مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
آقا فرشید خیلی ممنون بابت راهنماییتون
فقط اینکه یادم رفت بگم، اگه امکانش هست، مانیتور مناسب برای همین سیستم اداری هم معرفی کنید
اگه امکانش هست، 3 مدل بهم معرفی کنید. به دلیل اینکه من تهران نیستم، میخوام که اگه یه مدلش رو نتونستم پیدا کنم، کارم معطل نشه و دو تا گزینه دیگه هم برای انتخاب داشته باشم
ممنون

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
این کلیپ رو به هر کسی نشون دادم گفت بفرستش گارانتی یا یه چیز دیگه بگیر
با این حال دومین باریه که گرین میگیرم مشکلات اینچنینی داره یه بارم 700واتش رو داشتم رو یه سیستم دیگه با کارت 970 و یه مینz97 gaming 5 یا سیستم بوت نمیشد یا کارت گرافیک رو اسلات های یک و دو کار نمیکرد و با تعویض پاور درست شد
نویز صدا در حالت خاموشی هم به گوش میرسه من این رو میفرستم گارانتی اگه تعمیر یا نو رو تحویل دادن میفروشمش سعی میکنم همون مدل OCPT-650رو بگیرم امیدوارم این یکی دیگه مشکلی نداشته باشه

درسته که صدا از پاوره، ولی ممکنه علتش خود پاور نباشه و در خود سیستم یا قطعه ای اتصال کوتاه داشته باشید، اگه پاور رو جدا تست کردن و صدایی نداشت و خروجی هاش سالم بود یعنی اشکال از اسمبل قطعات هست، نه خود پاور.

ولی این رو بفرستید گارانتی.

آقا فرشید خیلی ممنون بابت راهنماییتون
فقط اینکه یادم رفت بگم، اگه امکانش هست، مانیتور مناسب برای همین سیستم اداری هم معرفی کنید
اگه امکانش هست، 3 مدل بهم معرفی کنید. به دلیل اینکه من تهران نیستم، میخوام که اگه یه مدلش رو نتونستم پیدا کنم، کارم معطل نشه و دو تا گزینه دیگه هم برای انتخاب داشته باشم
ممنون

انتخاب مانیتور اداری سخت نیست و مدلهای موجود انگشت شمارن، مدل 20 یا 22 اینچی از SAMSUNG یا ایسوس یا LG با قیمت پایه تا 400 تومن برای این سیستمها مناسبن. مثلا SAMSUNG S22F355 یا ASUS VS197DE

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
درسته که صدا از پاوره، ولی ممکنه علتش خود پاور نباشه و در خود سیستم یا قطعه ای اتصال کوتاه داشته باشید، اگه پاور رو جدا تست کردن و صدایی نداشت و خروجی هاش سالم بود یعنی اشکال از اسمبل قطعات هست، نه خود پاور.

ولی این رو بفرستید گارانتی.

انتخاب مانیتور اداری سخت نیست و مدلهای موجود انگشت شمارن، مدل 20 یا 22 اینچی از SAMSUNG یا ایسوس یا LG با قیمت پایه تا 400 تومن برای این سیستمها مناسبن. مثلا SAMSUNG S22F355 یا ASUS VS197DE
تشکر حتما اینکار رو میکنم،توی اون ویدئویی که ارسال کردم هم سیستم خاموش بوده و تمام کابل ها رو ازش جدا کرده بودم حتی کابل برق مادربرد ولی باز صدای نویز میومد،اینم از شانس بد منه تازه دو ماه هم نیست سیستم خریدم اینجوری شده

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
سلا اقا فرشید خدا قوت یه سوال داشتم
به نظر شما این سیستم با این مشخصات این قیمت می ارزه و اینکه اصلا برای گیم مناسبه یا با این هزینه میشه سیستم بهتری برای گیم بست
یه سوال دیگه اینکه بهتر نیست صبر کنم 2 3 ماه شاید اضاع بازار قطعات بهتر بشه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلا اقا فرشید خدا قوت یه سوال داشتم
به نظر شما این سیستم با این مشخصات این قیمت می ارزه و اینکه اصلا برای گیم مناسبه یا با این هزینه میشه سیستم بهتری برای گیم بست
یه سوال دیگه اینکه بهتر نیست صبر کنم 2 3 ماه شاید اضاع بازار قطعات بهتر بشه؟

می تونید سیستم مشابهی با همین قطعات اما راندمان بهتر در بازیها با این بودجه تهیه کنید، فقط کافیه پردازنده رو ‌Intel Core i3 8100‌‌‌‌‌ و مادربرد ‌MSI Z370-A PRO‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کنید.
SSD هم بجای مدلهای متفرقه همون SAMSUNG 860 EVO 250GB رو تهیه کنید.

تا سه ماه دیگه تحریمها قراره رسما اجرایی بشه، چه دلیلی وجود داره که باید فکر کنیم اوضاع بهتر میشه؟!

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,304
نام
Matthew
سلام.
با مبلغ 3 تومن نهایت 4 تومن، یه کیس میشه بست که 3Dmax و نرم افزار های Architecture رو خوب بالا بیاره ؟ اگر هست مشخصات محبت کنید
ممنون

ehsab222

کاربر سایت
Dec 26, 2009
133
سلام
بین این چهار تا مدل هارد بظرتون کدوم یکی بهتر هست (از نظر قیمت به کیفیت کاری)
ارزش داره که 475 هزار تومن بابت مدل black بدم؟؟

هاردديسک اينترنال وسترن ديجيتال مدل Black WD1003FZEX ظرفيت 1 ترابايت
475 هزار تومن
هاردديسک اينترنال وسترن ديجيتال مدل Red WD10EFRX ظرفيت 1 ترابايت
422 هزار تومن
هاردديسک اينترنال وسترن ديجيتال مدل Blue WD10EZEX ظرفيت 1 ترابايت
299 هزار تومن
هاردديسک اينترنال سيگيت مدل SkyHawk ST1000VX005 ظرفيت 1 ترابايت
314 هزار تومن

NewEvil

کاربر سایت
Nov 10, 2012
200
نام
محمد
می تونید سیستم مشابهی با همین قطعات اما راندمان بهتر در بازیها با این بودجه تهیه کنید، فقط کافیه پردازنده رو ‌Intel Core i3 8100‌‌‌‌‌ و مادربرد ‌MSI Z370-A PRO‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کنید.
SSD هم بجای مدلهای متفرقه همون SAMSUNG 860 EVO 250GB رو تهیه کنید.

تا سه ماه دیگه تحریمها قراره رسما اجرایی بشه، چه دلیلی وجود داره که باید فکر کنیم اوضاع بهتر میشه؟!
پس بی زحمت یه سیستم با همین بودجه پیشنهاد بدین

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام.
با مبلغ 3 تومن نهایت 4 تومن، یه کیس میشه بست که 3Dmax و نرم افزار های Architecture رو خوب بالا بیاره ؟ اگر هست مشخصات محبت کنید
ممنون

فکر نکنم سیستم 4 تومنی برای 3DMAX یه سیستم متوسط هم محسوب بشه، در هر حال توصیه اینه:

مدل نام قطعه
Intel Core i3 8100 CPU
(AMD Ryzen 5 1500X)
MSI Z370-A PRO MotherBoard
(GIGABYTE AB350-Gaming 3 AM4)
GSkill Ripjaws V 2*4GB DDR4 2400Mhz RAM
GIGABYTE GTX 1050Ti G1 Gaming OC 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP530A-ES
GREEN Z2+ HERO Case
جمع کل‌ (تومان) --- 4450

سلام
بین این چهار تا مدل هارد بظرتون کدوم یکی بهتر هست (از نظر قیمت به کیفیت کاری)
ارزش داره که 475 هزار تومن بابت مدل black بدم؟؟

هاردديسک اينترنال وسترن ديجيتال مدل Black WD1003FZEX ظرفيت 1 ترابايت
475 هزار تومن
هاردديسک اينترنال وسترن ديجيتال مدل Red WD10EFRX ظرفيت 1 ترابايت
422 هزار تومن
هاردديسک اينترنال وسترن ديجيتال مدل Blue WD10EZEX ظرفيت 1 ترابايت
299 هزار تومن
هاردديسک اينترنال سيگيت مدل SkyHawk ST1000VX005 ظرفيت 1 ترابايت
314 هزار تومن

هر مدلی در هر رده برای کاربرد خاصی تولید شده که اصل ملاکِ انتخاب اینه و شما کلا در نظر نگرفتی، وگرنه هیچ کدوم مشکل کیفی ندارن
انتخاب هارددیسک بر اساس بودجه و اولویت استفاده هست، نه چیز دیگه

پس بی زحمت یه سیستم با همین بودجه پیشنهاد بدین

گفتم همون قطعات منتخبِ شما با دو قطعه ی جایگزین شده:
"فقط کافیه پردازنده رو ‌Intel Core i3 8100‌‌‌‌‌ و مادربرد ‌MSI Z370-A PRO‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انتخاب کنید.
SSD هم بجای مدلهای متفرقه همون SAMSUNG 860 EVO 250GB رو تهیه کنید."

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
سلام این قطعات رو خریدم
cpu:amd ryzen 5 1600
mb:b 350 gameing pro
ram:Geil Evo X AMD Edition DDR4 3000MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM 16GB
vga:rx 560 4 gb
و...
چندتا سوال
فرکانس رم ۳۰۰۰ هست ولی مادربورد ۳۲۰۰ ایا مشکلی ایجاد نمیشه؟
رم های اتصال برق دارن ایا فقط برای نور پردازی هست؟
ایا اندازه رم ها با فن cpu مشکلی ایجاد نمیکنه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام این قطعات رو خریدم
cpu:amd ryzen 5 1600
mb:b 350 gameing pro
ram:Geil Evo X AMD Edition DDR4 3000MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM 16GB
vga:rx 560 4 gb
و...
چندتا سوال
فرکانس رم ۳۰۰۰ هست ولی مادربورد ۳۲۰۰ ایا مشکلی ایجاد نمیشه؟
رم های اتصال برق دارن ایا فقط برای نور پردازی هست؟
ایا اندازه رم ها با فن cpu مشکلی ایجاد نمیکنه؟

فرکانس رم هیچ وقت قرار نبوده با بالاترین فرکانسی که مادربرد می تونه پشتیبانی کنه هماهنگ باشه، چون اون سرعت یه فرکانسی اورکلاک شده هست و با هر رمی هم کار نمی کنه و نیاز هم نیست کار کنه
در مورد اتصال برق بله، اونها فقط برای نورپردازی هستند، می تونید وصل نکنید.

اما این که اندازه ی رم با فن تداخل نکنه رو خودتون باید چک کنید، چون نمی دونم چه فنی استفاده می کنید، اما اگر همون فن استوک AMD هست که فکر نکنم مشکلی داشته باشه.

• Like
Reactions: Salvatoreh

WW_EA

کاربر سایت
Aug 5, 2010
199
نام
EHSAN
سلام اقا فرشید. خسته نباشی برادر.
اگه بخوام یه مانیتور انتخاب کنم که به ترتیب اولویت این ویژگی ها رو داشته باشه چی رو پیشنهاد می کنین؟ گفتم به ترتیب اولویت چون مطمئن نیستم که مانیتوری وجود داشته باشه که همه این ویژگی هارو با هم داشته باشه (حداقل تو سرچ هایی که کردم این طور بود)
1. رزولیشن 1080p
2. وجود HDR
3. پنل IPS
4. وجود G-sync

اگه مانیتوری نیست که این طوری باشه نزدیک ترین گزینه ها چی ان؟
مرسی و فدا

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام بین این دو سی پیو که قیمتاشون یکیه کدوم واسه گیم راندمان بهتر و قویتری داره و آیندش خوبه؟
amd ryzen 7 1700x
intel coffee lake core i5 8500

بین این دو تا Core i5 8500 انتخاب بهتری هست برای بازیها.

سلام اقا فرشید. خسته نباشی برادر.
اگه بخوام یه مانیتور انتخاب کنم که به ترتیب اولویت این ویژگی ها رو داشته باشه چی رو پیشنهاد می کنین؟ گفتم به ترتیب اولویت چون مطمئن نیستم که مانیتوری وجود داشته باشه که همه این ویژگی هارو با هم داشته باشه (حداقل تو سرچ هایی که کردم این طور بود)
1. رزولیشن 1080p
2. وجود HDR
3. پنل IPS
4. وجود G-sync

اگه مانیتوری نیست که این طوری باشه نزدیک ترین گزینه ها چی ان؟
مرسی و فدا

چیزی که شما مدنظر داری فقط 4K هست. تا همین چند روز پیش رسما معرفی نشده بود، اما بیشتر از یک سال بود که منتظر تولید و عرضش بودیم.
مدل ROG SWIFT PG27UQ تنها مدلیه که قراره تاییدیه HDR واقعی داشته باشه و IPS هست، G-Sync هم داره. قیمتش 2000 تا 2500 دلار هست.

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
یه هارد Seagate ST2000DM006 گرفتم کاملا بی صدا و سرعتش اگه بیشتر از هارد SSD سامسونگ 500 گیگم نباشه کمتر نیست!

هارد های SSD رو هرگز نخرید باور کنید اشتباه بزرگیه.
مبلغ بسیار زیادی رو برای خرید هارد SSD 500 سامسونگ هزینه کردم اما تو عمل احساس میکنم سرعت هارد Seagate ST2000DM006 که خریدم بیشتره! یه دونه هم هارد SSD Adata 120 دارم که اون فاجعه است. با این حساب بازم پیشنهاد میکنم هرگز هارد SSD نخرید.

الان مثلا چه فرقی بین Seagate ST2000DM006 و هاردهای SSD هست که باید چنین تفاوت قیمت زیادی پرداخت بشه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر