آموزش تبدیل سیو بازی های پلی استیشن 2 به فرمت PCSX2

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
سلام سه تا آموزش هست .
آموزش اول رو من نوشتم تو به فایل وورد که قدم قدم با تصویر نشون داده شده چی به چی هست . حجم کلی 1 مگ
آموزش دوم رو فرهاد عزیز نوشته . همون آموزش 1 اما به شکلی دیگه با فیلم هست
آموزش سوم هم سلطان عزیز نوشتن که خیلی خیلی اسون و راحته و حجم آموزش 4 مگه (بخاطر نرم افزارشه که 4 مگه )

سلام . دیدم دوستان خیلی دنبال این آموزش هستند منم هم مقاله ای رو که تو سایت ngemu بود ترجمه کردم و الان در خدمت شماست . امیدوارم که بهره کامل رو ببرید . اگه احیانا مشکلی بود بگید تا رفع بشه . ( اگه برای نمایش فونت مشکل دارید فونتم دنلود کنید 50 کیلوبایت بیشتر نیست . بسته زیر رو دنلود کنید . هم آموزش بروز شده و هم ابزار جدیدی برایراحتی کار دوستان قرار دادم .حجم آموزش با ابزار هاش 1 مگ هست . و اگه نیازی به ابزار ها ندارید خود آموزش 240 کیلو بایت

قبل از دنلود آموزش ها نکات زیر رو حتما بخونید .
(آموزش1با تصویر )
CreatingSaveGames.doc
ابزار ها ی مورد نیازآموزش شماره 1 حجم 1 مگ
HowtoconvertPs2SavetoPcsx2Save.rar
BYekan.ttf
BOOT.ELF.zip
(مموری کارتهای فرمت شده )
formattedmemcards.7z
formattedmemcards.rar
فایل مبدل فایلهای پلی استیشن دو به فرمت شبیه ساز (4 مگ حجم. مربوط به آموزش سوم)
mymc-alpha-2.5.zip (راحت ترین راه )
نکته ها :
1.اگه شبیه ساز گیر کرد و بالا نیومد تو بخش CPu کافیه تیک EEREC رو بردارید همین بسه .(ما بقی تیک ها باشه ) نیازی نیست همه تیک ها رو بردارید .
2.حتما یک مموری کارت فرمت شده باید تو slot مموری کارت شبیه سازتون باشه وگرنه موقع paste کردن بهتون ارور میده . اگه مموری کارت فرمت نشده ندارید از لینک بالا دنلود کنید .
3.از پلاگین گرافیکی ZeroGs هم میتونید استفاده کنید .(پیشنهاد میکنم ازش استفاده کنید سرعتتون خیلی خیلی بالا میره تو این بخش )
4.پیشنهاد میکنم از نرو برای ایمیج گرفتن استفاده کنید . اگر احیانا نرو نداشتید از Ultra Iso استفاده کنید اگه اونم نداشتید از اون فایلی که تو پکیج هست استفاده کنید .(من با اون نرم افزار ایمیج گرفتم اما به مشکل برخوردم پیشنهادم اینه بچسبید به نرو . یا اگه میخواهید از این نرم افزار استفاده کنید بجای یه پوشه دو تا پوشه بسازید ! یعنی مثلا یه پوشه ساختید با نام BASLUS-20370-02 و فایلهای سیو رو اکسترکت کردین توش . حالا یه پوشه دیگه بسازید با همین نام و این پوشه رو تو اون پوشه بزارید و بعد ایمیج بگیرید!)
اگه مشکلی بود بگید تا با هم رفعش کنیم

----------------------------------------
توجه :
آموزش دومی هم هست که فرهاد عزیز زحمتش رو کشیده پیشنهاد میکنم حتما اینم ببینید . آموزش اینجاست . از دستش ندید http://bazicenter.com/forums/showthread.php?t=12768&page=71

یک آموزش خیلی ساده تر هم هست که پیشنهاد میکنم حتما ببینید با تشکر ات ویژه از solyj عزیر بابت ابن آموزش
لینک آموزش #1062 ( در ضمن برای استفاده از این برنامه . شما از مموری کارت بیلد های جدید استفاده نکنید! یعنی مموری کارت ورژن 9.5 رو استفاده کنید . بعد که سیو رو تبدیل کردید حالا ازاین مموری کارت به مموری کارت ورژن 9.6 کپی کنید
[FONT=&quot]سلام بر دو دوست عزیز مستر و فرهاد عزیز [/FONT]
[FONT=&quot]میخام بگم تبدیل سیو ها خیلی آسانتر از این است یک برنامه است به اسم [/FONT]mymc-gui.exe[FONT=&quot] که در واقع یک گشاینده مموری کارت است وشما میتونید تمام سیو های خود را در ان ببینید [/FONT]
[FONT=&quot]بعد اینکه سیو ها را دانلود کردید با [/FONT]ps2save-builder[FONT=&quot] آن را باز کرده بعد در این برنامه پوشه [/FONT]file[FONT=&quot] را بازکرده وگزینه سیو از را بزنید پنجره ای باز میشود که شما در ان دو کار را با ید انجام بدهید اول فایلی را که باید در آنجا سیوتان ذخیره گردد را مشخص کنید بعدا در پایین در قسمت [/FONT]save az type[FONT=&quot] گزینه [/FONT]x-port2(xps)[FONT=&quot] را انتخاب کنید. [/FONT]
[FONT=&quot]بعد برنامه [/FONT] mymc-gui.exe[FONT=&quot]را باز کرده (در ابتدا از ما میپرسه که کدا ممکارت را میخاهید با زکنید یک یا دو شما یکی را حتما انتخاب کنید )ودر قسمت [/FONT]file[FONT=&quot] گزینه [/FONT]import[FONT=&quot] را انتخاب کرده و سیوی را که بوسیله [/FONT]ps2save-builder[FONT=&quot] تبدیل کردهاید را انتخاب کنید اکنون سیو بر روی ممکارت شما نشسته است برنامه را ببندید و [/FONT]pcsx2[FONT=&quot]را باز کنید و از بازی خود لذت ببرید .[/FONT]
[FONT=&quot]آدرس دانلودممکارد منیجر[/FONT][FONT=&quot]http://www.csclub.uwaterloo.ca:11068/mymc/[/FONT]
[FONT=&quot]اول از همه باید یک مموری کارت فرمت شده که مستر جان درسایت قرار داده را دانلود کنید . وبه جای ممکارت خود قرار دهید.[/FONT]
[FONT=&quot]از فرهاد جان نیز تقا ضا دارم تنظیمات خود در با زی ها را بطور کامل( بصورتی که [/FONT]
[FONT=&quot]چند وقت پیش در یک سایت زاپنی دیدن می کردم دیدم بچه ها کار جالبی کرده بودند هرکسی که بازیی را انجام داده بود بصورت عکس وتنظیمات کامل در سایت بصورت آزاد که قابل دیدن برا ی همه بود قرار داده بود من بیش از 80بازی با تنظیماتش را دیدم ولی اکثر این بازی های زیبا در کشورمان پیدا نمی شوند)درسایت قرار دهد تا ما از معلومات شما استفاده کنم[/FONT]
[FONT=&quot]آدرس سایت زاپنی یا چینی(فقط کافی است در گوگل تایپ کنید [/FONT][FONT=&quot]396_[/FONT]X3_pcsx2
[FONT=&quot]در ضمن برنامه [/FONT]ps2save-builder[FONT=&quot] را مستر جان در سایت برای دا نلود قرار دادند
درضمن برای دانلو[/FONT]د mymc-gui.exe وقتیکه وارد سایتش شدید در قسمت پایین فقط Current Windows Releaseرا دانلود کنید

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: satellitedvb

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
آموزش بروز شد (یکی دو بخشش احتیاج به توضیح و تصحیح داشت که ویرایش کردم و الان آموزش کامله ) . ابزار های جدید هم تو پست اول قرار میگیره . (ویرایش میشه )

Master

کاربر سایت
Mar 16, 2006
401
نام
حسین
بسم الله الرحمن الرحیم
متن آموزش بشرح زیره : (دیگه تصاویر رو نمیزارم . برید دنلود کنید اموزش رو .)

Boot.ELF و savebuilder در فایل rar قرار داده شده اند
برای بدست اوردن Save بازی های پلی استیشن 2 میتوانید از سایتهایی نظیر gameshark.com و codebreaker.com و یا gamefaqs.com بهره ببرید.در این آموزش من از save بازی kingdom hearts استفاده میکنم
PS2 Save Builder رااجرا کنید .
بر روی Open کلیک کنید و فایل سیوی(save) را که دنلود کرده اید انتخاب کنید .
شماره root/ID را بخاطر بسپارید.

حالا پوشه ای با همان نام بسازید .

حالا دوباره به PS2 Save Builder برگردید و تمامی فایلها را انتخاب کرده و سپس راست کلیک کنید و گزینه Extract را انتخاب کنید

آن پوشه ای را که سابقا ساخته اید انتخاب کنید و دکمه save را بزنید. بعد از این کار سیو های شما باید در این فولدر قرار گرفته باشد..

اگر احیانا میخواهید چند سیو داشته باشید دقیقا این مراحل را دوباره تکرار کنید .
PS2 Save builder. را ببندید .
حالا بکمک یکی از برنامه های ایمیج گیری از پوشه ای که ساخته اید یک ایمیج تهیه کنید ( با نرو می تونید این کار رو انجام بدیدمثل وقتی که میخواهید چیزی رو رایت کنید برید جلو فولدر یا پوشه ای که باید ازش ایمیج بگیریم رو انتخاب کنید و next رو بزنید . حالا جایی که باید انتاخاب کنید با کدوم رایتر این رایت بشه گزینه اولی image recoder رو انتخاب کنید و و بعد burn رو بزنید . وقتی صفحه Save باز شد . شما پسوند فایل رو iso انتخاب کنید . همین ).

حال بعد از انکه از پوشه مورد نظر ایمیجی تهیه کردید . فایل Iso (ایمیج )را در همان پوشه ای که فایل Boot.elf. وجود دارد کپی کنید
PCSX2 را اجرا کنید.
Cpu را روی Interpreter تنظیم کنید (وارد بخش CPu بشید و تیک eerec رو بردارید ) .
پلاگین گرافیکی خود رااز بین GSsoft یا GSdx9 (Software Mode) انتخاب کنید .
صدا را بر روی Null ( یا هیچ ) تنظیم کنید . .
برای پلاگین cd/dvd تان از بین CDVDbin یا Linuzappz ISO CDVD Driver یکی را بدلخواه انتخاب نمایید
با کمک CDVDbin یا Linuzappz ISO فایل Isoی را که تازه ساخته اید انتخاب کنید

Close و سپس بر روی Ok کلیک کنید
حال به منو شبیه ساز بروید و شبیه ساز را از طریق فایل Elf اجرا کنید (File à Open ELF File)

فایل Boot.elf را پیدا کرده و انرا باز کنید

اگر در این بین error ی همانند شکل زیر بشما نمایش داده شده تنها بر روی Ok کلیک کنید ..

حالا شما باید پنجره ای بشکل زیر را مشاهده کنید

برای ورود به منو من ترجیح میدهم که از select استفاده کنم .
بر روی گزینه Default ادیت(دایره) را بزنید

پایین بروید و Misc را انتخاب کنید . حالا Ok را بزنید

File Browser را انتخاب کرده و سپس Ok را بفشارید در پایین صفحه نیز یک بار دیگر دکمه Ok را بفشارید.(دایره )

جهت پایین را زده و Defalt: FileBrowser را انتخاب کنید حالا بر روی Ok کلیک کنید
به CDFS بروید و Ok را بزنید
بدنبال فایلی که با نام BASLUS-20370-02 ساختید بگردید (این نام ممکن است متفاوت با انچه شما دارید باشد)

آنرا انتخاب کنید اما بر روی Ok کلیک نکنید
اگر میخواهید چند سیو داشته باشید . با ضربدر فایلها را انتخاب کنید بعد از انکه کارتان تمام شد ( فایلها را انتخاب کردید)R1 را بفشارید و Copy را انتخاب کنید و سپس Ok را بزنید

با زدن مثلث به مرحله قبل بروید.
mc0:/ را انتخاب نموده و بر روی Ok کلیک نمایید
R1 را بزنید و گزینه Paste را انتخاب کنید

این مرحله ممکن است مدتی طول بکشد . بعد از انکه این مرحله به پایان رسید شما دارای یک Memory card حاوی سیو بازی دلخواهتان خواهید بود.

سید حسین حسن پور
بازی سنتر
25 دسامبر 2008

آخرین ویرایش:

aliaghaee

کاربر سایت
Jul 15, 2017
1
مستر جان خسته نباشی من یه تازه واردم به سایت شما من الان اموزش شمارو خوندم تو حرفاتون میگفتید طبق این تصویر به این شکل پیش برید اما برای من هیچ تصویری بالا نمیاد اگه میشه یه کمک به من بکنید من چند روز روی این موضوع پیگیرم تو هیچ سایتی پیدا نکردم جز سایت شما لطفا راهنماییم کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر