سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
دوستان خیلی ممنون از راهنماییتون

یه سوال دیگه داشتم ایا واسه انلاین بازی کردن باید مثل سونی اکانتی شبیه پلاس خرید ؟ اگه نه که هیچی اگه اره هزینش چقدر هست ماهیانه یا سالیانه

یه سوال دیگه ایا بازی رایگانی هم قرار میده نینتدو مثل سونی یا ماکروسافت یا خیر تمام بازی ها پولی و هی بازی رایگانی وجود نداره

• Like
Reactions: che-jaleb

dooni

کاربر سایت
Jun 30, 2012
565
دوستان خیلی ممنون از راهنماییتون

یه سوال دیگه داشتم ایا واسه انلاین بازی کردن باید مثل سونی اکانتی شبیه پلاس خرید ؟ اگه نه که هیچی اگه اره هزینش چقدر هست ماهیانه یا سالیانه

یه سوال دیگه ایا بازی رایگانی هم قرار میده نینتدو مثل سونی یا ماکروسافت یا خیر تمام بازی ها پولی و هی بازی رایگانی وجود نداره
سرویس پولی فعلا راه اندازی نشده و انلاین بازی کردن رایگانه...
بازی رایگان کلا 2-3 تا هست تو ای شاپ سوییچ،و بعید میدونم نینتندو برنامه خاصی داشته باشه برا این قسمت :D

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
دوستان این سوییچ ما رسید :)

فقط برچسب میگین پشتش بزن دقیقا چه مدلی باید بزنم چون میکروفن چند تا جا دیگه داره پشتش

بعد زیرش بغلش اینا رو چیکار کنم که میخوام تو داکتش بزارم خش نیوفته

کنسول وقتی تو داکت هست خودش شارژ میشه ؟

آخرین ویرایش:
  • Like

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
دوستان این سوییچ ما رسید

فقط برچسب میگین پشتش بزن دقیقا چه مدلی باید بزنم چون میکروفن چند تا جا دیگه داره پشتش

بعد زیرش بغلش اینا رو چیکار کنم که میخوام تو داکتش بزارم خش نیوفته
مبارک باشه
پشت کنسول اصلا نیازی به برچسب نداره و تا جایی که میدونم برچسب محافظ برای بدنه کنسول موجود نیست ( یا حداقل من تاحالا جایی ندیدم )
شما یدونه گلس برای صفحه نمایش بگیر که وقتی از حالت داک استفاده میکنی روی صفحه نمایش خط نیوفته. نگران پشت و کنار کنسول هم نباش هیچ مشکلی پیش نمیاد. چه در حالت داک و چه حالت هندل

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
مبارک باشه
پشت کنسول اصلا نیازی به برچسب نداره و تا جایی که میدونم برچسب محافظ برای بدنه کنسول موجود نیست ( یا حداقل من تاحالا جایی ندیدم )
شما یدونه گلس برای صفحه نمایش بگیر که وقتی از حالت داک استفاده میکنی روی صفحه نمایش خط نیوفته. نگران پشت و کنار کنسول هم نباش هیچ مشکلی پیش نمیاد. چه در حالت داک و چه حالت هندل

ممنون فقط کنسول وقتی تو داکت خودش شارژ میشه که هر وقت خواستیم درش بیاریم شارژ پر باشه ؟>

• Like

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
ممنون فقط کنسول وقتی تو داکت خودش شارژ میشه که هر وقت خواستیم درش بیاریم شارژ پر باشه ؟>
خواهش میکنم
مهم نیست میزان شارژ چقدر باشه و هر وقت خواستی میتونی کنسول رو از شارژ جدا کنی
فقط بهتره که برای بار اول باطری رو تا ۱۰۰‎٪ شارژ کنی و از شارژر جدا کنی و استفاده کنی که باطری خالی شه ( فرقی نمیکنه چه گوشی موبایل باشه چه سوییچ.... باطری کالیبره میشه)

آخرین ویرایش:

Alita34

کاربر سایت
Mar 14, 2018
51
سلام
دوستان من سوویچ وقتی به نت وصل میکنم نت هم شاتل و باهاش با کنصول های دیگه راحت بازی میکنم و مشکلی ندارم ولی با سوویچ 2 روز وصل میشه ولی بعد قطع میشه و انقدر باید تست نت بگیرم و کنصول ریستارت کنم تا وصل بشه و هیچ اروری هم نمیده که چرا وصل نمیشه مشکل چیه ؟ دستگاه مشکل داره ؟

Alita34

کاربر سایت
Mar 14, 2018
51
کسی میدونه توی بازی ها باید چطوری دعوت بازی داد من تو بازی های مثل splatoon 2 و mario kard اصلا نداره. تو پرو فایل هم که میرم چیزی نیست و منو افلاین زده

Attachments

• 1523797144224-1845482676.jpg
    1523797144224-1845482676.jpg
    158.7 KB · مشاهده: 8

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
یه سوال ایا بازی دیجیتالی خرید کنیم میتونیم تو 2 تا دستگاه استفادش کنیم ؟مثل سونی
نمیدونم مثل پی اس شیر میشه یا نه ولی میدونم مثل پی اس میشه بازیو با یه اکانت خرید بعد با یه اکانت دیگه رو همون دستگاه بازیش کرد.
رو کنسول دیگه هم نمیدونم میشه همزمان استفاده کرد یا نه ولی یکی از سایتا بصورت شیرینگ میفروخت داخل سایتو چک کنید شاید یه سری اطلاعات درمورد روشش نوشته شده باشه
سلام
دوستان من سوویچ وقتی به نت وصل میکنم نت هم شاتل و باهاش با کنصول های دیگه راحت بازی میکنم و مشکلی ندارم ولی با سوویچ 2 روز وصل میشه ولی بعد قطع میشه و انقدر باید تست نت بگیرم و کنصول ریستارت کنم تا وصل بشه و هیچ اروری هم نمیده که چرا وصل نمیشه مشکل چیه ؟ دستگاه مشکل داره ؟
*کنسول.
از مودم دور نیست؟ چون تنها مشکلی که درمورد اینترنت کنسول ازش گزارش شده قدرت کم آنتنش هست.
کسی میدونه توی بازی ها باید چطوری دعوت بازی داد من تو بازی های مثل splatoon 2 و mario kard اصلا نداره. تو پرو فایل هم که میرم چیزی نیست و منو افلاین زده
Nintendo Switch Online

• Like
Reactions: dishdish

Alita34

کاربر سایت
Mar 14, 2018
51
نمیدونم مثل پی اس شیر میشه یا نه ولی میدونم مثل پی اس میشه بازیو با یه اکانت خرید بعد با یه اکانت دیگه رو همون دستگاه بازیش کرد.
رو کنسول دیگه هم نمیدونم میشه همزمان استفاده کرد یا نه ولی یکی از سایتا بصورت شیرینگ میفروخت داخل سایتو چک کنید شاید یه سری اطلاعات درمورد روشش نوشته شده باشه

*کنسول.
از مودم دور نیست؟ چون تنها مشکلی که درمورد اینترنت کنسول ازش گزارش شده قدرت کم آنتنش هست.

Nintendo Switch Online

نه مشکل دور بودن نیست نمیدونم از چی هست که بعضی مواقع راحت وصل میشه ولی بعضی مواقع نه و هیچ ارور خاصی هم نمیده که متوجه بشم

Alita34

کاربر سایت
Mar 14, 2018
51
کسی میدونه چطوری باید دوستان خودمون دعوت بازی بدیم ؟ اون app هم که مربوط به نینتدو بود دانلود کردم میگه فقط بصورت private میشه بازی کرد با دوستان ؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر