BioShock: The Collection

دروود؛

95dvehiy09dvnwc9e39r.jpg

امروز یعنی 13 سمپتامبر 2016، مجموعه بایوشاک شامل سه بازی BioShock، BioShock 2 و BioShock Infinite به همراه تمامی DLC هایی که برای این عناوین ساخته شده (مهمترین اونها Burial at the Sea و Minerva's Den هست)، منتشر شد.
هر سه بازی با بهبود گرافیکی و بهبود بافت ها باز سازی شده اند و هر سه در 1080p و 60fps اجرا می شوند.

قیمت این مجموعه که مجموع ارزش محتویاتش بیش از 100 دلار تخمین زده شده است، 59.99 دلار می باشد.

Nameless King

4:20
کاربر سایت
May 5, 2014
663
نام
امیرحسین
منم چند مدت پیش کاکشن رو گرفتم یاد اون دورانی افتادم که برای اولین بار Bioshock رو بازی کردم اشک تو چشام جمع شد:(نمیدونم چرا انقدر نسخه دوم کوبیده شده با اینکه از هر نظر بازی بهتره بود.درسته اون ایمپکت نسخه اول رو نداشت ولی از هر لحاظ که حساب میکنم پیشرفت داشته
گیم پلی آره، ولی از نظر داستان و شخصیتا و جو حاکم بر بازی نسخه اول خیلی سرتر بود:D
البته دو رو هم خیلی وقت پیش تجربه کردم و الان درست تو ذهنم نیست، حالا بعد میرم سراغش ولی تا جایی که یادمه داستانش برام اصن کشش نداشت.

• Like
Reactions: Lions Gate

Lions Gate

プレイステーション
کاربر سایت
Feb 17, 2008
3,251
واقعا عالی بود خصوصا این که تیم سازنده فرق داشت رو در نظر بگیریم عالی کار کرده بودن
اون دی ال سی داستانیش هم میگن خیلی خوبه ( minerva's den )
نکته جالبش همینه. یه تیم کاملان جدید اومد بازی رو دست گرفت یه چیز بهتر از نسخه اصلی تحویل داد.DLCیش هم فوق العاده بود اول فکر میکردم در حد 1 ساعت اینا باشه.بعدش دیدم نه 5 ساعت شده هنوز تمام نشده :D

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,418
آخه این بحث من الان Retrospective محسوب میشه، نه Review :D برای همین باید برای بازیهای ستایش شده سخت گیرانه انجام بشه و برای بازیهای شکست خورده تلاش بشه جنبه های مثبتشون مطرح بشه.
یکی از مشکلات اصلی گیمینگ ژورنالیسم اینه که رسانه های بزرگ و شناخته شده خیلی رو Retrospective مانور نمیدن، خیلی دیگه تلاش کنن یه مطلب میدن که 10 سال یا 20 سال پیش این بازیها مهم بودن و ... . البته اینکه بازیهای رایانه‌ای تاریخ کوتاهی دارن و بازی کردن بازیهای قدیمی سخته هم مزید بر علته :D

در كل مطلب جالبى گفتى و خيلى هاش چارچوب دار و منطقى بود ولى يك سرى ايراد هايى كه گرفته بودى بحدى عجيب بود كه من تا پاراگراف دوم فك ميكردم راجع به بازى ديگه اى حرف ميزنى :|

فاكتور اتمسفر براى من از مهمترين ويژگى هايى هست كه توى مديوم گيم بطور كلى دنبالش هستم و علت اصلى كه اينفينيت و چند بازى ديگه جزء بهتريناى عمرم هستن همين اتمسفر و طراحى محيطشون هست .
اصلا نميتونم و نبايد دليل بيارم كه چرا اتمسفر اينفينيت فوق العاده هست ، چيزيه كه فقط بايد ديده و تجربه بشه ... و اگه با سليقه شخصى شما اختلاف داره نبايد بعنوان ايراد عينى بازى مطرح بشه .

ايرادايى كه راجع به انحصارى بودن جادو ها به بازيكن يا قتل عام كردن و ... كه گرفتيد همش مصداق هاى Ludonarrative dissonance
هست كه از خيلى بازيهاى بزرگ ديگه هم ميشه گرفت .

راجع به تناقض هاى رفتار كاراكتر ها درست ميگيد اما بالاخره شخصيت پردازى بحدى بوده كه مثلا منِ مخاطب بعد از چهار بار تموم كردنش حس عدم باورپذيرى نداشته باشم نسبت به كاراكتر اليزابت و ... پس طبيعيه كه زمان عرضه همچين ايراداى ريزى گرفته نميشه و امتيازى از عنوان كم نميكنه .

منم روى باورپذيرى داستان و اينكه بزور پيام اخلاقى و ... نچپونن توش حساسم اما اينفينيت اصلا همچين ويژگى نداشت ، چرا ؟ چون اون تِم هايى كه ميگيد ( كاپيتاليسم ، برده دارى ، نژاد پرستى و ... ) نود و نه درصد بصورت ديالوگ نيست ( و كات سين هم كه نداره) . يك سرى صحنه هايى هست كه بازيكن توى محيط بهشون برخورد ميكنه (مثل اولين بارى كه كارگران Fink درحال كار رو ميبينه و يا عروسك هاى دوك و ديمويت و ده ها مورد ديگه) و پوستر ها و شعار هاى روى ديوار ها و ... اگر به اين موارد كه به اين ظرافت و هنرمندى توى بازى قرار داده شده ميگيد چپوندن من نميدونم چى بگم .

اين هم كه تم ها مال صد و پنجاه سال پيش هست خيلى حرف عجيبيه پس ميشه گفت ديگه سازنده ها سِتينگ تاريخى تو آثارشون استفاده نكنن چون موقعش گذشته و الان مشكلات ديگه اى هست . جدا از اين تاريخ تكرار ميشه و خيلى از مواردى كه تو بايوشاك ميبينيم مثل حكومت هاى توتاليتر يا اختلاف شديد طبقاتى و ... الان هم تو خيلى قسمت هاى جهان هويداست.

• Like
Reactions: Milad_HW

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,880
نام
حسين
بازی توی استور UK تخفیف خورده و قیمتش 10 پوند شده که با توجه به کمیاب بودن دیسکش و قیمت بالاش واقعا به صرفه و مفت دراومد برام :D

خیلی ذوق دارم برای تجربه اش به خصوص اینکه نسل قبل اصلا فرصت نشد بازی کنم هیچ نسخه ایش رو!

راستی من دوست دارم اول نسخه اینفینیت رو بازی کنم! ربطی به دو نسخه قبلی نداره که ؟!

• Like
Reactions: Nameless King

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
بازی توی استور UK تخفیف خورده و قیمتش 10 پوند شده که با توجه به کمیاب بودن دیسکش و قیمت بالاش واقعا به صرفه و مفت دراومد برام :D

خیلی ذوق دارم برای تجربه اش به خصوص اینکه نسل قبل اصلا فرصت نشد بازی کنم هیچ نسخه ایش رو!

راستی من دوست دارم اول نسخه اینفینیت رو بازی کنم! ربطی به دو نسخه قبلی نداره که ؟!
به نسخه اول ربط داره به نظرم اول ۱ رو بازی کن بعد اینفینیت

• Like
Reactions: Madridista

R3D_R4N9ER

کاربر سایت
Aug 11, 2014
791
نام
امیرحسین

اتفاقا از لحاظ chronology اول اینفینیت رو بازی کن بعد Burial at sea بعد برو سراغ 1 و بعد 2.

• Like
Reactions: Madridista

Imaginative

logician
کاربر سایت
Jul 25, 2013
1,452

مثل ماجرای سری Star Wars میمونه دوست من. بعضی ها میگن اون رو باید به ترتیب شماره دید و نه سال انتشار!
اینجا هم چیزی شبیه به این وجود داره ..در صورتی که کمترین عارضه این تصمیم اینه که دستاوردهای فنی و بصری در گذر زمان باعث میشن نسخه های قدیمی تر، زشت و از رده خارج بنظر برسن.

میتونی با Infinite شروع کنی.مساله خاصی پیش نمیاد. اما اکیدا توصیه میکنم قبلا از شروع DLC های Infinite به سراغ نسخه 1 و 2 بری..

AMIRREZA-GAME

کاربر سایت
May 25, 2012
745
نام
امیررضا
دوستان بازی نسبت به نسخه نسل هفتم فرق زیادی داره؟البته من زیاد گرافیک بازی برام اهمیتی نداره گیم پلی بیشتر تو الویته واسم. من رو Xbox 360 فقط Bioshock Infinite رو بازی کرده بودم که خیلی خوشم اومده بود. ولی بقیه رو وقت نشد بازی کنم. بازی جذابی هست ؟ مدت گیم پلی اش چقده؟ خواستم ببینم ارزش داره بخرم؟

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
دوستان بازی نسبت به نسخه نسل هفتم فرق زیادی داره؟البته من زیاد گرافیک بازی برام اهمیتی نداره گیم پلی بیشتر تو الویته واسم. من رو Xbox 360 فقط Bioshock Infinite رو بازی کرده بودم که خیلی خوشم اومده بود. ولی بقیه رو وقت نشد بازی کنم. بازی جذابی هست ؟ مدت گیم پلی اش چقده؟ خواستم ببینم ارزش داره بخرم؟
صد در صد گیم‌پلی جذابی داره.
اگه گرافیک براتون مهم نیست(گرچه اصلا تو ذوق نمیزنه)، لول دیزاین و گیم‌پلی هنوز هم بی نقص هستن...
موسیقی و روایت و داستان هم که طبیعتا گذشت زمان تاثیری توشون نداره.
کلا بایوشاک ها خصوصا شماره اول برا هر گیمری must play هستن.
دومی هم عالیه.
اینفینیت هم خیلی متفاوت بود نسبت به قبلی ها ولی جز آسونی زیاد، اینم ایرادی نمیشه بهش گرفت خیلی.

AMIRREZA-GAME

کاربر سایت
May 25, 2012
745
نام
امیررضا
صد در صد گیم‌پلی جذابی داره.
اگه گرافیک براتون مهم نیست(گرچه اصلا تو ذوق نمیزنه)، لول دیزاین و گیم‌پلی هنوز هم بی نقص هستن...
موسیقی و روایت و داستان هم که طبیعتا گذشت زمان تاثیری توشون نداره.
کلا بایوشاک ها خصوصا شماره اول برا هر گیمری must play هستن.
دومی هم عالیه.
اینفینیت هم خیلی متفاوت بود نسبت به قبلی ها ولی جز آسونی زیاد، اینم ایرادی نمیشه بهش گرفت خیلی.
از نظر فنی اوضاعش چطوره؟فریم ثابته؟

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
من تازه شماره یک رو پلات کردم . با اینکه هم رو 360 هم Ps3 هم PC تمومش کرده بودم بازم خفن بود و گرافیک و همه چیش هنوزم عالیه . از نظر اتمسفر و مخصوصا گیم پلی با اینفینیت قابل مقایسه نیست و خیلی بهتره .

• Like
Reactions: AMIRREZA-GAME

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر