مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Amir.PrG

کاربر سایت
Jun 8, 2018
12
دنبال یک موس و کیبورد مخصوص گیمینگ هستم

لطفا هردو با سیم باشن
موس خوش دست و با دقت بالا و سُر نباشه
موس قیمتش در حد 100 تومن
و کیبورد هم بین 100 تا 150 تومن
باشه
لطفا از اینایی که هرثانیه رنگ عوض میکنن نباشه ، رنگش ثابت باشه

الان یه موس و کیبورد دارم که بی سیم هستن و بلوتوثی و دقت موس که اصلا خوب نیست و به درد گیمینگ نمیخوره و یه بدی که دوتاشون دارن اینه که اکثرا خود به خود بعد از چند ثانیه با این که در حال کار کردن باهاشون هستم ، از کار میوفتن ! یعنی حتما باید یه کلیک بکنم تا دوباره به قول معروف بیدارشن !!! مثل حالت sleep ویندوز !!!!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

آخرین ویرایش:

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
سلام
بهترین هارد SSD برای لب‌تاپ چیه؟ 128 خوبه یا 240 گیگ؟ بهترین برند چیه؟ بودجه هم بین 400 تا 500 تومن هست.
هارد دو ترابایت اکسترنال هم لازم دارم. الان چی خوبه؟ سال 94 دو ترابایت مای پاسپورت الترا وسترن دیجیتال خیلی خوب بود. خودم اون موقع یه یک ترابایتش رو گرفتم. الان هم هنوز هست تو بازار؟

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,229
نام
سروش
من 2 تا رم 4 گیگ رو سیستم دارم الان میخوام یه 4 گیگ دیگه اضافه کنم مشکلی پیش نمیاد فرکانس اونا یادم نیست باید مدلش مثل اون دوتا رم باشه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام
تا 400 تومن بهترین هارد اکسترنال با ظرفیت 1 ترا چی پیشنهاد میدید؟ضد آب و ضد ضربه بودنش واسم مهم نیست چون بیشتر دست خودمه ، بیشتر کارای و دوام ملاک!

سپاس

همه ی هارددیسک ها ریسک خراب شدن رو کم و بیش دارن، از نظر کارایی و دوام هم تفاوت آنچنانی بینشون نیست، اما مدلهای ADATA 710/720 توی مدلهای کاور دار و WD My Passport Ultra توی مدلهای بدون کاور توصیه میشه.

سلام
لطفا قیمت گذاری کنید

core i5 4690
asus 770 gtx 2gb
8gb ram dual corsain xms 1600
asus h97 plus
corsair cx600
green x4

حدود 2100 میشه برآورد قیمت کرد.

لطفا هردو با سیم باشن
موس قیمتش در حد 100 تومن
باشه

الان یه موس و کیبورد دارم که بی سیم هستن و بلوتوثی و دقت موس که اصلا خوب نیست و به درد گیمینگ نمیخوره و یه بدی که دوتاشون دارن اینه که اکثرا خود به خود بعد از چند ثانیه با این که در حال کار کردن باهاشون هستم ، از کار میوفتن ! یعنی حتما باید یه کلیک بکنم تا دوباره به قول معروف بیدارشن !!! مثل حالت sleep ویندوز !!!!

مدلهای ارزون قیمت از ایسوس مثل سری Cereberus و لاجیتک رو می تونید برای گیمینگ در نظر بگیرید، اما 100 و 150 تومن واقعا دیگه ارزش ندارن و از حداقل ها هم پایینتر هستن.

مشکل ماوس بی سیم شما هم به خاطر تنظیماتِ درایور بلوتوث یا ماوی توی Device Manager هست که برای صرقه جویی در انرژ موقع بیکاری ارتباط رو قطع می کنه.

سلام
بهترین هارد SSD برای لب‌تاپ چیه؟ 128 خوبه یا 240 گیگ؟ بهترین برند چیه؟ بودجه هم بین 400 تا 500 تومن هست.
هارد دو ترابایت اکسترنال هم لازم دارم. الان چی خوبه؟ سال 94 دو ترابایت مای پاسپورت الترا وسترن دیجیتال خیلی خوب بود. خودم اون موقع یه یک ترابایتش رو گرفتم. الان هم هنوز هست تو بازار؟

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

مدل SAMSUNG 850/860 EVO توصیه میشه، از 480 تا 580 قیمت دارند.
هارد دو ترابایت هم مدلی که نام بردید خوبه و هنوز هست و مدلی که من معرفی کردم.

من 2 تا رم 4 گیگ رو سیستم دارم الان میخوام یه 4 گیگ دیگه اضافه کنم مشکلی پیش نمیاد فرکانس اونا یادم نیست باید مدلش مثل اون دوتا رم باشه؟

یه 4 گیگ میشه اضافه کرد، اما بهتره ماجولهاتون دو به دو باشه، یعنی یک جفت 4 گیگی اضافه کنید، بشه 16 گیگ یا ماجولهای فعلی رو بردارید و یک جفت 8 گیگی به جاشون نصب کنید.

Amir.PrG

کاربر سایت
Jun 8, 2018
12
مشکل ماوس بی سیم شما هم به خاطر تنظیماتِ درایور بلوتوث یا ماوی توی Device Manager هست که برای صرقه جویی در انرژی موقع بیکاری ارتباط رو قطع می کنه

من توی Device manager رفتم ولی موفق نشدم که درستش کنم
میشه لطف کنید و مسیر دقیق رو بگید و بگید باید چی کار کنم؟ چون واقعا موقع بازی آزار دهندس و به همین علت میخواستم بفروشمش!

Francis Drake

کاربر سایت
Dec 24, 2008
7,677
نام
کیارش

لطفا هردو با سیم باشن
موس قیمتش در حد 100 تومن
باشه

جدا با 150 تومن انتظار داشتی موس RGB بهت پیشنهاد کنن؟ :| :))
با این قیمتی که زدی هیچ موس و کیبورد گیمینگ خوبی پیدا نمیشه. کیبرد های گرین هم فکر نکنم الان زیر 200 باشن

Amir.PrG

کاربر سایت
Jun 8, 2018
12
جدا با 150 تومن انتظار داشتی موس RGB بهت پیشنهاد کنن؟ :| :))
با این قیمتی که زدی هیچ موس و کیبورد گیمینگ خوبی پیدا نمیشه. کیبرد های گرین هم فکر نکنم الان زیر 200 باشن
استاد ، بنده اطلاعاتم کامل نیست درباره قیمت همچین کالا هایی
من 9 میلیون میخوام هزینه کنم برای این که سیستم جدید ببندم ، دیگه نمیخوام برای چیزایی مثل موس و کیبورد و اسپیکر هزینه زیاد کنم ، چون تا همین جاشم احتمال داره برسه به 10 میلیون !!! بعدشم با این قیمتی که من گفتم موس و کیبورد گیمینگ زیاده ولی خب کیفیت اون جنس 500 تومنی رو ندارن

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
فرق بین +GREEN GP600B-HP Power و GREEN GP650A-UK چیه ؟ مشکلی پیش میاد اگه دومی رو انتخاب کنم؟
کیسم گرین استرایکر هست
بین ryzen 1600 + b350 و i3 8100 + z370 کدومو بردارم که بعدا دستمم برای ارتقا باز باشه؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
من توی Device manager رفتم ولی موفق نشدم که درستش کنم
میشه لطف کنید و مسیر دقیق رو بگید و بگید باید چی کار کنم؟ چون واقعا موقع بازی آزار دهندس و به همین علت میخواستم بفروشمش!

باید گزینه ی مربوط به Mouse و Bluetooth Controller رو در زیر مجموعه های مربوطه پیدا کنید و در Properties و بعد برگه‌ی Power Management گزینه ی زیر رو بررسی کنید:

*Allow the computer to turn off this device to save power

حتما تیک نداشته باشه.

فرق بین +GREEN GP600B-HP Power و GREEN GP650A-UK چیه ؟ مشکلی پیش میاد اگه دومی رو انتخاب کنم؟
کیسم گرین استرایکر هست
بین ryzen 1600 + b350 و i3 8100 + z370 کدومو بردارم که بعدا دستمم برای ارتقا باز باشه؟

فرقشون در درجه بندی قطعات و کنترلر استفاده شده هست که طبعا سری B بالاتر هستند. مشکلی در صورت انتخاب GP650A نخواهید داشت.
برای پردازنده هم اونی رو انتخاب کنید که در درجه ی اول سریعتر باشه در بازیها، اگر سیستم اولویت بازی داره. Core i3 8100 توصیه میشه.

• Like
Reactions: NewEvil

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,726
نام
Javad
دوستان من 2 سال پیش یه سیستم جمع کردم مشخصاتش اینه :
MB : Z170 GAMING Asus
CPU:i7 6700
RAM: 16GB DDR4 2400 Corsair Vengence LPX
GPU : 960GTX Asus
HDD:2TB Seagate
SSD: 250 Sumsung Pro
Case: 700w Green
PSU :Green X2
ODD: Sumsung DVD-RW
حالا میخوام بفروشمش
بنظزتون رو چقدر میره ؟!

آخرین ویرایش:

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,094
نام
مــاکــان

لطفا هردو با سیم باشن
موس قیمتش در حد 100 تومن
باشه
در مورد موس و کیبورد تو اون بودجه من سری گیمینگ A4tech هم پیشنهاد میکنم:
A4tech موس
از این کمی بیشتر اگه بخوای هزینه کنی یعنی نزدیک به 70-160 تومن، لاجیتک g400 یا G300 هم گزینه خیلی خوبی هست.

پیشنهاد خودم اینه که موس از لاجیتک بگیر و کیبورد از A4tech یا محصولات ارزونتر و همرده.
چون گیمر هستی مطمئنا موس خیلی برات مهمتر هست.

Amir.PrG

کاربر سایت
Jun 8, 2018
12
در مورد موس و کیبورد تو اون بودجه من سری گیمینگ A4tech هم پیشنهاد میکنم:
A4tech موس
از این کمی بیشتر اگه بخوای هزینه کنی یعنی نزدیک به 70-160 تومن، لاجیتک g400 یا G300 هم گزینه خیلی خوبی هست.

پیشنهاد خودم اینه که موس از لاجیتک بگیر و کیبورد از A4tech یا محصولات ارزونتر و همرده.
چون گیمر هستی مطمئنا موس خیلی برات مهمتر هست.

برای موس از لاجیتک مدل Logitech G402 Hyperion Fury
نظر شما چیه؟

ولی برای کیبورد گیج شدم !!! آخه میخوام جا برای استراحت مچ داشته باشه
البته میخوام پد بزرگ بگیرم که هم موس و هم کیبورد جا بشه روش
پس به همین خاطر سایزش هم برام مهمه که در حد متوسط باشه
برای کیبورد تا 250 تومان هزینه میکنم

این کیبورد MSI INTERCEPTOR DS4200 Gaming چطوره؟

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر