آموزش ساخت کابل تصویر 2 حالته PS2: کامپوزیت (3 فیش) و کامپوننت (5 فیش)

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,714
با سلام خدمت دوستان و استارتر محترم
همانطوری که استارتر محترم فرمودند باید از منوی دستگاه تنظیمات کامپوننت فعال شود مانند عکس زیر
باید تنظیمات Component Video Out روی حالت Y cb/pb cr/pr قرار بگیره

View attachment 78100

من مدل SCPH-70004 دارم که با این کابل خیلی سازگار نیست و پس از هر بار خاموش روشن باید کابل معمولی وصل بشه و دوباره این تنظیمات اعمال بشه و بعد کابل کامپوننت وصل بشه ولی با بقیه مدل ها مانند مدل 75000 و 77000 و سری های 90000 و 50000 و 30000 تست کردم مشکلی نبود

گرن توریسمو 4 البته ریجن یوسی تنها بازی هست که با کابل کامپوننت خروجی 1080i میده. ریجن پال همین بازی این گزینه رو نداره ولی با ریجن جی تست نکردم

سلام
اگه تنظیمات component کابل ریستارت میشه احتمالأ از باتری bios ps2 که باید تعویض بشه راه تشخیص دادن خراب شدن باتری اینه که ساعت ps2 تنظیم نمیشه ثابت نمی مونه موقع خاموش شدن..خودم رو سریع scph- 30004 r این مشکل پیش اومد .که حل شد..

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
سلام دوستان عزیز

من خیلی تو بازار و سایتای مختلف رو گشتم ولی اصلا این کابل رو پیدا نکردم. عکسایی هم که گذاشتن باز نمی‌شه خواهش می‌کنم اگه کسی داره یه بار دیگه آپ لود کنه یا اگه لینک از روش ساختش رو دارید بذارید
ممنون

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
در کل بنده عکسهای راهنمایی دهنده رو نمیتونم اپلود کنم میشه عکسها رو بفرستید و یا راهنمایی دقیق تر بکنید

با سلام خدمت همه دوستان

به علت مشغله کاری مثل سابق نمی رسم به سایت سر بزنم. تصاویر رو مجددا در پست اول قرار دادم. ممنون از صبوری دوستان

• Like
Reactions: Sega_genesis

arash7062

عضو جدید
Oct 3, 2020
1
View attachment 130804
ممنون بابت اموزش ساختتون . اینم نمونه ای که من ساختم
سلام من یکی ساختم منتها تصویر به رنگ سبز میاد! میشه از اتصالاتش عکس بزاری؟ سوکت من پین نداشت خودم پین هارو اضافه کردم و طبق توضیحات پست اتصالات رو انجام دادم منتهااا سبز سبزه

• Like

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
سلام من یکی ساختم منتها تصویر به رنگ سبز میاد! میشه از اتصالاتش عکس بزاری؟ سوکت من پین نداشت خودم پین هارو اضافه کردم و طبق توضیحات پست اتصالات رو انجام دادم منتهااا سبز سبزه

یکی از کنتکت‌ها وصل نیست. با مولتی متر چک کن

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
با سلام من هر چی با دقت نگاه کردم نتونستم بفهم . جای سوال اینجاست که اون 3 تا کابل جدیدی که می خواین لحیم کنید چرا انقدر زیاد بودن؟ و اینکه دست ساز دارین بخریم یا فیلمشو دارین ؟ 09900550667 خواهش می کنم جواب بدین ممنون میشم

• Like

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
با سلام من هر چی با دقت نگاه کردم نتونستم بفهم . جای سوال اینجاست که اون 3 تا کابل جدیدی که می خواین لحیم کنید چرا انقدر زیاد بودن؟ و اینکه دست ساز دارین بخریم یا فیلمشو دارین ؟ 09900550667 خواهش می کنم جواب بدین ممنون میشم

اگر سختته
برو بازار بگو کابل کامپوننت پلی ۳ می‌خوام
چون هم به پلی ۳ میخوره هک پلی ۲ و پلی ۱

تو پلی ۲ واقعا شفاف تر می‌کنه تصویر و .....
تو پلی 1 اثری نداره

daryooshaghayi

کاربر سایت
Oct 1, 2018
160
اگر سختته
برو بازار بگو کابل کامپوننت پلی ۳ می‌خوام
چون هم به پلی ۳ میخوره هک پلی ۲ و پلی ۱

تو پلی ۲ واقعا شفاف تر می‌کنه تصویر و .....
تو پلی 1 اثری نداره

مخصوص پلی ۳ خیلی کم گیر میاد خیلی هم گرونه

اینو من برای بیشتر کسایی که میارن براشون فلش خور کنم درست میکنم ببین اگه خوشت میاد یدونه از اینا برات درست کنم

fd2710b6bb3671b0bdb3b19456d2f19d.jpg

از کابل اصلی خود پلی ۲ یا ۱ برای ساختش استفاده میکنم که کیفیت نهایی کار خیلی عالی میشه. عمری هم کار میکنه
چسب برق و حرارتی و از این کثیف کاری ها هم نداره عین فابریکی درمیاد

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: highlight

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
با سلام خدمت همه دوستان

به علت مشغله کاری مثل سابق نمی رسم به سایت سر بزنم. تصاویر رو مجددا در پست اول قرار دادم. ممنون از صبوری دوستان
اموزشش بسیار عالیه ولی یک مشکل داره : مشکلش این هست که قشنگ از پین های کابل که می خوای اون کابل هارو لحیم کنی عکس نگرفتی . مثلا یک عکس بگیری که سیم کابل سبز رنگ به کدوم پین بخوره . مثلا 12 پیت رو شماره گذاری کنی از چب به راست .

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
اموزشش بسیار عالیه ولی یک مشکل داره : مشکلش این هست که قشنگ از پین های کابل که می خوای اون کابل هارو لحیم کنی عکس نگرفتی . مثلا یک عکس بگیری که سیم کابل سبز رنگ به کدوم پین بخوره . مثلا 12 پیت رو شماره گذاری کنی از چب به راست .
لطف دارید البته در تصاویر وقتی به قسمت فلزی فیش نگاه کنید دقیقا پایه های بالا در همون سمت نشون داده شده (یک بخش سوکت فلزی یکپارچه هستش و طرف دیگه در تصویر بعدی خیر) و فقط پایه هایی که نیاز هست اضافه بشن اشاره شده. هر طرف هم 6 پایه بیشتر نیست و کلا در هر طرف 2 تا از پایه ها رو باهشون کار دارید. بقیه پایه ها دست نمی خورند. انجامش واقعا راحته.

irano

کاربر سایت
May 4, 2021
14
لطف دارید البته در تصاویر وقتی به قسمت فلزی فیش نگاه کنید دقیقا پایه های بالا در همون سمت نشون داده شده (یک بخش سوکت فلزی یکپارچه هستش و طرف دیگه در تصویر بعدی خیر) و فقط پایه هایی که نیاز هست اضافه بشن اشاره شده. هر طرف هم 6 پایه بیشتر نیست و کلا در هر طرف 2 تا از پایه ها رو باهشون کار دارید. بقیه پایه ها دست نمی خورند. انجامش واقعا راحته.
یک خواهشی دارم چون من الان همه لوازمشو خریدم می تونید یک عکس 12 پین کابل بگیرین و بگین کدوم رو به کدوم لحیم کنیم (مثلا با یک دونه عکس از طرف روبرو 12 پین ) بعد چطوری فیش مادگی رو لحیم کنیم ؟
اگه جواب بدین خیلی ممنونتون میشم و اینکه عید فطر مبارک

highlight

کاربر سایت
May 17, 2007
1,040
یک خواهشی دارم چون من الان همه لوازمشو خریدم می تونید یک عکس 12 پین کابل بگیرین و بگین کدوم رو به کدوم لحیم کنیم (مثلا با یک دونه عکس از طرف روبرو 12 پین ) بعد چطوری فیش مادگی رو لحیم کنیم ؟
اگه جواب بدین خیلی ممنونتون میشم و اینکه عید فطر مبارک
عید شما هم مبارک
تصاویر تکمیل تر به پست اول اضافه شدند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر