Anime & Animation Center (قوانین پست اول خوانده شود)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
قوانین تاپیک

پیرو چند اسپول داستانی که توسط اعضا در انیمه های پرطرفدار صورت گرفته و بعضاً نیز به تذکرها توجهی نکردند. تصمیم بر این شد که قوانین ای بر محتوای پست ها و نحوه ی ارسال آن قرار دهیم تا محیط سالم و ایمن تری برای سایر کاربران حاکم شود.

استفاده از تگ مخفی کردن متن (Spoiler) برای بیان موضوعاتی که منجر به آشکار شدن قسمت یا قسمت ‌هایی از انیمه و یا مانگا مانند داستان و یا شخصیت های آن شود اجباری بوده و تمامی کاربران موظف به رعایت آن می باشند. در صورت عدم رعایت، کاربر ابتدا تذکری دریافت خواهد کرد و در صورت تکرار دسترسی وی به مدت 3 روز قطع خواهد شد. بدیهیست که انجام مجدد این عمل می تواند حتی موجب قطع دسترسی دائم شخص نیز بشود.
همچنین کاربران موظف هستند در هنگام ارسال پست، به همراه نام انیمه و یا مانگا، شماره قسمت در انیمه و یا چپتر در مانگا را در عنوان Spoiler ذکر کرده

تذکر: هر گونه تک مخفی بی نام و نشان، حتی خارج از موارد فوق، نیز شامل حال قانون تاپیک می باشد.

موفق باشید.

Attachments

• Best Anime 2014 (Part.1)_A.png
    Best Anime 2014 (Part.1)_A.png
    25.9 KB · مشاهده: 241
  • Best Anime 2014 (Part.1)_B.jpg
    Best Anime 2014 (Part.1)_B.jpg
    118.1 KB · مشاهده: 161
  • Best Anime 2014 (Part.2)_B.jpg
    Best Anime 2014 (Part.2)_B.jpg
    94.7 KB · مشاهده: 114
  • Best Anime 2014 (Part.2)_A.png
    Best Anime 2014 (Part.2)_A.png
    25.6 KB · مشاهده: 116
  • Best Anime 2014 (Part.3)_A.png
    Best Anime 2014 (Part.3)_A.png
    15.7 KB · مشاهده: 127
  • Best Anime 2014 (Part.3)_B.png
    Best Anime 2014 (Part.3)_B.png
    37.8 KB · مشاهده: 123
  • spring2016 partA.png
    spring2016 partA.png
    17.8 KB · مشاهده: 63
  • spring2016 partB.png
    spring2016 partB.png
    18.5 KB · مشاهده: 60
  • spring2016.png
    spring2016.png
    14.7 KB · مشاهده: 73
  • summer2016 partA.png
    summer2016 partA.png
    18.6 KB · مشاهده: 64
آخرین ویرایش:

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام ...

2.JPG

GloryFilm

همانطور كه ميدونيد مدتي هست كه بازار انيميشن هاي دوبله فارسي داغ هست و اگر چندتايي از اين كار ها را ديده باشيد حق ميديد كه كارهاي گروه Glory واقعا خوب از اب در اومده و طرفدار هاي زيادي پيدا كرده ... Glory يك تيم قوي دوبلاژ هست كه در ايران فعاليت ميكنه و چند سالي ميشه به دوبلاژ انيميشن هاي روز ميپردازه ... انجمن صنفي گويندگان تهران علاوه بر دوبلاژ گاهي به حذف صحنه هايي از انيميشن هم كه بقول خودشون با فرهنگ و شعونات ايراني و اسلامي همخواني نداره دست ميزنند و هميشه توصيه ميشه كساني كه ارشيو انيميشن بطور حرفه اي جمع اوري ميكنن در كنار نسخه اصلي فيلم نسخه دوبله گلوري را نيز تهيه كنن !! به هر حال كار اين گروه جاي بسيار تقدير و تشكر داره و همينجا براشون ارزوي موفقيت روز افزون ميكنم ...

در ضمن در اين رابطه و بنا به روال كارهايي كه در ايران ميگيره هميشه سودجوها با اسم شركت هاي معتبر به سرعت دست بكار تقلب ميشن و فيلم هايي را به عنوان دوبله گلوري بيرون ميدن كه هيچگونه سنخيتي با اين گروه نداره و هميشه براي مطمعن شدن دوبله اين گروه به سايت رسميش سر بزنيد و اطمينان حاصل كنيد ... مثلا الان The Wild و Ice Age 2 با نام دوبله گلوري در بازار موجود هست ولي خود شركت اينو تكذيب ميكنه! :

3.JPG

سايت Glory :
www.gloryfilm.net

در اخر هم به همه شما توصيه ميكنم شماره دوم ماهنامه دوبله كه براي مرداد ماه هست را دانلود كنيد و از مطالب مفيد اين ماهنامه بخصوص در زمينه دوبلاژ انيميشن هاي جديد بهرمند شويد :

1.JPG

حجم 1.74MB
http://www.irdub.com/pdf_webn.pdf

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اگر به بعضی ها بگی انیمیشن ترسناک دیدی می زنن تو گوشت آخه انیمیشن چه ربطی به ترس داره اما این نکته فقط در مورد غربی ها صادقه ولی انیمه های ژاپنی خدا هستن در زمینه ی جدی بودن هر چقدر که انیمیشن های غربی از رنگ های شاد و پر زرق و برق استفاده می کنن و قصدی جز خنداندن مخاطب (که بیشتر مواقع کودکان مخاطبان اصلی این انیمیشن ها هستند) ندارند توی انیمیشن های ژاپنی ما در خیلی از مواقع شاهد رنگ های تیره و مات با طراحی ای که از خطوط ساده و مخلوطی از سه بعدی و دو بعدی هستیم و از همه مهمتر اینکه در تعداد زیادی از این انیمیشن ها صحنه هایی از جلوی چشممان می گذرد که از درک کودکان خارجند اصولا این انیمیشن ها برای بزرگسالان ساخته می شوند . این همه چرت و پرت گفتم که برسم به اینجا که من مدتی پیش به پیشنهاد بابام یه انیمیشن از محصولات سونی مربوط به سال 2000 دیدم به اسم Blood the last vampire .
عظمت این انیمیشن منو گرفته به شدت . تلفیق جالب سه بعدی و دو بعدی . داستانی که نیمه تمام رها می شود و هزاران چیز دیگه که اصولا همه جوره به آدم مزه می داد . تنها مشکلی که دیدم مدت زمان کوتاه فیلم بود که باعث می شد روایت داستان خیلی سریع باشه و یه جورایی رو اعصاب باشه اما بعد آدم به خودش می گه که چه بهتر که بی خودی لطفش ندادن . یه مشکل دیگه هم دوبله ی اثر بود . من خودم از طرفدارای گلوری هستم اما صدای دوبلور های گلوری اصلا مناسب یه انیمیشنی با این حال و هوا نیست . یکی از دوستان قول داده که نسخه ی ژاپنیش (هر چیزی که دوست داری ببینی چیه به سورس اصلیش مراجعه کن) رو برام گیر بیاره البته اگر مثل قولش در مورد AC باشه بعد از هرگز هم برام نمیارتش .
در مجموع پیشنهاد می کنم همه این انیمیشن رو ببینن البته اگر به خون و خون ریزی هم علاقه دارید حال بیشتری می برید .
این انیمیشن مثل اینکه بازی هایی داره برای PS2 اونم فقط توی ژاپن و خبرایی هم هست در مورد نسخه ی جدید بازی برای PS2 و PSP باز هم فقط ژاپن و البته احتمالا قراره فیلمش هم ساخته بشه (به گفته ی ویکی پدیا) یه سریال هم بر اساسش ساختن به اسم+ Blood .
در مجموع بازم می گم حتما ببینینش اگه با انیمیشن جدی حال می کنین .

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
اگر به بعضی ها بگی انیمیشن ترسناک دیدی می زنن تو گوشت آخه انیمیشن چه ربطی به ترس داره اما این نکته فقط در مورد غربی ها صادقه ولی انیمه های ژاپنی خدا هستن در زمینه ی جدی بودن هر چقدر که انیمیشن های غربی از رنگ های شاد و پر زرق و برق استفاده می کنن و قصدی جز خنداندن مخاطب (که بیشتر مواقع کودکان مخاطبان اصلی این انیمیشن ها هستند) ندارند توی انیمیشن های ژاپنی ما در خیلی از مواقع شاهد رنگ های تیره و مات با طراحی ای که از خطوط ساده و مخلوطی از سه بعدی و دو بعدی هستیم و از همه مهمتر اینکه در تعداد زیادی از این انیمیشن ها صحنه هایی از جلوی چشممان می گذرد که از درک کودکان خارجند اصولا این انیمیشن ها برای بزرگسالان ساخته می شوند . این همه چرت و پرت گفتم که برسم به اینجا که من مدتی پیش به پیشنهاد بابام یه انیمیشن از محصولات سونی مربوط به سال 2000 دیدم به اسم Blood the last vampire .
عظمت این انیمیشن منو گرفته به شدت . تلفیق جالب سه بعدی و دو بعدی . داستانی که نیمه تمام رها می شود و هزاران چیز دیگه که اصولا همه جوره به آدم مزه می داد . تنها مشکلی که دیدم مدت زمان کوتاه فیلم بود که باعث می شد روایت داستان خیلی سریع باشه و یه جورایی رو اعصاب باشه اما بعد آدم به خودش می گه که چه بهتر که بی خودی لطفش ندادن . یه مشکل دیگه هم دوبله ی اثر بود . من خودم از طرفدارای گلوری هستم اما صدای دوبلور های گلوری اصلا مناسب یه انیمیشنی با این حال و هوا نیست . یکی از دوستان قول داده که نسخه ی ژاپنیش (هر چیزی که دوست داری ببینی چیه به سورس اصلیش مراجعه کن) رو برام گیر بیاره البته اگر مثل قولش در مورد AC باشه بعد از هرگز هم برام نمیارتش .
در مجموع پیشنهاد می کنم همه این انیمیشن رو ببینن البته اگر به خون و خون ریزی هم علاقه دارید حال بیشتری می برید .
این انیمیشن مثل اینکه بازی هایی داره برای PS2 اونم فقط توی ژاپن و خبرایی هم هست در مورد نسخه ی جدید بازی برای PS2 و PSP باز هم فقط ژاپن و البته احتمالا قراره فیلمش هم ساخته بشه (به گفته ی ویکی پدیا) یه سریال هم بر اساسش ساختن به اسم+ Blood .

آره خیلی قشنگه این انیم. کار گروه سازنده Ghost in the Shell ته که اون اثر واقعاً جاودانست اونو حتماً ببینید. یعنی هیچ انیمی به این خوبی نخواهد شد...

• Like
Reactions: MASOUD-CRASH

jadogar

کاربر سایت
Sep 24, 2005
287
نام
سینا
من هم خیلی اتفاقی این انیمیشن رو خریدم
ولی واقعا زیبا بود
البته با این نکته که گلوری به نظر میاد که مشکل کم بود گوینده داشته باشه موافقم چون برای یکی از زن های توی فیلم از دوبلور مرد استفاده شده
ولی واقعا زیبا بود
اونقدر که من رو گوشی مبایلم ریختمش و یادم نمیاد که تا حالا چند بار دیدمش
کاشکی گلوری بیشتر از این جور انیمیشن ها دوبله کنه

kelark

کاربر سایت
Oct 19, 2005
200
نام
میلاد
آقا حامد بابت توضیحاتتون در مورد دوبله ها ممنون . منم تو فکر خرید این دی وی دی ها بودم ولی نمی دونستم از چه شرکتی بخرم . بازم ممنون از توضیحاتتون .

منم یه سری انیمیشن خودم دیدم معرفی کنم می دونم خیلی هاش مال خیلی وقت پیشه ولی شاید بچه ها ندیده باشن ......

از تو این پوستر ها Hellsing سریال هست که تازه دانلد کردم و خیلی تعریفش رو شنیدم ....
راستی خود منم از بین Anime ها کار های استاد میازاکی رو میپسندم ... پارسال هم حقش رو تو اسکار گرفتن :mad: .

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
حتما كليپ Breaking The Habbit رو از Linkin Park ديدين
من از اون سبك انيمشن خوشم مياد، اكثر طراحي هام هم نا خودآگاه متاثر از اون سبكه، كه هركي ميبينه ميگه چرا تميز كار نميكني و كارات پر خطوط اضافه است!
شنيدم Animatrix هم به همين سبكه كه متاسفانه هنوز گير نياوردم.
يه قسمتي از Kill Bill Vol.1 هم كه انيميشني ميشه، به همين سبكه.
اگه كسي اسم اين سبك رو ميدونه يا كارهاي مشابه در اين زمينه رو سراغ داره لطفا معرفي كنه.
مرسي.

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام ...
خوشحالم كه ميبينم علاقمند انيميشن اونم توي سبك انيمه MANGA توي سايت هست ...

صحبت درباره انيميشن فوق العاده BLOOD THE LAST VAMPIRE شد كه از نظر من هم يكي از به ياد ماندني ها وشاهكارهاي دنياي انيمه ژاپني هست ... اين اثر از چند لحاظ در ذهن من تصوير خوبي داره اول از همه داستان فوق العاده انيميشن كه در زمان روايت 48 دقيقه اي كاملا باز ميشه و به انتها ميرسه دوم سبك تلفيقي از انيمه 2D و 3D كه به بيننده براي تماشاي ادامه فيلم نشاط خاصي ميده و در اخر علاقه شخصي خودم به ومپ هاست كه اين اثر را برام پررنگ ميكنه ...

من BLOOD THE LAST VAMPIRE را ابتدا بر روي VCD با كيفيت عالي و زبان اصلي ديدم و به تازگي هم نسخه DVD فيلم را كه محصول گلوري هست براي ارشيوم تهيه كردم ... چند نكته لازم هست در پاسخ به صحبت هاي دوستان بيان كنم ...

ژانر اين انيميشن اكشن-ترسناك هست و از شاهكار هاي كارگرداني Hiroyuki Kitakubo است. يك نكته در مورد اين كار و كار هاي مشابهي از انيمه هاي بزرگ مانند GHOST IN THE SHELL و غيره نگاه وسيع طراحان انيمه به جزييات در فيلم هست كه به جذابيت انيمه كمك ميكنه دقيقا همانند كارهاي هيدوكوجيما در بازي هاي رايانه اي كه انها را از رقيبان غربي خود متفاوت ميكند و طرفداران خاص خود را دارد و حتي غربي ها را نيز تحت تاثير ميگذارد ...

اما درمورد دوبله گلوري بايد بگم اگر عالي نباشه بد هم نبود و كمتر ميشه اشكالي ازش گرفت بخصوص اگه نسخه ديويدي را تهيه كنيد علاوه بر دوبله فارسي ميتونيد زبان اصلي را نيز انتخاب كنيد ... يك مورد هم كه سينا جان اشاره كرد درمورد دوبله مرد بجاي زن بايد بگم كه شخصيت ماماسان در فيلم كه يك ديوينه هست كاملا صداي مردانه داره و اين دوبله بجا و درست است ...

PDVD_010.JPG

در اخر هم به همه پيشنهاد ميكنم اگه اين انيميشن را نديدن تهيه و اقدام به تماشاي اين اثر جاودانه بكنند.

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
من خودم هیچوقت با Anime حال نکردم،شاید به خاطر اینه که با تصوری که از انیمیشن،مخصوصا دو بعدی دارم،جور در نمیاد.البته دو تا کار از استاد میازاکی دیدم که بس لذت بردم،Spreited Away و Howl's Moving Castle. ولی با Monoke یا یه همچی چیزی اصلا حال نکردم!
ولی یا یه چیز دیگه ای قدیما دیدم که رجه به جنگ جهانی بود و اینا،دقیقا یادم نیست،ولی خشن بود!کلا من تصوری که از انمیشن دارم همراه با لطافته!
ولی در کل انیمیشین های 3 بعدی هم واسه من هیچوقت اون انیمیشنای قدیمی نشدن،Lino King,Snow White and Seven Dwarves,Alddian.مخصا لاین کینگ،هیچقوت صحنه ی پرت شدن بابای سیمبا توسط اسکار یادم نمیره!یکی از تلخ ترین صحنه هایی بود که دیده بودم.
آخرین انیمیشنی هم که دیدم Cars بود که بد نبود،ولی همچین چیز خاصیم نبود.

Morrigan

کاربر سایت
Apr 15, 2006
631
نام
رژین
دوبله هاي گلوري خوب طبعا خيلي خوبه اما حال آدم گرفته ميشه وقتي ميبينه كسي كه جاي كلود در ادونت چيلدرن حرف ميزنه همونيه كه جاي اسكار در داستان يك كوسه حرف ميزد....نه؟!

Konami

Administrator
Sep 22, 2005
1,048
نام
Hamed
سلام ...
مشكل شناسايي انيمه از همينجاست كه بين ايراني ها بد جا افتاده! دقيقا رتبه بندي و عيار كارهاي انيمه هست كه بدون در نظر گرفتن اونها همه انيمه هارو با يك چوب ميزنيم ... درباره خشونت در انيمه هاي ژاپني بايد بگم اين انيمه ها كه تعدادشون هم كم نيست توي خود ژاپن و كشورهاي شرقي طرفدارهاي دواتيشه زياد داران اينجا به يك نكته اشاره كنم شاهكاري مانند BLOOD THE LAST VAMPIRE در ردبندي انيمه هاي خشن و تخيلي ديوانه وار ژاپني جاي نداره اما انيمه اي همچون Twilight Of The Dark Master يك انيمه خشن هست اما طرفدار زياد داره دقيقا مثل WICKED CITY كه خود من هم توي اين سبك ميگم انيمه خوبي هست شايد كس ديگه اي نظر متفاوتي داشته باشه ولي نظر من اينه كه توي هر سبك بايد دنبال همون سبك باشيم مثلا از Psycho Diver انتظار انيميشني همچون Snow White and Seven Dwarves نداشته باشيم ...

اونوقت هست كه با ديدن هر كدوم به زيبايي هاي هر سبك ميرسيم و هر دو برامون ديدني ميشه ... البته انيمه بي ارزش هم بسيار هست ولي صحبت من بر سر سبك و اصالت هست و بعد همه چيز برميگرده به علاقه شخصي كه از چه سبكي خوشمون بياد و بيشتر بپسنديم.

درباره Lion King هم ميتونم بگم شاهكاري بود كه خلق و ماندگار شد دقيقا مثل انيميشن هركول و ديگر نامداران اين سبك ... با روي اوردن انيميشن هاي غربي به دنياي سه بعدي تنها راه لذت بردن از انيميشن هاي كلاسيك انيمه هاي موفق و خوش ساخت ژاپني است.

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
خوب شاید الان بهتر چندتا Anime موفق ژاپنی رو معرفی کنم که خودم دیدم و بسیار عالی بودن.

Jin-Rô: The Wolf Brigade (1998) - by - Hiroyuki Okiura

خوب بنظر من یکی از کارهای بسیار با ارزش انیمیشن هست. حتماً اگر گیرتون اومد ببینید. داستان انیمیشن مربوط به یک افسر پلیس ضد شورش هست به اسم Kazuki Fuse که در طی یک عملیات که بر علیه یک ارگان انقلابی - که در اون یک عضو بسیار جوان (دختر که پالتو قرمزی داشت) انتحار انجام میده و باعث میشه که فوسه دچار تزلزل در شخصیت و روحیه بشه. در این بین هم افرادی هستن تا با مقصر نشون دادن این گروه ضد شورش خودشون رو از معرکه به در کنن و اینکاررو با کار کردن روی فوسه انجام میدن. در طول فیلم اتفاقات زیادی میافته و دایلوگهای زیادی رد و بدل میشه که این دایلوگها زیاد و عمیق هستن...

Ninja Scroll (1993) - by Yoshiaki Kawajiri and Kevin Seymour

این انیمیشن که دست برقضا کار خیلی زیبائی هم هست بیشتر روی خشونت تکیه داره اما داستان اون بسیار زیبا و تراژدیکه. داستان در مورد نیجای ماجراجوی تنهائیه به اسم Jubei Kibagami که در این انیمیشن اتفاقات زیادی رو پشت سر میگذاره و یکی از خشنترین انیمیشن های ژاپنی رو خلق میکنه این انیمیشن هم داستان بسیار زیبائی داره و روند سیر داستان به هیچ عنوان اجازه خسته شدن رو به شما نمیده.

Macross Plus (1994) - by Shinichirô Watanabe and Shôji Kawamori (co-director)

نمیدونم چنددرصدتون با سری معروف و موفق Robotech آشنائید این سریال انیمیشنی از تلویزیون خودمون هم به اسم "دژ فضائی" در 3 فصل پخش شد. این سریال که یکی از پرطرفدارترین مجموعه ها بود و هست چند تا نسخه سینمائی هم داشته اما این نسخه خیلی متفاوت تره چون اصلاً در ادامه اون سری نیست و فقط در اون یونیورس اتفاق میافته. Macross Plus در دو نسخه ژاپنی و آمریکائی موجود خوب حتماً میپرسید این در مورد خیلی ها صدق میکنه اما باید بگم در این مورد بخصوص خیلی متفاوته! چون نسخه ژاپنی و امریکائی فرقهای بسیاری با هم دارن و کلاً این فرقها خیلی هم زیادن! این مجموعه در 4 اپیزود تهیه شده که همشون در یک DVD قرار میگیرن. در نسخه ژاپنی داستان خیلی متفاوت و در نسخه امریکائی نقص های داستان عوض شده بطوری که اگر هردو نسخه رو ببینید. شاید نسخه ژاپنیش دیگه براتون ارزشی نداره - البته هردو نسخه کار همون تیم هست و فقط در نسخه امریکائی داستان تغییراتی اساسی کرده.

داستان بین 3 تا دوست میگرده که 2 تا مرد به اسامی ایسامو دایسن و گلد باومن و دختری به اسم میونگ لون. این 3تا از دوران دبیرستان با هم دوست بودن و این بین ایسامو و گلد هردو علاقه بسیار زیادی به میونگ داشتن. هردوشون هم عاشق پرواز بودن. میونگ هم خواننده بود. اما در اواخر دوران دبیرستان اتفاق بدی میافته که بین این 3تا بهم میخوره ولی سالها بعد دوباره هرسه باهم روبرو میشن و خوب میشه حدس زد که برخورد خوبی بینشون اتفاق نمیافته. گلد و ایسامو که حالا بیشتر دشمن همدیگه بودن هردو خلبان های بسیار ماهری هستند که برای آزمایش دو جنگنده جدید در یک پایگاه مشغول میشن. که بینشون اتفاقات زیادی میافته. شاید حال و هوای این مجموعه این طور در ذهن آدم شکل گرفته که حتماً باید درگیریهای زیاد فضائی و تخیلی داشته باشه اما اینطور نیست درسته که نبرد هوائی هم داره اما بیشتر داستان انیمیشن به روابط و احساسات این سه نفر میپردازه که به این مجموعه ارزش زیادی میده. این رو هم به همتون سخت توصیه میکنم.

فعلاً

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر