مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

finalpc

کاربر سایت
Dec 31, 2008
5
خرید کارت گرافیک

سلام دوستان
من یک کارت asus hd 3850 دارم میخوام یک کارت hd 3870 را باهاش croos fire کنم چند جا خوندم نوشته بود میشد ولی یک مشکلی هست من asus hd 3870 گیر نیاوردم ولی giga بود نمی دونم شدنی یا نه. بدیش اینه که asus رمش ddr 4 ولی عجیب giga رمش ddr 3 .در ضمن اگه جائی سراغ دارید asus hd 3870 میفروشه بگید با قیمتش .سوال بعدیم اینه که من power 430 w دارم .باید عوضش کنم یا نه
خیلی لطف می کنید اگه جواب بدید

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام دوستان
من یک کارت asus hd 3850 دارم میخوام یک کارت hd 3870 را باهاش croos fire کنم چند جا خوندم نوشته بود میشد ولی یک مشکلی هست من asus hd 3870 گیر نیاوردم ولی giga بود نمی دونم شدنی یا نه. بدیش اینه که asus رمش ddr 4 ولی عجیب giga رمش ddr 3 .در ضمن اگه جائی سراغ دارید asus hd 3870 میفروشه بگید با قیمتش .سوال بعدیم اینه که من power 430 w دارم .باید عوضش کنم یا نه
خیلی لطف می کنید اگه جواب بدید
واسه پیکربندی کارتای ati تو cf به این لینک به نگا بنداز خودت متوجه میشی.
http://game.amd.com/us-en/content/images/crossfirex/CF_combo_chart_Nov08.jpg
من پیشنهاد میکنم خرج اضافه نکنی جمع کن یه کارت درست و حسابی بگیر 3850 و 3870 دیگه ارزش خرید ندارن.
پاورت واسه یه 3850 هم کمه چه برسه به cfش ، سریه 3800 (به غیر از 3870x2) حداقل یه 450w میخواد و واسه cfش هم یه 550w.
برای کراس فایر باید دوتا کارت با مشخصات یکسان باشه
نه بایدی در کارن نیست میتونه دو کارت مختلف باشه.

mehdi20001

کاربر سایت
Jul 18, 2008
136
با سلام خدمت دوستان عزیز با اجازهی شما چند تا سوال داشتم
1-اور کردن یعنی چه؟
2-من رام یک گیگ با باس 1066 مارکpatriot قیمت کردم50 ولی مارک ocz را گفت چند سری داره کدام سری عالی
3-و اگه ممکن هست مقدار کش و مگاهرتز سی پی یو ها را بدید و این سیستم که پیشنهاد دادید تا چند سال کارایی داره یه دنیا ممنون

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
با سلام خدمت دوستان عزیز با اجازهی شما چند تا سوال داشتم
1-اور کردن یعنی چه؟
2-من رام یک گیگ با باس 1066 مارکpatriot قیمت کردم50 ولی مارک ocz را گفت چند سری داره کدام سری عالی
3-و اگه ممکن هست مقدار کش و مگاهرتز سی پی یو ها را بدید و این سیستم که پیشنهاد دادید تا چند سال کارایی داره یه دنیا ممنون
1) همون Overclock هست. یعنی با استفاده از ابزار مثل ولتاژ دادن، افزایش سرعت هسته ها و ... قدرت قطعه رو افزایش میدند.
2) از بین OCZ نظر من روی Flex XLC هست که بعید میدونم پیدا کنی اگر نبود Reaper X هم عالی هست. ولی به نظر من وقتی رم هایی با قیمت کم تر و قدرتی در سطح OCZ وجود داره دیگه چه دلیلی برای خرید این رم ها گرون قیمت هست؟
3) کدام سیستم؟

mehdi20001

کاربر سایت
Jul 18, 2008
136
با سلام خدمت اقای اینتل خسته نباشید من چه رامی بخرم که قدرتی مثلOCZ داشته باشد و ایا سیستم زیر خوبه یانه وچند سال کار میده و اگه ممکن هست مقدار کش و مگاهرتز سی پی یو ها را بدید و این
سیستم تا چند سال کارایی داره یه دنیا ممنون
CPU : intel q6600 or e8400
RAM : patriot or ocz 4gb
MAIN : asus p5q-c or p5q-pro
VGA : connect3d hd4870 or zotac 9800gtx
POWER : green gp535a or gp485a

mohsen.haftom

کاربر سایت
Dec 9, 2008
66
نام
mohsen
سلام INTEL عزیز از بین مادر بورد های زیر به نظر شما کدو بهتره اگه می شه قیمتشون رو هم بگین مرسی:
M3A79-T Deluxe
M3A32-MVP Deluxe
M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP
با PHENOME II

cheesygri

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
با سلام خدمت اقای اینتل خسته نباشید من چه رامی بخرم که قدرتی مثلOCZ داشته باشد و ایا سیستم زیر خوبه یانه وچند سال کار میده و اگه ممکن هست مقدار کش و مگاهرتز سی پی یو ها را بدید و این
سیستم تا چند سال کارایی داره یه دنیا ممنون
CPU : intel q6600 or e8400
RAM : patriot or ocz 4gb
MAIN : asus p5q-c or p5q-pro
VGA : connect3d hd4870 or zotac 9800gtx
POWER : green gp535a or gp485a
از رم ها میتونی رم های Patriot یا Crucial یا G.Skill و یا Team Group رو در نظر داشته باشی که من رو Crucial تاکید دارم که تو بازار شناخته شده هم هستند. سیستمی هم که گفتی سیستم مناسب و خوبی هست. اگر مایلی پاورت حرفه ای تر باشه پیشنهاد میدم از برند های معتبری مثل NZXT یا Thermaltake یا ... استفاده کنی که من خودم شخصا کیفیت NZXT رو تضمین میکنم...
سلام INTEL عزیز از بین مادر بورد های زیر به نظر شما کدو بهتره اگه می شه قیمتشون رو هم بگین مرسی:
M3A79-T Deluxe
M3A32-MVP Deluxe
M3A32-MVP Deluxe/WiFi-AP
با PHENOME II

cheesygri
M3A79-T Deluxe از نظر من خوب هست و به صرفه. ولی به هر حال باز نظر دیگران هم مهم هست.
ببخشد یادم رفت این رو هم بپرسم از کیس های زیر کدوماش بهتره[البته همش گرینه]
transformer
galaxy
tuniq turbo
pacific
trio
armoR:laughing:;):blushing:
من کیس های گرین رو پیشنهاد نمیدم(البته اگر برای کارایی میخوای) ولی اگر مقصودت قیمتش هست TUNIQ3 خوب هست.
پیشنهاد من کیس های NZXT هست;)

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
supra جون من اومدم :biggrin1:
راستش با آقا فرشيد صحبت كردم گفت با اين cpu نميشه رم رو اوركلاك كرد.
پس من نبايد پول بيخود بابت سري Reaper بدم.
اينو بگيرم
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_8500_gold_edition_4gb_dual_channel
بهتر از اين دو تا نيست؟
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_6400_reaper_cl4_4gb_edition
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_8500_reaper_hpc_edition

فقط مشكلش اينه تايمينگش
Code:
5-6-6-18
بالا هست. مشكل ساز نيست؟ محسوس نيست؟ :biggrin1:
:love:

mohsen.haftom

کاربر سایت
Dec 9, 2008
66
نام
mohsen
intel عزیز قیمت مین رو یادت رفت بگیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی!!!!!!!!!!!!!!!!M3A79-T Deluxe:confused:
از میون
galaxy
pacific
armoR
کدوماش هم قیمت هم کولینگ مرسی
case.php

case.php

case.php

آخرین ویرایش:

hexagon

کاربر سایت
Dec 9, 2008
35
سلام اول یه تشکر از جناب supra و Intel و اعضاهای دیگه سایت که زحمت میکشند و جواب مارو میدن:cheesygri
من یه ابر رایانه دارم که میخوام ارتقاش بدم!!!!(قطعات رو ببینید!!) این سیستم فعلی منه:
vga :5500 innod3 256mb
cpu : intel 2,8
main : asus p4-s800d-x
اینارو چند بر میدارن؟
و میخوام اینو بخرم:

vga :4850 ati
ram :2*2gig team group
main : p5q
cpu :intel e7300
1.این مین که اینا رو ساپورت نمیکنه؟ (مین فعلی رو میگم چون خیلی توپه و فکر نکنم از این پیشرفته تر باشه!!)
2.رو پاور من اینو نوشته:elegance atx p4-450w ایا برای این سیستم کافیه یا باید عوضش کنم؟
متشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر