبا شش سال است كه Alan Wake معرفي شده. در حال حاظر چه حسي نسبت به الن داري ؟

به شخصه حدود پنج سال و نيم با Remedy روي Alan Wake كار كرده ام و واضح است كه اين به چيزي خيلي استثنائي براي من تبديل شده. اما كار اصلي و بزرگ من سال پيش بود و واقعا كار كردن با Remedy را دوست دارم. آنها خيلي با استعداد ، بلند پرواز ، خوش قلب و فوق العاده براي كار كردن هستند . تنها و تنها حسي كه در حال حاضر دارم خوشبختي است كه جزوي از Alan Wake بوده ام.

چه تفاوتي بين بازي در فيلم و يك بازي است ؟ كدام يك سخت تر است ؟

هر دوي آنها در جاي خود خيلي سخت هستند. بزرگترين كاري كه من براي Alan Wake انجام دادم صحنه هاي سينماي آن بود كه واقعا شبيه به يك فيلم بود. اما بايد بازيگري در يك بازي كار خيلي تكنيكي است ، كارهاي زيادي را بايد در نظر بگيريد . خيلي شبيه به يك پازل است ، نتيجه نهايي از تكه هاي خيلي ريز آن ساخته مي شود. ما Motion-Capture بدن و صورت را به صورت جداگانه انجام داديم . همچنين من بايد بازي خود را با صداي يك بازيگر ديگر (Matthew Poretta) هماهنگ مي كردم . بازيگري هميشه در يك استوديو بسته انجام مي شد و خيلي از اوقات من به تنهايي آنجا بودم ، پس در چنين حالتي تخيل خيلي زيادي نياز است . كليد اصلي براي من اين بود كه براي هرصحنه و شات خيلي خوب آماده بشوم. اگرچه تكنولوژي بازي ها امروزه خيلي پيشرفته و فوق العاده است ولي به طور كاملا نمي تواند ريز ترين احساسات آدم را منتقل كند ؛ خيلي جالب است ببينيم در آينده اين موضوع چطور مي شود.

dpqgz3gsfvdal41zezr.jpg

اين سخت نيست كه با وجود كلي وسيله روي صورت ، Facial Motion-Capture را انجام داد ؟ چطور با اين موضوع كنار آمدي ؟

ماركر هاي Motion-Capture روي صورت خيلي هم سخت نبود. همه چيز را در سوال قبلي گفتم . سخت ترين قسمت ضبط حركات صورت براي كساني بود كه صبح زود آنها را روي صورت من نصب مي كردند و بعد از يك روز طولاني آنها را برمي داشتند.

خيلي جالب است كه تو هم يك نويسنده هستي ، مثل Alan Wake . معمولا چه چيزهايي مي نويسي ؟

خب من خودم را اين روزها يك نويسنده نام نمي برم . من قبلا در سمت يك خبرنگار براي تلوزيون مي نوشتم ولي اين روزها كاملا روي بازيگري تمركز كرده ام ولي در آينده شايد يك سناريو فيلم بنويسم. يكي دو تا چيز در مورد موانع يك نويسنده را از الن مي دانم كه از آنها زجر مي كشد .... .

آيا شباهتي با Alan داري ؟

Hmm . جدا از موانع يك نويسنده ؟ خب فكر مي كنم كه ما كاملا شبيه به هم هستيم. شايد مثل Alan خيلي كم حوصله هستم و كمي هم مانند او شوخ طبع. ولي به طور كلي فكر مي كنم خوشبختانه خيلي شاد تر از Alan هستم و آزاد تر از Alan بيچاره .

چطور شد كه نقش Alan Wake را گرفتي ؟

من توسط يك سازمان بازيگري در فنلاند انتخاب شدم كه كارشان پيدا كردن بازيگر براي فيلم و سريال است. پس از آن Sam Lake با من تماس گرفت و من هم به ملاقات او در Remedy رفتم. اين طور بود كه كار را آغاز كرديم.

كار كردن با Remedy چطور است ؟

همانطور كه گفتم فوق العاده است !.آنها يك گروه فوق العاده از افراد با استعداد هستند و روح و قلبشان را روي كاري كه انجام مي دهند مي گذارند . آنها خيلي خوب با من رفتار و از كارم خيلي قدرداني كردند.

آيا بازي هاي كامپيوتري انجام مي دهي ؟ مي تواني در موردش صحبت كني ؟

حقيقت اين است كه تا به الان يك Gamer بزرگ نبودم ، اگرچه بازي هاي Max Payne را انجام داده ام ولي مطمئن هستم Alan Wake را به زودي بازي خواهم كرد !.

oglx7bam0p73s7za6ig.jpg

بزرگ ترين تفاوت بين بازي هاي كامپيوتري و فيلم چيست ؟

به نظر مي آيد هميشه آنها در حال نزديك شدن به هم هستند . بازي ها امروزه خيلي شبيه به فيلم ها شده اند . خيلي از بازيها از روي فيلم و بالعكس ساخته شده اند. چيزي كه بازي ها را خيلي استثنائي مي كند تاثير پذيري و فعل و انفعالي بودن آنها است. مي توانيد خود را جاي كركتر اصلي گذاشته و آن را كنترل كنيد. ولي به شخصه طرفدار فيلم هستم . عاشق ديدن يك فيلم به صورت دست جمعي روي پرده سينما هستم و دوست دارم با تمام مخاطبان كه يك نفس فيلم را تماشا مي كنند باشم.

در مقابل بازي ها معمولا تنها انجام داده مي شوند ، ولي بايد بگويم تا به حال در سينما نديده ام كه مردم انقدر ديوانه بازي ها باشند ، مانند Alan Wake براي مثال. مردم در مورد بازي ها و ريز ترين جزئياتشان سال ها قبل از اين كه حتي عرضه بشوند صحبت مي كنند . فكر مي كنم اين فوق العاده است.

سال پيش سال بسيار خوبي براي تو بود. روي 3 پروژه كار مي كردي (اگر درست بگويم) . در حال حاضر مشغول چه كاري هستي ؟

من خيلي خوش شانس بوده ام كه در نقش ها مختلفي در طول زندگي كاريم شركت كرده ام. اخيرا چند تئاتر انجام داده ام و چند پروژه فيلم هم در آينده در دست كار دارم.

اخيرا قسمت اول سري Bright Falls را مشاهده كردم. چرا تو داخل آن بازي نكرده اي؟ Harry Garrett Show فوق العاده بود.

تنها چيزي كه در مورد سري Bright Fall مي توانم بگويم اين است كه بايد تمام 6 قسمت آن را ببيني. فكر مي كنم كارهاي فوق العاده اي با آن انجام داده اند و يك Prequel خيلي خوب براي بازي است.

كار كردن با Sam Lake چطور است ؟

سم آدم فوق العاده اي است ، همچنين خيلي باهوش. خيلي هم درد و بامزه اي است. به عنوان يك نويسنده واقعا او را تحسين مي كنم و فكر مي كنم او چيزي استثنائي با Alan Wake خلق كرده است. ما صحبت هاي زيادي در مورد Alan با هم داشتيم.

Ilkka تو فنلاندي ، انگليسي و اسپانيايي بلد هستي. تا به حال به كار كردن خارج از فنلاند فكر كرده اي ؟

مهم تر از همه چيز من بيشتر دوست دارم خيلي خوب بازي كنم. شخصيت هاي چند بعدي و عميق. اگر چنين طرز بازي كردني خارج از فنلاند هم باشد زياد برايم مهم نيست.

08e5e3gmf4ca083i0ud3.jpg

در آخر بايد بگويم ، تبريك مي گويم ، تو يكي از بهترين بازيگري ها را در صنعت بازي انجام داده اي و فيلم هايت هم فوق العاده است. برايت آرزوي موفقيت مي كنم.

خيلي ممنونم. خيلي خوشحال هستم كه كارهاي من را تشويق مي كنيد. اميدورام همه از بازي كردن Alan Wake لذت ببرند و بدانند كه اين بازي ارزش اين همه مدت صبر كردن را داشته.

اين مصاحبه در سايت Alan Wake هم با نام Bazicenter قرار گرفته.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Silent Death

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
ممنون حمید.:smile:عالی بود.
ولی من هنوز منتظر اون یکی مصاحبت هستم.این,اون نبودا!!!:biggrin1:
هنوز برنگشتن!!؟

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
ممنون حمید.:smile:عالی بود.
ولی من هنوز منتظر اون یکی مصاحبت هستم.این,اون نبودا!!!:biggrin1:
هنوز برنگشتن!!؟

قبلا با Markus Maki يك مصاحبه كرده بودم ولي مي خواستم اين بار با Oskari يك Interview داشته باشم كه قرار بود اول May انجام بشه. شانس گند ما Oskari به خاطر اين كه اين چند وقت كلي سفر داشته مريض شده و كلا تو تخت خوابه همش.:biggrin1: دعا كنيد زود تر حالش خوب بشه و كار رو شروع كنيم.

ARMANSTNT

کاربر سایت
Mar 6, 2009
538
گیمر های ایرونی رو سر بلند کردی ممنون اقا حمید :love:
ولی lkka Villi گیمر نیست خودشم گفت به نظر من باید با Oskari Häkkinen هم یه مصاحبه ای داشته باشی البته وقتی بهتر شد :smile:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ممنون واقعا عالی بود دیگه صبر برای این بازی به پایان رسیده و میشه باهاش حال کرد فقط سریع بدنش بیرون .

Loghman

زمان تنها چیزیست که به عدالت بین همه تقسیم شده است
کاربر سایت
Apr 1, 2010
2,596
نام
لقمان
من واقعا خوشحالم هم بابت مصاحبه عالیتون و هم بخاطر پیشرفت روز به روز اینجا بخاطر شما.
انتظار این همه پیشرفت پشت سر هم رو نداشتم انشاا... شاهد پیشرفت های دیگه ای هم باشیم من انتظار این رو دارم که یه روز به خاطر شماها اینجا به یکی از بزرگترین سایتهای مطرح تبدیل بشه.پس به امید اون روز :cool:
واقعا گل کاشتی.:smile:
بی صبرانه منتظر مصاحبه بعدی شما هستم:smile:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر