مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
اقا فرشید بنظرتون مک بوک پرو "13 با پردازنده نسل هفت بگیرم یا صبر کنم برای نسل هشت که احتملا خرداد معرفی میشه با توجه به قیمت دلار
و کلا نظرتون چیه درباره mac os برای دانشجوی کامپیوتر داخل ایران اکی هست یا لپتاپ ویندوز رو پیشنهاد میدید مثل سرفیس بوک

کلا استفاده از Mac os برای نرم افزارهای تخصصی دانشجوها کارایی یا برتری خاصی به ویندوز نداره و توصیه نمیشه. حالا پیشنهاد فقط انتخاب دستگاه با کیفیت مشابه مثل Sureface Book نیست، بلکه هر لپ تاپ ویندوزی مشابه با قطعات سریعتر هم می تونه جوابگوی نیازهای شما باشه، پردازنده از نسل 8 و کارت گرافیکی مجزا و جتما مجهز به SSD.

سلام آقا فرشید من میخواستم یه سیستم گیمینگ اسمبل کنم راهنمایی میخواستم ازتون
بودجم 13 تومانه با مونیتور کیبورد ...
و کسی رو تهران میشناسید اسمبل کنه یا خودتون برام انجام بدید
و بنظرتون با 13 تومان لپتاب گیمینگی میتونم بخرم که چند سال ساپورتم کنه؟ اولویت اول خودم لپتابه چون برای دانشگاه ممکنه مجبور شم برم جاهای مختلف اگه لپتاب خوبی تو این رنج قیمت میشناسید باز ممنون میشم کمک کنید❤

در پیام خصوصی پاسخ داده شد.
لپ تاپ گیمینگ هم مثل پی سی در این مدت افزایش قیمت داشته و اگر بتونید بعدا دستگاه مجزایی برای کارهای دانشگاهتون بگیرید بهتر هست.

سلام آقا فرشید.
GTX 1080TI سری Strix با Poseidon چه فرقی داره؟ ارزش تفاوت قیمتو داره؟

فرقشون اینه که سری Poseidon برای سیستم خنک کننده از طراحی دوگانه استفاده کرده و قابلیت اتصال به لوله‌های خنک کننده ی مایع رو هم در خودش تعبیه شده داره.
اما اگر نخواید از واتر کولینگ برای خنک کردن کارت گرافیک استفاده کنید، خنک کننده های هوایی سری Strix راندمان و قدرت بیشتری دارند.

mohammad2023

کاربر سایت
Sep 20, 2011
308
کلا استفاده از Mac os برای نرم افزارهای تخصصی دانشجوها کارایی یا برتری خاصی به ویندوز نداره و توصیه نمیشه. حالا پیشنهاد فقط انتخاب دستگاه با کیفیت مشابه مثل Sureface Book نیست، بلکه هر لپ تاپ ویندوزی مشابه با قطعات سریعتر هم می تونه جوابگوی نیازهای شما باشه، پردازنده از نسل 8 و کارت گرافیکی مجزا و جتما مجهز به SSD.

درسته شاید یه لپ تاپ 4 الی 5 تومنی هم نیاز من رو براورده کنه ولی باتری خوب وکیفیت ساخت و یه صفحه نمایش عالی فکر نمیکنم داشته باشه باز نظر شما چیه و چه گزینه هایی رو پیشنهاد میدید برای بودجه 8 تا 9 تومن

m1987

کاربر سایت
Dec 2, 2012
108
نام
محمدرضا
سلام
برایcpu میخوام از دو کولر زیر یکی رو بگیرم کدوم خوبه باتوجه به اختلاف قیمت120تومانی
ThermaltakeFrio Silent 12
ThermaltakeFrio Silent 14
نوع رمم gskill trident x ومین همasus z77-v برای نصب فکر نکنم مشکلی باشه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
درسته شاید یه لپ تاپ 4 الی 5 تومنی هم نیاز من رو براورده کنه ولی باتری خوب وکیفیت ساخت و یه صفحه نمایش عالی فکر نمیکنم داشته باشه باز نظر شما چیه و چه گزینه هایی رو پیشنهاد میدید برای بودجه 8 تا 9 تومن

منظورم این نبود که مدل ارزونتر بخرید، منظورم این بود که با همون 10 تومن که میشه سرفیس بوک خرید، یه لپ تاپ قدرتمند ویندوزی همرده با قطعات قویتر در همون سطح میشه خرید. درسته که از نظر طراحی و بدنه و سبکی ممکنه به سرفیس بوک نرسن، اما از نظر باتری و راندمان می تونن گزینه های بهتری باشن.

در مورد انتخابها بگید که محصولات مایکروسافت یا لپ تاپ ویندوزی مشابه با توجه به موارد بالا مدنظر هست؟

این Core i7 4790k دارم برای GTX 1080Ti گلوگاه میشه یا اوکیه؟

در 90 درصد موارد هنوز کفایت می کنه و گلوگاه نیست، اگر هم راندمان پایینتری نسبت به 7700K بده تفاوتش اکثرا محسوس نیست.

سلام
برایcpu میخوام از دو کولر زیر یکی رو بگیرم کدوم خوبه باتوجه به اختلاف قیمت120تومانی
ThermaltakeFrio Silent 12
ThermaltakeFrio Silent 14
نوع رمم gskill trident x ومین همasus z77-v برای نصب فکر نکنم مشکلی باشه

فکر نکنم تداخلی با رمها داشته باشه. هم با هیت سینک بالای سوکت پردازنده همخوانی داره و هم به سینک رم ها گیر نمی کنه احتمالا. تازه میشه فنش رو در جهت عکس هم بست.

سلام
اقا فرشید بین این دو مدل لپ تاپ کدومو پیشنهاد میدین
Dell inspiron 15 7000 7567 یا lenovo legion y520

هر کدوم که آپشن SSD رو دارن و گرافیکشون بهتره، از ملاک های دیگه تقریبا برابر هستن.

• Like
Reactions: Kaiki

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
سلام آفا فرشید.
اگر بخوام این سیستمو ببندم با GTX 1070Ti نظرتون در موردش چیه؟ و اینکه پاور 850 خوبه براش؟

Thermaltake View 31 Tempered Glass Edition Computer Case
ADATA XPG Dazzle DDR4 2400MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB
Intel Coffee Lake Core i7-8700K CPU
MSI Z370 GODLIKE GAMING Motherboard
Green Glacier GLC120A Liquid Cooling System
ASUS ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING Graphics Card
----------------------------------

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
دوستان میخواستم چند ماه دیگه یه سیستم ببندم برای کارهای ادیت ویدئو و فوتوشاپ و digital painting (شاید کمی هم کارهای 3d) ولی دیدم همه چی داره گرون میشه و پول منم بی ارزش تر گفتم پس سریع تر بخرم . تا 7 یا 7.5 (حالا 1 تومن اینور اونور اشکال نداره ) یه سیستم برای کارهایی که گفتم بهم پیشنهاد بدید که قطعاتش هم گیر بیاد . بعد اگر میدونید از کجا بگیرم هم بهم بگید . من شهرستانم اینجا همه چیز گیر نمیاد و اذیت میکنن . از دیجیکالا یا هر جایی که میگید بهتره بگید بگیرم قطعات رو .
ممنون .

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام آفا فرشید.
اگر بخوام این سیستمو ببندم با GTX 1070Ti نظرتون در موردش چیه؟ و اینکه پاور 850 خوبه براش؟

Thermaltake View 31 Tempered Glass Edition Computer Case
ADATA XPG Dazzle DDR4 2400MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB
Intel Coffee Lake Core i7-8700K CPU
MSI Z370 GODLIKE GAMING Motherboard
Green Glacier GLC120A Liquid Cooling System
ASUS ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING Graphics Card
----------------------------------

قطعات همگی خوبن، فقط کیس رو جوری انتخاب کنید که بتونید برای کولینگِ پردازنده مدل 240 رو انتخاب کنید، قدرت و نویز کمتری داره.
رم رو هم به خاطر پردازنده و مادربرد می تونید 2666 و یا 3000 مگاهرتز بردارید که ممکنه راندمان در بازیها رو اندکی افزایش بده.

دوستان میخواستم چند ماه دیگه یه سیستم ببندم برای کارهای ادیت ویدئو و فوتوشاپ و digital painting (شاید کمی هم کارهای 3d) ولی دیدم همه چی داره گرون میشه و پول منم بی ارزش تر گفتم پس سریع تر بخرم . تا 7 یا 7.5 (حالا 1 تومن اینور اونور اشکال نداره ) یه سیستم برای کارهایی که گفتم بهم پیشنهاد بدید که قطعاتش هم گیر بیاد . بعد اگر میدونید از کجا بگیرم هم بهم بگید . من شهرستانم اینجا همه چیز گیر نمیاد و اذیت میکنن . از دیجیکالا یا هر جایی که میگید بهتره بگید بگیرم قطعات رو .
ممنون .

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7800X CPU
ThermalRight Le GRAND Macho Cooling
MSI X299 SLI PLUS MotherBoard
GSkill Ripjaws V 16GB (4*4GB) DDR4 2400Mhz RAM
ASUS Expedition GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN Z7 Gladiator Case
جمع کل‌ (تومان) —8200

SILICON POWER

کاربر سایت
Jan 30, 2015
285
مانیتور 38 اینچ یا بزرگتر Curve تو ایران چی پیدا میشه؟

سوال دیکه اینگه کارت گرافیک 960 انودیا با رم 4 گیگ واسه مانیتور 4k مناسبه؟ ضعیف نیست؟
اگه ضعیفه چه گرافیکی باید بگیرم که 4k بودن و نبودن واسش فرقی نکنه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
سلام قیمت لب تاپ Asus X540S چنده الان

فعلا موجود نیست در بازار.

مانیتور 38 اینچ یا بزرگتر Curve تو ایران چی پیدا میشه؟

سوال دیکه اینگه کارت گرافیک 960 انودیا با رم 4 گیگ واسه مانیتور 4k مناسبه؟ ضعیف نیست؟
اگه ضعیفه چه گرافیکی باید بگیرم که 4k بودن و نبودن واسش فرقی نکنه؟

تا 34 اینچش هست که همون ASUS PG348Q هست و 21 به 9 و فقط مخصوص بازی هست.

کارت 960 هم برای رزولوشن 4K مناسبه، اما برای دیکود کردن فرمتهای فشرده ی جدید که کیفیت 4K و HDR هستن ممکنه یه پردازنده ی Core i3 هم نیاز بشه.

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
قطعات همگی خوبن، فقط کیس رو جوری انتخاب کنید که بتونید برای کولینگِ پردازنده مدل 240 رو انتخاب کنید، قدرت و نویز کمتری داره.
رم رو هم به خاطر پردازنده و مادربرد می تونید 2666 و یا 3000 مگاهرتز بردارید که ممکنه راندمان در بازیها رو اندکی افزایش بده.

مدل نام قطعه
Intel Core i7 7800X CPU
ThermalRight Le GRAND Macho Cooling
MSI X299 SLI PLUS MotherBoard
GSkill Ripjaws V 16GB (4*4GB) DDR4 2400Mhz RAM
ASUS Expedition GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN Z7 Gladiator Case
جمع کل‌ (تومان) —8200

آقا فرشید ممنون . آقا یه زحمتی میکشی یه کیس هم برای همین کارهای ادیت فیلم و افتر افکت و فوتوشاپ تا قیمت نهایتا 6 میلیون لیست کنی برای یکی از همکارام میخوام . (فقط گرافیکش display port داشته باشه با این مونیتور بتونه مچ بشه : مشخصات، قیمت و خرید مانیتور بنکیو مدل SW2700PT سایز 27 اینچ )

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
آقا فرشید ممنون . آقا یه زحمتی میکشی یه کیس هم برای همین کارهای ادیت فیلم و افتر افکت و فوتوشاپ تا قیمت نهایتا 6 میلیون لیست کنی برای یکی از همکارام میخوام . (فقط گرافیکش display port داشته باشه با این مونیتور بتونه مچ بشه : مشخصات، قیمت و خرید مانیتور بنکیو مدل SW2700PT سایز 27 اینچ )

مدل نام قطعه
AMD Ryzen 5 1600
MotherBoard Gigabyte AB350-Gaming 3 AM4
GSKILL Ripjaws V 16GB (2*8GB) DDR4 2400Mhz RAM
MSI GTX 1050 Ti GAMING 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 1TB HDD
ASUS 24X SATA ODD
+GREEN GP600B-HP Power
GREEN STRIKER Case
جمع کل‌ (تومان) --- 6030

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند