Multi Platform Fallout 76

سازنده
Bethesda
تاریخ انتشار
October 2018
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
banner-1.png

information.png
Fallout 76 در مراسم E3 امسال به عنوان اولین بازی تماما انلاین استدیو خوش نام و اوازه BGS معرفی شد . Fallout 76 رو میشه بخش انلاین قسمت 4 دونست چرا که به گفته تاد هاوارد کارگردان اجرایی بازی بخش انلاین Fallout 4 به خاطر نبود نیروی کافی فقط در حد ایده اولیه باقی موند و حالا بعد سه سال با نام Fallout 76 سر شکل گرفته تا ما رو به عنوان اولین کسایی که به دنیای جنگ زده و نابود شده حملات اتمی قدم میزاریم معرفی کنه . بازی همونجور که از اسمش پیداست از Vault 76 شروع میشه بانکر و سنگر زیر زمینی که به منظور ساخت و زندگی بخشیه دوباره بشریت بعد از 25 سال از حملات اتمی ایجاد شده تا ما رو در روز "Reclamation Day" به این دنیا معرفی کنه زمانی که همه چیز نابود شده و خبری از حیاط انسانی بر روی زمین نیست هیچ NPC برای تعامل وجود نداره و باید با داستان و خاطراتشون زندگی کنیم و به خواسته های یک سری رباط و ادم های مرده رسیدگی کنیم . داستان اصلی و داستان های جانبی بازی قرار از این روش روایت بشن پس خودمونیم در این دنیا و بقیه افراد نجات یافته Vault 76 که در قالب بقیه پلیر ها انجام وظیفه میکنن که میتونیم باهم در قالب دوست یا دشمن در مپ بازی که حالا 4 برابر نسخه ی قبلی هم هستش به بازی کردن به پردازیم تصمیم اینکه به بقیه بپیوندیم یا یـ اکتشاف گر تنها باشیم به عهده خودمون هستش با این حال کی ترجیه میده توی این دنیای خالی از سکنه تنها بگرده ؟ اساس اصلی بازی بر روی رو اکتشاف نهاد شده و قول کلی محیط کشف نشده در این دنیای بزرگ رو سازندگان بازی دادن .....

SPECIAL and Perk Cards
  • پلیرها میتونن کارت های پرک شون رو در گروهی که عضو هستن به اشتراک بزارن به شرطی که بقیه اعضا پرک های متفاوتی داشته باشن
  • هر موقع که لول اپ میشید میتونید از بین گزینه های S.P.E.C.I.A.L یک کدومشون رو افزایش بدید و یک پرک کارت بهش اختصاص بدید
  • هر قسمت S.P.E.C.I.A.L دارای یک سبد امتیاز (point) برای فعال کردن پرک کارت هستش
  • برا فعال کردن هر پرک کارت نیاز به امتیاز (point) دارید
  • شما میتونید هر پرک کارت رو برای قدرت بیشتر لول اپ کنید
  • شما میتونید هر پرکی که بدست میارید رو استفاده کنید
  • محدودیت هر لول S.P.E.C.I.A.L از 10 به 15 افزایش پیدا کرده
  • هر پرک کارت تا پنج لول قابلیت ارتقاء داره
  • هر کردوم از پرک کارت های Mutation (جهش یافته) ها مزایا و معایبی دارن
  • افزایش Charisma باعث میشه که شما بتونید پرک کارت های بیشتری رو با بقیه افراد به اشتراک بزارید به خاطر همین خیلیا احتملا Charisma رو بیشتر از همه افزایش بدن
  • تا لول 10 از هر دو لول یک پرک کارت دریافت میکنید از بعد لول 10 به ازای هر پنج لول یک پک چهار تایی که پرک کارت هاش به صورت تصادفی هستن دریافت میکنید
  • در پک پرک کارت ممکنه یـ کارت با شکل ادامس وجود داشته باشه استفاده از این کارت باعث میشه دیر تر گرسنه بشید
  • میتونید هر وقت که بخواید پرک کارت هاتون رو عوض کنید
  • پک پرک کارت ممکنه کارت هایی به شما بده که برای استفاده نیاز به لول بالاتری دارن
  • وقتی به لول پنجاه رسیدید دیگه نمیتونید مقادیر SPECIAL رو افزایش بدید ولی همچنان پرک کارت دریافت میکنید
Characters and Mechanics
  • شما در ابتدا در Vault76 در روز Reclamation Day بیدار میشد
  • سیستم شخصی سازی کاراکتر بهبود پیدا کرده
  • با استفاده از Photo Mode میتونید تصویر شخصیتی که در بازی ساخته اید رو بر روی پروفایلتون در بازی قرار بدید
  • Photo Mode دارای انواع اقسام تنظیمات و فیلتر های رنگی برای گرفتن عکس ار کاراکترتون هستش
  • بازی لودینگ های کمی داره
  • هر وقت که بخواهید میتونید ظاهر کرکترتون رو تغییر بدید که شامل جنسیت هم میشه
  • با افزایش Rads ممکنه شما تبدیل به جهش یافته بشید
Gameplay
  • هیچ سیو فایلی وجود نداره
  • PvP تا لول 5 امکان پذیر نیست
  • شما میتونید پلیر های که ممکنه دائم مزاحمتون میشن رو بلاک کنید اینجوری دیگه نمیتونن رو مپ شما رو مشاهد کنن
  • میتونید از یک پرچم صلح جویی برای جلو گیری از درگیری در بازی استفاده کنید

آخرین ویرایش:

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد
XB7J-8RNF-DARB

کُد پلی۴ اگه کسی خواست.حجمش ۹۵گیگه من کلا پشیمون شدم. کسی اگه حال دانلودشو داشت کُد رو استفاده کنه

FUTURE

Endure & Survive
کاربر سایت
Aug 20, 2014
4,578
نام
Alireza
اصلا زیاد تو فکر این نباش که داری یه بازی آنلاین رو تجربه میکنی. مپ بازی اونقدر بزرگ هست که 70 نفر توش گم میشن و حتی ساعت ها هم کسی رو نمیبینی. به نظر من در واقع بسط فالوت 4 به محیط بزرگتر و با المان های اکشن هست. یکیم اینکه دارن با 76 تکنولوژی جهان توزیع شده رو تست میکنن. احتمالا تو استارفیلد پررنگ باشه این، یه چیزی مثل سیستم دث استرندیگ. وگرنه اصلا فوکوس آنلاین و PVP نداره.
در ضمن دیزاین نقشه بازی فوق العاده هست. یه چیز عجیبی هست. خیلی بهتر از اسکایریم و فالوت 4. مپ 4 برابر فالوت 4 هست اما حتی ثانیه ای احساس تکراری بودن دست نمیده. مطمئنا از این تجربه تو خفن کردن استارفیلد استفاده خواهند کرد. :D
متاسفانه نقد بازی دست من نیست (دارکسایدرز رو بیشتر هایپ بودم به دلایلی :D) وگرنه خیلی دوست داشتم یه دیدگاه تحلیلی کامل در موردش داشته باشم.

درسته حرفت ولی من این محیط‌ها و موجودات جدید و خفنی که توی این نسخه اضافه شدن رو میبینم، با خودم میگم یه خط داستانی باحال و پر از NPCهای عجیب غریب میتونست خیلی راست کار من باشه...با توجه به وسعتش راحت 6-5 ماه اسیرش میشدم :D
نقد هم که واسه این بازیها عموما مهم نیست...توی لانچ بازی میکنی، بعد سه ماه دیگه میای میبینی تمام قوانین بازی عوض شده و کلی محتوا اضافه یا تغییر کرده...لانچ بازی احتمالا یه بتای دیگست :D بتزدا هم خیلی تاکید میکنه که این چیزیه که داریم امتحان میکنیم و واسه ما هم چیز جدیدیه...این قشنگ داره میگه که اگه بازی توی لانچ مشکل داشت، اشکالی نداره بعدا فیکسش میکنیم :D
ولی دیدگاهت جالبه...میشه گفت عرضه‌ی F76 خیلی میتونه به استارفیلد کمک کنه و ویژگی‌هایی که میخوان توی بازی باشه رو اینجا امتحان کنن، مداوما تغییرش بدن و فیدبک بگیرن و بهترین رویکرد رو واسش پیدا کنن.
کلا فک کنم بتونم آنلاین بودن بازی رو نادیده بگیرم...هر کسی رو هم توی مپ دیدم فرض میکنم که NPC هست :D
منم مثل تو :p انصافا بازی همه جوره بوی یـ Fallout دیگه رو میده چیزی که من توی استریم ها فهمیدم اینه که به شدت قابلیت تنها بازی کردن رو داره شاید کمی توی اونت هاش بالانس نباشه درجه سختی (که اونم بعدا حتما واسش اپدیت میدن) ولی همه جوره میشه تنهایی بازیش کرد اون پیت هاینس هم که گفته بود دارم با وایفای هتل بازی میکنم واقعا داغونه اون جا در حد انداز های ایران بعضا داغونه پس اگه گفته داغونه ینی با استاندارد های ایران یکیه :D من خودم خیلی دلم میخواد تهیش کنم ولی لامصب پول نیست سایتا ایرانی هم که ماشالا هیچکدوم به پشمشون هم نیست و من ندیدم کسی دیجیتالی فیزیکی پیش خرید گذاشته باشه هایپش خیلی کمه تو ایران خیلی ! واسه همین احتمالا من یکی باید حسرت به دل بشم :(
بدبختی اینه باید پول پلاسم بدیم...حالا فرض کن بازیو تهیه کردم و پلاسم خریدم، بعد اینترنتم جواب نداد...کلا دردسر داره لعنتی. آقا بزارید بازیو دانلود کنیم، کنسولو آفلاین کنیم، رادیوی بازیو روشن کنیم و لذت ببریم...این جنگولک بازیا به ما نیومده :D والا خسته‌تر از چیزیم که دنبال اینترنت خوب بگردم یا نگران سرور و قطعی و پینگ و این جور چیزا باشم :D

Mohammadzare

کاربر سایت
Oct 26, 2018
225
نام
محمد
آقا بازی میشه آفلاین هم نسخه نهاییشو بازی کرد یا مثلا دیویژن نیاز همیشگی به اتصال اینترنت داره؟؟؟
خط داستانی آفلاین داره؟؟؟
بازی پایه اس مبتنی بر انلاینه برای افلاین بخوای بگیری ارزش نداره البته میشه تنهایی چرخید ولی اصلش انلاینه

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
آقا بازی میشه آفلاین هم نسخه نهاییشو بازی کرد یا مثلا دیویژن نیاز همیشگی به اتصال اینترنت داره؟؟؟
خط داستانی آفلاین داره؟؟؟

بازی پایه اس مبتنی بر انلاینه برای افلاین بخوای بگیری ارزش نداره البته میشه تنهایی چرخید ولی اصلش انلاینه
بازی تماما انلاین و اصلا افلاین نداره تو بازی کلی اونت انلان روزانه بزگذار میشه منتها قابلیت تنها بازی کردنش هیچ فرقی با Fallout 4 نداره میتونی همه پلیرا رو بلاک کنی که نه تو بتونی اونا رو رو مپ ببینی نه بقیه تو رو بتونن رو مپ ببین که خوب این جوری هم نیازی به اینترنت قوی نداری چون فقط دیگه با اونت های روزانه و هفتگی بازی نهایتش درگیری و بس که اونا هم تحت خود بازی اجرا میشن بقیه مراحل هم که مثل قبل ....

• Like
Reactions: Mohammadzare

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
متاسفانه لانچر بازی چند ساعت پیش تمامی فایلهای پریلود رو پاک کرد (PC). انگار یه آپدیت برای بازی دادن و به جاش این مشکل پیش اومد. مجبور شدم دوباره دانلود کنم. حدود 1 ساعت هم بازیش کردم. مشکل سرورش خیلی حاد شد و دیگه پلی ندادم.

نکات مثبت:
  • از لحاظ اتمسفر حس Fallout رو بهتون میده
  • مپ خیلی بزرگ و متنوعی داره.
  • سیستم Reward و لوت خوبی داره.
  • دشمن هاش جالب و متنوع طراحی شدن.

نکات منفی:
  • وضعیت اسفناک سرور (احتمالا درست میشه)
  • لانچر بسیار افتضاح روی PC. جدی میگم خیلی افتضاحه
  • باگ ، باگ و باگ
  • لودینگ های اعصاب خرد کن و الکی. دیگه سال 2018 هم داره تموم میشه و استفاده از این موتور بسیار قدیمی خیلی مسخره است
  • ماموریت های بسیار سطحی داره و ظاهرا تنوع در ماوریت هاش هم بسیار کم هست. (کلا دو تا ماموریت رو تموم کردم و نمیتونم با قطعیت اینو بگم).
  • سیستم Vats که قشنگ به عنوان یه Auto aim و چیت عمل میکنه.
  • تنهاییش اصلا حال نمیده و بر عکس با دوستاتون خیلی لذت بخشه البته تا وقتی که ماموریت و qust رو برید (نمیدونم اینو مثبت بزارم یا منفی)
  • فقط یه نفر مینونه از Workbench استفاده کنه. بقیه باید تو صف وایسن. LOL!

سه روز دیگه از بتا مونده و نمیشه زود قضاوت کرد. تا اینجای کار ارزش 60 دلار رو نداره. اگه فکر میکنید میشه به عنوان یه Fallout 4.5 روش حساب کرد باید بگم اشتباست. بیشتر به یه مولتی پلیر میخوره تا سینگل. عذر میخوام اگه ناراحت شدید، ولی عین حقیقته.

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
  • وضعیت اسفناک سرور (احتمالا درست میشه)
  • لانچر بسیار افتضاح روی PC. جدی میگم خیلی افتضاحه
  • باگ ، باگ و باگ
  • لودینگ های اعصاب خرد کن و الکی. دیگه سال 2018 هم داره تموم میشه و استفاده از این موتور بسیار قدیمی خیلی مسخره است
  • ماموریت های بسیار سطحی داره و ظاهرا تنوع در ماوریت هاش هم بسیار کم هست. (کلا دو تا ماموریت رو تموم کردم و نمیتونم با قطعیت اینو بگم).
  • سیستم Vats که قشنگ به عنوان یه Auto aim و چیت عمل میکنه.
  • تنهاییش اصلا حال نمیده و بر عکس با دوستاتون خیلی لذت بخشه البته تا وقتی که ماموریت و qust رو برید (نمیدونم اینو مثبت بزارم یا منفی)
  • فقط یه نفر مینونه از Workbench استفاده کنه. بقیه باید تو صف وایسن. LOL!

سه روز دیگه از بتا مونده و نمیشه زود قضاوت کرد. تا اینجای کار ارزش 60 دلار رو نداره. اگه فکر میکنید میشه به عنوان یه Fallout 4.5 روش حساب کرد باید بگم اشتباست. بیشتر به یه مولتی پلیر میخوره تا سینگل. عذر میخوام اگه ناراحت شدید، ولی عین حقیقته.

سرور بازی تا اونجایی که من استریم ها رو دنبال کردم خیلی روون و بدون لگ بود با ایکه خیلی اومده بودن بازی کنن ولی راحت جوین میشد براشون احتملا از اینترنت داخلی باشه
لانچر بازی هم که خوب زیاد تعجب نداره قبلش هم همینجور بود خودشون هم میدونستن الان با ازدحام ملت و فید بک گیری زیاد خیلی جاهاش رو بزودی فیکس میکنن
باگ زیاد هم که خوب بازی بتاست و جا واسه باگ گیری زیاده با این حال به غیر باگای معروف خود بتزدا مثل باگ گیر کردن و فیزیک اجسام و اینا چیز خیلی مشکل سازی من ندیدم تا امروز
لودینگ ها واقعا رو اعصابا ولی فک نکنم رو PC اندازه کنسول اعصاب خورد کن باشن نهایت هر لودینگ رو PC رو 5 ثانیه من دیدم اکثر لودینگا زیر 2-3 ثانیه بودن ولی خوب بازم اعصاب خوردکنه سال 2018 این مورد
تنوع ماموریت ها اتفاقا خوبه منتها باید وقت بزاری رو نوشته ها و هالو تیپس ها اینشون خیلی جالبه و اگه اهل لر خوندن و کشف کردن باشی کلی حال میدن منتها مکانیزمشون کمی تکراریه احتملا طولانی مدت مشکل ساز بشن
Workbench هم اوایل بازی که همه یـ جا متمرکزن این مشکل تو صف واستادن وجود داره ولی بعدش که پخش شدی تو مپ سال یـ بار هم شاید بقیه پلیر ها رو نبینی ولی خوب بازم فک کنم بتزدا یـ فکری به حالش میکنه

در مورد 4.5 بودن هم من بعد بالا 12 ساعت استریم نگاه کردن میتونم بگم قطعا بازی 4.5 هستش منتها باید با این خالی از NPC بودن بازی کنار اومد بقیش درست میشه
=====================================

من خودم به شخصه تا الان چند مورد دیدم که میشه هم اشکال دونستشون همم نه یکی اینکه PvP بازی تقریبا بی معنی شما دفعه اول که شکست بخوری تو PvP تمام Junk هات رو طرف لوت میکنه بعد خیلی راحت میتونی کنارش اسپاون کنی و اگه دوباره مردی هیچی به هیچی نیست و هیچ سودی نداره (واسه اون طرف) الا اینکه فشنگاش رو حرومت میکنه اگه ازش هم انتقام گرفتی اون میوفته دنباله و رو مپ راحت میبینتت هی میوفته دنبالت و میشه یـ چرخه بینهایت مگه اینکه لوت کنی بعدم طرف رو بلاک کنی که نتونه ببینتت که به نظر مصخرست ! این مکانیزم دیدن بقیه تو مپ عملا PvP رو بی مزه و بی هدف میکنه مورد بعدی اینکه هر کوئستی که هم تیمیات انجام میدن رو باید خودت جدا گونه انجام بدی ینی اول مثلا بزاری هم تیمیت فلان ترمینال فلان کار رو بکنه بعد که بلند شد همون کار رو تو دوباره انجام بدی ینی در عمل فقط کامبت بازی و کشتن دشمنا رو سرور اثر میزاره و کوست انجام دادن فقط رو خود بازی اثر میزاره که یکم مصخرست به نظر وقتی تیم لیدر یـ کوئست رو انجام میده باید واسه بقیه هم اون کار انجام بشه ! اضافه شدن کوئست هم همینجوره باید حتما بری پیش اون کوست تا بهت کوئست رو بده که بعدا ریواردش رو بگیری اگه وسط یـ کوئست ملحق بشی به هم تیمیت عملا هیچ ریواردی دریافت نمیکنی الا اینکه از هم تیمیت بخوای جای کوئست رو بهت بگه بری کوئست رو بگیری بعدا بیاید و با هم انجامش بدین !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر