مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hexagon

کاربر سایت
Dec 9, 2008
35
سلام
یکی از دوستان قصد خرید یه سیستم (کیس + مانیتور) رو دارن و تا 800 تومن بودجه دارن.می خواستم راهنمایی کنید چی بگیره.البته یه چیزی می خواد که حداقل 1,5 سال براش کار کنه.
سیستم رو جهت بازی می خوان و این که بر پایه اینتل بسته بشه.
با تشکر

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
سلام
یکی از دوستان قصد خرید یه سیستم (کیس + مانیتور) رو دارن و تا 800 تومن بودجه دارن.می خواستم راهنمایی کنید چی بگیره.البته یه چیزی می خواد که حداقل 1,5 سال براش کار کنه.
سیستم رو جهت بازی می خوان و این که بر پایه اینتل بسته بشه.
با تشکر
سالاد؟ نوشابه؟:biggrin1:. همه چیز می خواد رفیقت با پول کم .
cpu: q 8300
mb: asus p5q
ram:2*1gb/800 patriot or g.skil
vga: gtx 260/192
hdd: 500gb/7200rpm/32mb
odd: dvd-rw samsung 22X
psu: green 535b
monitor: samsung 1933sn
======
820 می شه اینها حدودا . یه کیس خوب هم بگیر براش . تحویه خیلی مهمه . گرین کیس های خوبی داره و NZXT . هزینه باید برای کیس انجام بدی . یه چیزی بگیر که گردش هوا توش خوب باشه . ترجیحا هوا ا جلو وارد شه و از انتها خارج شه . اگه رو در کیس هم فن باشه که چه بهتر . سیستمی که نوشتم حالا حالا ها کار می کنه .

Gustav

کاربر سایت
Nov 22, 2009
7
درود

600 تومن بودجه دارم میخوام قطعات زیر رو بخرم. لطفا با توجه به نکاتی که میگم بهترین پیشنهاد رو بدید.

نکات:
1- سیستم قابل ارتقا باشه طوری که مثلا سال بعد یک گرافیک دیگه (از همین مدل که قراره بگیرم) بگیرم بذارم کنارش (SLi بهش میگن گمانم درسته؟)
2- من چون گیتار الکتریک میزنم میخوام گیتار رو به سیستم وصل کنم برای اعمال افکت روی صدا و ضبط (برنامه Guitar Rig). یک کارت صدا میخوام که سیگنال با latency پایین و کیفیت مناسب ازش بگیرم. منظورم کیفیت صدای کریستالی نیست فقط یه چیزی باشه که راضی کننده باشه :cheesygri
3- سیستمی باشه که حداقل تا 4 سال سیستم عامل و برنامه های کاربردی مثل فتوشاپ و ... راحت و بدون سردرد دادن اجرا کنه
4- من 5 سالی میشه که با PC بازی نکردم. بازی های 5 سال پیش تا امروز رو اجرا کنه کافیه برام (برم همشون رو بگیرم بازی کنم) ولی اگر بازی های یخورده جلوتر (آینده) رو هم اجرا کنه عالی میشه :-"
5- نوشابه نمیخوام دوغ بهتره :cool:

لیست قطعات:
CPU - AMD Phenom II X4 965 (3.4Ghz) Black Edition
VGA - nVIDIA
HDD
RAM
CASE+POWER
MAINBOARD
SOUND CARD

آخرین ویرایش:

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
درود

600 تومن بودجه دارم میخوام قطعات زیر رو بخرم. لطفا با توجه به نکاتی که میگم بهترین پیشنهاد رو بدید.

نکات:
1- سیستم قابل ارتقا باشه طوری که مثلا سال بعد یک گرافیک دیگه (از همین مدل که قراره بگیرم) بگیرم بذارم کنارش (SLi بهش میگن گمانم درسته؟)
2- من چون گیتار الکتریک میزنم میخوام گیتار رو به سیستم وصل کنم برای اعمال افکت روی صدا و ضبط (برنامه Guitar Rig). یک کارت صدا میخوام که سیگنال با latency پایین و کیفیت مناسب ازش بگیرم. منظورم کیفیت صدای کریستالی نیست فقط یه چیزی باشه که راضی کننده باشه :cheesygri
3- سیستمی باشه که حداقل تا 4 سال سیستم عامل و برنامه های کاربردی مثل فتوشاپ و ... راحت و بدون سردرد دادن اجرا کنه
4- من 5 سالی میشه که با PC بازی نکردم. بازی های 5 سال پیش تا امروز رو اجرا کنه کافیه برام (برم همشون رو بگیرم بازی کنم) ولی اگر بازی های یخورده جلوتر (آینده) رو هم اجرا کنه عالی میشه :-"
5- نوشابه نمیخوام دوغ بهتره :cool:

لیست قطعات:
CPU - AMD Phenom II X4 965 (3.4Ghz) Black Edition
VGA - nVIDIA
HDD
RAM
CASE+POWER
MAINBOARD
SOUND CARD
جان تو راه نداره . بیا یه نوشابه هم بزن:biggrin1: . CPU مد نظرت 205تومنی فقط پولشه.

cpu: PH II X4 965
mb : asus m4a78
vga: leadtek 9600gt
ram:2*1gb/800 kingmax or patriot
case: ?
S C : ?
===
اینها حدود 480 می شه . کارت صدا رو نمی دون تا چقدر می خوای خرج کنی(سر رشته ای هم ندارم ) اما از 30تومن داره تا .... که بستگی به کارت داره دیگه . با یه 100تومنیش کارت راه میوفته؟ شما کار موسیقی هستی باید خودت بدونی چه ورودی ها و خروجی هایی مد نظرت هست و لذا هیچ کسی بهتر از خودت در خرید این قطع نمی تونه کمکت کنه . کیس رو هم که همه می دونند من برای سیستم های سنگینNZXT پیشنهاد می کنم که زیر 75تومن نداره . شما یه کیس معمولی هم داشته باشی با 2تا فن (بقل و عقب یا جلو و عقب،کافیه برات) .

Gustav

کاربر سایت
Nov 22, 2009
7
جان تو راه نداره . بیا یه نوشابه هم بزن:biggrin1: . CPU مد نظرت 205تومنی فقط پولشه.

cpu: PH II X4 965
mb : asus m4a78
vga: leadtek 9600gt
ram:2*1gb/800 kingmax or patriot
case: ?
S C : ?
===
اینها حدود 480 می شه . کارت صدا رو نمی دون تا چقدر می خوای خرج کنی(سر رشته ای هم ندارم ) اما از 30تومن داره تا .... که بستگی به کارت داره دیگه . با یه 100تومنیش کارت راه میوفته؟ شما کار موسیقی هستی باید خودت بدونی چه ورودی ها و خروجی هایی مد نظرت هست و لذا هیچ کسی بهتر از خودت در خرید این قطع نمی تونه کمکت کنه . کیس رو هم که همه می دونند من برای سیستم های سنگینNZXT پیشنهاد می کنم که زیر 75تومن نداره . شما یه کیس معمولی هم داشته باشی با 2تا فن (بقل و عقب یا جلو و عقب،کافیه برات) .
خیلی خیلی ممنونم
پس فعلا کارت صدا رو حذف میکنم چون باید حسابی دربارش پرس و جو کنم. بودجش رو اگه میشه بزنید به جونه سیستم کارت صدا نمیخوام فعلا (شرمنده اضافه کاری شد) :cheesygri
راستی این گرافیکی که الان گفتید (یا اگر عوض کردید چیز دیگری گفتید) میشه بعدا یکی دیگه گرفت کنارش انداخت سیستم 2 تا کارت گرافیک همزمان داشته باشه دیگه؟ سی پی یو چی ساپورت میکنه این قابلیت رو؟ چون میخوام سال بعد که گرافیکای امسال ارزونتر میشه یکی دیگه مثل خودش بگیرم بندازم کنارش سیستم یه نفسی تازه کنه :smile:
راستی رم DDR2 هست یا DDR3?
کیس هم من چون سیستم 24 ساعته روشنه مثل یک سرور یه چیزی باشه که سیستم داغ نکنه.
درضمن برای اینکه ضرر نکنم 150 دیگه هم حاظرم بذارم روش بودجه بشه 750 تومن. (چون سی پی یوش خیلی گرون شد حیفه کنارش بقیه قطعات ضعیف باشن)
درضمن سرعت هارد روی سرعت کامپیوتر تاثیر خیلی زیادی داره؟ یعنی اگر هارد 7000rpm باشه خیلی سرعت سیستم افت میکنه؟

x_box_360

کاربر سایت
Apr 4, 2007
1,324
نام
جلال
من پسر عموم می خواد یه کیس بگیره تا 500 هزار تومن و برای بازی می خواد ....میشه بگید چه قطعاتی خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ولی هارد 500 گیگ می خواد و........

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
من پسر عموم می خواد یه کیس بگیره تا 500 هزار تومن و برای بازی می خواد ....میشه بگید چه قطعاتی خوبه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ولی هارد 500 گیگ می خواد و........
پسر عموی شما باید مطلع باشن که با 500 تومن به اضافه ی یه 500 تومن دیگه باید دنبال سیستم واسه بازی باشه!

با 500 تومن بهترین انتخاب اینها هستن که سیستم بازی هم محسوب نمیشه ولی میتونه بیشتر بازیها رو اجرا کنه:

CPU:INTEL E5300
RAM:2GB PATRIOT
M/B:ASUS P5QPL-AM
VGA:9600GT 512DDR3
HDD:MAXTOR 500 GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN MAGNUM

dvb_hamed

کاربر سایت
Jan 28, 2008
66
سلام بر اساتيد سيستم جمع كن
يه سيستم مي خواستم فقط واسه تركوندن بازي(قصد خريد كنسول رو داشتم ولي يه هو فكر كردم بازي با PC يه حاله ديگست،اگه مزاياي بازي با PC رو بگيد كه دست و دلم بره به اينكه 3 برابر پول بدم واسه PC به جاي كنسول)
1.500 پول دارم(قابلي نداره)
مانيتور 23700 خوبه؟يا اون led ي كه lg داده يا مدل led ي كه aoc زده؟
جان عزيزت بگو cpu چي بگيرم.يكي ميگه AMD 965 واسه بازي خوبه يكي ميگه i5 در حالت كلي بهتره.i7 920 هم كه بنچمارك هاش رو نگاه كردم در حالت عادي فرقي با i5 توو بازي نداشت و حتي توو بعضي بازي ها بهتر جواب داده بود(i7 920 گرونه و 100 تومان فرق معامله رو ميشه رو vga خرج كرد)
يه توضيح هم اگه ميشه راجعبه سري Xeno بدين.توو ايران هست؟رنج قيمتش چجوريه؟ارزش خريد رو داره؟
گرافيك هم خودم توو كف 5870 XFX هستم ولي فك نكنم پولم برسه،5850 XFX چطوره؟برند ديگه اگه بهتر از XFX هست بفرماييد
يه سايتي در مقايساتش گفته بود سري 8500 بالا تر از gtx 295 و بهتره.راسته؟؟؟
ولي فقط به خاطره DX 11 و dd5 بودنش 8500 رو ترجيح ميدم(مشكل گرماي اين كارت رو هم لطفا بفرماييد با GTX تفاوتي داره؟)
اين call of duty آخري رو ميخوام گاز بزنه توو مانيتور 23 اينچي
RAM هم كه زياد وارد نيستم ولي اگه خدا قبول كنه 1600 مي طلبم(به CPU ربطي داره كه اين باس رو ساپورت كنه؟شنيدم i5 تا 1333 ميكشه،در مورد 965 چطور؟)راه داره با اين پول؟
فرق P7P55D را كه هر كدوم يه چيزي آخرش اضافه كرده و قيمتش رو برده بالا رو هم بفرماييد
overclock رو هم حتما در نظر داشته باشين.
بقيشم خودتون نظر بدين،فقط كيس صدا نداشته باشه.چون شب تا صبح سيستم روشن در گوشم و دانلود offline داره
اين قضيه ride چيه واسه هارد؟مثلا 2 تا 500 سرعتش بالا تر از 1 ترا ميشه؟
موس و كيبرد رو بيخيال،با همينا مي سازيم
در آخر قيمت بازار رو هم بگيد(رايان صبا رو خودم دارم.قيمت واقعي رو بگيد)

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام بر اساتيد سيستم جمع كن
يه سيستم مي خواستم فقط واسه تركوندن بازي(قصد خريد كنسول رو داشتم ولي يه هو فكر كردم بازي با PC يه حاله ديگست،اگه مزاياي بازي با PC رو بگيد كه دست و دلم بره به اينكه 3 برابر پول بدم واسه PC به جاي كنسول)
1.500 پول دارم(قابلي نداره)
مانيتور 23700 خوبه؟يا اون led ي كه lg داده يا مدل led ي كه aoc زده؟
جان عزيزت بگو cpu چي بگيرم.يكي ميگه AMD 965 واسه بازي خوبه يكي ميگه i5 در حالت كلي بهتره.i7 920 هم كه بنچمارك هاش رو نگاه كردم در حالت عادي فرقي با i5 توو بازي نداشت و حتي توو بعضي بازي ها بهتر جواب داده بود(i7 920 گرونه و 100 تومان فرق معامله رو ميشه رو vga خرج كرد)
يه توضيح هم اگه ميشه راجعبه سري Xeno بدين.توو ايران هست؟رنج قيمتش چجوريه؟ارزش خريد رو داره؟
گرافيك هم خودم توو كف 5870 XFX هستم ولي فك نكنم پولم برسه،5850 XFX چطوره؟برند ديگه اگه بهتر از XFX هست بفرماييد
يه سايتي در مقايساتش گفته بود سري 8500 بالا تر از gtx 295 و بهتره.راسته؟؟؟
ولي فقط به خاطره DX 11 و dd5 بودنش 8500 رو ترجيح ميدم(مشكل گرماي اين كارت رو هم لطفا بفرماييد با GTX تفاوتي داره؟)
اين call of duty آخري رو ميخوام گاز بزنه توو مانيتور 23 اينچي
RAM هم كه زياد وارد نيستم ولي اگه خدا قبول كنه 1600 مي طلبم(به CPU ربطي داره كه اين باس رو ساپورت كنه؟شنيدم i5 تا 1333 ميكشه،در مورد 965 چطور؟)راه داره با اين پول؟
فرق P7P55D را كه هر كدوم يه چيزي آخرش اضافه كرده و قيمتش رو برده بالا رو هم بفرماييد
overclock رو هم حتما در نظر داشته باشين.
بقيشم خودتون نظر بدين،فقط كيس صدا نداشته باشه.چون شب تا صبح سيستم روشن در گوشم و دانلود offline داره
اين قضيه ride چيه واسه هارد؟مثلا 2 تا 500 سرعتش بالا تر از 1 ترا ميشه؟
موس و كيبرد رو بيخيال،با همينا مي سازيم
در آخر قيمت بازار رو هم بگيد(رايان صبا رو خودم دارم.قيمت واقعي رو بگيد)
سیستم جمع کن تعریفه یا توهین؟؟!! بهتر نبود بگی فنی سخت افزار یا کارشناس؟
اینهمه توضیح و تفصیل لازم نبود،همون بودجه رو که گفتی کفایت میکرد

CPU:INTEL CORE I5 750
RAM:2*2GB G.SKILL DDR3 1333
FAN:ZEROTHERM NIRVANA 120
M/B:ASUS P7P55D
VGA:ATI HD 5850
HDD:SEAGATE 1TB
ODD:LITEON 24X SATA
POWER:750W SEASONIC 80+
CASE:GREEN INFINITY
MONITOR:SAMSUNG 2270

اینا حدود 1400 تومن میشه و مانیتور هم 240 تومن اضافه میکنه،یه فن حرفه ای هم برای اورکلاک به قطعات اضافه شده،بهترین انتخاب قطعات هم هست،دوباره نپرس که فلان قطعه بهتره یا نه.
RAID هم دیگه بدرد نمیخوره،بجاش باید SSD خرید.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
خیلی خیلی ممنونم
پس فعلا کارت صدا رو حذف میکنم چون باید حسابی دربارش پرس و جو کنم. بودجش رو اگه میشه بزنید به جونه سیستم کارت صدا نمیخوام فعلا (شرمنده اضافه کاری شد) :cheesygri
راستی این گرافیکی که الان گفتید (یا اگر عوض کردید چیز دیگری گفتید) میشه بعدا یکی دیگه گرفت کنارش انداخت سیستم 2 تا کارت گرافیک همزمان داشته باشه دیگه؟ سی پی یو چی ساپورت میکنه این قابلیت رو؟ چون میخوام سال بعد که گرافیکای امسال ارزونتر میشه یکی دیگه مثل خودش بگیرم بندازم کنارش سیستم یه نفسی تازه کنه :smile:
راستی رم DDR2 هست یا DDR3?
کیس هم من چون سیستم 24 ساعته روشنه مثل یک سرور یه چیزی باشه که سیستم داغ نکنه.
درضمن برای اینکه ضرر نکنم 150 دیگه هم حاظرم بذارم روش بودجه بشه 750 تومن. (چون سی پی یوش خیلی گرون شد حیفه کنارش بقیه قطعات ضعیف باشن)
درضمن سرعت هارد روی سرعت کامپیوتر تاثیر خیلی زیادی داره؟ یعنی اگر هارد 7000rpm باشه خیلی سرعت سیستم افت میکنه؟
قطعات زیر تغییر می کنه:
VGA : GTX 260/192
PSU: Green 585B
===
با این تغییرات سیستمت می شه 630تومن حدودا .کیس خوب زیاده مثلا INFINITY گرین خوبه 110تومنه فکر کنم . CASE COOLER MASTER ELITE 310 هم امروز تو سایت لیون دیدم 45تومن بود ،اونم خوبه . یه فن LED دار هم بندازی توش خوب می شه .
حافظه DDRII هست .کیس والا دست خودت میگذارم خریدش رو . توضیح دادم در موردش که چی بخری .
این RPM سرعت خواندن و نوشتن از روی دیسک رو مشخص می کنه چراکه گردش در دقیقه رو مورد بحث قرار می ده و هر چی این سرعت بالاتر باشه زمان دستیابی و خواندن اطلاعات از سطح دیسک کاهش پیدا می کنه(واکشی یا لوود سریعتر اطلاعات ) . بافر هم که تعریف خاص خودش رو داره که واردش نمی شم چون این تاپیک مشاوره است نه آموزش و ضمنا کلاس درس ذخیره و بازیابی هم نیست( ذخیره 1وذخیره 2و ذخیره کارشناسی رو هر سه تاشو 19شدم:biggrin1:).24 ساعته یعنی چی؟ من خودم روزی 15ساعت سیستمم روشنه اما واقعا بهت پیشنهاد می کنم در مواقعی که کار نداری این کار رو نکن . هرچقدر هم که سیستم خنک باشه برای یک سیستم خونگی این کار درستی نیست و با سلامتی قطعات رابطه مستقیم داره و زودتر فرسوده می شند .

آخرین ویرایش:

Gustav

کاربر سایت
Nov 22, 2009
7
قطعات زیر تغییر می کنه:
VGA : GTX 260/192
PSU: Green 585B
===
با این تغییرات سیستمت می شه 630تومن حدودا .کیس خوب زیاده مثلا INFINITY گرین خوبه 110تومنه فکر کنم . CASE COOLER MASTER ELITE 310 هم امروز تو سایت لیون دیدم 45تومن بود ،اونم خوبه . یه فن LED دار هم بندازی توش خوب می شه .
حافظه DDRII هست .کیس والا دست خودت میگذارم خریدش رو . توضیح دادم در موردش که چی بخری .
این RPM سرعت خواندن و نوشتن از روی دیسک رو مشخص می کنه چراکه گردش در دقیقه رو مورد بحث قرار می ده و هر چی این سرعت بالاتر باشه زمان دستیابی و خواندن اطلاعات از سطح دیسک کاهش پیدا می کنه(واکشی یا لوود سریعتر اطلاعات ) . بافر هم که تعریف خاص خودش رو داره که واردش نمی شم چون این تاپیک مشاوره است نه آموزش و ضمنا کلاس درس ذخیره و بازیابی هم نیست( ذخیره 1وذخیره 2و ذخیره کارشناسی رو هر سه تاشو 19شدم:biggrin1:).24 ساعته یعنی چی؟ من خودم روزی 15ساعت سیستمم روشنه اما واقعا بهت پیشنهاد می کنم در مواقعی که کار نداری این کار رو نکن . هرچقدر هم که سیستم خنک باشه برای یک سیستم خونگی این کار درستی نیست و با سلامتی قطعات رابطه مستقیم داره و زودتر فرسوده می شند .
خیلی ممنون.

24 ساعته یعنی سیستمم همیشه روشنه :biggrin1: انقدر روشن میمونه تا برق بره (معمولا هر 3 ماه یکبار این اتفاق میوفته) و بعد که برق اومد دوباره روشن میکنم. سیستم فعلیم رو 2 سال هست اینطوری داره کار میکنه (3 سال هم قبلش بصورت معمولی کار کرده). میشه یه KVM Switch بگیرم برای اینکه سیستم فعلیم رو 24 ساعته روشن بذارم برای دانلود و سیستم جدید رو فقط وقتی لازم دارم روشن کنم؟ یکم درباره خرید KVM Switch راهنمایی کنید. میخوام هر دو سیستم از یه موس و کیبورد و مانیتور و اسپیکر (این یکی زیاد مهم نیست) استفاده کنن. راستی درباره ارتقا هم بگید دیگه. این سیستم که گفتید ارتقا پذیر هست در آینده؟ (SLi)

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
پس یه کیس+مانیتور درسته ؟!
میتونه اینو در نظر بگیری :

CPU : intel q9400 or e8500
RAM : patriot black 2*2gb 800
MAIN : giga ga-ep45-ud3r or asus p5q
VGA : zotac or asus gtx260/216
HDD : seagate or samsung 500gb 16mb
ODD : samsung 22x (dvd-rw)
POWER : green gp585b
CASE : green tolip plus
MONITOR : samsung 1933sn

حدودا 950 955 تومن در میاد.;)
مانیتور 19 میخواد چیکار ؟! :cheesygri میتونه main رو p5q هم در نظر بگیره یه 10 12 تومنی حدودا کم میشه.

dvb_hamed

کاربر سایت
Jan 28, 2008
66
سیستم جمع کن تعریفه یا توهین؟؟!! بهتر نبود بگی فنی سخت افزار یا کارشناس؟
اینهمه توضیح و تفصیل لازم نبود،همون بودجه رو که گفتی کفایت میکرد

اینا حدود 1400 تومن میشه و مانیتور هم 240 تومن اضافه میکنه،یه فن حرفه ای هم برای اورکلاک به قطعات اضافه شده،بهترین انتخاب قطعات هم هست،دوباره نپرس که فلان قطعه بهتره یا نه.
RAID هم دیگه بدرد نمیخوره،بجاش باید SSD خرید.

دوست عزيز من قصد توهين نداشتم.شما انگار يكم بد به همه چيز نگاه ميكني.والا من 2 سال هست كه مهندسي كامپيوتر رو از يكي از دانشگاه هاي معتبر گرفتم ولي با ديدن اساتيد مجرب خودم نميتونم جسارت كنم بگم به خودم مهندس يا كار شناس
شما رو صدا ميكنيم همون فني سخت افزار
اين همه توضيح دادم كه جواب كامل بگيرم وگرنه نه قصد سياه كردن صفحه رو داشتم نه آزار چشم خواننده رو
به هر حال با وجود اينكه ميدونم شما وظيفه اي در مقابل سوالات دوستان نداريد باز هم از شما متشكرم آقاي فني سخت افزار :smile:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر