گزارش:PS5 از کارت گرافیک AMD NAVI استفاده میکند و در سال2020 منتشر میشود

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
به نام خدا
هنگامی که در E2018 سونی روی بازی ها مستقیما تمرکز داشت .به نظرمیرسد این کمپانی بی سروصدا برای نسل بعد اماده میشود.

PS5 برای 2020 در نظرگرفته شده است و از تکنولوژی کارت های گرافیک AMD NAVI استفاده میکند.قبلا پیشنهاد شده بود که پلی استیشن 5 از تکنولوژی AMD RYZEN استفاده خواهد کرد و به نظر میرسد کارت گرافیک این کنسول هم از خانواده AMD باشد.
براساس یک گزارش WCCFtechو به نقل از منابع به شدت آشنا به وضعیت.بعلاوه لغزش زمانی ای که ما از PS5 انتظار داریم, واستدلالی که می توان از عدم انتشار کارت های گرافیک Computex 2018 برداشت کرد و از این می شود برنامه های سفارشی در فضای پرمنفعت را پیدا کرد.باتوجه اینکه چگونه AMD با مشکل نقدینگی مواجه شده است و آن را حس میکند.
بودجه کم است اما حجم آن زیاد است و درآمد خالص ثابت است.تهیه قطعات گیم بخشی از قمار نبوده.این امر AMD را قابل رشد می کند.به لحاظ مالی کمپانی قدرتمند بود.در اینجا یک واقعیت جالب هست:VEGAدر درجه اول برای اپل طراحی شده و NAVI بطور دقیق برای PS5 طراحی شده است.گزارش ادعا میکند قبل از اینکه توضیخ دهد نقشه راه AMD برای NAVI وابسطه به سونی است.این بدان معنی است که بخش گرافیکی باید به طور مستقیم به برنامه های نیمه سفارشی که دنبالش هستند گره خورده باشد.
از آنجایی که سونی به کارت گرافیک NAVI نیاز داشت تا برای لانچ PS5 آماده شود.(انتظار می رود برای 2020)این یک مهلت زمانی است برای انجام کار نیاز دارند.
به طور مشابه برای VEGA جدول زمانی اپل همان چیزی است که در واقع آزاد سازی کارت گرافیک را دیکته کرد نه راه های دیگر .کارت های گرافیکی AMD RADEON به صورت پیچیده ای با طرحهای نیمه سفارشی صنعت طراحی شده اند و این چیزی است که بسیاری از مردم باهاش مخالف هستند.

این همان چیزی است که من شک دارم خروج مدیران کلیدی مخصوصا رئیس RAJA KODURI که من را بیشتر شکاک کرد.

تشکر از پروفایل Linkedin برنامه نویس شرکت.به نظر میرسد سونی با ADM برای یکپارچه سازی فن آوری RAZEN کار میکند.باتوجه به بلاگ Phoronix سیمون پالگاریم یک برنامه نویس اصلی سونی است در حال کار برای پشتیبانی طراحی میکرو AMD RADEON برای LLVM compiler stack است
LLVM کامپلایر cpu مورد استفاده در کیت توسعه PS4 می باشد.با استفاده از PS4 با پردازشگر هشت هسته ای نیمه سفارشی AMD Jaguar و یک پردازنده گرافیکی AMD، می توان گفت که فناوری AMD سنگ بنای PS5 را تشکیل می دهد.

قبل از این رئیس پلی استیشن آقای جان کُدِرا پیشنهاد کرده بود سه سال قبل از پایان عمر کنسول خود فکر کند(بفکر توسعه کنسول بعد باشد).در مصاحبه ای با بلومبرگ ژاپن (Serkan Toto کارشناس ژاپنی بازی های ژاپنی)آقای کُدِرا گفت که پلی استیشن وارد مرحله نهایی زندگی اش شده است و سونی سه سال دیگر را صرف آماده سازی کنسول بعدی سپری خواهد کرد.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
انصافا با اینکه عاشق محصولات سونیم ولی این صدای فن کنسولاش خیلی رو مخمه ، اصلا دل ادمو میزنه
حاضرم بیشتر پول بدم ولی این صدارو نداشته باشه ، تمامی ps4 ها همچین صدایی میدن ؟ چه pro چه اسلیم ؟؟؟
من که اسلیم دارم موقع اجرای GOD جدید صدای تراکتور میده :D
برای بازی های سبک دیگه هم کم و بیش صدا داره

• Like
Reactions: only sony

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
اتفاقا برای PC هر چی بیشتر خرج کنی صداش کمتر می شه خنک ترم می شه به شرطی که درست خرج کنید من نمی دونم رولی چرا دیگه لایک داده خودش PC بازه بهتر می دونه.PC من الان زیر 100 درصد استفادش یکم فقط کارت گرافیکش 1 صدای بمی تولید می کنه CPU که اصلا صدا نداره پاور هم که تا توان 600 کلا فنش خاموشه هاردها هم که 5400 برداشتم که اونا هم نویز خیلی کمی دارن در حالت عادی که اصلا ندارن.
من هیچ وقت دنبال جنس ارزون نبودم نبایدم باشید دنبال جنس به قیمت باید باشید کنسولی که قدرت داشته باشه خنکم باشه شما بگید 600 دلار به نظر من کاملا به قیمته شما بگید کارت صدای حرفه ای با خروجی امپ برای هدفون تنظیمات اکولایزر با دسته الیت هم داشته باشه 800 دلار نه اصلا 1000 دلار بازم می گم به قیمته به راحتی چنتا مدل با قیمت های مختلف بدن همه ی نیازها برطرف می شه که نمی کنن می گم بحث به قیمت بودنه. ضمنا ONE معمولی که قیمتش از PS4 هم کمتره اونم اصلا صدا نداره 360 هم اصلا صدا نداشت این صدای تانک فقط مختص سونیه که حتما باید این ایراد بزرگش برطرف بشه اصلا این صدا باعث کاهش کیفیت سیستم صوتی منم می شه. بازم تاکید می کنم همیشه دنبال جنس به قیمت نه ارزون باشید در مرور زمان ارزش حتی قیمتیش از ارزونه کمتر می شه.

من دقیقا چی گفتم ؟ گفتم هر چقدر بیشتر خرج کنی مشخصا صدا کمتر میشه روی PC .

دوم اینکه مشخصا خنک کننده رابطه مستقیمی با سخت افزار شما و کارکردش داره برای مثال Cpu من I7 8700k هستش با تحت فشار که مطمئن هستم شما از سیستمت مثل من استفاده نمیکنی جوابگو خنک کنندگیش نیست با فن رفرنس برای مثال من برای کارهای مثل رندر گرافیکی و ... موارد هم ازش استفاده میکنم با توجه به تحت فشار بودن دائمی سخت افزار برای چند ساعت سیستم آسیب میبنه در صورتی که برای مثال 99% پردازش و دما 90-95 بخواد دمای Cpu و GPU باشه .

سیستم شما با توجه به کارکردی که ازش میکشی مناسب هستش اما دلیل بر این نیست که سیستم و فن شما فن مناسبی جهت پردازش های سنگین باشه . سیستم من میتونی تو پروفایلم ببینی خواستی ازش عکس هم میزارم .

جنس ارزان با کنسول ارزان فرق میکنه کنسول یک دستگاه بازی هستش که باید همه قشر آدمی بتونه تهیه کنه پس باید قیمتش مناسب باشه نمیدونم شما دوستان سال 2005 کجا بودین که PS3 با قیمت 600 دلار داشت دهنش سرویس می شد.

مشخصا کسی دوست نداره سیستم صدا هلیکوپتر یا جاروبرقی بده اما یک فرقی هستش من این فن تویین که بهترین فن خننک کنندگی هستش خردیم 150 بعد بخوام یک فن بخرم که صدا نده باید 800 کم کم خرج کنم منطقی هستش ؟ مشخصا نه .

بحث هم بحث کنسول هستش کنسول X1X هم که در نظر بگیریم برین فروش جداش ببنین جز طرفدار های Xbox که براشون کیفیت مهمتر از قیمت هستش نخریدن وضعیت فروش کنسول خودش گواه این موضوع هستش چه اون چه PS4 pro هر کسی دنبال pro نرفته خیلی ها هنوز که هنوزه برای خرید میرن دنبال xboxs یا Ps4 معمولی نه دنبال خرید X1X یا PSpro .

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,300
نام
بابک
من که اسلیم دارم موقع اجرای GOD جدید صدای تراکتور میده :D
برای بازی های سبک دیگه هم کم و بیش صدا داره
gow بقدری کنسول رو داغ میکرد و صداش شدید بود من احتمال میدادم قطعات داخلش ذوب بشه :D:-? بازیش رسما کنسول رو به زانو درآورد.

• Like
Reactions: only sony and s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من دقیقا چی گفتم ؟ گفتم هر چقدر بیشتر خرج کنی مشخصا صدا کمتر میشه روی PC .

دوم اینکه مشخصا خنک کننده رابطه مستقیمی با سخت افزار شما و کارکردش داره برای مثال Cpu من I7 8700k هستش با تحت فشار که مطمئن هستم شما از سیستمت مثل من استفاده نمیکنی جوابگو خنک کنندگیش نیست با فن رفرنس برای مثال من برای کارهای مثل رندر گرافیکی و ... موارد هم ازش استفاده میکنم با توجه به تحت فشار بودن دائمی سخت افزار برای چند ساعت سیستم آسیب میبنه در صورتی که برای مثال 99% پردازش و دما 90-95 بخواد دمای Cpu و GPU باشه .

سیستم شما با توجه به کارکردی که ازش میکشی مناسب هستش اما دلیل بر این نیست که سیستم و فن شما فن مناسبی جهت پردازش های سنگین باشه . سیستم من میتونی تو پروفایلم ببینی خواستی ازش عکس هم میزارم .

جنس ارزان با کنسول ارزان فرق میکنه کنسول یک دستگاه بازی هستش که باید همه قشر آدمی بتونه تهیه کنه پس باید قیمتش مناسب باشه نمیدونم شما دوستان سال 2005 کجا بودین که PS3 با قیمت 600 دلار داشت دهنش سرویس می شد.

مشخصا کسی دوست نداره سیستم صدا هلیکوپتر یا جاروبرقی بده اما یک فرقی هستش من این فن تویین که بهترین فن خننک کنندگی هستش خردیم 150 بعد بخوام یک فن بخرم که صدا نده باید 800 کم کم خرج کنم منطقی هستش ؟ مشخصا نه .

بحث هم بحث کنسول هستش کنسول X1X هم که در نظر بگیریم برین فروش جداش ببنین جز طرفدار های Xbox که براشون کیفیت مهمتر از قیمت هستش نخریدن وضعیت فروش کنسول خودش گواه این موضوع هستش چه اون چه PS4 pro هر کسی دنبال pro نرفته خیلی ها هنوز که هنوزه برای خرید میرن دنبال xboxs یا Ps4 معمولی نه دنبال خرید X1X یا PSpro .

بحث من اینه که صدای زیاد و ازاردهنده هم اهمیتی زیادی داره در جذب مشتری من کاری به عملکرد عالی سونی با انحصاری های خوبش ندارم خوبی هاش به جای خودش اما از ضعیف بودن کنسول پلاستیک بازیافتی استفاده شدش یا صدای زیادش اصلا نمی شه گذشت اگر نمی تونه با قیمت کم جنس خوب بده حداقل در چنتا پکیج عرضش کنه که گزینه های بهتریم باشه حتی کابل HDMI که داخلشه پلاستیک دورش رده رده هست سرش گلد پلیت نیست هنزفری داخلش فاجعه هست خنده داره اصلا
از روی تعصب می خواید هر چقدرم شده بهم بپرید یا استدلال بیارید. از 1 جنس ژاپنی همچین بی کیفیتی خیلی بعیده من کاری ندارم مایکروسافت این نسل خوب کار نکرده اما جفتش دارم کیفیت ساخت دسته کابل ها XBOX خیلی با کیفیت تر هستن در حالی که باید برعکس باشه جنس های ژاپنی هستن که به کیفیت مشهور هستن اما این نسل کاملا برعکسه.

• Like
Reactions: g4mer

kimsungbabak

کاربر سایت
Apr 15, 2011
3,300
نام
بابک
بحث من اینه که صدای زیاد و ازاردهنده هم اهمیتی زیادی داره در جذب مشتری من کاری به عملکرد عالی سونی با انحصاری های خوبش ندارم خوبی هاش به جای خودش اما از ضعیف بودن کنسول پلاستیک بازیافتی استفاده شدش یا صدای زیادش اصلا نمی شه گذشت اگر نمی تونه با قیمت کم جنس خوب بده حداقل در چنتا پکیج عرضش کنه که گزینه های بهتریم باشه حتی کابل HDMI که داخلشه پلاستیک دورش رده رده هست سرش گلد پلیت نیست هنزفری داخلش فاجعه هست خنده داره اصلا
از روی تعصب می خواید هر چقدرم شده بهم بپرید یا استدلال بیارید. از 1 جنس ژاپنی همچین بی کیفیتی خیلی بعیده من کاری ندارم مایکروسافت این نسل خوب کار نکرده اما جفتش دارم کیفیت ساخت دسته کابل ها XBOX خیلی با کیفیت تر هستن در حالی که باید برعکس باشه جنس های ژاپنی هستن که به کیفیت مشهور هستن اما این نسل کاملا برعکسه.
اتفاقا شما در اشتباهی :D اجناس غربی و آمریکایی همیشه کیفیت بالاتری نسبت به جنس های کره ای و ژاپنی دارن. اصلا اجناس شرقی مهمترین ویژگی شون کیفیت نسبتا خوب در کنار قیمت مناسب هست.
برای مثال ماشین های سوئدی volvo کیفیت فوق العاده عالی ای دارن ولی در مقابل قیمت خیلی زیادی دارن در مقایسه با هیوندایی یا هوندا و.....

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
375
انصافا با اینکه عاشق محصولات سونیم ولی این صدای فن کنسولاش خیلی رو مخمه ، اصلا دل ادمو میزنه
حاضرم بیشتر پول بدم ولی این صدارو نداشته باشه ، تمامی ps4 ها همچین صدایی میدن ؟ چه pro چه اسلیم ؟؟؟
Pro رو نمیدونم اما بقیه دارن!
زمانی که ps4 خریدم تا یه هفته فکر میکردم دستگام خرابه که همچین صدایی میده تا اینکه رفیقم خرید و فهمیدم همشون اینطوری ان!

• Like
Reactions: only sony

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
Pro رو نمیدونم اما بقیه دارن!
زمانی که ps4 خریدم تا یه هفته فکر میکردم دستگام خرابه که همچین صدایی میده تا اینکه رفیقم خرید و فهمیدم همشون اینطوری ان!
PRO صداش توی بازی GOW انقدر میره بالا که مجبورم هدفون وصل کنم یا صدای بلندگو رو تا آخر ببرم بالا:|

اتفاقا شما در اشتباهی :D اجناس غربی و آمریکایی همیشه کیفیت بالاتری نسبت به جنس های کره ای و ژاپنی دارن. اصلا اجناس شرقی مهمترین ویژگی شون کیفیت نسبتا خوب در کنار قیمت مناسب هست.
برای مثال ماشین های سوئدی volvo کیفیت فوق العاده عالی ای دارن ولی در مقابل قیمت خیلی زیادی دارن در مقایسه با هیوندایی یا هوندا و.....
LOL
مثلا الان لکسوس که برند ژاپنی هست کیفیتشون از ولوو کمتره؟

• Like
Reactions: Rezahajizadegan

ALI_FURY

کاربر سایت
May 23, 2018
375
دوست عزیز مقایسه شما منطقی نیست! اولا قرار دادن اسم کره و ژاپن کنار هم اصلا درست نیست چون کیفیت قطعات توی این دو کشور، زمین تا اسمون فرق داره هر چند، اخیرا، کره تونسته استاندارد های خود رو بالا ببره! در واقع مثل اینکه شما بیای بگی فرانسه و آلمان توی خودرو سازی در یه سطح هستن چون هردو اروپایی هستن!!!!!
دوما به هیچ عنوان کیفیت قطعات امریکایی بیشتر از ژاپنی نیست این رو خود امریکایی ها هم قبول دارن! و ضمنا هر کشوری توی یک زمینه خاصی کیفیت بالاتری داره مثلا اگه کیفیت ماشین آلمان خیلی خوبه دلیل نمیشه گوشی های با کیفیتی هم بزنه!
این مشکل Ps4 بیشتر به خاطر پایین اوردن قیمت نهاییو "شاید" ضعف مهندسی هستش و به هیچ عنوان به دلیل کیفیت پایین قطعات نیست(هر چند از نظرم چند دلار کم تر ارزش این صدا رو نداره)

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
دوستان، شرکتهای چیپ ساز رو زیادی دسته کم گرفتیم . طبق خبری که اخیرا منتشر شده tsmc تولید انبوه چیپهای 5نانومتری رو از ابتدای 2020 شروع میکنه . تصورش بینهایت هیجان انگیزه اگر تو نسل بعدی استفاده بشه که احتمال میدم برود برای نسخه اسلیم نسل بعدی
و به نظرم 10 ترافلاپس برای نسل بعد بدیهی باشه با این تکنولوژی ساخت
7nm chip fabrication? ... 5nm is gearing up for next year already

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
متاسفانه اين نسل رهاوردش كنسول بين نسلي بوده و تا وقتي اين نسل سنتي كنسولي هست كنسول بين نسلي هم هست اين 10tfps هم با عقل جور درمياد pro 4.2 tfps هست

• Like
Reactions: Natural Killer

Natural Killer

ناظم انجمن
Jan 10, 2015
2,729
متاسفانه اين نسل رهاوردش كنسول بين نسلي بوده و تا وقتي اين نسل سنتي كنسولي هست كنسول بين نسلي هم هست اين 10tfps هم با عقل جور درمياد pro 4.2 tfps هست
حقیقتش من دیدم نسبت به میان نسلی منفی نیست . کاری که سونی و مایکروسافت کردن باعث شد کیفیت pc رو تو کنسولها تجربه کرد با قیمت کمتر . از طرفی دست سازنده ها رو باز کرد تا رویا هاشون رو به واقعیت تبدیل کنن
و قسمت مهمش برای من به عنوان pc gamer این بود که گرافیک و در کل کیفیت تصویری بازی ها فدای سخت افزار های محدود نشد . و باعث نشد مثل قبل که کنسولها مثل ترمز برای کیفیت بصری عمل می کردند . این اتفاق ناخوشایند بیفته

از طرفی نمیشه جلوی رشد تکنولوزی رو گرفت . تکنولوژی برای آقای اینتل که هنوز تو 14 نانومتری گیر کرده صبر نمیکنه . و چه دلیلی داره کنسول گیمر ها و سازندگان بازی از تکنولوزی روز بهرهمند نشن

آخرین ویرایش:

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
چند درصد احتمال داره كنسولا نسل بعد بيشتر از ١٢ ترافلاپس باشن؟
بسته به قيمت داره فك نكنم بيشتر از 450$ قيمتش باشه احتمالا همين حول هوش 10 خصوصا مارك سرني هم مصاحبه كرده بود براي 4k native هشت تراfps نيازه

• Like
Reactions: esm nadaram

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر