Xbox Forza Horizon 4

سازنده
Playground Games
تاریخ انتشار
September 2018
ناشر
Xbox
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. Xbox One
DfW4dzwW4AEVPcd.jpg

خب بالـاخره به آروزیـه دیرینـه امـ رسیدمـ ... :D

! Welcome to beautiful , historic Britain Horizon
دوستان و فورتزا فن هایـه عزیز طبق پیش بینیها شماره جدید هورایزن در کنفرانس E3 مایکروسافت رونمایی شد !
واقعا از هر نظـر فراتر از انتظارات ظاهر شد ... از فصول داینامیک بگیر یا دنیایه مشترک و قابلیت خرید خونـه و گاراژ
خب از کاور کار شروع کنیمـ : بعد از فورتـزا موتوراسپورت شماره پنج و مکلارن P1 باز قرعه دوباره به نامـ
مکلارن افتاد تا با McLaren Senna هوش از سر ببره ! مدل ماشین 2019 هست و به تعداد محدود تولید شده
معرفیش 10 دسامبر سال 2017 بود و رونماییه واقعیش در نمایشگاه اتومبیل ژنـو در سال 2018 !
تولید همـ محدود هست و بیش تر از 500 دستگاه تولید نمیشه ، متاسفانه یک خبر بد واسه اون دسته از دوستان دارمـ که قصد خرید داشتن ... سولد آوت شده :D
همونطور که از اسمش پیداست مکلارن سنا در پاسداشت آیرتون سنـا تولید شده ...
راننده فرمول یک برزیلیـ که سه بار با مکلارن در سال هایـه 1988 و 1990 و 1991 قهرمان مسابقات فرمول یک شد !

Our family is extremely proud of the naming of the new Ultimate Series McLaren Senna
! This is the first project that really connects with Ayrton's racing spirit and performance

برونـو سنا برادرزاده آیرتون سنا !

مکلارن سنا 837 هزاردلـار قیمت داره و تحویلش همـ از سه ماهه سومـ 2018 شروع میشه .

---​
- فورتزا هورایزن 4 با بیش از 450 ماشین عرضه میشه
- با قابلیت Route Creator میتونین مسابقات دلخواه خودتون رو ایجاد کنین
- کاراکترتون رو میتونین کاستومایز کنین ... بیش تـر از 500 آیتمـ واسه این کار در اختیارتون هست
- برای اولین بار در تاریخ این مجموعه تو این شماره شما میتونین ملک و املاک بخرین که همین خرید همـ تاثیر داره تو روند گیمپلیه بازیـ و پرک ها ! بعنوان مثال شما یه کمپانیه تاکسیرانیـ میخرین ، ماموریت هاش رو انجامـ بدین جوایز متفاوت بهتون داده میشه
- کواپ تا شش نفر ساپورت میکنه و سرورهایـه 72 بازیکنه داره !
- اعلامـ شده که طبق رسمـ قدیمـ ، بازی دو تا DLC خواهد داشت
- حیات وحش همـ تو بازی هست و نقشش پررنگ تر از شماره 3 هست !
تا اینجا همین اطلاعات از بازیـ مشخص شده و باید منتظر موند دید که چه سورپرایزهایـه دیگه ای رو میکنن !

فورتـزا هورایزن در روز 2 اکتبر منتشر میشه و از همون روز اول عرضه همـ میاد رو سرویس گیمپَس !
اگه از همین الان پراوردر کنین Formula Drift Car Pack رو بصورت رایگان دریافت میکنین که میتونین همـ تو فورتزا موتوراسپورت هفت استفاده کنین و شماره جدید هورایزن !
دولوکس ادیشن فقط دیجیتالیـه و نسخه فیزیکی نخواهد داشت و شامل کارپس میشه ...
خود کارپس رو بخواین بخرین مجزا 30 $ قیمت داره
التیمیت ادیشن کامل ترین نسخه بازیـه مخصوصا امسال که شامل دو تا DLC همـ میشه که در آینده میاد !
قبلتر از این اکسپنشن ها مجزا فروخته میشدن و قیمت نسخه کاملـه کامل به 130 - 140$ همـ میرسید :D
التیمیت ادیشن کارپک ها رو داره به اضافه VIP Membership و دو تا DLC و دست رسیه زودتـر یعنی از 28 سپتامبر میتونین هورایزن تحربـه کنین !
یک نکته مهمـ : فورتزا هورایزن 4 تمامـا آنلاین نیست !!!

You can play offline if you wish , with Drivatars

رالف فولتن !

دیدن این تصویر همـ به همه پیشنهاد میشه ، از نظر من آرامبخش ترین تصویر دنیاست :D

DfXKhkZWkAA8Iar.jpg

آخرین ویرایش:

Tochini

کاربر سایت
Jun 16, 2009
122
دوستان من بالاخره دانلود کردمش...اما وقتی اکسترکت کردم یه فایل هست به نام
Microsoft.SunriseBaseGame_2018.914.2125.2_neutral_~_8wekyb3d8bbwe.EAppxBundle
که نمیدونم باید چطوری نصبش کنم.

ممکنه کسی اموزش بده؟
ممنون

• Like
Reactions: kamyy

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162

ممکنه کسی اموزش بده؟
ممنون

داخل powershell می زنید add-appxpackage بعد فاصله ادرس نصب با اسم همین فایل می تونید بکشید بعد ادرس اونجا می افته بعد کپی کنید بعد تحت ad اجراش کنید چون با ad که باشه ادرس نمی ندازه

• Like
Reactions: kamyy and Tochini

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
گیمپلی عالی، گرافیک عالی، فیزیک و تخریب پذیری عالی و .... ولی بازی اصلا به عنوان Forza Horizon خوب نیست

بازی از همه لحاظ عالیه ولی از لحاظ انتقال حس درست (چیزی که باعث شد FH1 از بازیهای خوب ریسینگ دیگه همزمان مثل MW2012 جدا بشه) خوب نیست

اول اینکه اصلا مهم نیست شما با چه رتبه ایی از خط پایان میگذرین! یعنی دوازدهم بشین و یا اول فرق نمیکنه یک ایکون مشابه طلایی میاد روی مسابقه و تمام! بازی هم اونقدر کیلویی XP و مسابقه جدید میده که هیچ نگران باز کردن مسابقه های تازه و جدید نباشین!! اصلا اگر قراره اینجوری باشه فلسفه مسابقه دادن تو بازی کجا میره؟

من تو اینم مدت خیلی با خودم کلنجار داشتم و کار به جایی رسید که رفتم FH1 رو تقریبا به صورت کامل تجربه کردم و تفاوت های زیادی مشاهده کردم. از اینکه چقدر برای اول شدن تو مسابقه ها باید بجنگی، و از این قضیه عبور کنیم موارد دیگه ایی هم حس کردم مثل اینکه وقتی میخوای از خط پایان بگذری چندین سکو از تماشاگرها دارن جیغ و هورا میکشن (فلاش دوربین ها و...) و بعد از خط پایان یکسری فش فشه به هوا در میاد و ... اصلا زرق و برقی که حس کردم در نسخه FH4 یافت نمیشد!! چرا؟ چون همیشه با هر ماشینی و هر مسابقه ایی که باشی از اخر که هم میخوای از خط پایان عبور کنی میری تو یک محیط گرافیکی فوق تکراری!!! حتی تعداد npc های کنار مسیرهای مسابقه هم خیلی کمتر شده!

مشکل بازی اینکه اصلا حس و حال یک فستیوال موزیک-ریسینگ رو بهت منتقل نمیکنه! ساعت ها تو نقشه میچرخی و هیچ اثری از هیچ هیجان کنار خیابونی نیست. (حتی ادم هم نمیبینی) محیط بازی بشدت غیر واقعی شده و این غیر واقعی بودن هم به شکل عینی قابل دیدن هست! برای مثال وقتی میخوای speed zone هارو رکورد بزنی میری تو مسیر میبینی همه ماشین ها (چه افلاین و انلاین) یکهو حالت روح میشن که شما بتونی همون بار اول با hypercar ت رکورد بزنی و بری سراغ n تا speed zone زیادی که تو بازی هست! اینو مقایسه کنید با FH های قبلی که باس ترافیک رو بالا و پایین میکردی و هردفعه میخواستی رکورد بزنی یک چالش جدید برات به وجود می امد

و جدا از تمامی این موارد حالا شاید به نظر خیلی ها سلیقه ایی باشه ولی نقشه بازی بشدت یکنواخت هست! نه اینکه کپی-پیست کرده باشند نه ولی اصلا هارمونی رنگ ها، جاده ها و همه چی بشدت تکراری هست و این رو با تنوع محیطی نقشه FH3 مقایسه کنید که یکجا تپه شنی بود، یکجا جنگل، یکجا ساحل طلایی، یکجا دشت پوشیده از چمن و.... شاید جواب بسیاری فصل های داینامیک باشه ولی همین هم به اساس مشکل داره! زمان عرضه بازی (نسخه التیمیت) وقتی برای اولین بار تمام فصل ها رو تموم میکنید میرسین به تابستون و چند روزی باید تابستون باشین حتما! چیزی که تو هوریزون های قبلی بوده و نقشه یکنخواب بریتانیا ضدحال اساسی هست

و اینکه شخصا علاقه زیادی به رکوردزنی سکوهای پرش و دوربین های کنترل سرعت دارم ولی وقتی بازی یک هفته من رو به اجبار میندازه تو زمستون ! یعنی عملا باید بیخیال بازی بشم و شدم!

دوتا عکس هم میذارم برای مقایسه

اولی یک هوریزون استوری از FH4 که روش خیلی مانور داده شد! حتی دوربین های در سطح مسیر یک ادم پشت سرشون نیست!

d4f97662-a072-4b03-9e67-83744b564852.PNG

اینم یک عکس از FH1 که تو نقشه حتی مکان هایی که باید مسابقه بدی از قبل یک خرده پارتی برگذار شده و همه چی تو بازی واقعی هست:

f26d7f3b-54e8-4748-9c18-eb5a978141f2.PNG

این عکس زیر هم با شروع یکی از هوریزون استوریها و یا مسابقات بازی مقایسه کنید:

ad16029c-b589-42c6-8213-e90bf9551fbd.PNG

در کل بازی از لحاظ گیمپلی خارق العاده عالیه مخصوصا مسابقات کراس کانتری که با ماشین های سنگین میزنی همه چی رو خراب میکنی و میری جلو، ولی از لحاظ ایده Horizon Life، نبود حس و حال فستیوال موزیک-ریسینگ و روند پیشبرد بازی بشدت مشکل داره

پ ن: حالا یکسری مشکلات مثل join کردن برای co-op و اینکه اصلا pvp مسابقات پلیر پیدا نمیکنه و غیره هم بود که من ازش گذشتم گفتم شاید مشکل با نت من باشه

آخرین ویرایش:

Tochini

کاربر سایت
Jun 16, 2009
122
داخل powershell می زنید add-appxpackage بعد فاصله ادرس نصب با اسم همین فایل می تونید بکشید بعد ادرس اونجا می افته بعد کپی کنید بعد تحت ad اجراش کنید چون با ad که باشه ادرس نمی ندازه

اول که تشکر بابت راهنمایی

نمیدونم درسته اینجا بپرسم یا نه
اما اینکارو که میکنم این ارورو میده نمیدونم باید چیکار کنم میتونید راهنمایی کنید؟ ممنون

Add-AppxPackage : Deployment failed with HRESULT: 0x80073CF0, Package could not be opened.
error 0x8007000D: Opening the package from location forza.EAppxBundle failed.
NOTE: For additional information, look for [ActivityId] c9fda241-7098-0007-09b5-fdc99870d401 in the Event Log or use
the command line Get-AppPackageLog -ActivityID c9fda241-7098-0007-09b5-fdc99870d401
At line:1 char:1
+ Add-AppxPackage E:\Game\forza.EAppxBundle
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : OpenError: (E:\Game\forza.EAppxBundle:String) [Add-AppxPackage], FileNotFoundException
+ FullyQualifiedErrorId : DeploymentError,Microsoft.Windows.Appx.PackageManager.Commands.AddAppxPackageCommand

• Like

Monster Hunter

کاربر سایت
Aug 3, 2014
451
نام
محمد
سلام دوستان
مشکل کرش کردن بازی حل شده ؟
فقط نسخه های اشتراکی کرش داره؟
راجع به کرش کردن؛ من اشتراکی نبود بازیم ولی دوبار کرش داشتم وقتی بازیش میکردم

Sent from my HTC 2Q4R100 using Tapatalk

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ

ممکنه کسی اموزش بده؟
ممنون

درود

اگه ویندوزتون به آخرین بیلد اپدیت باشه فایل های EAppx با دابل کلیک روشون محل نصب رو ازتون سوال میکنه و خیلی راحت نصب میشه !

در غیر اینصورت باید از بخش setting در منوی استارت

l7cf_start_menu.jpg

و وارد شدن به بخش update and sequrity

prl6_setting_2.jpg

از ستون سمت چپ گزینه for developer رو انتخاب حالا از سمت راست اون صفحه و پایین بخش powershell رو پیدا کنید و گزینه زیرش رو تیک دار کنید و بعد روی گزینه apply کلیک ، سپس روی show setting روبروش کلیک کنید تا powershell باز بشه !

ol0u_setting.jpg

بعد کافیه هر جای سیستم که اون فایل رو دانلود کردید یک فولدر بسازید و فایل رو داخلش قرار بدید و بعد نام فولدر رو به نام فایل تغییر بدید .

0iup_folder_1.jpg

حالا فولدر رو باز کنید و آدرس بالا رو از نوار آدرس بار کپی بگیرید !

46rl_folder2.jpg

برگردید داخل محیط پاورشل و ابتدا این دستور رو تایپ کنید :
Add-AppxPackage
بعد یک space بزنید تا یک فاصله ایجاد بشه و بعد آدرسی که از داخل فولدر کپی کردید اونجا cntrl+v کنید و بعد enter کنید تا نصب شروع بشه !

tcqo_powershell.jpg

قبل از تمام این کارها با مراجعه به بخش setting از منوی استارت و بعد انتخاب system و انتخاب بخش storage از ستون سمت چپ صفحه ، محل نصب app و درایوی که برای این منظور در نظر گرفتید انتخاب و از روبروش گزینه apply رو کلیک کنید . توجه داشته باشید که درایو مورد نظر باید حجمی دوبرابر حجم فایل نصبی تون داشته باشه .

c89f_setting_3.jpg

z059_setting_4.jpg

d98l_setting_5.jpg

فرضا اگه فورزا برای نصب فضای 60 گیگ رو نیاز داره اون درایو که برای نصب انتخاب می کنید باید 120 گیگ فضای خالی برای نصب در اختیار داشته باشه .

آخرین ویرایش:

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
باور کنید کارهایی که من در این بازی به شکل فان انجام می دم باز هم به پای بعضی از دوستان در دنیای واقعی در همین ایران نمی رسه باور کنید من در دنیای مجازی هم جرات همچین کارهایی رو ندارم اصلا بازی هنگ می کنه چت می زنه:D

• Like
Reactions: eggman and kamyy

sang

کاربر سایت
Dec 28, 2009
198
درود

اگه ویندوزتون به آخرین بیلد اپدیت باشه فایل های EAppx با دابل کلیک روشون محل نصب رو ازتون سوال میکنه و خیلی راحت نصب میشه !

در غیر اینصورت باید از بخش setting در منوی استارت

l7cf_start_menu.jpg

و وارد شدن به بخش update and sequrity

prl6_setting_2.jpg

از ستون سمت چپ گزینه for developer رو انتخاب حالا از سمت راست اون صفحه و پایین بخش powershell رو پیدا کنید و گزینه زیرش رو تیک دار کنید و بعد روی گزینه apply کلیک ، سپس روی show setting روبروش کلیک کنید تا powershell باز بشه !

ol0u_setting.jpg

بعد کافیه هر جای سیستم که اون فایل رو دانلود کردید یک فولدر بسازید و فایل رو داخلش قرار بدید و بعد نام فولدر رو به نام فایل تغییر بدید .

0iup_folder_1.jpg

حالا فولدر رو باز کنید و آدرس بالا رو از نوار آدرس بار کپی بگیرید !

46rl_folder2.jpg

برگردید داخل محیط پاورشل و ابتدا این دستور رو تایپ کنید :
Add-AppxPackage
بعد یک space بزنید تا یک فاصله ایجاد بشه و بعد آدرسی که از داخل فولدر کپی کردید اونجا cntrl+v کنید و بعد enter کنید تا نصب شروع بشه !

tcqo_powershell.jpg

قبل از تمام این کارها با مراجعه به بخش setting از منوی استارت و بعد انتخاب system و انتخاب بخش storage از ستون سمت چپ صفحه ، محل نصب app و درایوی که برای این منظور در نظر گرفتید انتخاب و از روبروش گزینه apply رو کلیک کنید . توجه داشته باشید که درایو مورد نظر باید حجمی دوبرابر حجم فایل نصبی تون داشته باشه .

c89f_setting_3.jpg

z059_setting_4.jpg

d98l_setting_5.jpg

فرضا اگه فورزا برای نصب فضای 60 گیگ رو نیاز داره اون درایو که برای نصب انتخاب می کنید باید 120 گیگ فضای خالی برای نصب در اختیار داشته باشه .
من فایل نسخه آلتیمیت را دانلود کردم، بعد از یکی از سایت ها اکانت اشتراکی خریدم؛ ادمین اومد اکانتش زد من طبق آموزش نصب کردم بعد فایل ها رکه وریفای کردم زد 3 گیگ باید دانلود بشه، بعد از دانلود، وقتی روی بازی کلیک میکنم فقط یک عکس باز میشه !!!
از طرف دیگه "E:\DeliveryOptimization\Cache" تو این فولدر یک پوشه ایجاد شده که 64.4 گیگ حجم داره، این فولدر یعنی بازی نصب نشده که توی Cache فایل ها باقی موندن ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

• Like

.PinkFloyd.

کاربر سایت
Jun 23, 2010
224
نام
Ali
من فایل نسخه آلتیمیت را دانلود کردم، بعد از یکی از سایت ها اکانت اشتراکی خریدم؛ ادمین اومد اکانتش زد من طبق آموزش نصب کردم بعد فایل ها رکه وریفای کردم زد 3 گیگ باید دانلود بشه، بعد از دانلود، وقتی روی بازی کلیک میکنم فقط یک عکس باز میشه !!!
از طرف دیگه "E:\DeliveryOptimization\Cache" تو این فولدر یک پوشه ایجاد شده که 64.4 گیگ حجم داره، این فولدر یعنی بازی نصب نشده که توی Cache فایل ها باقی موندن ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سلام
درایور کارت گرافیک رو آپدیت کنید و مشخصات سیستم هم بنویسید
برنامه xbox رو از استور دریافت و نصب کنید و واردش شوید
دقت کنید برای وارد شدن به برنامه xbox ف ی لتر شکن رو روشن کنید و واردش شوید بعد از ساخت اکانت وارد بازی بشید و صبر کنید به شبکه xbox live وارد شود بعدش می تونید ف ی لتر شکن رو خاموش کنید تا برای بخش آنلاین هم مشکل پینگ نداشته باشید
حجم اون فولدر هم برای من : 65.2 GB و size on disk 3.42 GB هست

مشکلات کرش و اجرا نشدن بازی برای من با بالا بردن page file به 32 گیگابایت و استفاده از فایل bat حل شد تنها تغییری که درش ایجاد کردم بالا بردن زمان بسته شدن explorer به 100 ثانیه هست که بتونم ف ی لتر شکن رو خاموش کنم:D باتشکر از @LORDofGaME عزیز

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,403
نام
محمد
گیمپلی عالی، گرافیک عالی، فیزیک و تخریب پذیری عالی و .... ولی بازی اصلا به عنوان Forza Horizon خوب نیست

بازی از همه لحاظ عالیه ولی از لحاظ انتقال حس درست (چیزی که باعث شد FH1 از بازیهای خوب ریسینگ دیگه همزمان مثل MW2012 جدا بشه) خوب نیست

اول اینکه اصلا مهم نیست شما با چه رتبه ایی از خط پایان میگذرین! یعنی دوازدهم بشین و یا اول فرق نمیکنه یک ایکون مشابه طلایی میاد روی مسابقه و تمام! بازی هم اونقدر کیلویی XP و مسابقه جدید میده که هیچ نگران باز کردن مسابقه های تازه و جدید نباشین!! اصلا اگر قراره اینجوری باشه فلسفه مسابقه دادن تو بازی کجا میره؟

من تو اینم مدت خیلی با خودم کلنجار داشتم و کار به جایی رسید که رفتم FH1 رو تقریبا به صورت کامل تجربه کردم و تفاوت های زیادی مشاهده کردم. از اینکه چقدر برای اول شدن تو مسابقه ها باید بجنگی، و از این قضیه عبور کنیم موارد دیگه ایی هم حس کردم مثل اینکه وقتی میخوای از خط پایان بگذری چندین سکو از تماشاگرها دارن جیغ و هورا میکشن (فلاش دوربین ها و...) و بعد از خط پایان یکسری فش فشه به هوا در میاد و ... اصلا زرق و برقی که حس کردم در نسخه FH4 یافت نمیشد!! چرا؟ چون همیشه با هر ماشینی و هر مسابقه ایی که باشی از اخر که هم میخوای از خط پایان عبور کنی میری تو یک محیط گرافیکی فوق تکراری!!! حتی تعداد npc های کنار مسیرهای مسابقه هم خیلی کمتر شده!

مشکل بازی اینکه اصلا حس و حال یک فستیوال موزیک-ریسینگ رو بهت منتقل نمیکنه! ساعت ها تو نقشه میچرخی و هیچ اثری از هیچ هیجان کنار خیابونی نیست. (حتی ادم هم نمیبینی) محیط بازی بشدت غیر واقعی شده و این غیر واقعی بودن هم به شکل عینی قابل دیدن هست! برای مثال وقتی میخوای speed zone هارو رکورد بزنی میری تو مسیر میبینی همه ماشین ها (چه افلاین و انلاین) یکهو حالت روح میشن که شما بتونی همون بار اول با hypercar ت رکورد بزنی و بری سراغ n تا speed zone زیادی که تو بازی هست! اینو مقایسه کنید با FH های قبلی که باس ترافیک رو بالا و پایین میکردی و هردفعه میخواستی رکورد بزنی یک چالش جدید برات به وجود می امد

و جدا از تمامی این موارد حالا شاید به نظر خیلی ها سلیقه ایی باشه ولی نقشه بازی بشدت یکنواخت هست! نه اینکه کپی-پیست کرده باشند نه ولی اصلا هارمونی رنگ ها، جاده ها و همه چی بشدت تکراری هست و این رو با تنوع محیطی نقشه FH3 مقایسه کنید که یکجا تپه شنی بود، یکجا جنگل، یکجا ساحل طلایی، یکجا دشت پوشیده از چمن و.... شاید جواب بسیاری فصل های داینامیک باشه ولی همین هم به اساس مشکل داره! زمان عرضه بازی (نسخه التیمیت) وقتی برای اولین بار تمام فصل ها رو تموم میکنید میرسین به تابستون و چند روزی باید تابستون باشین حتما! چیزی که تو هوریزون های قبلی بوده و نقشه یکنخواب بریتانیا ضدحال اساسی هست

و اینکه شخصا علاقه زیادی به رکوردزنی سکوهای پرش و دوربین های کنترل سرعت دارم ولی وقتی بازی یک هفته من رو به اجبار میندازه تو زمستون ! یعنی عملا باید بیخیال بازی بشم و شدم!

دوتا عکس هم میذارم برای مقایسه

اولی یک هوریزون استوری از FH4 که روش خیلی مانور داده شد! حتی دوربین های در سطح مسیر یک ادم پشت سرشون نیست!

d4f97662-a072-4b03-9e67-83744b564852.PNG

اینم یک عکس از FH1 که تو نقشه حتی مکان هایی که باید مسابقه بدی از قبل یک خرده پارتی برگذار شده و همه چی تو بازی واقعی هست:

f26d7f3b-54e8-4748-9c18-eb5a978141f2.PNG

این عکس زیر هم با شروع یکی از هوریزون استوریها و یا مسابقات بازی مقایسه کنید:

ad16029c-b589-42c6-8213-e90bf9551fbd.PNG

در کل بازی از لحاظ گیمپلی خارق العاده عالیه مخصوصا مسابقات کراس کانتری که با ماشین های سنگین میزنی همه چی رو خراب میکنی و میری جلو، ولی از لحاظ ایده Horizon Life، نبود حس و حال فستیوال موزیک-ریسینگ و روند پیشبرد بازی بشدت مشکل داره

پ ن: حالا یکسری مشکلات مثل join کردن برای co-op و اینکه اصلا pvp مسابقات پلیر پیدا نمیکنه و غیره هم بود که من ازش گذشتم گفتم شاید مشکل با نت من باشه
با اندکی تاخیر! :D به نظر من مقایسه این شماره با نسخه اول کلا درست نیست، نسخه اول یه چیز خاص و جدید بود و با اون اتمسفر محشری که داشت، واقعا تونست این سری رو مطرح کنه ولی تو هر شماره پیشرفت بازی به وضوح مشخصه، قرار بود همون فرمول نسخه اول رو ادامه بدن که به نظر من این سری هیچ وقت به شماره چهارم نمی رسید دیگه! نمیشه انتظار داشت که بازی دیگه اون محیط بسته و محدود شماره اول رو نداشته باشه ولی همون حس و اتمسفر رو بتونه انتقال بده، به هر حال وقتی بازی تو همه جنبه ها وسیع تر میشه، باید انتظار داشت یه بخش هایی هم اون چیزی که دلمون میخواد از آب در نیاد. و از اون مهمتر اینکه PG خواسته یه بازی بسازه که در درازمدت پشتیبانی بشه و احتمالا تا چندین سال دیگه خبری از Forza Horizon نیست و مسلما این همه تغییرات اجتناب ناپذیره. در مورد اینکه تو مسابقه اول بشی یا آخر و خیلی فرق نمیکنه حرفت درسته و میتونستن این بخش رو بهینه تر کنن، ولی سیستم پیشرفت بازی خیلی بهتر شده و دیگه مجبور نیستی مسابقه هایی که دوست نداری رو زیاد انجام بدی و خیلی راحت میتونی اونایی که بهشون علاقه داری رو ادامه بدی که به شخصه این رو یه تغییر خیلی خوب میدونم. در مورد یکنواختی نقشه هم باهات موافق نیستم، اینی که من دارم بازی میکنم واقعا تنوع محیطش بالا هست و به هیچ وجه یکنواخت نیست. فصل های داینامیک هم صرفا رو Event ها تاثیر میزارن که به نظرم اگه یه گزینه بزارن واسه انتخاب فصل موقعی که گیمر دوست نداره به سرور وصل بشه خیلی بهتره، ولی بازم تاثیرش رو همون Event ها هست بیشتر، وگرنه مسابقات رو که میتونی تغییر بدی و هر فصلی که دوست داشتی بازی کنی. اتفاقا همین تغییر فصل چیزی هست که میتونه بازی رو توی درازمدت زنده نگه داره و یکی از بهترین ایده هایی هست که میشد تو این بازی پیاده کرد و من خودم حس میکنم تا یکی دو سال دیگه بازی رو از روی هارد کنسول پاک نکنم :D در مورد هورایزن استوری هم یه کم داری بی انصافی میکنه :D اول اینکه Bucket List ها رو از اون حالت بی روح قبلی در آوردن و اینکه چند بار اشاره کردی فلان بخش بازی بی روح شده، جالبه به این موضوع اشاره نکردی که حالا برای انجام Bucket List ها یه نیمچه هدف و داستانی هم وجود داره و یکی دو تا کات سین برای هر کدوم پخش میشه و یه حس زنده بودن بهشون دست داده. در کل عظیم تر شدن بازی یه سری تبعات هم داره ولی پیشرفت های بازی اینقدر زیاده که میشه درک کرد چرا سازنده همچین تصمیماتی گرفته. کلی بازی ریسینگ بودن که سعی کردن تو نسخه های جدیدشون همون نسخه قبلی رو صرفا با محتوای بیشتر ارائه بدن و توی درازمدت همشون رفتن تو دیوار! :D توی ده سال اخیر FH یکی از معدود ریسینگ هایی هست که هم تونسته کیفیت رو حفظ کنه و شماره به شماره بهتر بشه، و هم اینکه هر شماره طرفدارهای بیشتری جذب کنه. در نهایت من خودم نسخه اول رو خاص ترین نسخه سری میدونم چون واقعا تجربه جذاب و تازه ای بود ولی بهترین شماره همین نسخه چهارم هست و بعدش هم نسخه سوم :D

33505775

کاربر سایت
May 17, 2013
711
نام
محمد علی
لیست game awards اومد و بازم تو بهترین بازی سال کاندیدش نکردن فورزا رو
بعد اومدن ac رو کاندید کردن :-w:-w:-w:-w
بگذریم از کاندید شدن celeste بی نهایت مسرورم لیاقتش رو داره ولی ac >:P

• Like
Reactions: Irisviel Ackerman

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند