Multi Platform Battlefield V

سازنده
Dice
تاریخ انتشار
September 2018
ناشر
EA
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. Xbox One
https___forum.bazicenter.com_attachments_1613156725250-png.194973_.jpg

سازنده: EA DICE
ناشر: Electronic Arts
موتور گرافیکی: Frostbite
پلتفرم ها: PlayStation 4، Xbox One و رایانه های شخصی
تاریخ انتشار: 20 نوامبر 2018 (29 آبان 1397)
سبک: شوتر اول شخص
مودهای بازی: Grand Operations, Combined Arms, Conquest, Battle Royal و ...
همچنین چند بخش داستانی با داستان های کوتاه

پس از انتشار یک تیزر تریلر، در مراسم رسمی در نظر گرفته شده نسخه پنجم از سری بازی های Battlefield به طور رسمی معرفی شد. در مراسم Gamescom 2018 نیز تریلری از گیم پلی بازی به نمایش در آمد:

اطلاعات بازی:
1-این نسخه در جنگ جهانی دوم جریان خواهد داشت و به جای تمرکز داستان روی وقایع مشهور این جنگ بزرگ، DICE سعی می کند بر روی داستان های گوشه و کنار این مبارزه تمرکز کند تا این وقایع کمتر گفته شده را بهتر به نمایش بگذارد.
یکی از داستان های نمایش داده شده درباره زنی بود که سعی داشت خانواده خود را در جریان حوادث نجات دهد. (در بازی سربازان زن حضور خواهند داشت) .
2- این نسخه از بازی هیچ گونه Premium Pass نخواهد داشت و تمامی محتوای اضافه رایگان خواهند بود.
3- نسخه پنجم شامل یک مود کوآپ به نام Combined Arms می شود. در این مود شما در یک گروه 4 نفره قرار خواهید گرفت. بازی به شما ماموریت هایی می دهد که مجبور هستید برای انجام آن ها به طور مخفیفانه همراه با دوستان خود به خطوط دشمن حمله ور شوید. ماموریت های شما متنوع خواهند بود و بسته به میزان پاداشی که درخواست می کنید ماموریت های سخت تر و دشوار تری به شما و دوستانتان داده می شود.
4- مود بتل رویال برای طرفداران آن قرار داده شده اما مشخص نیست در هنگام عرضه در دسترس است یا به طور جداگانه منتشر می شود. یک مود دیگر به نام Grand Operations برای طرفداران در نظر گرفته شده است. این مود شامل نقشه های وسیع و سیستم "باقی ماندن تا نفر آخر" می شود. هر راند این مود 4 روز (زمان درون بازی) طول می کشد و شما منابع محدودی دارید و باید برای دریافت منابع تلاش کنید تا زنده بمانید!
این مود 64 بازیکن دارد. هر روز به شما ماموریت های جدیدی داده می شود.
5- بازی برای دارندگان نسخه Deluxe و مشترکان EA Access زودتر در دسترس قرار می گیرد.
6- بازیکنان با پیش خرید بازی می توانند به محتویات اضافه برای شخصی سازی شخصیت ها و دسترسی سریع به پنج اسلحه در هنگام عرضه دسترسی داشته باشند.
7- در زمان انتشار شما به آفریقا، فرانسه و هلند دسترسی خواهید داشت.
8- برای Healing نیاز است نزدیک بازیکن افتاده بروید و طی یک انیمیشن فرایند انجام می شود. بازیکن ضربه دیده و افتاده می تواند از شما درخواست کمک کند.
9- گان پلی بازی به طور کامل عوض شده است.
10- می توانید نارنجک های که پرتاب شده اند را برگردانید یا در هوا منفجر کنید.
11- برخلاف نسخه قبل، دیگر سربازان ویژه (مثل سربازی که با اسلحه خود آتش پرتاب میکرد و زره غیر قابل نفوذ داشت) در نسخه پنجم حضور نخواهند داشت.
12- بازی قابلیت ساخت و ساز دوباره ساختمان های تخریب شده را خواهد داشت. دیگر پس از چند دقیقه بازی با یک محیط خراب شده در طرف نخواهید بود و هر لحظه امکان بازسازی توسط دیگر بازیکنان وجود خواهد داشت.
13- شما در حین بازی حس حضور در یک جنگ واقعی را خواهید داشت. هر اتفاقی بر روی شما تاثیر گذار خواهد بود. انفجار ها باعث پرت شدن شما می شوند و موارد این چنینی در بازی مشاهده خواهد شد.
مثلا اگر یک نارجنک را به درون اتاقی پرتاب کنید ممکن است وسایل درون اتاق به همراه جنازه افراد به بیرون پرتاب شوند!
14- بر روی Squad ها تمرکز زیادی شده است. اگر بمیرید، می توانید عملکرد دیگر یارانتان را به صورت سوم شخص مشاهده کنید.
15- قابلیت شخصی سازی به طور وسیعی در این نسخه کار شده است. شما قادر خواهید بود شخصیت و وسایل خود را در جزئی ترین موارد هم شخصی سازی کنید.
16- در این نسخه همانند نسخه قبل 4 کلاس وجود دارد. هر کلاس حالت نقش محور دارد و در هر کلاس انتخاب نقش با شماست.
با تشکر از کاربر CriRo7 برای جمع آوری اطلاعات تکمیلی:
1- سلامتی شما به طور خودکار پر نمی شود و باید بانداژ ببندید. همچین نوار سلامتی به صورت طبقه طبقه قرار داده شده است و با هر بار بانداژ یک طبقه پر می شود.
2- مهمات را باید خودتان از روی زمین بردارید و خود به خود دریافت نمی شود.
3- ریوایو کردن یارانتان در هر اسکوادی امکان پذیر خواهد بود.
4- در هنگام پرش نیز می توان تیراندازی کرد.
5- از پشت دیوار می توان با توجه به قدرت اسلحه دشمنان را مورد هدف قرار داد.
6- می توان به صورت خوابیده یا پشت خیز تیراندازی کرد.
7- می توان وسایل تیراندازی به وسیله نقلیه اضافه کرد تا یار شما بتواند از آن استفاده کند.
8- محیط تاثیرپذیری فیزیکی دارد و به عنوان مثال علف ها له می شوند!
9- تخریب‌پذیری ساختمان ها بستگی به نوع و قدرت ضربه دارد و هر ضربه ای به یک شکل تخریب نمی کند!
10- برای اسکواد لیدر جایزه در نظر گرفته شده است. اگر آخرین نفر اسکواد باشید به شما اطلاع داده می شود.
11- برای ریوایو کردن باید محیط اطراف خود را هم در نظر بگیرید. در شلوغی نمی‌توان به راحتی ریوایو کرد و باید سعی کنید نارنجک دودزا پرتاب کنید تا راحت تر اینکار را انجام دهید یا اینکه دوست خود را بکشید و بعدا ریوایو کنید.
تصاویر:
3390406-bfv_revealscreenshot_01.jpg

3390396-bfv_revealscreenshot_02.jpg

3390398-bfv_revealscreenshot_05.jpg
3390399-bfv_revealscreenshot_06.jpg

3390400-bfv_revealscreenshot_07.jpg

3390401-bfv_revealscreenshot_08.jpg
3390402-bfv_revealscreenshot_09.jpg

3390403-bfv_revealscreenshot_10.jpg

3390404-bfv_revealscreenshot_11.jpg

3390405-bfv_revealscreenshot_12.jpg

3390397-bfv_revealscreenshot_04.jpg

.:Melkor:.

Dark Lord
کاربر سایت
Feb 7, 2011
844
نام
Fallen
حرف شما درسته بتا یه نسخه اولیه هست اما تنها چیزی که میتونن توی بازی نهایی تغییر بدن بهتر کردن گرافیک و رفع یه سری باگ هست نه گیم پلی...!
انتقاد روی گرافیک بازی نیست قاعدتا همه میدونن گرافیک کلا مشکل توی کل سری های بتل نیست
مسله ازار دهنده گیم پلی بازی هست که به هیچ عنوان نمیتونن تغییر چشمگیری توش بدن و همینی که الان میبینیده...
کلا از بازی استقبال چندانی نشده متاسفانه همه دارن به شدت انتقاد میکنن و ناراحتن حالا یه سری هم خوششون اومده که اون برمیگرده به سلیقه شخصی
خود پیج BATTLEFIELD توی اینستا از بعد عرضه بتا هر پستی میزاره بازیکنا بهش حمله میکنن که این چه بازیه و فلان و فلان:)):((:D
محمد جان شما کامنتهای دوستان رو بخون بعضیعاشون اومدن از گرافیک بتا ایراد گرفتن که به نظرم منطقی نیست
در مورد گیم پلی بازی هم باید بگم که یه چیز کاملا سلیقه ایه و عده ای از گیم پلی فلان بازی خوششون نمیاد چون بالاخره سلیقه ها مختلفه و نمیشه همه رو راضی نگه داشت
شما ببین هر بازی که میاد یه سری طرفدار جدید پیدا میکنه و یه سری هیتر جدید،نسخه جدید بتلفیلد هم از این قانون مستثنی نیست و مطمئن باش طرفداران خاص خودش رو پیدا میکنه،اونایی هم که میرن زیر پستهای اینستای بتلفیلد انتقاد میکنن کلا کار بعضیاشون همینه و هر کاری که بکنی ازت ناراضی هستن و میان غر میزنن،به نظر من کسی که از فلان بازی خوشش نیومد بازیش نمیکنه،اجباری نیست حتما هر بازی که میاد رو بشینیم بازی کنیم و حتما ازش خوشمون بیاد و لذت ببریم

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
محمد جان شما کامنتهای دوستان رو بخون بعضیعاشون اومدن از گرافیک بتا ایراد گرفتن که به نظرم منطقی نیست
در مورد گیم پلی بازی هم باید بگم که یه چیز کاملا سلیقه ایه و عده ای از گیم پلی فلان بازی خوششون نمیاد چون بالاخره سلیقه ها مختلفه و نمیشه همه رو راضی نگه داشت
شما ببین هر بازی که میاد یه سری طرفدار جدید پیدا میکنه و یه سری هیتر جدید،نسخه جدید بتلفیلد هم از این قانون مستثنی نیست و مطمئن باش طرفداران خاص خودش رو پیدا میکنه،اونایی هم که میرن زیر پستهای اینستای بتلفیلد انتقاد میکنن کلا کار بعضیاشون همینه و هر کاری که بکنی ازت ناراضی هستن و میان غر میزنن،به نظر من کسی که از فلان بازی خوشش نیومد بازیش نمیکنه،اجباری نیست حتما هر بازی که میاد رو بشینیم بازی کنیم و حتما ازش خوشمون بیاد و لذت ببریم

دقیقا مشکل همین هست! سری بتل اونقدر پرطرفدار و با ریشه بوده و میشه بگیم هنوز هست که نیازی نداره با نسخه جدید یکسری طرفدار خاص پیدا کنه!

Ea میخواد با سری بتفیلد مقابل COD (در اصل بازار خیلی گسترده شوترهای اول شخص) تو فروش قد علم کنه و بخش زیادی از مخاطبهای سری COD رو بدزده، حتی شده به قیمت عوض کردن گیمپلی و تجربه منحصر به فردی که قبلا این سری داشته.

من بتا رو متاسفانه نتونستم تجربه کنم ولی یکسری نظرات رو میخوندم مثل اینکه خیلی با اصالت این سری فاصله داره و البته یکسری برعکس!

اینکه پیش فروش بازی نسبت به BF4 نزدیک 85% کاهش داشته، بازی تاخیر یک ماهه میخوره تا هسته گیمپلی عوض بشه، تهیه کننده سری بعد از بیست سال استدیو Dice رو ترک میکنه مشخصا نشون میده وضعیت اوکی نیست و خیلی از انتقاد ها به جاست

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,452
دوستان عزیز اسم اینی که شما الان دارید بازی میکنه بتا هستش،پس انتظار یه بازی عالی و کامل و پولیش شده گرافیکی رو نباید داشته باشید که میاید از گرافیک و فلان تکسچر ایراد میگیرید
منم امروز چند دست بتا رو بازی کردم ولی مشکل آنچنانی ندیدم که بخوام کل بازی که هنوز عرضه و آپدیت نشده رو به باد انتقاد بگیرم
بازم تکرار میکنم که ما و شما داریم بتای بتلفیلد رو بازی میکنیم،هر وقت بازی کامل ریلیز شد و آپدیتش کردید و تکسچر دست و آب و اسلحه و در و دیوار افتضاح بود اون وقت بهتون حق میدم که به زمین و زمان بد و بیراه بگید ولی الان به نظرم انتقاد شما از یه بتا که اسمش با خودشه منطقی نیست

دوست عزیز شما بتای بتلفیلد1 رو بازی کردی؟
اگر کردی که باید بدونی اون بتا از منظر گرافیک بسیار زیبا و چشم نواز بود و بعد از ریلیز تفاوت چشمگیری پیدا نکرد!
هرچی بود یکسری باگ بود فقط که برطرف شد در نسخه نهایی. ماهم اینجا ایرادی نمیگیریم به باگها در حال حاضر.

• Like
Reactions: Alireza717

m3rdak

کاربر سایت
Jun 4, 2014
1,648
نام
Mori
دوستان عزیز اسم اینی که شما الان دارید بازی میکنه بتا هستش،پس انتظار یه بازی عالی و کامل و پولیش شده گرافیکی رو نباید داشته باشید که میاید از گرافیک و فلان تکسچر ایراد میگیرید
منم امروز چند دست بتا رو بازی کردم ولی مشکل آنچنانی ندیدم که بخوام کل بازی که هنوز عرضه و آپدیت نشده رو به باد انتقاد بگیرم
بازم تکرار میکنم که ما و شما داریم بتای بتلفیلد رو بازی میکنیم،هر وقت بازی کامل ریلیز شد و آپدیتش کردید و تکسچر دست و آب و اسلحه و در و دیوار افتضاح بود اون وقت بهتون حق میدم که به زمین و زمان بد و بیراه بگید ولی الان به نظرم انتقاد شما از یه بتا که اسمش با خودشه منطقی نیست

دوست عزیز، عنوان بتل یک که سال ۲۰۱۶ اومد تو زمان خودش از لحاظ گرافیک یه جهش عالی تو سری های بتل بود و با اون کنسول های معمولی این گرافیک چشم نواز بود و منطقی بود وقتی یکم به اشیا و محیط نزدیک میشی میبینی هیچ تکسچر مناسبی نداره چون بازی رو از پایه برای کنسول های ابتدای نسل هشت ساختن و بهینه کردن که خب وان اس همونم فول اچ دی نمیتونست اجرا کنه اما، اما از لحاظ بصری بی نظیر بود ولی تاکید میکنم دوستانی که به به و چه چه میکنن بتل ۱ هم ب شدت مشکل تکسچرهای بی کیفیت داشت که خب برای بازی شوتر شاید حاشیه باشه اونم رو کنسول های ابتدای نسلی
با اومدن پرو و وان اکس و آپدیت ۴کی من توقع enhanced به معنای واقعی داشتم اما فقط رزولوشن ۴کی شده بود و بافتا همونجور بی کیفیت.
سر بتل v گفتم خب لااقل اینو از پایه میتونن بر اساس کنسولای میان نسلی که ۴.۵ و ۶ ترافلاپس قدرت دارن بسازن و تو این نسخه لااقل دیگه وقتی میری سمت دیوار و سنگ و فلز و ماشین ها و آدما و ... کلا اشیا ، بازی دارای تسکچر با کیفیت خواهد بود :/ اما با تجربه بتای بتل ۱ که از لحاظ گرافیک با نسخه اصلی فرقی نداشت الان هم مطمئن هستم گرافیک نسخه اصلی همینه :/ فقط باگ و گلیچ هاش رفع میشه مثه دولا موندن وقتی میمیری یا روهوا گیر کردن و ... دیگه تو ی ماه که نمیتونن کل تکسچرای بازی رو از اول بکوبن :/ همینه دیگه :/ بازی تو آخر نسل هشت باید دست و پوست و لباس و آجر و سنگ و فلز و اشیا روی کنسول وان اکس ، قاطی باقالیا باشه؟! کاملا واضحه که برای گذروندن این مقطع و تموم کردن نسل هشت و شروع نسل بعد بازی رو سمبل کاری کردن :/ بازی رو دستکاری کردن در صورتیکه بیس بازی همون بتل ۱ عه. این چه تحولیه؟ اگه به کسی نگی این بتای بتل وی هست و بیاد ببینه فک میکنه بتل ۱ نقشه جدید داده :/ چیزی که ارائه دادن با یه آپدیت میشد بتل ۱ رو به اینی که هست تبدیل کرد :/ من تحولی نمیبینم
گان پلی بازی هم از نظر من از سبک بتل همیشگی خارج داره میشه و سمت کالاف داره میره :/
بازی بتل وی از نظر من همه ذهنیت های خوبه بتل ۱ رو هم خراب کرد

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

malek911

کاربر سایت
Aug 22, 2007
5,859
نام
malek
دقیقا مشکل همین هست! سری بتل اونقدر پرطرفدار و با ریشه بوده و میشه بگیم هنوز هست که نیازی نداره با نسخه جدید یکسری طرفدار خاص پیدا کنه!

Ea میخواد با سری بتفیلد مقابل COD (در اصل بازار خیلی گسترده شوترهای اول شخص) تو فروش قد علم کنه و بخش زیادی از مخاطبهای سری COD رو بدزده، حتی شده به قیمت عوض کردن گیمپلی و تجربه منحصر به فردی که قبلا این سری داشته.

من بتا رو متاسفانه نتونستم تجربه کنم ولی یکسری نظرات رو میخوندم مثل اینکه خیلی با اصالت این سری فاصله داره و البته یکسری برعکس!

اینکه پیش فروش بازی نسبت به BF4 نزدیک 85% کاهش داشته، بازی تاخیر یک ماهه میخوره تا هسته گیمپلی عوض بشه، تهیه کننده سری بعد از بیست سال استدیو Dice رو ترک میکنه مشخصا نشون میده وضعیت اوکی نیست و خیلی از انتقاد ها به جاست
دقیقا حرف ما هم همینه.میگیم این بتل نیست کالافه.والا یه دونه کالاف دیوتی داریم بسه دیگه حالا بتل هم بیاد ازش تقلید کنه معنی نداره.بتل فیلد بیشتر به خاطر میدون جنگ بودنش مشهوره و صدای انفجارهای پی در پیش نه اینکه مثل کانتر و کالاف یه تیم تاکتیکی داشته باشی و بازی کنی و بگی سلیقه هست.والا سلیقه اکثر بتل بازها کالاف دیوتی رو نمیپسنده الان چطوری بتونیم بتل کالافیزه شده رو تحمل کنیم

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,497
تغییرات جدید مهمات و منحصر کردن spotting به اسنایپر ها خیلی مسخره ـست
نمیدونم چرا جدیدا مد شده سازنده ها گیم پلی بازی رو نابود میکنن که توهم کار گروهی رو توی تیم های رندم به وجود بیارن. آفرین پسرم که میری وسط تیمت یه دکمه میزنی مهماتشون رو پر میکنی، واقعا چقدر مهارت و هماهنگی میخواد این کارا.

ضمنا دقت کردین داخل ساختمون های خرابه Rotterdam دقیقا کپی مپ Amiens تو Battlefield 1 ـه؟

آخرین ویرایش:

Big Band

کاربر سایت
Jul 25, 2012
2,497
این "تاکید بر کار گروهی" با متکی کردن پلیر ها به کلاس های خاص یکی از lame ترین چیز هاییه که وارد گیمینگ شده (با تشکر از بلیزارد). مثلا الان که هر پلیر فقط یه خشاب داره فکر میکنین واقعا همکاری به وجود میاد بین پلیر ها؟ نه، فقط یه بدبختی مجبوره کلاس ساپورت پیک کنه هی بسته مهمات پرت کنه طرف در و دیوار.

Fusion

کاربر سایت
Sep 21, 2006
1,208
نام
هکر SQL INJECTION
بازی گرافیک بالا من با مشکل اجرا کردم تنظیمات میارم پایین فایده نداره و بازی گاهی افت فریم هست البته من رو لپ تاپ میرم
و به نظر این افکت که موشنی که رو تصویر واقعا دید ادم کور میکنه تا میای به چپ راست بچرخی طرف ببینی تاپ زدنت دراز شدی نمیشه حذف کرد ...
به نظر باید کمی تنظیمات گرافیکی بیشتر باز بزارن تا انهایی که نمیخوان درگیر جزئیات گرافیکی بشن محدودیتی نباشه
کلا سلاح ها و دمج خیلی نسبت به نسخه دیگه حساس تر شده و راحترم هست کمی ...

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
اين اخر نسلي ea منتظره اين نسل زودتر تموم بشه بره سراغ نسل بعد اين بتل v براي خالي نبودن عريضه هست اون فيفا 19 هم كه رفته ucl رو اورده تو بازي 200 تا فيس هم از laliga اسكن كرده بحساب شده فيفا 19 از اونورم اينا اينقدر يا خيلي احمقن يا خيلي اعتماد بنفس دارن رفتن بازي رو توي ريليز رد دد و كالاف ميخواستن ريليز كنن كه بعد تاخير زدن بجاي اينكه تاريخ ريليز رو بندازن قبل كالاف و رد دد توي همون روز ريليز ميخواستن ريليز كنن والا كونامي از ترس ea ميره يه ماه زودتر ريليز ميكنه تا فروشش بهتر بشه اينا عقل ندارن زودتر ريليز كنن حتي, اونم امسالي كه بايكي از قوي ترين كالاف ها طرفيم و بازي تضمين شده راك استار

كامل معلومه يه سري از company ها مثه ea و يوبي خيلي دوست دارن نسل بعد بياد و به سوني و مايكروسافت فشار اوردن تا بتونن نسل بعد معادلات رو بهم بزنن

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
287
تنها چیزی که خوشم امد اب هوای دینامیک بازی بود
بازی کلا باگه:))
گیم پلی خیلی بی روح و خشکه
مثل بتل های قبلی اصلا صدای انفجار نداره خیلی ساکته:-w
کاشکی کاستومایز نمیزاشتن اصلا جالب نیست
کلاس اسکات خیلی مزخرف شده دیگهه نمیتونید برید از فاصله دور همرو بزنید کمبود مهمات میارید باید برید خشاب بردارید هی:D
بنظرم نخرید بازیرو اصلا چیز خاصی نداره بتل رویال بازی هم که وقتی بیاد کلا Free e خرید بتل 1 یا 4 خیلی عاقلانه تره بازی بشه 20 دلار شاید ارزش داشته باشه:D
WW2 As You Have Never Seen It Before بله جنگ جهانی به این مزخرفی ندیده بودم
من واسه بتل رویالش میخوامش ، مطمئنی رایگانه ؟ :-?

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من دیشب زدم به راحتی کانکت شد و شمخص شد مشخص از سرور خودشون بوده طی 1 ساعت و نیمی هم که رفتم مشکل قعطی یا لگ و اینا نداشتم از گیم پلیش هم خوشم اومد به نظرم به مراتب بهتر 1 هست گیم پلیش خیلی منطقی تر شده گرافیکشم به نظرم در حد همون شماره ی 1 هست که کاملا خوبه صداگذاریش اما افت داشته تا حالا نسخه ی اصلیش بیاد هر چند کیفیت صداش عالیه اما جزئیاتش کمه شایدم برای مولتی اینطوری بهتر باشه تا بتونید صدای پاها رو بهتر تشخیص بدید یا صدای تیرها و انفجارها و لوکیشن دقیقشون رو در کل بازی بدی به نظر نمی رسه
در نهایتم سینگلش احتمالا باز خواب اور باشه با 1 متای نزدیک 80 به پایان برسه.

White Injun

کاربر سایت
Apr 19, 2014
525
نام
محمدصادق
بازی خیلی شلخته و درهم برهم شده! نه درست و حسابی تاکتیکاله و نه فرمول بتل های قبلی رو داره یه چیزی بین این دوتاست
باگ هم زیاد داره که چون بتا هست طبیعیه و تو بازی نهایی رفع میشن
ساخت و ساز هم بعضی جاها می‌تونه موثر باشه اما آنچنان در روند بازی تاثیر گذار نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر