World of Warcraft: Dragonflight

از تاریخ 26 مهر ماه سال 1401 این تاپیک مختص به اکسپنشن ست Dragonflight در سرور های آفیشال بیلیزارد خواهد بود.
=============================================================

راهنمای اولیه بازی برای کمک به تازه وارد ها با تشکر از کاربر musketeer

بازی کردن در بلیزارد چقدر هزینه داره؟

برای بازی کردن در بلیزارد در حالت معمول شما باید 2 آیتم زیر رو در ابتدا خریداری کنید:

• Battlechest:: که شامل کلیه اکسپنشن ها تا یکی مونده به آخری و همینطور 30 روز تایم بازی میشه. قیمتش حدود 15 یورو هست
  • آخرین اکسپنشن: که در حال حاضر legion هست. معمولا حدود 40 یورو هست قیمتش
  • برای ادامه دادن به بازی باید اشتراک ماهیانه بازی رو هم بگیرید. که 2روش معمول داره. یکی اینکه گیم تایم های 2 ماهه بخرید، حدود 20 یورو هست قیمتشون، یعنی در حال حاضر حدود 80-90 تومن برای 2ماه. یا اینکه گلد داخل بازی بدید و wowtoken بگیرید. که قیمتش رو میتونید همیشه از سایت wowtoken.info چک کنید.
آیا گلد در آوردن و خریدن گیم تایم با گلد وقت خیلی زیادی میبره؟

واقعاً نمیشه گفت. به هر کس بستگی داره که از چه روشی گلد در میاره. بعضیا از auction house خیلی راحت گلد در میارن، بعضیا میرن فارم میکنن و گلد در میارن، بعضیا instance های قدیمی رو میزنن... بطور خلاصه فقط میشه گفت که کاملاً شدنیه، ولی باید یک مقداری زمان بزارید براش.

از کجا بخرم؟ کردیت کارت ندارم.

خیلی سایت های ایرانی هستن که این موارد رو برای فروش قرار دادن. طبق قوانین سایت نمیشه اینجا اسم گفت. همون توی گوگل سرچ کنید "خرید battlechest" یا "خرید legion" براتون این سایتها رو میاره. بعد توی سایت بلیزارد یه قسمتی داره که این کدها رو وارد کنید.

قبل از اینکه بازی رو شروع کنم چه چیزهایی آماده کنم؟

اولین کار این هست که یکی رو پیدا کنید که شما رو RAF کنه. RAF مخفف recruid a friend هست که میتونید اینجا بطول کامل در موردش مطالعه کنید. Recruit A Friend - WoW

این سیستم هم برای شما و هم برای کسی که شما رو RAF میکنه مزایای بسیاری داره. مهمتریناش ایناس:

• وقتی با هم بازی کنید 3 برابر experience دریافت میکنید!
    • وقتی شما اولین ماه گیم تایم رو بزنید، به RAF کننده شما یک ماه تایم رایگان میده.
    • وقتی شما دومین ماه گیم تایم رو بزنید، RAF کننده شما بین چند تا pet و mount میتونی یکی رو به دلخواه جایزه بگیره!
    • به ازای هر 2 level که با هم level up کنید، شما میتونید 1 level به RAF کننده اتون اهدا کنید.
    • هر دو میتونید هر 30 دقیقه یک بار همدیگه رو summon کنید (برید پیش هم)
البته یه سری محدودیت داره، مثل اینکه مدت این مزایا 3 ماه هست و باید توی یک group باشید تا این سیستم فعال بشه، و توی محدوده 100 یاردی هم بمونید. همچنین grant level یعنی مورد 4 هم فقط توی همون realm که بودید قابل استفاده اس.

بخاطر اینکه انقدر فایده داره و بیشتر از همه بخاطر mount اش، تقریباً همه دنبال یکی هستن که RAF اش کنن. بخاطر همین یه سری پوئن دیگه هم RAF کننده شما معمولاً بهتون میده.. مثلا فلان مقدار گلد، یا فلان آیتم... ولی سعی کنید اینها رو ملاک قرار ندید و بیشترین فکرتون این باشه که RAF partner شما وقت آزادش با شما همخونی داشته باشه تا بتونید باهاش بازی کنید و level up رو از دست ندید. پس قبل از RAF خوب باهاش تایم هاتون رو چک کنید و با همدیگه هماهنگ کنید که چند تا کاراکتر میخواید level up کنید و اینا....

آیا کامپیوترم به اندازه کافی قوی هست؟ آیا نت مناسبی دارم؟

مورد دیگه ای که باید چک کنید این هست که آیا کامپیوترتون قادر به اجرای بازی هست یا خیر. کلاً wow سیستم و اینترنت خفنی نمیخواد. برای اینکه ببینید بازی رو میتونید اجرا کنید یا نه باید بازی رو بصورت رایگان بدون اینکه چیزی بخرید نصب کنید و برید توی بازی. تو این حالت تا level 20 میتونید بازی کنید. تو جاهای شلوغ که مثلا 3-40 نفر اطرافتون باشن نباید fps اتون زیر 30 بیاد یا latency اتون بالای 300 بره.

خب! الآن آماده ی بازی هستم. باید چکار کنم؟

اول باید یه اکانت battle.net بسازید و اپلیکیشنش رو دانلود کنید: http://eu.battle.net/en/app

بعد از اون باید خود کلاینت بازی رو بگیرید که حدود 30 گیگ هست. میتونید بزارید خود اپلیکیشن براتون دانلودش کنه. یا اینکه از یک دوستی بخواید براتون روی هارد بریزه. یا اینکه از سایتهای ایرانی که میفروشن بخرید. بعد باید محل بازی رو به اپلیکیشن بتل.نت بدید و برید توی بازی. ضمنا کد های لازم که خریدید رو هم از قسمت redeem code توی اپلیکیشن یا سایت وارد کنید تا براتون فعال بشه. حالا باید وارد بازی بشید و توی هر realm ای که میخواید کاراکترتون رو بسازید.

تو کدوم realm کاراکتر بسازم؟ ایرانی ها کجا بیشتر هستن؟

در ابتدا بگم که ایرانی ها بیشتر از همه جا در سرورهای اروپا بازی میکنن، چون به ایران نزدیکتره و پینگ بهتری داره. اکثرا در kazzak سمت هورد هستن. توی Silvermoon و Ravencrest هم سمت الاینس هستن. بصورت پراکنده تو ریلم های دیگه مثل Outland هم هستن البته.
ریلم ها از چند نظر دسته بندی میشن:

• زبان. که معمولا ریلم هایی که زبان انگلیسی هستن رو انتخاب میکنیم.
    • PvE یا PvP. این دو کلمه مخفف Player versus Environment و Player versus Player هستن. توی wow دو faction داریم به نامهای Horde و Alliance. که یطورایی دشمن همدیگه حساب میشن. تو ریلم های PvP در دنیای بازی هر جا که برید میتونید با پلیرهای فکشن مقابل مبارزه کنید، اونها هم همینطور. این به این معنی هست که هرجا برید با پلیرهای فکشن مقابل درگیر میشید. در ریلم های PvE تا وقتی نخواید میتونید از درگیر شدن با فکشن مقابل خودداری کنید. به اصطلاح بصورت دیفالت PvP flag اتون خاموش هست.
    • RP یا Normal. در ریلم های RP مخفف Role-Playing خیلی پلیرها قالب کاراکترشون رو به خودشون میگیرن. یعنی طوری رفتار میکنن که انگار واقعاً مثلاً یک جادوگر الف هستن و با همه اون شکلی صحبت میکنن! البته تو همه ریلم ها بعضیا این کار رو میکنن و توی ریلم های RP خیلی بیشتره.
موارد دیگه ای مثل جمعیت و بالانس بودن فکشن ها و ... هم توی انتخاب ریلم موثره که بیشتر این فاکتور ها رو میتونید از این سایت دنبال کنید: realmpop.com

هر گونه بحث در مورد سرور های کرک حتی سرور های کرک Warlord of Draenor و قبل از آن در این تاپیک ممنوع هست و با افراد خاطی به شدت برخورد خواهد شد.

آخرین ویرایش:

amin mozy

کاربر سایت
Feb 8, 2006
97
اینی که الان براتون می زارم بهترین شبیه سازه این بازی
که رم و سی پی یو خیلی کمتری از اون قبلیه استفاده میکنه
که با پچ 1.9 کار می کنه و خیلی کامله
شما باید این دو تا فایل رو دانلود کنید
http://www.yourfilelink.com/get.php?fid=43895
5 مگابایت

http://rapidshare.de/files/14857504/UWC1.2B2-1.9.x.rar.html
با حجم 35 مگابایت

اینم توضیحات
--> Download UWC 1.9.x Repack
--> Extract anywhere you want
--> Go to UWC 1.9.x folder and then to Maps folder, run batcreator.exe and let it extract all maps (takes around 15 minutes)
--> Edit your wowemu.key file with your server IP / Address
--> Run DBUtil.exe, click on Exclusive Mode and then Edit Accounts
--> Fill in the account data you want, username+password and set plevel to 6 if you want to be able to use all commands, then press Add/Replace and exit.
--> Run Wowemu.exe and wait until it has finished setting up.

----> You can now login with the account you created using DBUtil.exe

Ali

On The Day The Wall Came Down
Administrator
Sep 22, 2005
4,213
نام
علی
سلام
امین جان بهتره که در 2 تاپیک جداگانه به کارت ادامه بدی.;)

همه چیز درباره ی world of warcraft

شبیه سازهای سرور

baghali91

کاربر سایت
Apr 2, 2006
174
نام
HaMeD
من سی دی originalاش رو دارم.ولی لا مصب باید 40 دلار برا 2 ماه بدی تا بازی کنی.من یه مدت تو private server ها بازی می کردم اصلا حال نداد.چون آدم تو private server ها کمه. بازی rpg از نظر من بدون بازی کن واقعی اصلا حال نمیده.تازی برای بعضی از کارها هم به بقیه احتیاج داریم.
الان ی دی هاش رو دستم موندم.اصلا هم بازی نمی کنم

amin mozy

کاربر سایت
Feb 8, 2006
97
سلام باقالی
خوب اگه از این شبیه ساز که گفتم استفاده کنی
می تونی تا لول 255 هم بری!!!!!
اینهو بازی های نقش افرینی یه نفره
دیگه به کسی هم احتیاج نداری
منم تو pirvate server ها بازی کردم
یکیشون نیست که مشکلی نداشته باشه

FashisT

کاربر سایت
Sep 26, 2005
109
منم چند ماهي ميشه دارم رو همين سرورهاي شخصي بازي ميكنم و انچنان مشكل حادي نداشتم!
هم سرورهاي fun و هم سرورهاي bllizlike ..البته بد هم پيدا ميشه ولي بالاخره چندتايي خوب ميتونيد پيدا كنيد..مخصوصا سرورهاي بليزلايك كه تا جايي كه ميتونن سعي ميكنن بازي رو مثل سرورهاي رسمي بليزارد سبيه سازي كنن!
فعلا

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
منم یه چند وقتیه زدم تو خط wow

ولی یه چند تا مشکل که بهش برخوردم

یکی اینکه چرا همه سرورهای مجانی که هستش همشون خلوتن . این سروری که من بازی میکنم متوسط 25 نفر توش هستن که خیلی کمه .

تو سه تا سرور دیگم که شلوغتر بودن رفتم ولی register همشون دردسر داره . یا باید تقاضا بدی یا ورژنش نمیخوره ....

در حالیکه تو warcraft 3 حداقل eurobattlenet هستش که خداییش سرور توپیه

همیشه 500 نفری هستن و یا بیشتر .

یه مشکل دیگه اینکه بعضی ماموریتها مثل اینکه مشکل دارن و نمیشه تمومشون کرد . :(

البته من هنوز خیلی تو wow بی تجربم

یه مشکل دیگه که بهش برخوردم این بود که من الان taren - shaman سطح 9 هستم و فعلا توی kalimdor و murlog هستم

دیشب که داشتم بازی میکردم یه دفه مردم

بعد رفتم و revive شدم بعد دیدم یکی دیگه اومده و دشمن هستش سطحشم نشون نمیداد بعد دوباره مردم

یعنی طرف با یه ضربه منو میکشت . خلاصه سعی کردم تا بیام داخل شهر گفتم شاید طرف نتونه بیاد داخل شهر hord ها ولی طرف راحت اومد و بازم منو کشت گاردهای شهرم کاری باهاش نداشتن.

خلاصه کلی رو اعصابم راه رفت .
منم دفه آخر در حالت روح رفتم جلوشو هی خندیدم . تو حالت روح نمیتونه کاری بکنه .

بعدشم کلی رقصیدم و کرکر خندیدم:cheesygri . بدیش این بود که چون از alliance بود نمیشد باهاش چت کرد والا حالشو میگرفتم

البته بعدش رفتم تو سایت و دیدم سطح 29 هانتر هستش .

فکر کنم میدونست تو Murlog همه سطح 15 به پایین هستن اومده بود حال گیری کنه !

به هر حال هیچ سودی به حالش نداره چون کشتن کسی که 5 سطح از شما پایینتر باشه هیچ فایده ای براتون نداره.

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
من یه سوال دارم که ممکنه ربط زیادی نداشته باشه با اهداف تایپیک ولی پینگ و سیستم مورد نیاز برای بازی Wow چند باید باشه.

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
در مورد ping در حالت pve که شما بیشتر برای گشت و گذار و انجام دادن ماموریتها بازی میکنی پینگ با پینگ معمولی هم میشه بازی کرد

مثلا 500~600 . البته تو لولهای بالا نمیدونم شاید پینگ بهتری بخواد

ولی تو pvp که با دیگران مسابقه میدی فکر کنم 300 به بالا نشه درست بازی کرد.

در مورد سیستم مورد نیاز هم که سیستم معمولی هم جواب میده

Minimum System Requirements

Windows® System 2000/XP OS:
Intel Pentium® III 800 MHz or AMD Athlon 800 MHz
512 MB or more of RAM
32 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting, such as NVIDIA® GeForce™ 2 class card or above
DirectX® 9.0c (included) and latest video drivers
6.0 GB available HD space
4x CD-ROM drive
A 56k or better Internet connection

Recommended Specifications
Windows® System 2000/XP OS:
Intel Pentium® IV 1.5 GHz or AMD XP 1500+ MHz
1024 MB RAM
64 MB 3D graphics card with Hardware Transform and Lighting, such as NVIDIA® GeForce™ FX 5700 class card or above
Broadband Internet connection
Two-button scroll-wheel mouse

LordSlasher

کاربر سایت
Aug 15, 2006
5
سلام
من نصب کردم wow رو میشه برام اموزش بازی کردن توی گیم نت رو بزرارین؟
من یاد ندارم توی گیم نت درستش کنم که همه با هم بازی کنن.

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
سلام
میخواستم ببینم آیا سرور هایی که با ورژن 1.9 بازی میکنیم میتونیم تو ورژن های بالا تر هم بازیشون کنیم
و یه سوال دیگه :
طریقه بازی کردن رو تو سرور blazelike رو میخواستم بدونم .

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
سلام
من نصب کردم wow رو میشه برام اموزش بازی کردن توی گیم نت رو بزرارین؟
من یاد ندارم توی گیم نت درستش کنم که همه با هم بازی کنن.

برای اینکه همه با هم بازی کنن و یا تنها خودت بازی کنی نیاز به سرور داری.

در واقع خود wow که نصب میشه client بازی هست که باید به یه سرور وصل بشه.

شبیه ساز سرور نرم افزایه که سرور رو شبیه سازی میکنه .

چند تا شبیه ساز برای wow ساخته شده که یکیش UWC هست که بچه ها معرفیش کردن

البته برای بازی تو شبکه یک مقدار config یا پیکربندی هم لازمه که همه بتونن باهم بازی کنن.

میخواستم ببینم آیا سرور هایی که با ورژن 1.9 بازی میکنیم میتونیم تو ورژن های بالا تر هم بازیشون کنیم

نه نمیشه .
نه بالاتر نه پایینتر - البته بیشتر مواقع 1.9 با مثلا 1.9.1 یا هر 1.9.x سازگاره ولی با 1.10 نه

طریقه بازی کردن رو تو سرور blazelike رو میخواستم بدونم
من که سرور درست حسابی blizlike ندیدم.:(

بهتره تا اومدن burning crusade صبر کنیم تا همه سرورها ورژنشون یکی بشه.

بعدش بازی کردن تو blizlike فرقش تا اونجایی که من میدونم روی xp rate هست.

سرورهای fun experiance rate بالایی دارن . سریع level بدست میارین .
ولی blizlike ها شاید برای لولهای بالا مجبور باشی 1 هفته بازی کنی.

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
سلام
سوال قبلو به خاطر این پرسیدم که من پچ 1.11 رو دانلود کردم چون یه سری ماموریت ها و کار ها تو ورژن های قبل خراب هستن . حالا اگه یه نفر یه سرور آنلاین یا آفلاین برای ورژن 1.11 یا 1.12 بهم معرفی کنه یه دنیا ممنون میشم ازش

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
سلام
من فایل های بالا رو دانلود کردم ولی هر کاری که میکنم نمیتونم سرور رو اجرا کنم .
توی فایل 35 مگابایتی هم یه فایل برا ساختن سرور به اسم 1.8.x هستش . حالا میخوام ببینم که این اشکال از فایل هستش یا از پچ . چون گفته بودین که با پچ 1.9.x بازی باید کرد .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر