هنگ كردن خود به خود كامپيوتر من.

hitmax14

کاربر سایت
Oct 6, 2005
162
كامپوتر من پس از چند ساعت كار كردن بعضي موقع ها هم پس از چند دقيقه هنگ ميكنه صفحه مانيتور سياه ميشه(خاموش) ميشه خواهش ميكنم به من كمك كنيد :idea:

• Like
Reactions: bandewwe

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
مشکل سخت افزاری داری احتمالا
اول یه ویندوز عوض کن ببین درست میشه اگه نشد احتمال دره یه قطعه ی سیستمت نیم سوز شده باشه

hitmax14

کاربر سایت
Oct 6, 2005
162
نوشته شده توسط pandora tomorrow:
مشکل سخت افزاری داری احتمالا
اول یه ویندوز عوض کن ببین درست میشه اگه نشد احتمال دره یه قطعه ی سیستمت نیم سوز شده باشه
فكر نكنم از ويندوز باشه. به نظر شما كدوم قطعه نيم سوز شده.

pandora tomorrow

True Blue
مدیر انجمن
Sep 23, 2005
40,787
نام
امین
نوشته شده توسط hitmax14:
فكر نكنم از ويندوز باشه. به نظر شما كدوم قطعه نيم سوز شده.
والا من زیاد از سخت افزار حالیم نیست ولی به یکیاز دوستانم که تو این کار هاست میگم بیاد جوابت رو بده ;)

s01id_sn4ke

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 23, 2005
721
نام
فرهنگ
یه کاری کن...تسک منیجر رو بیار ( کنترل + آلت + دیلیت ) بعد برو تو تب پروکسسز بعد اون پایین نیگا کن ببین سی پی یو یوزج رو چند زده.
پ.ن : ببخشید، اینگیلیسی نمیتونم بزنم.

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
امین جان گفت بیام اینجا اگه تونستم کمک کنم . ( خوبه ! :mrgreen: )
راستش من تا حالا این مشکل برام پیش نیومده و تا حالا با همچین مشکلی برخورد نکردم اما مشکلت به احتمال زیاد یا از کارت گرافیکت هست یا شایدم اسلات AGP مادربوردت .
مشکل از رم فکر نکنم باشه چون اگه رم معیوب باشه یا سیستم خود به خود ریست میشه یا یه تصویر آبی رنگ میاد و یه سری پیغام چپرچلاق نامفهوم مینویسه !
اگه به کامپیوتر دوستان یا اقوام دسترسی داری کارت گرافیکت رو با کارت اون عوض کن و تست کن ببین مشکلت حل میشه یا نه . اگه دیدی بازم ایراد داره احتمال داره از مادربوردت باشه .
راستی فن های سی پی یو و کارت گرافیک رو هم چک کن و از سالم بودنشون مطمئن شو .
امیدوارم مشکلت حل بشه . :)

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
سلام

منم یه مشکل این یک دو هفته اخیر برام پیش امده

وقتی می خوام به اینترنیت وصل شم مشغول میزنه مثل همیشه مشکلی نیست ولی این اواخر بعد از چند بار دیال کردن دوباره یه هو کامپیوتر ریست میشه وقتی که می خواد دوباره تماس بگیره
نمی دونم چشه
( بعد یه باز من حدود 200 بار زنگ زدن به ای اس پی مون هیمش مشغول می زند نکنه برای اون 200 بار هستش )

Naclear

کاربر سایت
Jan 22, 2006
7
سلام دوستان اول از همه به خودم برای عضویت در سایت تبریک میگم :
راستش منم این مشکل رو دارم از وقتی سیستمم رو Upgrade کردم هر چند دقیقه یه بار ویندوز قفل میکنه تا حالا 5666487 مرتبه ویندوز عوض کردم انواع و اقسام ویندوزها سرویس پک یک دو ویندوز 2000 Me 98 بگیرو برو آخر حتی Dos و Nc هم نصب کردم ولی باز پس از چند ساعت کار کردن دوباره ویندوز به همون حالت قبلی برمیگرده و گاهی وقتها اینقدر قفل کردنش طولانی میشه که دیگه مجبور میشم Restart کنم البته پس از این کار هم موقعی که ویندوز میخواد Boot بشه سیستم اینکار رو نمیکنه و بجاش شروع میکنه به Boot کردنه سی دی درایو و اگر هم چیزی تو سی دی درایو نباشه از من سی دی Bootable میخواد و با چند با Restart کردن این اشکال دیگه پیش نمیاد و میره توی ویندوز البته تا حالا 56847893132101544 مرتبه سیستم رو ریستارت کردم گفتم اگه میشه کمکی بکنید !!!!!!

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط Naclear:
سلام دوستان اول از همه به خودم برای عضویت در سایت تبریک میگم :
راستش منم این مشکل رو دارم از وقتی سیستمم رو Upgrade کردم هر چند دقیقه یه بار ویندوز قفل میکنه تا حالا 5666487 مرتبه ویندوز عوض کردم انواع و اقسام ویندوزها سرویس پک یک دو ویندوز 2000 Me 98 بگیرو برو آخر حتی Dos و Nc هم نصب کردم ولی باز پس از چند ساعت کار کردن دوباره ویندوز به همون حالت قبلی برمیگرده و گاهی وقتها اینقدر قفل کردنش طولانی میشه که دیگه مجبور میشم Restart کنم البته پس از این کار هم موقعی که ویندوز میخواد Boot بشه سیستم اینکار رو نمیکنه و بجاش شروع میکنه به Boot کردنه سی دی درایو و اگر هم چیزی تو سی دی درایو نباشه از من سی دی Bootable میخواد و با چند با Restart کردن این اشکال دیگه پیش نمیاد و میره توی ویندوز البته تا حالا 56847893132101544 مرتبه سیستم رو ریستارت کردم گفتم اگه میشه کمکی بکنید !!!!!!
سلام دوست عزیز . اول از همه ورودتون رو به سایت تبریک میگم . :p
اما در مورد مشکلتتون . مشکل صد در صد سخت افزاری هست و هیچ ربطی به نوع ویندوز نداره .
به احتمال خیلی زیاد مشکل شما از هارد دیسک هست .
اول یه سوال بپرسم . هارد شما SATA هست ؟؟؟
اگه جواب مثبته بفرمایید که چه مارکی و با چه حجمی هست و اونو با چه برنامه ای پارتیشن بندی کردین ؟؟؟ قابلیت پارتیشن بندی خود ویندوز XP یا مثلا برنامه مکس پلاس یا .... ؟
لطفا جواب این سوالها رو بدین تا دقیق تر راهنماییتون کنم .

Naclear

کاربر سایت
Jan 22, 2006
7
نوشته شده توسط Kain:
سلام دوست عزیز . اول از همه ورودتون رو به سایت تبریک میگم . :p
اما در مورد مشکلتتون . مشکل صد در صد سخت افزاری هست و هیچ ربطی به نوع ویندوز نداره .
به احتمال خیلی زیاد مشکل شما از هارد دیسک هست .
اول یه سوال بپرسم . هارد شما SATA هست ؟؟؟
اگه جواب مثبته بفرمایید که چه مارکی و با چه حجمی هست و اونو با چه برنامه ای پارتیشن بندی کردین ؟؟؟ قابلیت پارتیشن بندی خود ویندوز XP یا مثلا برنامه مکس پلاس یا .... ؟
لطفا جواب این سوالها رو بدین تا دقیق تر راهنماییتون کنم .
سلام Kain :
درسته جوابتون خیلی دقیق و درست بود من مشکلم از هارد دیسک بود هارد اون موقع من 40 بود وقتی که این پیغام رو بهتون دادم کامپیوترم کلی هنگ کرد و دیگه نمیتونستم بیام نگاه کنم ببینم جوابتون چیه ولی حالا از کافی نت اومدم دیدم که جوابتون درست بود راستش من با یکی از کامپیوتر های همسایه شروع کردیم به تعویض قطعات همه قطعات رو یکی یکی عوض کردیم ولی تا هارد رو عوض کردیم سرعت حسابی کشوند بالا حالا هم رفتم هارد 80 خریدم دست شما درد نکنه به هر حال از کمکت خیلی ممنونم دمت گرم ایول !!!

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط Naclear:
سلام Kain :
درسته جوابتون خیلی دقیق و درست بود من مشکلم از هارد دیسک بود هارد اون موقع من 40 بود وقتی که این پیغام رو بهتون دادم کامپیوترم کلی هنگ کرد و دیگه نمیتونستم بیام نگاه کنم ببینم جوابتون چیه ولی حالا از کافی نت اومدم دیدم که جوابتون درست بود راستش من با یکی از کامپیوتر های همسایه شروع کردیم به تعویض قطعات همه قطعات رو یکی یکی عوض کردیم ولی تا هارد رو عوض کردیم سرعت حسابی کشوند بالا حالا هم رفتم هارد 80 خریدم دست شما درد نکنه به هر حال از کمکت خیلی ممنونم دمت گرم ایول !!!
در هر حال خوشحالم که مشکلت حل شده.
موفق باشی . ;)

a2014

کاربر سایت
Jun 18, 2015
1
مشکل هنگ کردن کامپیوتر

هنگ کردن کامپیوتر مشکلی است که همه با آن روبه رو بوده ایم و هستیم شاید به این مسئله فکر کرده باشید که علت این هنگ کردن کامپیوتر چه می تواند باشد

علت های زیادی برای هنگ کردن کامپیوتر وجود دارد زمانی که با رایانه کار می کنید ناگهان هنگ می کند و از کار باز می ایستد و پاسخی نمی دهد در این هنگام صفحه مانیتور آبی میشود رم ها می توانند باعث ایجاد این مشکل شوند اگر بیشتر از ظرفیتی که دارند از آن استفاده کنید سیستم نمی تواند پاسخگو باشد یا اگر چند برنامه در حال اجرا باشند این احتمال وجود دارد که سیستم شما هنگ کند پس بهتر است برنامه هایی که از آنها استفاده نمی کنید آنها را ببندید

گاهی اوقات اجرا دوبرنامه باعث قفل شدن کامپیوترتان می شود اما چطور متوجه شویم که کامپیوتردرحال قفل شدن است ساده ترین راه این است که کامپیوتر شما دیگر هیچ عکس العملی نشان نمی دهد یا اگر برنامه را کوچک کنید دیگر نمیشود آن را باز کرد گاهی اوقات هم به شما پیغام می دهد که برنامه خطلا کرده در این صورت است که متوجه می شوید که برنامه قفل کرده است بهتر است یکی را ببندید و از دیگری استفاده کنید .
زمانی که سیستم شما هنگ می کند می بایست برنامه های در حال اجرا را ببندیم. که روی فضای خالی روی نوار وظیفه راست کلیک می کنیم و گزینه Task Manager را انتخاب می کنیم. چنانچه برنامه ای هنگ کرده باشد با عبارت Not Responding برنامه در حال اجرا با عبارت Running مشخص می شود.
task-manager.jpg

چنانچه روی برنامه قفل شده کلیک کرده و عبارت End Task را انتخاب می کنیم برنامه بسته شده و می توانیم ادامه کارهای خود را انجام دهیم. چنانچه سیستم همچنان در حالت هنگ مانده بود می بایست از دکمه ریست روی کیس استفاده کنیم و اجازه دهیم سیستم به صورت خود کار راه اندازه شود. ممکن است در حین راه اندازی سیستم بخواهد سطح دیسک را بررسی کند و یا حتی وارد Safe Mode شود. چنانچه سطح دیسک در حال بررسی بود اجازه دهید سیستم به کار خودش ادامه دهد و چنانچه وارد Safe Mode شد سیستم را به طریقه صحیح ریستارت کنید. از دیگر دلایلی که سیستم هنگ می کند داغ شدن Cpu می باشد. یعنی ممکن است فن سی پی یو نتواند به عنوان یک خنک کننده به درستی عمل کند. در اینگونه مواقع می بایست فن سی پو را بررسی کرده آنرا تمیز کنیم و در نهایت فن را تعویض کنیم. هنگ کردن ویندوز راه حلهای زیادی دارد. قبل از اینکه به بررسی مشکلات سخت افزاری بپردازید ابتدا ویندوز سیستم خود را عوض کنید. یک آنتی ویروس قوی نیز روی سیستم خود نصب کنید. چنانچه مشکل همچنان باقی بود می بایست سیستم خود را از لحاظ سخت افزاری بررسی کنید.

منبع

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر