خداحافظی با اینترنت حجمی یا سلام به محدودیت های جدید

از اجرای این طرح راضی بودین یا نه ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    380

fani67

کاربر سایت
Apr 18, 2015
578
بله فعلا چاره ای ندارید جز صبر.البته اگر در محدوده پوشش 4G قرار دارید و همچنین نیاز به دانلود با حجم بالا دارید پیشنهاد من بسته های شبانه 4G هست که برای دانلود بسیار کم هزینه و به صرفه هست. اینترنت 4G رو میتونید حتی در کنار ADSL هم استفاده کنید. از ADSl برای استفاده های روزمره و از 4G برای دانلودهای شبانه.
هی داداش چی بگم ما یک ضرب المثلی داریم که به شتره می گیم چرا شاتت از پس ، گفت چیم مثل همه کس(شرمنده اگه یکم بی ادبی بود) 4g ، بدبختانه منطقه ما برمودای همین که موبایلامون داره بزور بلا آنتن میده کلاهمون رو باید بندازیم هوا شما می گی 4g این مملکت از بیخ و بن مشکل داره

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
خب بالاخره یک ISP اینجا پینگ درست به ما داد :D این منطقه شاتل، مخابرات، دیده بان نت داشتم در بهترین حالت ممکن با سرورای خارج از ایران 140 کمتر نمیداد که اونم مال مخابرات بود اما نوسان داشت و ثابت نبود، چند روزه پیشگامان وصل شده اینطوریه:
Capture.PNG
با Speedtest ـم از سرورای روس، چینی و آلمان و ... پینگ بین 110-140 بود و توی گیما هم خیلی خوبه :D

در کل با توجه به تجربه ای که به دست آوردم فعلا واسه کسی که هم دنبال بازی آنلاین باشه هم دانلود فعلا بهترین انتخاب پیشگامانه، واسه دانلودم 8 مگابیتشو 42.5 میده به جای 50 تومن و داخل پنل کاربری هم طرحای متنوع تری داره مثل طرح 6 ماهه 16 مگابیت که ماهی 250 گیگ میوفته 45 هزار تومن که واسه کسی که خطش ساپورت میکنه عالیه، تو عیدم واسه ثبت نام جشنواره 16 مگ 1400 گیگ گرفتم 42 تومن.

آخرین ویرایش:

Madridista

کاربر سایت
Feb 2, 2008
2,875
نام
حسين
من روی شاتل با سرویس 8 مگ ریت دانلودم بالای 600K بود ولی الان که به فناوا منتقل کردم سرویس 16مگ بین 200 تا 300 KB هست ریت دانلودم ! خود فناوا میگه خطتت بیشتر از این نمی کشه ولی خب من روی شاتل سرعتم بیشتر از این بود دیگه .

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
من روی شاتل با سرویس 8 مگ ریت دانلودم بالای 600K بود ولی الان که به فناوا منتقل کردم سرویس 16مگ بین 200 تا 300 KB هست ریت دانلودم ! خود فناوا میگه خطتت بیشتر از این نمی کشه ولی خب من روی شاتل سرعتم بیشتر از این بود دیگه .
برو توی تنظیمات مودم توی قسمت Status بعد Statistic اونجایی که نوشته Attainable Rate ـو نگاه کن بالاترین سرعتی که میشه گرفت رو زده، هم آپلود هم دانلود، اگه دیدی کمه پس خطت دچار مشکل شده یا نویزی چیزی گرفته اگه دیدی نه که باید زنگ بزنی شکایت کنی و اینا رو هم بهش بگی.

B!G_BosS

کاربر سایت
Jan 25, 2008
3,568
خب بالاخره یک ISP اینجا پینگ درست به ما داد :D این منطقه شاتل، مخابرات، دیده بان نت داشتم در بهترین حالت ممکن با سرورای خارج از ایران 140 کمتر نمیداد که اونم مال مخابرات بود اما نوسان داشت و ثابت نبود، چند روزه پیشگامان وصل شده اینطوریه:
View attachment 86147
با Speedtest ـم از سرورای روس، چینی و آلمان و ... پینگ بین 110-140 بود و توی گیما هم خیلی خوبه :D

در کل با توجه به تجربه ای که به دست آوردم فعلا واسه کسی که هم دنبال بازی آنلاین باشه هم دانلود فعلا بهترین انتخاب پیشگامانه، واسه دانلودم 8 مگابیتشو 41.500 میده به جای 50 تومن و داخل پنل کاربری هم طرحای متنوع تری داره مثل طرح 6 ماهه 16 مگابیت که ماهی 250 گیگ میوفته 45 هزار تومن که واسه کسی که خطش ساپورت میکنه عالیه، تو عیدم واسه ثبت نام جشنواره 16 مگ 1400 گیگ گرفتم 42 تومن.
پیشگامان هم مثل شاتل و آسیاتک سایت دانلود داره؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
پیشگامان هم مثل شاتل و آسیاتک سایت دانلود داره؟
ندیدم سایتی واسه دانلود، ولی Shatelland جز ترافیک داخلی محسوب میشه که مثلا 8 مگابیتش بگیری 600 گیگ ترافیک داخلی در ماه داره، و داخل پنل هم همین طرح های بیرونش هست که حجم شبانه داره، مثلا 8 مگش 750 گیگم شبانه داره 2 تا 7 صبح، که با ترافیک روزانه میشه 950 گیگ بنظرم واسه دانلودم خیلی خوبه با این قیمتی که میده دیگه نیازی به رایگان بودن سایتی نیست:D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: B!G_BosS

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
امروز میخواستم شاتل سرویسم تمدید کنم دیدم گزینه ای اضاف شده به عنوان : هزینه پیامک سرویس .. که باید حتما زنگ بزنی تا حذفش کنند
بعد داشتم تعرفه هاش میخوندم دیدم نوشته طرح شبانه رایگان تبدیل شده به فقط شبانه 5 گیگ ! :|

شاتل دیده خیلی مشتری داره همین جور داره کم کم سرویس هاش جوری تغییر میده پول بیشتر به جیب بزنه

Nima84

کاربر سایت
Jan 27, 2018
19
دوستان یکی میتونه بگه اوضاع خط چطوره؟
View attachment 86219
SNR Downstream : 10 نشون میده که داری تقریبا از حداکثر کشش خط استفاده می کنی (برای دانلود). بنابراین استفاده از سرعتهای بالاتر برای شما امکان پذیر نیست. این عدد هر چقدر بالاتر باشه یعنی خطت نویز کمتری داره.

Line Attenuation Downstream : 49 نشون میده فاصله شما با مرکز مخابراتی نسبتا بالاست که این فاصله بالا احتمالا روی سرعت و کیفیت ADSL تاثیر منفی میذاره. این مقدار هر چقدر کمتر باشه بهتره.

• Like
Reactions: sajjad++

B!G_BosS

کاربر سایت
Jan 25, 2008
3,568
SNR Downstream : 10 نشون میده که داری تقریبا از حداکثر کشش خط استفاده می کنی (برای دانلود). بنابراین استفاده از سرعتهای بالاتر برای شما امکان پذیر نیست. این عدد هر چقدر بالاتر باشه یعنی خطت نویز کمتری داره.

Line Attenuation Downstream : 49 نشون میده فاصله شما با مرکز مخابراتی نسبتا بالاست که این فاصله بالا احتمالا روی سرعت و کیفیت ADSL تاثیر منفی میذاره. این مقدار هر چقدر کمتر باشه بهتره.
حداکثر snr downstream چند باید باشه؟

mortal10

کاربر سایت
Jun 18, 2014
350
سلام دوستان بنده ب سرعت بالاتری احتیاج دارم میخوام سرویس قدیمی که نامحدود واقعی هستو عوض کنم به سرویس های جدید . از نظر حجم مشکلی ندارم اما کیفیت و.. مثل همین سرویسم هست ایا ؟ پینگو ... که تغییر نمیکنه؟

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,091
نام
پوریا
از دوستان کسی مشکل اینترنت نداره؟ برای سایت های خارجی منظورمه. مثلا twitch و Youtube. ولی توی آپارات راحت میشه کلیپ دید.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
از دوستان کسی مشکل اینترنت نداره؟ برای سایت های خارجی منظورمه. مثلا twitch و Youtube. ولی توی آپارات راحت میشه کلیپ دید.
کلا استریم خارجی نمیدونم به چی بستگی داره، من اینجا 4 تا ISP داشتم که همشون نرمال تا 1100-1000 کیلوبایت سرعت دانلود میدادن ولی هر کدوم یک جوری استریم ویدئو میکردن، که همین پیشگامانی که الان دارم بهتر از همه استریم میکنه همین الان نیم ساعت تو یوتیـوب با هــات اسپات که فریـه ویدئو با کیفیت میدیدم مشکلی نداشت ولی قبلا اینقد خوب نبود با اینکه سرعت دانلودم فرقی نکرده، آی اس پیا مختلف مثل اینکه شرایطشون با سرورای خارجی متفاوته

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر