Multi Platform Sekiro: Shadows Die Twice

194972

Developer: From Software
Publisher: Activision
Genre: Action-Adventure
Platforms: PS4 / XB1 / PC
Release Date: March 22nd, 2019

Kill Ingeniously

با بسته شدن پرونده ی Dark Souls به نظر میرسد که استدیوی From Software قصد دارد به سمت جدیدی حرکت کند. چراکه Sekiro متفاوت ترین پروژه ی این استدیو از سال 2009 و عرضه ی Demon's Souls می باشد. بعد از سال ها از عرضه ی آخرین نسخه از سری Tenchu، شاهد بازگشت دوباره ی FS به دوران فئودال ژاپن هستیم. از ابتدا قرار بود نسخه ی جدید از Tenchu ساخته شود اما در نهایت تصمیم گرفته شد که بازی، یک IP جدید باشد و از Tenchu به عنوان منبع الهام استفاده شود. همانند گذشته هیدتاکا میازاکی کارگردان این عنوان می باشد.

هر آنچه از بازی میدانیم:

Story
  • Sekiro به معنای "گرگ تک دست" می باشد که اشاره به قهرمان اصلی داستان دارد.
  • بازی رویکرد متفاوتی در داستان سرایی نسبت به سری سولز دارد و از سبک مینیمال این سری پیروی نمی کند. اینبار شاهد داستان خطی تر و سر راست تری هستیم.
  • داستان بازی در اواخر قرن شانزدهم و درمورد یک شینوبی سرافکنده می باشد که در محافظت از ارباب جوان خود و افتادن او به دست کلن Ashina شکست خورده و قصد انتقام و نجات ارباب خود را دارد.
  • دست قهرمان بازی توسط فرمانده ی Ashina قطع شده.
  • فردی که شینوبی را نجات داده به نام Busshi of the Desolate Temple شناخته میشود.
Gameplay
  • سکیرو سخت ترین بازی FS تا به امروز می باشد.
  • بازی دارای Stat های RPG نیست.
  • بازی فاقد سیستم کلاس بندی می باشد.
  • مخفی کاری نقش برجسته ای در بازی دارد.
  • بازی تمرکز کمتری در گرفتن سلاح های متفاوت دارد.
  • همانند سری سولز مردن در بازی بودن مجازات نخواهد بود. بعد از مرگ بازیکنان با مصرف آیتمی قادر خواهند بود سریعا احیا شده و با وارد کردن دمیج کافی دوباره این ایتم را بدست اورند. در صورت مرگ بدون این ایتم، بازیکنان به آخرین Scluptor's Idol (که حکم چک پوینت بازی را دارد.) برمیگردند.
  • مهم ترین المان بازی، بازوی مکانیکی و ابزار های مختلفی است که هر کدام کاربرد های متفاوت دارند.
  • 3 بازوی معرفی شده تاکنون Flame Cannon، Shuriken Arm و Hand Axe نام دارند.
  • مهم ترین مکانیک مبارزه ی بازی Posture نام داره که در واقع ترکیبی از Stamina و Poise تو عناوین قبلی این استدیو هست; ضربه خوردن و بلاک کردن Posture شما و ضربه وارد کردن و پری های دقیق Posture دشمنان رو کاهش میده. اگه Posture کاملا خالی بشه پلیر در برابر ضربات سنگین اسیب پذیر میشه. این حرکت برای برای پلیر زمانی که Posture دشمن رو خالی کنه Shinobi Deathblow نامیده میشه.
  • بازی بسیار سریع بود و تمرکز ویژه ای روی پری و ضد حمله دارد.
  • استفاده از بازوی مکانیکی نیازمند آیتمی به نام White Spirit Emblem می باشد که از کشتن دشمنان بدست می آید.
اطلاعات بیشتر بزودی...

REZA TAEL

کاربر سایت
Mar 25, 2007
4,136
نام
طائل
i99v_39a8e85.jpg

.

:D

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
خب با شما هستیم و یه قسمت دیگه از اطلاعات جدید:D
  • موقع دویدن میشه تکل زد. موقع دویدن L3 بزنید.
  • تقریبا میتونید موقع پریدن همه نوع کاری انجام بدید.
  • یه حرکتی توی بازی هست که فعلا بهش میگیم Cross Slash. یه نوع حرکت دو ضرب هست که یه افکت سفید رنگ به جا میزاره که شبیه حرف X هست. با گرفتن L1 برای دفاع و فشردن R2 اجرا میشه.
  • با اینکه توی بازی Level Up کردن و Stat نیست، اما قابلیت ها و آپگرید های توی بازی رو میشه Unlock کرد (هنوز معلوم نیست به چه صورت).
  • یکی از این قابلیت ها، همین Mikiri هست که قبلا توضیح دادم. انیمیشن های مختلفی هم داره. مثلا برای همون یارو که نیزه داشت، یه نمونه-ش به این صورت بود که طرف با نیزه حمله میکنه و سکیرو با جا خالی دادن، پا میزاره روی نیزه طرف و سر میزنه به زمین میچسبه=P~
  • شاید براتون سوال باشه اون شمشیر دوم که سکیرو پشت کمرش گذاشته، چیه. که گفتن اونم یکی از همین Unlockable ها هست و از دادن اطلاعات بیشتر خود داری کردن/:)
  • قلاب رو هم میشه آپگرید کرد:)>-
  • قابلیت ها و آپگرید های زیادی برای دست مصنوعی وجود داره که میرن زیر شاخه Unlockable ها.
  • لباس سکیرو تا آخر بازی همینی هست که پوشیده و هیچ تغییری نمیکنه.
  • هیت باکس ها خیلی خیلی کوچک شدن. مثلا یه جا طرف با نیزه به سکیرو حمله میکنه و سکیرو نمیتونه جا خالی بده اما ضربه بهش نمیخوره. وقتی فریم به فریم نگاه کردن، دیدن نیزه دقیقا از بالای شونه-ش رد شده8-}
  • سرعت ریکاور شدن Posture ارتباط مستقیمی با میزان سلامتی داره. هر چی HP دشمن کمتر باشه، Posture دیرتر ریکاور میشه. همین موضوع هم برای سکیرو صدق میکنه:-??
  • چند روش برای ریکاور کردن Posture هست. خوردن Estus، سلاخی کردن یه نفر، Counter کردن و در نهایت اجرای یه حرکت خاص که برای همین منظور در نظر گرفته شده.
  • حتی اگر ضربات دشمن رو هم بلاک کنید، باز هم Posture پر میشه. بازی شما رو تشویق میکنه که بیشتر حمله کنید.
  • دشمن هایی که سلامتیشون تموم بشه، میمیرن. اما این قضیه برای Sub Boss ها فرق میکنه. حتی اگر سلامتیشون صفر باشه هم نمیمیرن و فقط با Execute کرده کشته میشن.
  • شاید بگید دشمن ها راحت میمیرن و فقط کافیه بهشون ضربه بزنیم اما اینطوری نیست. دشمن های قوی تر خیلی راحت حرکات شما رو دفع یا داج میکنن. حتی بعضیاشون موقع ضربه خوردن، ضربات سنگینی میزنن که یه ضرب Posture شما رو پر میکنه.
  • مورد خفن بعدی، دفاع کردن هست (توی بازی بهش میگن Deflect). شما میتونین دکمه دفاع رو همینجوری بگیرید و ضربات حریف رو دفاع کنید اما Posture شما پر میشه. اینجوری صدای برخورد شمشیرها یه صدای معمولیه. اما با تایمینگ دقیق، ضربه حریف Deflect میشه که یه صدای بلند و اکو دار به گوش میرسه و Posture شما پر نمیشه و Posture حریف پر میشهB-)
  • اون حرف قرمز رنگی که بالای سر سکیرو میاد، به معنای "خطر" هست و هر وقت دیدینش، خیلی سریع باید واکنش نشون بدید و "داج" کنید چون قابل دفاع کردن نیستن.
  • باس اول به گفته مردم خیلی سخت بوده. سخت تر از اون یه دشمن مخفی بوده که قبلا هشدارش رو روی دیوار بازی دیدیم. Headless.
  • اینم S.E.X.Y بعدی:
5Co4C6qiGP0-7YG8.mp4 - آپلود عکس و فایل رایگان

پ.ن: به نظر من، بازی یه آپگرید وحشتناک عالی برای گیم پلی سولزبورن هست. هر چی بیشتر میبینم، بیشتر لذت میبرم از این تنوعی که توی بخش گیم پلی ایجاد کردن. واقعا فاک یو میازاکی.

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
خب با شما هستیم و یه قسمت دیگه از اطلاعات جدید:D
  • موقع دویدن میشه تکل زد. موقع دویدن L3 بزنید.
  • تقریبا میتونید موقع پریدن همه نوع کاری انجام بدید.
  • یه حرکتی توی بازی هست که فعلا بهش میگیم Cross Slash. یه نوع حرکت دو ضرب هست که یه افکت سفید رنگ به جا میزاره که شبیه حرف X هست. با گرفتن L1 برای دفاع و فشردن R2 اجرا میشه.
  • با اینکه توی بازی Level Up کردن و Stat نیست، اما قابلیت ها و آپگرید های توی بازی رو میشه Unlock کرد (هنوز معلوم نیست به چه صورت).
  • یکی از این قابلیت ها، همین Mikiri هست که قبلا توضیح دادم. انیمیشن های مختلفی هم داره. مثلا برای همون یارو که نیزه داشت، یه نمونه-ش به این صورت بود که طرف با نیزه حمله میکنه و سکیرو با جا خالی دادن، پا میزاره روی نیزه طرف و سر میزنه به زمین میچسبه=P~
  • شاید براتون سوال باشه اون شمشیر دوم که سکیرو پشت کمرش گذاشته، چیه. که گفتن اونم یکی از همین Unlockable ها هست و از دادن اطلاعات بیشتر خود داری کردن/:)
  • قلاب رو هم میشه آپگرید کرد:)>-
  • قابلیت ها و آپگرید های زیادی برای دست مصنوعی وجود داره که میرن زیر شاخه Unlockable ها.
  • لباس سکیرو تا آخر بازی همینی هست که پوشیده و هیچ تغییری نمیکنه.
  • هیت باکس ها خیلی خیلی کوچک شدن. مثلا یه جا طرف با نیزه به سکیرو حمله میکنه و سکیرو نمیتونه جا خالی بده اما ضربه بهش نمیخوره. وقتی فریم به فریم نگاه کردن، دیدن نیزه دقیقا از بالای شونه-ش رد شده8-}
  • سرعت ریکاور شدن Posture ارتباط مستقیمی با میزان سلامتی داره. هر چی HP دشمن کمتر باشه، Posture دیرتر ریکاور میشه. همین موضوع هم برای سکیرو صدق میکنه:-??
  • چند روش برای ریکاور کردن Posture هست. خوردن Estus، سلاخی کردن یه نفر، Counter کردن و در نهایت اجرای یه حرکت خاص که برای همین منظور در نظر گرفته شده.
  • حتی اگر ضربات دشمن رو هم بلاک کنید، باز هم Posture پر میشه. بازی شما رو تشویق میکنه که بیشتر حمله کنید.
  • دشمن هایی که سلامتیشون تموم بشه، میمیرن. اما این قضیه برای Sub Boss ها فرق میکنه. حتی اگر سلامتیشون صفر باشه هم نمیمیرن و فقط با Execute کرده کشته میشن.
  • شاید بگید دشمن ها راحت میمیرن و فقط کافیه بهشون ضربه بزنیم اما اینطوری نیست. دشمن های قوی تر خیلی راحت حرکات شما رو دفع یا داج میکنن. حتی بعضیاشون موقع ضربه خوردن، ضربات سنگینی میزنن که یه ضرب Posture شما رو پر میکنه.
  • مورد خفن بعدی، دفاع کردن هست (توی بازی بهش میگن Deflect). شما میتونین دکمه دفاع رو همینجوری بگیرید و ضربات حریف رو دفاع کنید اما Posture شما پر میشه. اینجوری صدای برخورد شمشیرها یه صدای معمولیه. اما با تایمینگ دقیق، ضربه حریف Deflect میشه که یه صدای بلند و اکو دار به گوش میرسه و Posture شما پر نمیشه و Posture حریف پر میشهB-)
  • اون حرف قرمز رنگی که بالای سر سکیرو میاد، به معنای "خطر" هست و هر وقت دیدینش، خیلی سریع باید واکنش نشون بدید و "داج" کنید چون قابل دفاع کردن نیستن.
  • باس اول به گفته مردم خیلی سخت بوده. سخت تر از اون یه دشمن مخفی بوده که قبلا هشدارش رو روی دیوار بازی دیدیم. Headless.
  • اینم S.E.X.Y بعدی:
5Co4C6qiGP0-7YG8.mp4 - آپلود عکس و فایل رایگان

پ.ن: به نظر من، بازی یه آپگرید وحشتناک عالی برای گیم پلی سولزبورن هست. هر چی بیشتر میبینم، بیشتر لذت میبرم از این تنوعی که توی بخش گیم پلی ایجاد کردن. واقعا فاک یو میازاکی.
بدون نقص
خداااا
شاهکار
لعنتی چرا نمایی:D

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
دوستان من تا حالا نه دارک سولز بازی کردم نه بلادبورن اما دلم میخواد sekiro رو بگیرم . خواستم بدونم کلا این سازنده بازی هاش کات سین و داستان خفن دارن یا فقط گیم پلی بکش برو هست؟برای من خیلی خیلی داستان و کات سین مهمه

Sent from my Che2-L11 using Tapatalk

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
دوستان من تا حالا نه دارک سولز بازی کردم نه بلادبورن اما دلم میخواد sekiro رو بگیرم . خواستم بدونم کلا این سازنده بازی هاش کات سین و داستان خفن دارن یا فقط گیم پلی بکش برو هست؟برای من خیلی خیلی داستان و کات سین مهمه

به اون صورت دیالوگ نداره اصلا. بیشتر visual story telling تمرکز داره تا کات سین مثل بازیای دیگه. دارک سولز ها و‌بلادبورن لور خیلی خفنی‌ هم دارن ولی اصلا دیالوگ محور و کات سین‌ محور‌نیستن

g - unit

کاربر سایت
Jul 13, 2010
1,342

بلادبورن رو قطعا بازی کن حیفه ps4 داشته باشی این شاهکار رو بازی نکرده باشی

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا

Safety & Peace

ارباب مطلق سوزوران
کاربر سایت
Sep 4, 2011
13,185
نام
تونی آلمِیدا
چرا من دارم:D
کلیپ تکراریه:D
عه؟ خب پس یکی دیگه میزارم:D

این ضربه ای که این بشر میزنه، ظاهرا Unblockable هست و زیر شاخه ضربات Thrust قرار میگیره. یعنی اینکه میشه با Mikiri دفعش کرد ولی تایمینگ دقیقی میخواد. اگرم نتونین .... که خب کتلت میشید:D

gCqpWEn_qEJB1nlB.mp4 - آپلود عکس و فایل رایگان

ظاهرا خیلی مهمه که بدونید کدوم ضربات Thrust هستن یا بتونین Mikiri رو استفاده کنین. یعنی برای تمام ضربات جواب نمیده ظاهرا. توی این یه مورد هم، نیزه طرف موقع شارژ کردن، یه برق سفید رنگ میزنه.

Masoud20R

کاربر سایت
Feb 5, 2010
331
نام
مسعود
توی نمایشگاه gamescom تونستم دموی بازی رو بازی کنم. بازی روی پی سی بود ولی میتونستی با دسته یا کیبورد بازی کنی. اولین چیزی که خیلی حال کردم گیم پلی روون بازی بود اصلا دلت نمیخواست دسته رو بزاری. لذت استفاده از قلاب اینقدر خوب بود دوست داشتی همش ازش استفاده کنی.
در مورد مبارزه هم بگم که خیلی سخته بازیش و به این راحتی ها نمیشه شکستشون داد که این کاملا قابل انتظار بود. تنوع دشمنا و کمبو ها زیاد بود. نمیدونم تو تریلر بود یا نه ولی بعضی جاها میشد وال رانینگ کرد. ولی بازم میگم بهترین قسمتش گیم پلی عالی و روونش بود! :o=P~:x

بعد از اینکه دمو تموم شد بابت امتحان بازی تشکر کردن و تیشرت بازیو واسه یادگاری دادن >:D<

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
من باب بحث هیت باکس ها:

Z5HxJ5T8hEDfoj3o.mp4 - آپلود عکس و فایل رایگان

چجوری آخه؟:Praying: اگه کسی حرفی برای گفتن نداره، من برم بخوابم:(

پ.ن: اون Cross Slash هم قابل رویته اون وسط:D
تقریبا واسه یه ماه پیشه!:

اینو ببینید:

از روی همین ملت متوجه دقت شدید روی هیت باکس شده بودن، همه یاتاقان زدیم :D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند