مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
375
سلام
برند inno3d بهتره یا zotac؟ یکی دو فریم بالاپایین مد نظرم نیست بیشتر از لحاظ کیفیت و عمر قطعات و نویز مدنظرمه!
نظرتون کارت های جدید nvidia تا اخر تابستون عرضه میشه؟ با این وضعیت خرید 1070 منطقی هست؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
بین دو مدل گیر کردم که یه جورایی توجهمو کاملا جلب کردن منتها تفاوتشون رو نمیدونم

MSI GeForce GTX 1070 TI Titanium 8G

MSI GeForce GTX 1070 TI Gaming 8G

چه تفاوتی دارن از نظر قدرت؟ کدوم پیشنهاد میدید؟

تفاوتشون ناچیز هست و هز دو عالین. فرقشون فقط ظاهر خنک کننده و فرکانس کاری اونها هست که راندمان رو نهایت 2 یا 3 درصد متفاوت می کنه.

نظتون درباره 550ti با i3 2100 چی هست ؟
روش جواب میده؟

بله، جواب میده، بایوس مادربرد رو باید آپدیت کنید.

يه سوال كه شايد سوال بقيه كنسوليا هم باشه
اين ارتقاء سيستم pc ايا ربط مستقيمي به تعويض نسل كنسولي هم داره يا نه؟يعني مثلا كسي كه الان سيستمشو ارتقا ميده شش يا يه سال بعد نسل نهم كه وان ٢ و ps5 ميان بايد ارتقا بده يا اصلا ربطي نداره ؟ايا نسل نهم شروع شه جهش graphicيي تو pc هم زياد ميشه طوري كه طرف مجبور باشه ارتقا بده؟

ببخشيد شايد بي ربط باشه ولي هميشه برام سوال بود فك كردم اينجا سوال كنم

خیر، ارتباط مستقیمی به نسل های کنسولی نداره، اما چون بسیاری از بازیها چند پلتفرمی ساخته میشن، سازندگان بازیها سعی می کنن که تجربه ی یکسانی رو روی تمام کنسولها و پی سی به کاربر عرضه بکنن و این موضوع وقتی که قدرت پی سی خیلی جلوتر از نسلِ کنسولی هم دوره ی خودش باشه، باعث میشه که کیفیت بازی از نظر گرافیکی و هوش مصنوعی در نسخه ی پی سی گاها پایین تر از چیزی باشه که واقعا قادر به پردازشش هست.

کاربران پی سی معمولا هر 2 یا 3 سال باید حداقل کارت گرافیک رو ارتقا بدن تا بتونن به بالاترین فریم و کیفیت بازیها دسترسی داشته باشند.

من یه سوالی دارم برا کارتی مثل 970 سی پی یو i3 8100 یا 7100 بهتر جواب میده یا مثلا یه i7 از نسل 3 یا4

الگوی مطلقی در این قضیه وجود نداره، اما به خاطر اضافه شدن دو هسته به پردازنده های نسل هشتم، انتخاب اول Core i3 8100 هست تا یه نسل هفتمی Core i5 7400، هر چند که تقریبا همرده محسوب میشن.

سلام
برند inno3d بهتره یا zotac؟ یکی دو فریم بالاپایین مد نظرم نیست بیشتر از لحاظ کیفیت و عمر قطعات و نویز مدنظرمه!
نظرتون کارت های جدید nvidia تا اخر تابستون عرضه میشه؟ با این وضعیت خرید 1070 منطقی هست؟

این دو تا برند هر دو کیفیت معمولی ساخت دارند، بنابراین از لحاظ موارد مدنظر شما همرده هستن.
کارتهای نسل 11 از انویدیا اواخر مداد یا اوئل شهریور معرفی میشن، اما تا به بازار ما برسن تا مهر و آبان باید صبر کرد. خرید 1070 هم با توجه به گرونیهای اخیر نمیشه گفت منطقیه، اما اگر از آینده نگران باشید شاید.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,148
نام
∂αнмα
سلام
بنده یک عدد سویچ میخواستم که ماوس و کیبور و HDMI و صدا رو واسه دوتا خروجی داشته باشم
پ.ن : حالا HDMI رو نداشته باشه موردی نداره

Yaser.moghdm

کاربر سایت
Jun 27, 2018
10
CPU : Intel Kaby Lake Core i7 7700K
MotherBoard : MSI Z270 Gaming M7
RAM : GSkill Ripjaws V 16GB (2*8GB) CL15 DDR4 2400Mhz
GPU : MSI GeForce GTX 1070 TI Gaming 8G
HDD : Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
ODD : ASUS 24X SATA
Power : GREEN GP600B-HP
Cooling : GREEN GLACIER 120 GLC120-A AiO Liquid

سیستم پیشنهادیه خودم اینیه که نوشتم بالا

نظرتون چیه؟ پیشنهادی؟ انتقادی؟

الان به نظرتون صبر کنم قیمت گرافیگ 1080 میاد پایین که در حد 4 میلیون راس بشه؟

یا صبر کنم با توجه به این که سری جدید گرافیک های انویدیا در راهه احتمالا قیمتشون یخورده میاد پایین چون نسل قبل حساب میشن ؟

یا همین 1070 TI خیلی تفاوتی نداره با 1080؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
بنده یک عدد سویچ میخواستم که ماوس و کیبور و HDMI و صدا رو واسه دوتا خروجی داشته باشم
پ.ن : حالا HDMI رو نداشته باشه موردی نداره

اگه درست متوجه شده باشم شما باید KVM Switch بگیری که HDMI یا DVI باشه و دو تا کیس رو به یک مانیتور وصل کنه.
از برند Dlink میشه همچین سوییچی رو پیدا کرد.

سی پی یو i3 8100 به مادبرد h110 می خوره ؟شنیدم می گن با اپدیت بایوس میشه نصبش کرد درسته

نه دوست عزیز، فقط مادربردهای Z370 و B360 و H370 می تونن نسل 8 رو پشتیبانی کنند. با هیچ آپدیتی روی مادربردهای قبلی به صورت رسمی قابل استفاده نیستن.

CPU : Intel Kaby Lake Core i7 7700K
MotherBoard : MSI Z270 Gaming M7
RAM : GSkill Ripjaws V 16GB (2*8GB) CL15 DDR4 2400Mhz
GPU : MSI GeForce GTX 1070 TI Gaming 8G
HDD : Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB
ODD : ASUS 24X SATA
Power : GREEN GP600B-HP
Cooling : GREEN GLACIER 120 GLC120-A AiO Liquid

سیستم پیشنهادیه خودم اینیه که نوشتم بالا

نظرتون چیه؟ پیشنهادی؟ انتقادی؟

الان به نظرتون صبر کنم قیمت گرافیگ 1080 میاد پایین که در حد 4 میلیون راس بشه؟

یا صبر کنم با توجه به این که سری جدید گرافیک های انویدیا در راهه احتمالا قیمتشون یخورده میاد پایین چون نسل قبل حساب میشن ؟

یا همین 1070 TI خیلی تفاوتی نداره با 1080؟

سیستم خوب و متوازنی هست، ولی نگفتید با چه بودجه ای حداکثر
قیمت کارتهای 1080 کمتر از این نخواهد به نظرم، چون دیگه تعداد بالا تولید نمیشن و به جاشون 1070Tiدر تولید قرار گرفته که تفاوت راندمانی کمی هم با اون داره.
نسل 11 هم ابتدا با 1170/1180 در شهریور یا مهر ماه عرضه خواهند شد که قاعدتا به تدریج باعث کاهش قسمت نسل قبلی خواهند شد.

• Like
Reactions: Yaser.moghdm

JAVAD20

کاربر سایت
Dec 20, 2012
555
نام
Javad
بستن یه سیستمی که بازی های جدید Medium یا High اجرا کنه، چه قدر هزینه برمیداره؟
بدون هزینه مانیتور، کیبورد ...

آخرین ویرایش:

Yaser.moghdm

کاربر سایت
Jun 27, 2018
10
اگه درست متوجه شده باشم شما باید KVM Switch بگیری که HDMI یا DVI باشه و دو تا کیس رو به یک مانیتور وصل کنه.
از برند Dlink میشه همچین سوییچی رو پیدا کرد.

نه دوست عزیز، فقط مادربردهای Z370 و B360 و H370 می تونن نسل 8 رو پشتیبانی کنند. با هیچ آپدیتی روی مادربردهای قبلی به صورت رسمی قابل استفاده نیستن.

سیستم خوب و متوازنی هست، ولی نگفتید با چه بودجه ای حداکثر
قیمت کارتهای 1080 کمتر از این نخواهد به نظرم، چون دیگه تعداد بالا تولید نمیشن و به جاشون 1070Tiدر تولید قرار گرفته که تفاوت راندمانی کمی هم با اون داره.
نسل 11 هم ابتدا با 1170/1180 در شهریور یا مهر ماه عرضه خواهند شد که قاعدتا به تدریج باعث کاهش قسمت نسل قبلی خواهند شد.

بنظرم همین سیستم رو بخرم
بعد از 2 سال دیگه اگر نیاز پیدا کردم با توجه به گرافیک بازی های سال های آینده
نسل 11 رو میخرم
که فقط نیاز داشته باشم گرافیک رو عوض کنم

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
اصلا با این وضعبت قیمت ها بستن سیستم کار عاقلانه ای هست:D چند سال پیش با ۳۵۰۰ سیستم معرفی میکردی در حد متوسط الان همونو باید ۶۵۰۰ بدی !!

بله، نزدیک به دو برابر شده سیستم متوسط!
خیر، اگر خیلی ضروری نباشه عاقلانه نیست، به جای خرید قطعات میشه پول رو از ریال به مواردی که ارزششون کم نمیشه تبدیل به سرمایه کرد. هم اینجا اعلام کردم و هم سایت های دیگه.

• Like
Reactions: ALI_FURY

mohsen 24

کاربر سایت
Nov 19, 2015
787
اقا فرشید یه اسپیکر 2.0 معرفی کنید که هم صدای شفاف واضح داشته باشه هم برای گیم فیلم موزیک اوکی باشه
من خودم مدل کریتیو a60در نظر دارم به نظر شما چه طوره ؟
من اسپیکر قبلی خودم از از میکرولب ها بود که بعد از 20 سال خراب شد میکرولب probit بود الان لنگ اسپیکر هستم

تو بین اسپیکرها کدومشون از همه یهتره صدای واضح شفاف میده همه برای گیم فیلم موزیک خوبه ؟
Creative SBS A120
Edifier X100
Edifier M1360
Edifier R101v
Genius SW-G2.1 500
بیشتر میخوام تو گیم کیفیت شفافیت واضح بودن و ریز صدا رو بشنوی باشه بعد موزیک فیلم لطفا بگید کدومش از همه بهتره؟

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
اقا فرشید یه اسپیکر 2.0 معرفی کنید که هم صدای شفاف واضح داشته باشه هم برای گیم فیلم موزیک اوکی باشه
من خودم مدل کریتیو a60در نظر دارم به نظر شما چه طوره ؟
من اسپیکر قبلی خودم از از میکرولب ها بود که بعد از 20 سال خراب شد میکرولب probit بود الان لنگ اسپیکر هستم

تو بین اسپیکرها کدومشون از همه یهتره صدای واضح شفاف میده همه برای گیم فیلم موزیک خوبه ؟
Creative SBS A120
Edifier X100
Edifier M1360
Edifier R101v
Genius SW-G2.1 500
بیشتر میخوام تو گیم کیفیت شفافیت واضح بودن و ریز صدا رو بشنوی باشه بعد موزیک فیلم لطفا بگید کدومش از همه بهتره؟

به جز اسپیکر کیفیت و SNR خروجی کارت صدا هم تاثیر کاملا محسوسی در صدا داره. کارت صدای آنبرد مادربردهای ارزون قیمت صدای گرم و با تفکیک بالایی تولید نمی کنن.
مدلهای کریتیو و Edifier معمولا خوب هستن و توصیه میشن.

• Like
Reactions: A7A

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر