مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

hexagon

کاربر سایت
Dec 9, 2008
35
سلام
ببخشید من تازه کارم و چیز زیادی نمیدونم:cheesygriبرای همین سوالام رو خواستم اینجا مطرح کنم تا به جوابشون برسم
من یه جایی خوندم که رم های با باس 800 داره از بازار جمع میشه! مگه رم با باس های بالاتر چه فرقی با باس های پایین تر دارن؟
اگه رم با باس 800 بگیرم تو یکی دو سال اینده برای اجرای بازی ها جوابگو هست؟چون یکی به من گفت اگه یه رم 4gig با باس 800 بگیرم از رم 2gig با باس 1033 کمتر برام کار میکنه!

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
سلام
ببخشید من تازه کارم و چیز زیادی نمیدونم:cheesygriبرای همین سوالام رو خواستم اینجا مطرح کنم تا به جوابشون برسم
من یه جایی خوندم که رم های با باس 800 داره از بازار جمع میشه! مگه رم با باس های بالاتر چه فرقی با باس های پایین تر دارن؟
اگه رم با باس 800 بگیرم تو یکی دو سال اینده برای اجرای بازی ها جوابگو هست؟چون یکی به من گفت اگه یه رم 4gig با باس 800 بگیرم از رم 2gig با باس 1033 کمتر برام کار میکنه!
اولا این شایعه هست... بهترین و به صرفه ترین رم ها برای یوزر های متوسط و خوب همین رم ها هست.
اگر بخوای از نظر کارایی نگاه کنی بین رم های 667-800-1066 هیچ تفاوتی از دید شما نمیبی...اون حرف آشناتون هم کاملا اشتباه...

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
آره با دلمون برات تنگ شده.:cheesygri
من که 1 نمیبینم کدوم 1 ؟:biggrin1:
خیلی ساده بگم اون چهار عدد نشون دهنده ی timing رم هستش و برای ما رقم سمت چپ یا همون cl=cas latency مهمه که هرچی کمتر باشه بهتره ولی خوب چون تفاوتش ناچیزه شما نمیتونی این تفاوت رو تشخیص بدی.

1 منظورم سؤال يك بود :biggrin1:
براي اينكه باز سمت چپ و اينا مثل اونبار به هم نريزه اينا مثلاً به ترتيب كدوماش بهتره؟

Code:
4-4-4-15
5-5-5-18
5-5-5-15
اينظور كه فهميدم خوب چون رقم سمت چپ مورد اول 4 هست تأخيرش كمتره ولي اون دو رقم آخر چي بيشتر باشه بهتره يا اونم كمتر باشه؟

من اينارو جدا كردم به نظر شما كدوم؟
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_6400_reaper_hpc_edition
55 دلار
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_6400_reaper_hpc_4gb_edition
69 دلار
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_8500_reaper_hpc_edition
52 دلار
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_6400_reaper_cl4_4gb_edition
68 دلار
http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_ddr2_pc2_9200_reaper_hpc_edition
66 دلار
http://www.ocztechnology.com/produc..._6400_vista_performance_gold_4gb_dual_channel
63 دلار

توي اين صفحه كدوم اين سري ها (به جز اولي كه خيلي قيمت هاش زياده) بهتره؟ خودش به ترتيبه؟
http://www.ocztechnology.com/products/ddr2/
راستي سري reaper رو خودمون بايد اوركلاك كنيم يا خودش اور هست كه اين كولينگ رو داره؟

در ضمن قيمت هر كدوم اينا رو توي ايران اگه ميدوني بگو كه يه مقايسه كنم ببينم از كجا بگيرم؟

يه دنيا ممنون :love:

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
رم 2 گيگ geli الان چنده؟
با چه باسی؟ ddr2 یا ddr3 ؟
در کل الان 2gb 800ش حدودا 57 58 تومن در میاد.
سلام
خوب این که جمع داره میشه درست نیست فقط تولیدش داره کاهش پیدا میکنه.
رم با باس بالاتر هم فرقش تو پهنای باندش هست ولی چون در عمل یه 800 در کنار یه 1066 از نظر کارایی تفاوت چندانی نداره بهتره خرج اضافی نشه.
در حال حاضر 2gb 800 از پس هر بازی و نرم افزار سنگینی بر میاد 4gb که جای خود داره ، و 4gb با هر باسی در هر صورت سریعتر از 2gb با باس 1066 هستش.
براي اينكه باز سمت چپ و اينا مثل اونبار به هم نريزه اينا مثلاً به ترتيب كدوماش بهتره؟
بابا اونبار بهم نریخنه بود فقط یه "و" کارو خراب کرده بود که درست شد.
گفتم تو timing اون رقم سمت چپ مهمه که هرچی کمتر باشه بهتره تفاوتش هم ناچیزه در حد nm ، تو اون timingها هم اول 4 بعد 5.
بین اون لینکایی که گذاشتی پنجمی از بالا سریعتره.
تو اون صفحه هم سریه flex xlc نسبت به بقیه سرتره.
در مورد قیمت هم چون یسریش مشتری خاص داره قیمتشو دقیق ندارم ولی خوب سریه goldش 2gb از 65 به بالاس.

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
بابا اونبار بهم نریخنه بود فقط یه "و" کارو خراب کرده بود که درست شد.
گفتم تو timing اون رقم سمت چپ مهمه که هرچی کمتر باشه بهتره تفاوتش هم ناچیزه در حد nm ، تو اون timingها هم اول 4 بعد 5.
بین اون لینکایی که گذاشتی پنجمی از بالا سریعتره.
تو اون صفحه هم سریه flex xlc نسبت به بقیه سرتره.
در مورد قیمت هم چون یسریش مشتری خاص داره قیمتشو دقیق ندارم ولی خوب سریه goldش 2gb از 65 به بالاس.

اوه پنجمي از بالا ميشه OCZ DDR2 PC2-9200 / 1150 MHz / Reaper HPC Edition / Dual Channel اصلاً حواسم نبود مادربوردي كه ميخوام بگيرم P5QL PRO نوشته 4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR2 1066/800/667 تا باس 1066 ساپورت ميكنه. باس اين رم هم 1150 هست :(( :(( :((

تا همين 110 تومن مادر بوردي نيست به همين خوبي ولي باس 1150 هم ساپورت كنه؟ اگه نيست كه يه رم ديگه انتخاب كنم. :biggrin1:

اونم گفتم به جز اولي (flex xlc) كدوم :biggrin1: كه مطمئناً با اين وضع همون Reaper ميشه.
جواب اين سؤال رو نميدونستين يا جا انداختين؟ :confused: : سري reaper رو خودمون بايد اوركلاك كنيم يا خودش اور هست كه اين كولينگ رو داره؟

mehdi20001

کاربر سایت
Jul 18, 2008
136
با سلام خدمت دوستان عزیزبا عرض شرمندگی در صفحه قبل به من یه سیستم پیشنهاد شد اگه ممکن هست قیمت قطعات بدید و در ان دوتا سی پی یو و دوتا کارت گرافیک پیشنهاد شده کدوم عالی یه دنیا از زحماتتون ممنون و بین دو مدل رامی که پیشنهاد دادید کدوم مارک بهتره تشکر

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اوه پنجمي از بالا ميشه OCZ DDR2 PC2-9200 / 1150 MHz / Reaper HPC Edition / Dual Channel اصلاً حواسم نبود مادربوردي كه ميخوام بگيرم P5QL PRO نوشته 4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR2 1066/800/667 تا باس 1066 ساپورت ميكنه. باس اين رم هم 1150 هست :(( :(( :((

تا همين 110 تومن مادر بوردي نيست به همين خوبي ولي باس 1150 هم ساپورت كنه؟ اگه نيست كه يه رم ديگه انتخاب كنم. :biggrin1:

اونم گفتم به جز اولي (flex xlc) كدوم :biggrin1: كه مطمئناً با اين وضع همون Reaper ميشه.
جواب اين سؤال رو نميدونستين يا جا انداختين؟ :confused: : سري reaper رو خودمون بايد اوركلاك كنيم يا خودش اور هست كه اين كولينگ رو داره؟
اِ حواست باشه دیگه.:biggrin1:
مادربردی که باس 1150 رو ساپورت کنه نداریم 1200 ساپورت داریم.:biggrin1:
میتونی p5q-se رو در نظر بگیری حدودا 118 119 تومن مایشه 1200 ساپورت هم هستش.
دیگه خالی نبند کجا این سوال رو پرسیده بودی ؟ :confused: (بعد از ویرایش دیگه درسته ؟:biggrin1:) اصلا ربطی به کولینگ یا سریه خاصی بودنش نداره شما در هر صورت میتونی هر رمی رو اور کنی حالا یکی زیاد یکی کم.
با سلام خدمت دوستان عزیزبا عرض شرمندگی در صفحه قبل به من یه سیستم پیشنهاد شد اگه ممکن هست قیمت قطعات بدید و در ان دوتا سی پی یو و دوتا کارت گرافیک پیشنهاد شده کدوم عالی یه دنیا از زحماتتون ممنون و بین دو مدل رامی که پیشنهاد دادید کدوم مارک بهتره تشکر
قیمتشون حدودا همینه که این پایین میذارم :

CPU : intel q6600 or e8400 : q6600=185-190_e8400=175-180
RAM : patriot or ocz 4gb 2*2gb 800 : patriot=55_ocz=70
MAIN : asus p5q-c or p5q-pro : p5q-c=154-155_p5q-pro=147-148
VGA : connect3d hd4870 or zotac 9800gtx+ : hd4870=310_9800gtx+=260
POWER : green gp535a or gp485a : gp535a=51-53_gp485a_44-45

در مورد cpu اگه بتونی بعدا اور بکنی من q6600 رو پیشنهاد میکنم اگرنه که e8400 انتخاب خوبیه ، vga هم hd4870 سرتره بنچاشو ببینی متوجه میشی ، در مورد ram هم ocz نسبتا سرتره.

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
اِ حواست باشه دیگه.:biggrin1:
مادربردی که باس 1150 رو ساپورت کنه نداریم 1200 ساپورت داریم.:biggrin1:
میتونی p5q-se رو در نظر بگیری حدودا 118 119 تومن مایشه 1200 ساپورت هم هستش.
دیگه خالی نبند کجا این سوال رو پرسیده بودی ؟ :confused: (بعد از ویرایش دیگه درسته ؟:biggrin1:) اصلا ربطی به کولینگ یا سریه خاصی بودنش نداره شما در هر صورت میتونی هر رمی رو اور کنی حالا یکی زیاد یکی کم.

راست ميگي من آخرین ویرایش دیروز در 10:49 PM كردم شما دیروز, 10:59 PM جواب دادي چون قبل من دكمه نقل قول رو زده بودي تا جواب دوستان ديگه رو هم بدي شده اون :biggrin1: ببخشيد :blushing:

خوب من با چه برنامه اي ميتونم اور كنم رم رو؟ :biggrin1: بعداً دماي رم هم ميشه فهميد؟ :biggrin1: اگه بله چه دمايي مناسبه؟ :biggrin1:

ديگه فكر كنم از دست من بذاري از اين تاپيك بري :hurted1: :-"

SCANIA V8

کاربر سایت
Dec 26, 2008
97
بچه ها خسته نباشید.
میخواستم بدونم گارانتی اصلی مادربوردهای ASUS کدام شرکته؟ سایتی.تلفنی؟
چرا توی سایتها توضیح در مورد مادربوردهای ASUS داده نشده مثل سایت آواژنگ کهدر مورد محصولاتش حسابی توضیح داده.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
asus رو یه شرکت خاص گارانتی نمیکنه ولی خوب از قدیمیاش اینا میشن آلبالو ، آسمان و یکی دوتای دیگه.

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
واسه اور بهتره از فرشید کمک بگیری سیستم خودش اوره.:cheesygri
فرار میکنم.:sick:

تاپيك خاصي نبود كه بپرسم. پيغام خصوصيش هم مثل خودتون غير فعال بود. صفحه ي كاربريش هم چندان فعال نبود ولي باز اونجا زدم كه شايد ببينه ولي من عجله دارم اگه خودتون باهاش در ارتباطي ازش اون سؤال هاي بالا رو بپرس. :love:
2تا سؤال ديگه هم دارم يكيش باز اوركلاك رم هست كه گفتم شايد بدوني بپرسم: در اوركلاك كردن رم فقط سرعت رم افزايش پيدا ميكنه يا ظرفيتش هم زياد ميشه؟ اگه سرعت زياد ميشه 4 گيگ باس 800 بگيرم اگه ظرفيت هم زياد ميشه 2 گيگ باس 1066 بگيرم يا دو گيگ از اون باس 1150. اگه بلد نبودي زحمت اينم برام بكش. يا اگه توي تاپيك خاصي ميتونم بپرسم كه آقا فرشيد ببينه ممنون ميشم معرفي كنين.
يكي ديگه هم اينكه وقتي مانيتور خاموش هست كارت گرافيك مصرف برق نداره؟ اونطور كه قبل پرسيدم انگار كل سيستم من با 30 وات هم راه ميافته. يعني اگه موقعي كه مانيتور خاموشه كلاً حدود 30 وات مصرف ميشه؟ (اصلاً هرچي مي خوام سؤال نكنم يهو يه سؤال مياد تو ذهنم) :biggrin1: باور كن از خجالت دارم آب ميشم :biggrin1::angel:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
پیغام خصوصیش غیر فعال بود ؟ :confused:
با اور رم سرعت یا باسش میره بالا حجمش ثابته.
خاموش بودن مانیتور چه ربطی به کارت گرافیک داره ؟ شما یه بازی اجرا کن بعد مانیتور رو خاموش کن به نظرت کارت گرافیک غیر فعال میشه که بخواد مصرفش کم یا قطع بشه ؟
نه هیچ ربطی نداره انرژی کارت از خود مین یا بهتر بگم پاور تامین میشه نه جای دیگه.
کی گفته با 30w راه میفته بگو تا خودم یه حالی بهش بدم.:biggrin1:
آره میدونم.:((

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
پیغام خصوصیش غیر فعال بود ؟ :confused:
با اور رم سرعت یا باسش میره بالا حجمش ثابته.
خاموش بودن مانیتور چه ربطی به کارت گرافیک داره ؟ شما یه بازی اجرا کن بعد مانیتور رو خاموش کن به نظرت کارت گرافیک غیر فعال میشه که بخواد مصرفش کم یا قطع بشه ؟
نه هیچ ربطی نداره انرژی کارت از خود مین یا بهتر بگم پاور تامین میشه نه جای دیگه.
کی گفته با 30w راه میفته بگو تا خودم یه حالی بهش بدم.:biggrin1:
آره میدونم.:((

اوه مشكل من بود. هنوز تيك پيغام خصوصي رو نزده بودم. :biggrin1: همه فروم ها خودش فعاله آخه :biggrin1: دليلي نداره فرستادن پيغام خصوصي غير فعال باشه :biggrin1: حالا دريافتش چرا :biggrin1:

خدايي اينو راست گفتي چه حرف بي فكري زدم :-"

آخه گفتي اون كارت من حداقل 450 وات ميخواد بعد پرسيدم گفتي 480 هم براي سيستم من بسته فكر كردم كل 450 وات براي VGA مصرف ميشه :biggrin1: :-" (دوتا سوتي تو يه پست دادن... :love:)

ديگه كلاً آب شدم فقط دستام موندهههههههههههههه :biggrin1: (كلاً آب شدم) :biggrin1:

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر