5 تلویزیون برتر از نظر بهترین کیفیت تصویر

Xavi

کاربر سایت
May 29, 2009
624
نام
فرشاد
من تاحالا پلاسما اصلا ندیدم ولی بین lcd ها اصلا در این شک نکنید که سونی همه از همه بهتره
ایرانی ها هم یه عادتی دارن که هرچی گرونه میگن بده خوب وقتی نمیتونی بخری دیگه چرا میزنی تو سر مال نمونشم محصولات سونی و اپل

NEXT GEN GAMER

کاربر سایت
Oct 29, 2007
1,023
دوستان من کار ندارم کدوم شرکت بهتره یا نیست

ولی من یه هفتست TV گرفتیم 1ماهی هرچی TV LCD بود زیر رو کردم تو نمایندگیها چون پول زیادی میخواستم خرج کنم انصافا SONY براویا ها نظیر ندارن اگرم تو قیمتا باشید هر TV با هم ردش تو یه شرکت دیگه حدود 800 هزارتا 1ملیون و300 اختلاف داره مخصوصا BRAVIA2PRO X450 & Z450 SERIES که دیگه غولن:eek:

البته بعد اون من نظرم SAMSUNG ه مخصوصا سری 7 خوش باشید:love:

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
راستی این تلوزیون های led چطورن کسی اطلاعاتی داره؟

همونطوری که دوستمون گفت تلویزیونهای LED بک لایت در حقیقت همون LCD هست فقط به جای لامپ بک لایت معمولی که بهش CCFL میگن داخلش از یه نوع LED استفاده شده و متاسفانه به جز پیشرفت در ایجاد سطوح مشکی عمیق در بقیه موارد مثل یک دستی نور در تمام صفحه نمایش و زاویه دید نسبت به LCD های معمولی پس رفت داشته تنها یک مدل LED هست که تصویر قابل قبولی ارائه کرده اونم مدل XBR8 سونی هست که از تکنولوژی RGB LED درون اون استفاده شده بود که اونم به دلیل هزینه بالای تولید دیگه به بازار عرضه نمیشه
ضمنا مدل XBR8 سونی تو ایران با عنوان مدل X450A عرضه شده.

ایرانی ها هم یه عادتی دارن که هرچی گرونه میگن بده خوب وقتی نمیتونی بخری دیگه چرا میزنی تو سر مال نمونشم محصولات سونی و اپل
دوست عزیز یه زمانی هست که یه محصولی کیفیت خوبی داره ولی به اصطلاح Over Price هست یعنی مثلا از یه محصول دیگه 10 درصد کیفیت بهتری داره ولی 50 درصد گرونتر هست مسلما این محصولات برای هر کسی مطبوع نیست اگر به گرونی باشه الان تلویزیون پلاسمای 54 اینچی Z1 پاناسونیک 10 میلیون تومان قیمت داره حتما باید بهترین تلویزیون دنیا باشه در حالی که از مدل V10 همین برند کیفیت تصویرش پائینتره! ودلیل گرونیش فقط بی سیم بودن اتصالات و طراحی بدنش هست بنابر این گرون بودن دلیل بهتر بودن نیست.

11071-panasonictxp46z1img2.jpg

ariajoker

کاربر سایت
May 19, 2009
293
درباره ی lcd یا پلاسما بستگی داره شما چه مصرف کننده ای باشین. اگر میخواهین tv بگیرین که تا 15-20 سال دیگه داشته باشین بهتره lcd بگیرین اما اگر تا حداکثر 7-8 دیگه میخواهین تلویزیون رو عوض کنین بهتره پلاسما بگیرین چون هم از نظر قیمت با صرفه تره هم کیفیت فوق العاده تصویرش من خودم به شخصه هم lcd و هم پلاسما رو امتحان کردم . میتونم بگم کنتراست و شفافیت تصویرشون قابل مقایسه نیست.من سونی گرند وگا داشتم که میتونم بگم از تلویزیون های CRT کنتراستش پایین تر بود البته میشه گفت اون جز سریهای اول LCD های خونگی بود و همچنین من پلاسما پاناسونیک 57py700 رو داشتم که FHD بود و امسال هم مدل 50py800 رو گرفتم حتی میتونم بگم این دو مدل که فقط تاریخ تولیدشون یک سال تفاوت داره کیفیت تصویرشون زمین تا اسمون تفاوت داشت. ولی من از اینکه امسال ّباز هم FHD گرفتم زیاد راضی نیستم چون به نظرم تصویر مدل HD همین تلویزیون که مدلش 50pv80 هست کمی روشن تر از پنل خودم هست . شما خودتون هم اگر به نمایندگی پاناسونیک برید متوجه میشید که pv80 شفافیت بیشتری داره و اگر بهتون نگن کدوم FHD وکدوم HD Ready هست نمیتونین متوجه بشین و حتی تصور میکنین pv 80 فول اچ دی هست.
در کل به کسایی که میخوان TV بخرن پیشنهاد میکنم یه سری به پاناسونیک بزنن و دنبال بالای 50 inch نرن چون کیفیت تصویر پایین میاد و فعلا دنبال FHD هم نرن خودشون اگر برن توی نمایندگی ببینن متوجه میشن چرا. ولی باز هم میل خودشونه و راستی اینو بدونن که تموم پنل های پاناسونیک چه HD Ready چه FHD ساخت زاپن هست. و قیمت تلویزیون من هم اگر اشتباه نکنم الان حدود 2700000 هست.
در کل امیدوارم موفق باشین و انتخاب خوبی داشته باشین و از انتخابتون راضی باشین.

alucard

کاربر سایت
Nov 22, 2008
352
سلام دوست عزیز الان سری جدید پلاسماهای پاناسونیک باتکنولوژی NeoPDP به بازار اومده که از نظر درخشش تصویر به راحتی LED ها رو کنار میزاره به خصوص با Motion Clarity بالا و مشکی عمیق فکر میکنم فرسنگها با مدل PY800 و PV80 فاصله داره.قیمتشم کمتر از اونها هست!!

در مورد عمر پنل هم فکر میکنم شما برعکس دارین میگین چون عمر پلاسما پنلها به خصوص مدلهای جدید از LCD بیشتره:

c442vbw4qutuf8okcahs.jpg

آخرین ویرایش:

oldsnake

کاربر سایت
Aug 17, 2009
323
مگه موقعی که میرید خرید چشمتون هراهتون نیست ؟ توی اکثر مغازه های جمهوری همه نوع تلویزیون هست که دارن یکسری تصاویر پخش میکنن . خودتون برید ببینید چیزی که به نظرتون کیفیتش بهتره بخرید .
من خودم LCD رو به Plasma ترجیح میدم

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
مگه موقعی که میرید خرید چشمتون هراهتون نیست ؟ توی اکثر مغازه های جمهوری همه نوع تلویزیون هست که دارن یکسری تصاویر پخش میکنن . خودتون برید ببینید چیزی که به نظرتون کیفیتش بهتره بخرید .
من خودم LCD رو به Plasma ترجیح میدم

حرف شما متين:biggrin1:اما شما بايد براي مقايسه دو تصوير hd يكسان روي هر كدوم بذاري ببيني كدوم بهتره و من دقيقا امروز اين كارو كردم و به شخصه ديدم g10 دهن b850 سامسونگ رو سرويس كرد:biggrin1::biggrin1:الاخصوص توي تصاوير حركت سريع متاسفانه led سامسونگ سايه مينداخت يني بدجوري سايه مينداخت(بايد ببينيد تا مقايسه كنيد)اما g10 پاناسونيك فقط ميگفتي داره تابلوي نقاشي نشون ميده:eek::love:خدايي فكم افتاده بود.توي شفافيت هم بايد ببيني البته brightness دستي سام زياد بود اما خدايي مشكي رو هم عميق نشون نميداد .
من كه انتخاب خودمو كردم:biggrin1:panasonic TC-P46G10:love::love::love:
راستي قيمتش 1.750.000 پنل 42 بود يكم گرون نميگفت؟؟

Mantis

کاربر سایت
Jul 2, 2009
196
نام
مانی
HDTV

سلام دوستان
من به یک مشورت اساسی نیاز دارم
میخوام واسه گیم HDTV بخرم ولی موندم که پلاسما بخرم یا lcd
از یک طرف تلویزیون G10 پاناسونیک واقعا از نظرم خارق الاده و بی نظیر میاد از یه طرف قیمت پایینش نسبت به lcd ادمو به شک میندازه که نکنه یه جای کارش میلنگه
به نظرتون من واقعا چیکار کنم؟؟؟G10 انتخاب خوبیه؟سامسونگم یه پلاسمای توپ به اسم PN50B860 بیرون داده،این بهتره یا G10????
لطفا کامل راهنماییم کنید

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
سلام دوستان
من به یک مشورت اساسی نیاز دارم
میخوام واسه گیم HDTV بخرم ولی موندم که پلاسما بخرم یا lcd
از یک طرف تلویزیون G10 پاناسونیک واقعا از نظرم خارق الاده و بی نظیر میاد از یه طرف قیمت پایینش نسبت به lcd ادمو به شک میندازه که نکنه یه جای کارش میلنگه
به نظرتون من واقعا چیکار کنم؟؟؟G10 انتخاب خوبیه؟سامسونگم یه پلاسمای توپ به اسم PN50B860 بیرون داده،این بهتره یا G10????
لطفا کامل راهنماییم کنید
اتفاقا منم اون اوايل يه همچين مشكلي داشتم:biggrin1:
دوست من تو خريد g10 درنگ نكن وبدون از بهترين led tv samsung و sony بسيار بهتر و پر كيفيت تره فقط كافيه dirt 2 رو بزاري روش يعني ببرو توي فروشگاه بگو ميخوام تست كنم:biggrin1:(من تو مشهد اين كارو كردم تازه فرو شنده كلي حال كرد:laughing:)بعد با led هاي سام و سوني مقايسه كن
علت قيمت پايينش هم سياست هاي پاناسونيك هستش و قديما يني قبل از بحران مالي قيمت پنل plasma پاناسونيك بيشتر ازlcd هاي سام و حتي سوني بوده چه برسه به lcd هاش
چون قيمت تمام شده ي پلاسما كمتره.واسه همين از lcd كلا ارزون تره :biggrin1:
در ضمن شما مقالات عرضه شده تو سايت رو بخونين كلا روشن ميشين;)

Rover

کاربر سایت
Oct 11, 2007
1,059
نام
Vahid
واسه اون كسايي كه شاكين چرا خبري از XBR نيست..اين C-Net كلا خيلي به Price اهميت ميده.اگر يه سر به سورس بزنيد متوجه ميشيد كه واسه همه سامسونگ ها از Price مناسب گفته و تقريبا ملاك انتخابشون قيمت مناسب به امكانات بوده.
كلا اگر مجبوريد C-Net رو نگاه كنيد! سمت C-Net‌ ASIA و Philip Wong بريد.تا با همچين انتخاب هاي عجيب غريبي روبرو نشيد.البته روي انتخاب هاي اين بنده خدا هم قيمت تاثر داره.
(آگوست)
انتخاب اول:
1. Pioneer Kuro KRP-500A (50-inch plasma)

انتخاب دوم:
2. Samsung UA46B7000WM (46-inch LCD)
The good: Good blacks and sharpness; crisp sound; 29.9mm ultraslim design; four HDMI inputs; wireless media streaming; Web-based Yahoo widget support; built-in digital TV tuner; bundled with two remotes.​

The bad: Blacks not as deep without local dimming????!!!!!!!!!!???; mild brightness uniformity issue; slightly recessed side inputs; YouTube no search function; pricey.
The bottom line: The stunning Samsung UA46B7000WM is a cutting-edge connected TV with a solid visual performance to boot​

انتخاب سوم:
3. Sony Bravia KDL-46X4500 (46-inch LCD)​

The good: Overall sharp and clean pictures; plasma-like blacks; tight bass and crisp treble; onboard JPEG/MP3 playback via USB and network; four 1080p24-ready HDMIs; RF-based remote control; unique and customizable design.
The bad: Extremely pricey; no remote backlighting; no DivX playback; chassis a bit on the thick side.
The bottom line: This Sony flagship Bravia LCD TV is simply brilliant in most areas, particularly in deep blacks, but is slapped with sky-high pricing and outgunned in this aspect by the Samsung Series 9

خوب واسه كسي كه فقط به تصوير HDTV اهميت ميده و نه به قيمت و طراحي و .........
همه چيز مشخصه
البته جالب اينه كه بكلايت رو جديدا سوني از روي ريموت ورداشته! اين ارزون سازي واقعا داره به همه چي گند ميزنه.​

Saeed PM

کاربر سایت
Jun 16, 2009
438
نام
سعید
این چیزایی که در مورد پلاسما گفتید نا امیدم کردید از ال سی دی ای که گرفتم.
من قبل از عید یه 32A650 سامسونگ گرفتم برای کامپیوتر و گیم تو کامپیوتر که کیفیت فوق العاده ای داره ( مخصوصا تو سون با رزولیشن 1080*1920 ) حالا نظر شما چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر