Bloodstained: Ritual of the Night | PC

lt1_b58b6c66285673f0f5780b060bad8645_original_(1).png

Bloodstained: Ritual of the Night

توسعه دهنده: ArtPlay ، DICO

ناشر: 505 Games

سبک :2D action adventure , Igavania

به نام پدر....

ساخت این بازی به لطف کیک استارتر در سال 2015 استارت خورد البته بعد از جمع آوری حدود 5/5 میلیون دلار
از این عنوان در همه محافل گیمینگ به عنوان spiritual successor یا دنباله معنوی کسلوانیا: سمفونی نیمه شب یاد میشه...
کوجی ایگاراشی،نویسنده و کارگردان و تهیه کننده کاره و همینطور خانم میچیرو یامانه ,آهنگساز شناخته‌شده‌ی مجموعه‌ی کسلوانیا هم در این پروژه حضوری پر رنگ داره وبازی با موتور آنریل انجین 4 در حال توسعه هست...

کوجی ایگاراشی رو پدر کسلوانیا یا مترویدوانیا میدونند , آقای ایگا در سال 1968 در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود وی پس از گذراندن دوره پیش دبستانی , تحصیلات ابتدایی را در دبستانYutaka Taniyama (معادل دبستان عمار یا ابوذر خودمون) گذراند و از همان عنفوان جوانی در پی ساخت و توسعه بازی بوده ...ولش کن دیگه اصلا خوشم نمیاد تو زندگی شخصی مردم سَرک بکشم! مهم اینه که بعد قریب 20 سال همکاری با شرکت کونامی( لعنت الله علیه ..) یک روز کلاه گاوچرونیش رو گذاشت سرش و بعد از در گیری لفظی و نسبت دادن مشاغل نامناسبی به عمه یکی از رئسای بالا دست کونامی , زد بیرون و با خودش گفت خدا کریمه یک روز استدیوی خودم رو می زنم ..تا اون موقع با پراید شوهر خواهرم تو تب سی کار می کنم.....!!

a9pl_picture1.jpg

6a2_picture5.jpg

درباره Miriam.....
داستان بازی در مورد دختری هست به اسم Miriam (همون مریم منتها با لهجه خیلی غلیظ تلفظ میشه...) که از روی اتفاق و کاملا تصادفی کپ شانوا از بازی Order of Ecclesia castlevania هم هست...این دختر یتیم بینوا از یک مشکلی رنج میبره که زندگی آینده و ازدواجش رو تحت شعاع قرار داده , اینکه پوستش داره تبدیل به کریستال میشه و این بلا ها رو هم یک شیمی دان alchemist به سرش آورده , حالا وارد قلعه ای میشه در به در دنبال فردی به نام Gebel (جیبل) ,که اون هم از این مرض رنج میبره تا دو تایی ببینن چه خاکی باید تو سرشون کنند.... در اصل الکمیست انسان هایی رو خلق کرده به نام
Shardbinders که پیوند خوردند با کریستال و نائل می شند به کسب قدرت های شیطانی ...میریام یکی از آخرین های اونهاست و سعی در باطل کردن این طلسم داره ...فعلا همین ...نه پس چی فکر کردین کونامی دست رو دست میذاره تا دراکولا و بلمانت ها رو بیارن تو بازی ...
البته کسلوانیا ها هم داستان خاصی نداشتند دراکولا هر صد سال پا میشه , یک نفر از خانواده بلمونت که در اصل میشه نوه نتیجه های دراکولا شلاق ارثیه پدریش رو ور میداره میره که برا دراکولا لالایی بگه تا بخوابه برا صد سال دیگه ....ولی نگران نباشید بابا ایگاراشی !! کارش رو خوب بلده...

f3xr_picture4.jpg

i2q7_picture7.jpg

طرز تهیه مترویدوانیا برای 2 نفر

اگه سمفونی نیمه شب یا 3 تا کسلوانیا روی نینتندو دی اس رو تجربه کرده باشید با گیمپلی آشنایی کامل خواهید داشت ...کسانی که آشنایی ندارند هم بروند تجربه کنند ....

توی بازی های مترویدوانیا ( یک نقشه به شما داده میشه که اولش فقط یک نقطه هست و شما باید همه اتاق ها, راهرو ها , حال, پذیرایی , مستر و..حتی توی کاسه سرویس ها رو هم بگردید چون برای افزایش درصد نقشه روی اونجا ها هم حساب شده...شخصیت شما یعنی میریام خانِم برخلاف بلمانت ها که فقط بلد بودند شلاق به دست بگیرند , بلته با هر چیزی که دم دستش باشه هیولا نفله کنه (توی تریلر ها شمشیر , نیزه , شلاق , گرز و حتی اسلحه گرم و تپانچه ..تو دستش دیدند ولی خودش بیشتر دوست داره با کنگ فو دخل طرف رو بیاره ) و با کشتن دشمن ها تجربه XP کسب میکنه و به لول بالاتر میره ....
ولی این رو هم در نظر داشته باشید که با برگشتن به منطقه قبلی همه دشمنانی که نابود کرده بودید دوباره زنده می شوند...راحتتون کنم دارک سول رو که دیدید این پسر خاله کوچیکشه که دو بعدی هست و آسونتر...

vwyh_picture3.jpg

...یک نقشه به وسعت...به وسعت ...کجا رو آدرس بدم که بلد باشید خونه دراکولا خوبه..,! هیولا های چندش و بی سر و ته به مقدار لازم..باس فایت دراز و کوتاه به مقدار کافی , یک عدد موزیسین پیانوی کلیسا ( اگه در دسترس نبود میتونید از یک سی دی که روزای یکشنبه تو کلیسا میزارن استفاده کنید) چند تا اتاق کوچیک برای تلپورت و همینطور سیو هم کنار بگذارید , و همینطور اگر مایل بودید مقداری قابلیت ساخت و کرفت کردن بهش اضافه کنید و در آخر کمی قابلیت پخت و پز روش بپاشید ...بازی شما آماده است....
گویا David Hayter (رجوع شود به صدای اسنیک) هم توی بازی چند جمله ای به زبان آورده ...
بازی تاخیر های بسیاری خورده فقط می تونیم امیدوار باشیم به سرنوشت شوم Mighty no 9 دچار نشه....
تاریخ انتشار بازی 18 june مصادف با 28 خرداد سال 1398 هست....

nmey_picture1.png

xak_3.jpg

Bloodstained: Curse of the Moon

پیش در آمدی بر پس درآمد

چند وقت پیش بابا ایگاراشی ترتیب یک افشاگری مجازی رو داد و با مردم رو در رو لب به سخن گشود ته حرفش هم به اینجا ختم شد که یک بازی دیگه اشانتیون ساختیم به صورت هشت بیتی یادآور روزهای خوش گذشته , به اسم Bloodstained: Curse of the Moon که دانلود کنید و حالش رو ببرید...

توی این بازی کنترل 4 شخصیت رو بصورت همزمان دارید (یعنی یک نفر که میشه درجا عوضش کرد) و با همکاری و استفاده از قابلیت های هر شخصیت باید جلو رفت و از موانع عبور کرد....

میریام (Miriam) که همون شخصیت اصلی اون یکی بازی هست و اینجا فقط از شلاق استفاده میکنه به همراه پرتاب خنجر ( یعنی کپ شخصیت های کسلوانیا هست اینجا ..شما فرض کن آبجی کوچیکه تِرِوِر یا اگه اشتباه نکنم میشه عمه سایمون بلمونت...وای این نسبت ها تو کسلوانیا چقدر پیچیده هست...غلط نکنم دراکولا یا همون گابریل در ایام جوانی و جاهلی به دور از چشم ماریا دست به اعمالی زده که صداش الان در اومده....)

زانگتسو (Zangetsu) یک شمشیر زن که میونه خوبی با شیاطین نداره...یک زنجیر هم داره که برای خودش تو هوا ول میده و در آخر به هیچ کس هم برخورد نمی کنه...

آلفرد (Alfred) یک کیمیاگر که با جادو و جمبل کارش رو راه میاندازه و دنبال دست نوشته ها و جزوه های الکمیست هست....درسته که این پیرمرد تو مبارزه فقط از عصا استفاده میکنه و ضعیفه ولی در بکار گیری جادو بخصوص وقتی از روی خودش زیراکس میگیره و یک کپی میسازه مثال زدنی هست...

جیبل(Gebel) مصدوم یا بیمار شماره دوم ..تریپ خیلی خفنی داره و از خفاش ها تو مبارزه کمک میگیره , خودش هم خفاش میشه...فقط تو مرحله کتابخونه متوجه میشید حضورش چه نعمتی هست...

بازی در اصل ادای دینی هست به کسلوانیا های کلاسیک , گرافیک 8 بیتی شما رو یاد کسلوانیا ها و نینجا گایدن های قدیمی می اندازه حتی کادر و قالب صفحه دست نخورده..این رو هم اضافه کنم باس فایت هایی که در این بازی 8 بیتی وجود دارند در بازی اصلی هم با بیت های اضافه , هستند ایضا , مثل والاک دوسر یا بلادلس خونخوار......این بازی رو می تونید 24 may 2018 تهیه کنید ...

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
این رو هم در نظر داشته باشید که با برگشتن به منطقه قبلی همه دشمنانی که نابود کرده بودید دوباره زنده می شوند

همش خوب بود, غیر از این نکته.
کلا از بازیهای که این قابلیتو دارن, بیزار میشم. نمونه ی بارزش, سری بازیهای Megaman هستش.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: New Shredder

armin_shadow

A New Era Begins
ناظم انجمن
Mar 18, 2006
3,233
نام
آرمين
جالبه، نمی دونستم بازی تاپیک نداره و الان دیدم mondas عزیز تاپیک رو ایجاد کرده خوشحال شدم، دست خوب کسی افتاده :x
ایشالله تاریخ انتشار واقعی بازی هم به زودی بگن که خیالمون راحت بشه!

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
جالبه، نمی دونستم بازی تاپیک نداره و الان دیدم mondas عزیز تاپیک رو ایجاد کرده خوشحال شدم، دست خوب کسی افتاده :x
ایشالله تاریخ انتشار واقعی بازی هم به زودی بگن که خیالمون راحت بشه!

ممنون , شما خیلی خیلی لطف دارید استاد....فقط باید امید داشت تاریخ رو نندازند دو سال دیگه...:D...پارسال که تو E3 دموی قابل بازی هم داشت ...فکر کنم دیگه آخراشه.....

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
همش خوب بود, غیر از این نکته.
کلا از بازیهای که این قابلیتو دارم, بیزار میشم. نمونه ی بارزش, سری بازیهای Megaman هستش.

درسته, ولی چون بازی نقش آفرینی هست و شما نیاز مبرم به XP دارید تکرار منطقه ها به نوعی اعتیاد تبدیل میشه و خسته کننده نخواهد بود...من خودم بخاطر این موضوع بعضی از مناطق کسلوانیا رو بهتر از محله خودمون می شناسم...B-)
ولی در مورد مگامن با شما کاملا موافقم ...کاش برای مگامن 11 استراتژی دیگه ای اتخاذ کنند...:D

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
bihc_untitled4char.png

بازی Bloodstained: curse of the moon چند روزی هست که عرضه شده و واکنش اعضای استیم به اون چیزی نبوده جز Very Positive

متا برای من فیلتره نمیدونم نمره هاش چند شده..حجم بازی هم 16 مگابایت بیشتر نیست !!​

خودم دارم بازی می کنم تمام کنم چند سطری برای این عنوان در اینجا می نگارم...​

نظر های استیمیان خیلی جالبه : توجه شما رو به تنی چند از آنها جلب می نمایم...​

We want more titles like this, totally commended. Ty Mr. Igarashi

I just purchased Dark Souls Remastered, Assassin's Creed Origins & last Bloodstained.:Curse of the Moon
All were good games. But the one I had the most fun with was Bloodstained​

To me, Bloodstained is a masterpiece. It does retro correctly. It makes me happy to play it​

I must say this is absolutely fantastic.
Like, better than many actual Kickstarter and even actual Castlevania games​

Replayability
Casual and old style gamers option
Multiple ending
Feels like a Castlevania/Ninja Gaiden
Multiple game mode
Good soundtrack
Good 8 bit graphics
Good gameplay
Good game design
Multiple path in every level​

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
E3 2018 که شروع شد همه اش چشمم دو دو میزد که چرا خبری از این بازی نیست پس ؟ تا اینکه مطلع شدم چند روز پیش

IGN زحمت خِفت کردن پدر ایگاراشی رو کشیده و ترتیب یک مصاحبه رو باهاش داده ....

ویدئو مصاحبه که همراه گیم پلی هست رو اینجا قرار میدم 14 دقیقه است ....توی ویدئو شاهد مبارزه میریام با زانگتسو هم هستیم (اینا که با هم دوست بودند چی شد که اینجور شد !!:((....

یک ویدئو گیم پلی 16 دقیقه ای هم داره که الان حال ندارم بذارم با این آپارات زاقارت ...حالا بعدا قرار میدم تو همین پست ولی بخش هاییش تو همین ویدئو هم هست ...

بازی هنوز هم مترویدوانیاست امکان تغییر ظاهر میریام با عوض کردن لباس ها وجود داره و اسلحه ها ی بسیار زیاد در بازی یافت میشه و همینطور ایشون اشاره کردند به اینکه میریام چون قابلیت جذب کریستال رو داره این امکان رو بهش میده که از قدرت ها یا حرکات هیولاهایی که میکشه هم استفاده کنه....!! :o...نمیدونم تا چه حد روی این امکان مانور دادن ولی نقش ماریو اودیسه رو نمیشه اینجا انکار کرد...

ولی متاسفانه هنوز تاریخ ریلیز قطعی رو مشخص نکردند و به کلمه خیلی زود بسنده کردند ...~X(

اینم تصاویری از مقایسه مرحله کشتی E3 2017 با E3 2018 قشنگ معلومه که مرز های گرافیک رو درنوردیده اند.....فقط امیدوارم قرار دادن تصویر باس فایت مرحله اول برام شر نشه...:-SS...

E3 2017

qwgx_bloodstained4_(2).jpg

fzkn_bloodstained4_(1).jpg

E3 2018

715_bloodstained_1.jpg

qz2r_bloodstained_2.jpg

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
بازی هنوز هم مترویدوانیاست امکان تغییر ظاهر میریام با عوض کردن لباس ها وجود داره و اسلحه ها ی بسیار زیاد در بازی یافت میشه و همینطور ایشون اشاره کردند به اینکه میریام چون قابلیت جذب کریستال رو داره این امکان رو بهش میده که از قدرت ها یا حرکات هیولاهایی که میکشه هم استفاده کنه....!! :o...نمیدونم تا چه حد روی این امکان مانور دادن ولی نقش ماریو اودیسه رو نمیشه اینجا انکار کرد...

این مورد توی کسلوانیا های قدیمی هم بودا :D تقریبا اکثر قابلیت های دشمن ها رو میشد توی بازی گرفت...
+
چرا تاریخ انتشار رو نمیگن خیال همه راحت بشه :D امیدوارم همین تابستون منتشر بشه....

• Like
Reactions: New Shredder

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
دوباره تاخیر خورد و رفت برا 2019، نسخه ویتا هم کنسل شد.

خبر خیلی بدی بود....:-s....
از اون طرف Monster Boy and the Cursed Kingdom هم نسخه رایانه های شخصی افتاد Q1 2019...

عیب نداره عوضش Guacamelee 2 همین فردا میاد لانچ تریلرش همین پیش پاتون اومد...dead cells هم که تمومی نداره ...!!! تازه Chasm و Death Gambit هم مونده...

پدر ایگاراشی اینقدر دست دست کرد تو عرضه بازی bloodstained که رو دستش بلند شدند...دیگه پدر که هیچ عمه مترویدوانیا هم نیست.....

New Shredder

ѺГѺҠԱ ՏѦҠі
کاربر فعال
Feb 23, 2013
924
نام
سعید
بالاخره محدوده زمانی برای انتشار بازی مشخص شد
<:-P<:-P summer 2019...!!!<:-P<:-P
ولی با شناختی که از سازنده داریم بهتره روی آخرین روز تابستون حساب کنیم...:-w:-w
به همین مناسبت فرخنده , عزیزان تریلری هم آماده کردند که بسیار دلنشین هست ...
آخر تریلر هم سوپرایز جالبی برای کسانی که سمفونی نیمه شب رو 200 درصدی کردند وجود داره..!​

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر