مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,809
نام
مهراد
سلام فرشید خان عزیز

یه سیستم برای کار با After Effects میخواستم بهم معرفی کنید تا 2500 بدون هارد و بدون کیس و مانیتور و گرافیک و ... فقط چهار قطعه اصلی سی پی یو و رم و پاور و مین برد

چیزی که خودم انتخاب کردم :

AMD Ryzen 5 1600x
MSI A320M GAMING PRO
Green GP580A-ES
Geil Pristine 8GB-DDR4*2

اگر چیز دیگه ای مد نظر شماست که تا 2500 بهتر باشه از این بهم معرفی کنید ممنون میشم. (من که حساب کردم 2300 شد)

پ.ن: در آخر بگم که نمیدونم الان زمان خوبی برای خرید سیستم هست یا یه کم صبر کنیم ارزون میشه؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان الان بازار در چه حالیه؟

تقریبا نیمه تعطیل و بلاتکلیف، نه قیمت می دن و نه جنس های اصلی به صورت عادی فروخته میشه.

سلام. میخواستم کارت گرافیکمو از gtx 960 به gtx 1070 ارتقا بدم. ولی متاسفانه power supply نمیکشه. میشه یه پاور 500w با قیمت زیر 50 دلار معرفی کنین؟
این سیستمم(اگه لینک کار نمیکنه بهم بگین دستی مینویسم) : ABS Vulcan GeForce GTX 960 Gaming Desktop PC ALI041 Intel Core i5 4690 (3.50 GHz) 8 GB DDR3 1 TB HDD Windows 10 Home 64-Bit - Newegg.com
پاور فعلی: cougar SL 400

یه مدل 550 وات از CORSAIR رو انتخاب کنید.

سلام فرشید خان عزیز

یه سیستم برای کار با After Effects میخواستم بهم معرفی کنید تا 2500 بدون هارد و بدون کیس و مانیتور و گرافیک و ... فقط چهار قطعه اصلی سی پی یو و رم و پاور و مین برد

چیزی که خودم انتخاب کردم :

AMD Ryzen 5 1600x
MSI A320M GAMING PRO
Green GP580A-ES
Geil Pristine 8GB-DDR4*2

اگر چیز دیگه ای مد نظر شماست که تا 2500 بهتر باشه از این بهم معرفی کنید ممنون میشم. (من که حساب کردم 2300 شد)

پ.ن: در آخر بگم که نمیدونم الان زمان خوبی برای خرید سیستم هست یا یه کم صبر کنیم ارزون میشه؟

دیگه بعیده چیزی ارزون بشه، افتادیم سراشیبی و دیگه کنترل از دست ما خارجه!
قطعات انتخابی خودتون گزینه های پیشنهادی هستن، اما این گزینه هم با 4 هسته ی فیزیکی توی اون برنامه می تونه جایگزین باشه:

مدل نام قطعه

Intel Core i3 8100/8350K
CPU

MSI Z370 PC PRO
MotherBoard

GSKILL Ripjaws V 16GB (2*8GB) DDR4 2400Mhz RAM

+GREEN GP600B-HP Power

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید

دیگه ارزون قیمت ترین سری پاورهاش همینه، ولی مشکلی نداره، به نصبت قیمت خوبه.

با سلام. اقای مهندس به نظرتون کارت گرافیک بایوستار کیفیتش چه طوریه؟ از نظر طول عمر ودوام چه طوره

بایواستار که معمولا فقط به صرفه جویی در انتخاب قطعات مشهوره، اما بستگی به مدلی داره که می خواید بخرید.

• Like
Reactions: ehsan250

ehsan250

کاربر سایت
Sep 24, 2017
84
دیگه ارزون قیمت ترین سری پاورهاش همینه، ولی مشکلی نداره، به نصبت قیمت خوبه.

بایواستار که معمولا فقط به صرفه جویی در انتخاب قطعات مشهوره، اما بستگی به مدلی داره که می خواید بخرید.

همون مدل gt730برای باری های قدیمی. یه کاربری توی قسمت نظرات سایتب که ازش خریده بود نوشته بود که وقتی این کارت به دستش رسیده به اندازه یه gt 210 کارایی داشته و خیلی ضعیف بوده. راستش خواستم به خاطر قیمت مناسبش بخرم ولی وقتی این نظرو دیدم به شک افتادم. به نظر شما میشه به این برند اطمینان کرد

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
همون مدل gt730برای باری های قدیمی. یه کاربری توی قسمت نظرات سایتب که ازش خریده بود نوشته بود که وقتی این کارت به دستش رسیده به اندازه یه gt 210 کارایی داشته و خیلی ضعیف بوده. راستش خواستم به خاطر قیمت مناسبش بخرم ولی وقتی این نظرو دیدم به شک افتادم. به نظر شما میشه به این برند اطمینان کرد

خب این دیگه به برند ربطی نداره، شما کارت GT 730 از برند ایسوس رو هم بخری باز در بازیها کارایی نداره و بدرد نمی خوره! این رده کارتها فقط برای تصویر گرفتن و کارای معمولی هستن، نه بازی و کار گرافیکی.

فقط یه نکته دیگه. عرض این پاور 10 سانت از قبلیه کمتره. به نظرتون مشکلی ایجاد میکنه؟

ابعاد تمام پاورها استاندارد هست دوست عزیز، با همه ی کیس ها سازگار هستن، اگر طولش کم یا زیاد باشه عرضشون یکسان هست و پست همه ی کیسها بسته میشن.

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام خدمت آقا فرشید و سایر دوستان
چند تا سوال داشتم
۱. گرافیک ۱۰۵۰ti به مادربرد asrock 970 میخوره؟ مشکلی نداره؟
۲. تفاوت همین ti با ti OC که مینویسن توی چیه؟
۳. همین مادربرد asrock 970 رو میشه روش ویندوز ۱۰ نصب کرد؟ اخه توی سی دی خودش، پوشه درایواش رو که باز میکنم، زده ویندوز ویستا و ۷ ... اگه اره، فقط درایواش رو باید دانلود کنم دیگه؟
۴. یه گرافیک 6970 دارم که خراب شده. حالا نمیدونم کاملا سوخته و یا میشه تعمیرش کرد. چون از زمان بوت شدت دو تا خط قرمز به صورت عمودی روی تصویر هستن. حالا سوالم اینه، جایی هست که بشه برد برای تعمیر؟ یا اینکه کلا بدرد نمیخوره و باید بندازمش دور؟
۵. و اینکه آیا همین مادربرد، گرافیک آنبرد نداره؟ آخه من الان چون گرافیکم سوخته، تصویر ندارم، میخواستم کابل رو مستقیم به خود مادربرد بزنم تا حداقل تصویر رو بگیرم و بتونم کارای روزمرم رو انجام بدم، ولی سوکتی پیدا نکردم. حالا نمیدونم روش خاصی داره، یا اینکه کلا گرافیک انبرد نداره؟!!!

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام خدمت آقا فرشید و سایر دوستان
چند تا سوال داشتم
۱. گرافیک ۱۰۵۰ti به مادربرد asrock 970 میخوره؟ مشکلی نداره؟
۲. تفاوت همین ti با ti OC که مینویسن توی چیه؟
۳. همین مادربرد asrock 970 رو میشه روش ویندوز ۱۰ نصب کرد؟ اخه توی سی دی خودش، پوشه درایواش رو که باز میکنم، زده ویندوز ویستا و ۷ ... اگه اره، فقط درایواش رو باید دانلود کنم دیگه؟
۴. یه گرافیک 6970 دارم که خراب شده. حالا نمیدونم کاملا سوخته و یا میشه تعمیرش کرد. چون از زمان بوت شدت دو تا خط قرمز به صورت عمودی روی تصویر هستن. حالا سوالم اینه، جایی هست که بشه برد برای تعمیر؟ یا اینکه کلا بدرد نمیخوره و باید بندازمش دور؟
۵. و اینکه آیا همین مادربرد، گرافیک آنبرد نداره؟ آخه من الان چون گرافیکم سوخته، تصویر ندارم، میخواستم کابل رو مستقیم به خود مادربرد بزنم تا حداقل تصویر رو بگیرم و بتونم کارای روزمرم رو انجام بدم، ولی سوکتی پیدا نکردم. حالا نمیدونم روش خاصی داره، یا اینکه کلا گرافیک انبرد نداره؟!!!

1- بله می خوره، مشکلی نیست
2- OC یعنی اورکلاک، بسته به مدلش می تونه حدود 5 تا 15 درصد سریعتر از مدل غیر OC باشه
3- بله، میشه، احتمالا درایوراش رو خود ویندوز 10 میشناسه، فقط درایورهای جدید کارت گرافیک رو باید مرتب ارتقا بدید
3- احتمالا تعمیر داره، ولی ارزش تعمیرش کمه
5- خیر نداره اصلا

• Like
Reactions: Uchiha Itachi

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
فرشید جان بهترین لپتاپ گیمینگ که زیر 4 تومن بشه خرید چی پیشنهاد میدی؟ (اگه پردازندش نسل 8 اینتل باشه بهتره). البته میدونم که از یه لپتاپ اونم تو این رنج قیمت نمیشه انتظار زیادی داشت، منم قصدم بیشتر اجرای بازیهای wii u و ps2 با شبیه ساز هستش.
با توجه به خراب بودن وضع بازار اگه امکانش هست چندتا گزینه به ترتیب اولویت بهم معرفی کن که اگه یکیش گیر نیومد برم سراغ گزینه های دیگه. ممنون

یه سوال دیگه؛ این کارتای mx150 nvidia که جدیدا رو بعضی لپتاپا میزارن چجوریاست؟ از سری 9 انویدیا قویتره یا ضعیفتر؟ از گرافیک اینتل چی؟

آخرین ویرایش:

POOYA1989

Future Breed Machine
کاربر سایت
Jan 1, 2011
1,341
نام
Pooya
سلام فرشید جان.
نظرت درباره پردازنده Ryzen 7 1700 چیه؟ با توجه به قیمت و بنچ‌مارک‌هایی که دیدم به نظرم خیلی به صرفه هست خریدش!
آیا خریدش پیشنهاد میشه؟ چون دیدم خیلی کمتر پردازنده های amd رو پیشنهاد میدی!

بازی هم اولویت دوم من هست. اولویت اول، کار با نرم افزارهای ادیت صدا و تصویر و متحرک سازی و ... هست.
ممنون

• Like
Reactions: A7A

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
فرشید جان بهترین لپتاپ گیمینگ که زیر 4 تومن بشه خرید چی پیشنهاد میدی؟ (اگه پردازندش نسل 8 اینتل باشه بهتره). البته میدونم که از یه لپتاپ اونم تو این رنج قیمت نمیشه انتظار زیادی داشت، منم قصدم بیشتر اجرای بازیهای wii u و ps2 با شبیه ساز هستش.
با توجه به خراب بودن وضع بازار اگه امکانش هست چندتا گزینه به ترتیب اولویت بهم معرفی کن که اگه یکیش گیر نیومد برم سراغ گزینه های دیگه. ممنون

یه سوال دیگه؛ این کارتای mx150 nvidia که جدیدا رو بعضی لپتاپا میزارن چجوریاست؟ از سری 9 انویدیا قویتره یا ضعیفتر؟ از گرافیک اینتل چی؟

mx150 تقریبا به هیچ دردی به جز تصویر دادن نمی خوره، فقط در حد گرافیک آنبورد هست، اما با درایورهای با کیفیت تر انویدیا

با بودجه 4 تومن هم asus x542uq توصیه میشه که پردازنده 4 هسته ای Core i7 نسل هشت داره و گرافیک MX940 که البته برای بازی های جدید ضعیفه، برای شبیه ساز هم خود پردازنده توان بالایی لازم داره که این مدل جوابگو هست.
اگر مدلی با گرافیک بالاتر بخوای باید 5 تومن هزینه کنی.

سلام فرشید جان.
نظرت درباره پردازنده Ryzen 7 1700 چیه؟ با توجه به قیمت و بنچ‌مارک‌هایی که دیدم به نظرم خیلی به صرفه هست خریدش!
آیا خریدش پیشنهاد میشه؟ چون دیدم خیلی کمتر پردازنده های amd رو پیشنهاد میدی!

بازی هم اولویت دوم من هست. اولویت اول، کار با نرم افزارهای ادیت صدا و تصویر و متحرک سازی و ... هست.
ممنون

خریدش پیشنهاد میشه در صورتی که نرم افزارهای اولویت اول شما راندمان بیشتری با این پردازنده داشته باشند تا پردازنده های اینتل، وگرنه اینتل ممکنه انتخاب بهتری باشه، برخی برنامه های ادیت مخصوصا محصولات Adobe هنوز با پردازنده های اینتل راندمان بهتری دارند تا رایزن ها، ولی برخی دیگه با رایزن ها خیلی بهتر جواب میدن تا اینتلی ها.

اگر پردازنده های رایزن رو کمتر پیشنهاد میدم هم دلیلش واضحه، این فروم بیشتر گیمرها سوال می کنن و اولویت بازیها و راندمان بهتر هم با پردازنده های اینتل هست، نه رایزن ها.

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,809
نام
مهراد
سلام فرشید جان، من یه مین برد MSI B350 Gaming Pro خریدم حالا برای خرید رم دچار تردید شدم ... از اونجایی که بعضی مدلا قیمت های عجیبی دارن، من Team Group انتخاب کردم این مدل Team Group T-Force Dark DDR4 3000MHz CL16 Dual Channel Desktop RAM - 16GB توی لیست QVL که از سایت سازنده دانلود کردم نوشته بود پشتیبانی میشه تا 2400 بعد مین برد زده پشتیبانی از رم تا 3200 OC ... سر در نیاوردم!

آخرین ویرایش:

pizza

کاربر سایت
Jun 6, 2016
267
با بودجه 4 تومن هم asus x542uq توصیه میشه که پردازنده 4 هسته ای Core i7 نسل هشت داره
فرشید جان پردازندشو همه سایتها زدن نسل هفت. منظورت نسل هفت بود یا مدلش رو اشتباه تایپ کردی؟ یا کانفیگهای مختلف داره؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر