PlayStation Spider Man

p8ko_1.png

بازی جدید استودیو Insomniac games در کنفرانس E3 2016 تحت عنوان Spider Man معرفی گردید.
پیتر پارکر قهرمان سری اینبار بازگشته است تا ما شاهد ماجراجویی جدیدی باشیم،ماجراجویی که به ریشه های سری بازگشته است.کارگردان بازی در مورد بازی اینگونه میگوید"به طور شخصی یکی از اروزهایم کار برروی چنین بازی بود اینکه برروی IP کار کنیم که 22 سال در خانه خود نبوده است بسیار هیجان انگیز است.ما دوست داریم بازی بزرگی را با گیم پلی باورنکردنی،داستان عمیق و گرافیک چشم نواز بسازیم".
پیترپارکر کسی است که به عنوان قهرمان وظیفه دارد با جرم و جنایت مبارزه کند و به صورت هم زمان اتفاقات زندگی شخصی خودش را نیز حل کند و یک تعادل میان زندگی و شخصیت خود برقرار سازد.جان و زندگی میلیون ها افرادی که در شهر نیویورک زندگی میکنند در دستان اوست.

dos5_2.png

q32i_information.png
4jwc_5853bce2ec0c270fc2f62de9.png
نسخه جدید Spider Man بزرگترین بازی اینسامنیاک و بلندپروازانه‌ترین بازی برای مارول است.
این نسخه جهان‌باز خواهد بود
بازی طی مدتی 4 ساله در دست توسعه است.
این نسخه قرار نیست قسمتی از فیلم‌های انتشار یافته باشد
اینسامنیاک در حال انجام کارهایی است که خود میخواهد و همه چیز را به اندازه با یکدیگر مخلوط می‌کند.
داستان بازی ریشه دار است و برای استودیو فرصتی را پدید اورد تا جهان Spider Man را خودش بسازد.
بازی به سنت قدیمی فرانچایز احترام می‌گذارد توسعه‌دهندگان می‌توانند کمی آزادی در ساخت آن داشته باشند.تغییر در لباس اسپایدی مثال خوبی است.
با پیشرفت در توسعه نسخه جدید Spider Man این عنوان روز به روز بهتر و بهتر می‌شود.
داستان بازی در اصل برروی اینکه چه کسی در پشت ماسک قرار دارد و وقتی ماسک را برروی صورت خود قرار می‌دهد به چه چیزی تبدیل می‌شود تمرکز خواهد کرد.
نام بازی فقط Spider Man است.
اگر به سمت یک ساختمان تار پرت کنید و به سمتش حرکت کنید نه تنها بهش برخورد نمیکنید بلکه میتونید روی سطح ان ساختمان هم بدوید
در صورتی که سمت یه ساختمان تار پرت کنید و به سمتش حرکت کنید نه تنها بهش برخورد نمیکنید بلکه میتونید روی سطح اون ساختمان هم بدوید
در بازی امکان به قتل رساندن شخصی وجود ندارد اگر اسپایدر من کسی را از بالای ساختمان به پایین پرت کند، به صورت خودکار تار به طرف ان شخص پرتاب خواهد شد
این عنوان در تاریخ ۷ سپتامبر سال جاری مصادف با 16 شهریور ماه منتشر خواهد شد.

uvhm_1327327-spider-man.jpg

با تشکر از احسان عزیز برای زحماتش @Kaine

آخرین ویرایش:

MEHRDAD.F

کاربر سایت
Sep 11, 2006
2,104
نام
مهرداد
بازی فراتر از شاهکاره! قبل اینکه بشینم پاش فکر کردم یه عنوان معمولیه مثل نسخه های قبلیش! اما Insomniac واقعا سنگ تموم گذاشته. کشش بازی فوق العادس. کات سین ها با نهایت دقت تنظیم شدن و همه چیز سر جای خودش قرار داره. تغییر شخصیت ها, داستان پر کشش, تیکه های اسپایدی, شخصیت هایی که واقعا بهشون پرداخته شده رو بزارید در کنار منهتن با جزییات فوق العاده زیاد و گرافیک مثال زدنی تا ببینید با چه عنوان شاهکاری طرف هستید! انیمیشن ها با نهایت دقت ساخته شدن, نور پردازی بازی از این به بعد باید مثالی برای بازی ساز ها بشه, طراحی شهر مثالی برای گرافیست ها! واقعا مجموعه بی نظیری هست که همه چیز رو سر جای خودش قرار داده! شما از لحظه ای که پای بازی میشینید تا لحظه ای که اسامی سازندگان بیاد روی تصویر به هیچ وجه حتی دقیقه ای بیکار نیستید در بازی! همیشه و همه جا کاری برای انجام دارین! این نشون میده Insomniac چهقدر وسوساس داشته برای طراحی تک تک جزییات و چقدر تلاش و زحمت پشت این همه خلاقیت وجود داره! آپگرید Skill ها عالی از آب در اومده, آپگرید Gadget ها , Suit ها و... واقعا هوش از سرتون میپرونه!

گرافیک بازی چیزی در وصفش نمیشه گفت. Draw Distance به قدری فوق العاده از آب در اومده که وقتی برای اولین بار به بالای Empire State میرید صد درصد دهنتون باز میمونه! میزان AAA بازی فوق العادس و کیفیت تکسچر ها نه تنها دانگرید نشدن بلکه شارپ تر هم شدن! افکت ذرات و نور پردازی بازی فوق العاده نرم کار شده و شب و روز به قدری زیبا هستن که هر کدوم لذت خودشون رو دارن! سیستم تار اندازی بازی بسیار نرم شده و انیمشن های جدیدی که براش در نظر گرفتن لذت بازی رو چند برابر کرده! طراحی خیابان های نیویورک همه بر اساس واقعیت انجام شده. حرکات NPC ها همه با کیفیت بالا موشن کپچر شدن و تعدادشون در خیابان های بسیار زیاده و شهر رو کاملا شلوغ و پر شور نشاط کرده! اسپایدی با گجت های فروان و حرکات جدیدی که در اختیار داره واقعا جذاب و فوق العاده شده! مبارزات بستگی به سلیقه هرکس میتونه متفاوت باشه! میشه فقط با جاخالی دادن و مشت زدن و آپگرید حرکات جدید مبارزات رو پیش برد! یا میشه کاملا مخفیانه عمل کرد و دشمنان رو تک تک بدون شناسایی شدن از میان برداشت! یا میشه با گجت های مختلف و آپگرید قابلیت های اونها یک مبارزه نفس گیر رو به اجرا گذاشت. همه چیز دست بازیکنه. Insomniac کاملا سعی کرده سلیقه های مختلف رو در نظر بگیره.

ماموریت های بازی همه در جای خوشدونن حتی ماموریت های فرعی , چلنج ها, پایگاه های تحقیقیاتی, نجات کمپ ها و... همگی به بهترین نحوه ممکن در جای خودشون قرار گرفتن و جالب اینجاست یک هارمونی زیبا در بازی به وجود اوردن که بازیکن هیچ وقت خسته نشه و همیشه جلو TV میخکوب بشه! این بار Insomniac موفق شده فرمول جدیدی رو ایجاد کنه که کاملا موفق عمل کرده و صد درصد این نسخه از اسپایدی رو همه تکید میکنم همه باید تجربه کنن! چون لحظه به لحظه بازی زیباتر میشه تا وقتی به اوج خودش برسه. هر چیزی که ساخته بشر باشه خالی از ایراد نیست و میشه ایراداتی بهش وارد کرد. اما نکات مثبت به قدری زیاد هست که میشه روی یک سری از نقاط متوسط ( نه منفی) بازی چشم پوشی کرد و از بازی نهایت لذت رو بردو

من نمیدونم یه عده هدفشون چیه و چی دارن میگن! ولی بدونین تا دسته رو توی دستتون نگیرین و توی جهان پر جزییاتی که Insomniac ساخته قرق نشید نمیتونید از لحظه به لحظه بازی لذت ببرید! پس خودتون رو محروم نکنین از جدیدترین ساخته Insomniac و دنیای فوق العاده اسپایدی .

AxeL90

کاربر سایت
Aug 27, 2014
505
من فقط یه‌نکته بگم‌، هر نسخه از اسپایدرمن‌ تجربه میکردم (حتی همون نسخه ۲ که ملت عاشقشن) حس میکردم هیچی جدی نیست از خود شهر بگیر تا مکانیزم های گیم پلی (از سیستم تاراندازی بگیر ،تا کمبوها و...) خیلی سر دستی و تک‌بعدی طراحی شده ولی این نسخه از همون افتتاحیه طوفانیش میشه فهمید ایندفعه قضیه فرق داره که دلیلش هم‌مشخصه کاررو سپردن به کاردون :D
یکی از دوستان اکثر نکات مهم رو اشاره کردن ،یه نکته هم من اشاره کنم AA چقدر فوق العادس تقریبا گوشه تیز نمبینید برعکس درصد بالایی از بازیای کنسولی عجیبه که بازی قبلی اینسومیاک (R&C) همچین شرایطی داشت نمدونم اینا ازچه تکنولوژی استفاده میکنن اینقدر ترو تمیز در میاد ، حتی بهتر از ناتی داگ و سانتی مونیکا (این قسمت با ترس و لرز نوشتم :D)
دفع بعد اگه شد حتما عکس هم اپ میکنم ازین قضیه

guppy

کاربر سایت
May 30, 2015
2,149
نام
davood
این دو تا شانسی پیدا کردم اینطور که معلوم بازی نکات مخفی زیادی داره dlcبازی از قبل معلوم کردن بازی از نظر من عالی و دیگه چنین اسپایدری نمیبینیم اما شدید وام دار بتمن فقط جای مثلث با دایره عوض کردن فقط ادم دلش می خواد تار بزنه یکم که نجات میدین ملت براتون دست میزنن

esemech

کاربر سایت
Jan 27, 2011
731
نام
مهدی
خب حدود دو ساعتی بازی کردم بدون اپدیت اولیه بازی اس فور معمولی، احساس میکنم افت فریم داره.
گذاشتم شب اپدیت کنم ادامش رو برم.

هیچ چیز مثل تار انداختن جذاب نیس
به مرد عنکبوتی علاقه مند شدم :D

• Like
Reactions: ps3_360_wii

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
من تا الان ۷۵ درصد بازی رو رفتم و سعی کردم مرحله به مرحله جزء به جزء بازی رو برم.:D هنوز داستان تموم نشده ولی انقد دارم با بازی حال میکنم که از الان زانوی غم بغل گرفتم بازی تموم شه چه کنم.:D سیستم تارزنی بازی معرکست.:D نمیدونم برای چه اشخاصی Fast Travel رو گذاشتن چون اصاً تار نزنی تو اون شهر پردیتیل نباس این بازی رو انجام بدی.:D حالا همه نقاط قوت بازی رو خیلی گفتن ولی من دو تا نقطه ضعف کوچیک از بازی دیدم به عنوان یه طرفدار کمال‌گرا امیدوارم توی نسخه‌های بعدی برطرف بشن. یکی این که بازی برای کات سینا لودینگ و اینا داره بعضاً یا صفحه قطع میشه، نمیدونم بعد بازی کردن GoW بد عادت شدم یا نه ولی کاش بازی یه دست میبود کات و لودینگ نمی‌داشت.:D
دوم این که به نظرم مأموریت‌های جانبی اصلی بازی رو احتمالاً کردن DLC که نمی‌پسندم این کار رو شخصاً.:D

در مورد انیمیشن راه رفتن روی دیوار پروتوتایپ هم لول.:D یه سر اسپایدرمن ۲ رو برو استریم(!) هاشو ببین.:D

بازی هم نوآوری اصلیش به نظرم شخصیت دادن به شهر نیویورکه. چیزی که تو کمتر بازی اوپن‌وردی دیدم چه برسه به بازی سوپرهیرویی. نیویورک یه شخصیته توی بازی و تعامل مردم با اسپایدی و واکنش مردم به حوادث و اینا خودش کلی به حس «مرد عنکبوتی» بودن قضیه کمک میکنه.:D

ولی مهم‌ترین نکته اینه که بازی واقعاً یه بازی «اسپایدرمن» هست.:D به خوبی نشون میده ابعاد این شخصیت رو، از عشقش به نیویورک و این که چقد یه پسر ساده و باهوش و خوبه این پیترپارکر تا مشکلات بی‌پولیش و یه دوس دختری که باهاش رابطش پیچیدس و کلاً خوب نشون میده این «ابرقهرمانی از قشر کارگر» رو.:D

D.ace

کاربر سایت
Aug 6, 2011
795
نام
JoE
همین امروز پلات شد بازی واقعا از دقیقه به دقیقه بازی لذت بردم تار زدن و گشتن تو اون شهر با اون جزیات سیستم فایتش و ترکیب گجت ها با اسکیل هایی که آنلاک میکنی اما مهمترین و بهترین قسمت بازی داستانش بود عالی کار کردن تعامل پیتر با بقیه کاراکتر ها و روند پیش روی داستان ایستراگ های داخل بازی قشنگ حس اینو داشتم که دارم کامیک میخونم تنها نکته منفیش به نظرم کمبود ساید میشن هاش بود اگه مراحل دی ال سی رو داخل بازی اضلی میاوردن احتمال اینکه ارزش بازی برای من از آرخام سیتی هم بیشتر بشه بود
در کل عالی عمل کردن 9.5/10
Marvel's Spider-Man_20180910183513.jpg Marvel's Spider-Man_20180910183658.jpg Marvel's Spider-Man_20180910174725.jpg Marvel's Spider-Man_20180908165736.jpg Marvel's Spider-Man_20180908162727.jpg Marvel's Spider-Man_20180908153053.jpg

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
خوب من به هر نحوی شده بود بازی رو تهیه کردم حدود دوساعت بازی پلی کردم افتتاحیه بازی به نظر خوب بود قشنگ حس فیلمای ابر قهرمانی رو میداد فقط یـ مورد که من احساس کردم میخواستم ببینم برا شما هم همینجور یا نه اینکه سیستم کامبت بازی رو احساس میکنم در حین متنوع بودن خیلی ساده طراحی شده ینی اول ممکنه کمی چالش بر انگیز و پیچیده باشه ولی بعد یکمی بازی کردن خیلی ساده به نظر برسه ! من یـ همچین حسی داشتم حالا باز جلوتر بیام ببینم چجوری میشه . داستان هم با اینکه کامیک خون نیست و فقط فیلمای این سری رو دیدم به نظر خیلی خوب میاد یـ سری شخصیت ها جاهاشون عوض شده واسه همین احساس تازه بودن به ادم دست میده داستان در کل تا اینجا کار به نظر میاد که لحظات خیلی خوشی در انتظار بنده باشه :D

.SamueL.

کاربر سایت
Dec 9, 2012
1,481
خوب من به هر نحوی شده بود بازی رو تهیه کردم حدود دوساعت بازی پلی کردم افتتاحیه بازی به نظر خوب بود قشنگ حس فیلمای ابر قهرمانی رو میداد فقط یـ مورد که من احساس کردم میخواستم ببینم برا شما هم همینجور یا نه اینکه سیستم کامبت بازی رو احساس میکنم در حین متنوع بودن خیلی ساده طراحی شده ینی اول ممکنه کمی چالش بر انگیز و پیچیده باشه ولی بعد یکمی بازی کردن خیلی ساده به نظر برسه ! من یـ همچین حسی داشتم حالا باز جلوتر بیام ببینم چجوری میشه . داستان هم با اینکه کامیک خون نیست و فقط فیلمای این سری رو دیدم به نظر خیلی خوب میاد یـ سری شخصیت ها جاهاشون عوض شده واسه همین احساس تازه بودن به ادم دست میده داستان در کل تا اینجا کار به نظر میاد که لحظات خیلی خوشی در انتظار بنده باشه :D

حتما رو درجه سختی آخر برو بازی رو
---
بازی به دستم رسیده و عالیه ، انتظار زیادی از کامبت نداشتم اما واقعا خوب درش اوردن و تا این جا راضی کننده بوده.
بقیه موارد هم خیلی خوب کار شدن ، به هیچ جه بازی کاملی نیست و مشکلی هم با این قضیه ندارم. اما یکی از کامل ترین بازیای ابرقهرمانی ـی که تجربه کردم تو این چند سال اخیر

Amir.sr

کاربر سایت
Sep 11, 2018
1
سلام
ببخشید یه سوال داشتم من از پلاس دو روزه رایگان استفاده کردم که اموزشش تو سایت هست من فعال کردم پلاس رو و وقتی فهمیدم احتمال بن هست اکانت رو از رو ps4 پاک کردم و یکی دیگه ساختم و وقتی اسم خودمو داخل پیدا کردن فرند زدم اکانت قبلیمو هنوز بود حالا امکان بن شدن من هست

moein_engineer

کاربر سایت
Apr 20, 2008
259
بازیو تموم کردم...فقط می تونم بگم یک عنوان سرگرم کننده و بسیار عالی....شما یک بازیو اولین بار شروع می کنید اول به گرافیک و محیط توجه می کنید، من روی پرو بازی کردم و 1080p و با super sampling فعال....در یک کلام لبه های تیز در دور دست ترین نقاط هم ندیدم، تکسچرها فوق العاده با کیفیت، این همون اول بازی توجهتون رو جلب می کنه و میگید چقدر تصاویر زندست و دلتون رو میبره...گیم پلی بازی فوق العاده سرعتی و سرگرم کننده، دقیق انگار یک فیلم سینمایی دارید پیش میبرید در تک تک صحنه های بازی، گجت ها تنوع بالا دارن و با هر کدومشون می تونید دخل همه رو اونطور که می خواین بیارید!.و گاهی اونقدر میریزن دشمن ها که مجبور میشید از همشون استفاده کنید البته باس فایت ها اصولی خاصی دارن که گجت ها زیاد در شکستشون دخیل نیستن.تنوع لباس ها و ارتقاء شخصیت و قابلیت ها هم واقعا عالیه و هر قابلیت رو که باز می کنید گیم پلی جذابتر میشه. ماموریت های اصلی بازی بیشترین کارو روش شده ولی ماموریت های فرعی تعدادشون کمه و یک سری فعالیت هایی تو نقشه هست که حالت تکراری داره که با انجامشون بهتون برای ارتقا گجت ها و ارتقا ویژگی های لباس شخصیت token میده.داستان هم عالی کار شده بود و طولانی طوری که مثل سریال سورپرایزهای متعددی داشت، هرچند یک جاهایی بعضی ارتباط ها یک کم کلیشه ای بین شخصیت ها برقرار میشه که میشد جزئیات بیشتری بهش اضافه کرد ولی در کل قابل قبول بود و شخصیت های comic strip های اسپایدرمن استفاده خوب شده ازشون.. معمای خاصی در بازی نیست، دو مدل مدارچینی و تشخیص ماده با کنارهم گذاشتن خطوط فقط هست که به نظرم تو این مورد کم کاری شده و میشد معماهای بیشتری به بازی اضافه کرد....نورپردازی های بازی در روز عالیه، طوری که حس واقعیت به شما دست میده، ولی متاسفانه نورپردازی های ساختمان ها از دور در هنگام شب کمی تو ذوق میزنه و کیفیتش میاد پایین و حس مصنوعی میگیره و گردش شبانه روز و اب و هوا هم با رفتن مراحل عوض میشه و حالت داینامیک نداره. یک نکته مثبت در مورد جمعیت شهر هم اینه که تعدادشون زیاده و ماشین ها زیادن یک نکته منفیش اینه که تنوع ندارن، ادم های تکراری و ماشین های تکراری زیاد میبینید...در کل گیم پلی و اون حس اسپایدر من بودن و اون جهش های سینماییش حس عالی به ادم میده و نقص های بازی رو پوشش میده....در نیویورکی بازی می کنید که در یک مقیاس مناسب( اما نه کل نیویورک) مشابه واقعیته و ساختمان ها با همان اسامی و شکل و شمایل طراحی شدن و این در نوع خودش برای یک گیم بینظیره...امیدوارم بازیو بگیرید و لذت ببرید...امتیاز من با سبک سنگین کردن خوبی ها و نقص های بازی 8.5 هست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر