DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

Ac66

کاربر سایت
Jun 25, 2017
103
واقعا خوب بود یه ده دقیقه ای راحت مگارو تحمل کردین.حیف که اوایل بازی لاین های دیگه باخته بودن وگرنه آمار خوبی داشتی دیگه زورشون بهتون نمیرسید میرفتن بهancient
اتک میدادن.تا بازی تموم شد سریع نوشتی ریپورت عالی بود اون تیکه:D

این گیم عالی بود.آخه چرا انقدر نا امید:pensive: وضعیت تو مید سخت بود ولی خراب نشده بود آنچنان، چون لست هیت ها و کلا آیتمات بد نبود اصلا، ولی با 3 بار مردن نوشتی gg im done:Dفکر میکردم میخواستی تیم حریف رو شل کنی با این حرف و نقشه داشتی براشون ولی وقتی دیگه به طور رسمی میرفتی فید میدادی مطمئن شدم واقعا ناامید شده بودی.
متاسفانه بدیه sf هم همینه پتانسیل comeback بازی رو اصلا نداره و با چند بار مردن احساس لوز به آدم دست میده چون حقیقتا نمیشه کار خاصی کرد.از اون ور قضیه axe وjugger نهایت تلاششون رو برای بازی میکردن و پتانسیل برگردوندن بازی رو به راحتی داشتن و دوتا ساپورتا با اینکه گیج شده بودن ولی دست نمیکشیدن از مبارزه.وقتی تیمت داشت با وجود شرایط بد نهایت تلاشش رو میکرد اینجا من هم احساسی شده بودم و همینطور شما که بهشون پیوستی.
بازی سراغ ندارم که حس نا امیدی رو بشه داخلش تجربه کرد. چقدر زیباست این حس ها که میان و میرن و تجربه شیرینشون برای ما باقی میمونه.
حس ناامیدی میشه محرک ولی بی نهایت خلاقیت برای پاسخ به این محرک وجود داره%%-
واقعا هیچ گیمی رو بازی نکردم که انقدر فرمول و روش و تکنیک توش باشه که هرکدوم ما با چند هزار ساعت تجربه بازم سبک (play style) خودمونو داریم دوتا 2 نه تنها تو سبک moba بلکه تو کل گیمای دیگه هم تاکتیکی ترین و صد البته بی رحم ترینه و ترکیب اینا تجربه شیرینیه

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
واقعا هیچ گیمی رو بازی نکردم که انقدر فرمول و روش و تکنیک توش باشه که هرکدوم ما با چند هزار ساعت تجربه بازم سبک (play style) خودمونو داریم دوتا 2 نه تنها تو سبک moba بلکه تو کل گیمای دیگه هم تاکتیکی ترین و صد البته بی رحم ترینه و ترکیب اینا تجربه شیرینیه
دونه به دونه كلماتت تاييد و تاكيد ميشه.
دقيقا بي رحم ترين و تاكتيكي ترين.لقب شطرنج بازي هاي رايانه اي كاملا برازندشه.
به قدري بازي وسيع هست كه آدم فقط با ديدن كلي ريپلي و مسابقات و كلا فرعيات بازي به راحتي ميتونه خودشو سرگرم كنه و حتي يك ساعت هم پلي نده ولي لذت ببره.ti سال پيش من از پاي تويچ بلند نشدم ،نمي دونم چرا انقدر هيجان دارم موقع ديدن مسابقات انگار دارم فينال جام جهاني فوتبال نگاه ميكنم.
خود بازي رو كه هيچي نميگيم طوفان است طوفان!
روح و فكر و احساس و جسم و مهارت و تعامل گروهي فقط تو يك جا جمع ميشه ،اون هم دوتا است

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
به قدري بازي وسيع هست كه آدم فقط با ديدن كلي ريپلي و مسابقات و كلا فرعيات بازي به راحتي ميتونه خودشو سرگرم كنه و حتي يك ساعت هم پلي نده ولي لذت ببره.ti سال پيش من از پاي تويچ بلند نشدم ،نمي دونم چرا انقدر هيجان دارم موقع ديدن مسابقات انگار دارم فينال جام جهاني فوتبال نگاه ميكنم.
روح و فكر و احساس و جسم و مهارت و تعامل گروهي فقط تو يك جا جمع ميشه ،اون هم دوتا است
اینقدر قشنگ وصف کردی گریم گرفت :(

Ac66

کاربر سایت
Jun 25, 2017
103
تو تکمیل حرفات باید بگم من حدودا پارسال یه خورده از دوتا کنار کشیدم رفتم سراغ لول (league of legends) شاید باورتون نشه اما چیزی که اونجا تجربه کردم واقعا جالب بود انگار از یه پادگان نظامی نیروی دریایی امریکا وارد یه مهد کودک تو ژاپن شدم نمیخوام به طرفدارای این بازی بی احترامی شه اما واقعا هر طوری خواستم جدی بگیرم نشد که نشد جاش نیست همشو اینجا باز کنم اما بعداز یک ماه پلی دادن این بازی با رنک گلد تصمیم گرفتم برگردم سر چالش واقعی یعنی دوتا خودمون واقعا به این نتیجه رسیدم که صرفا داشتن پلیر زیاد ملاک بر بهتر بودن نیست البته من میدونم این پلیر بالااز کجا اب میخوره از همین اسون بودن بازی خیلیا رو دیدم از سر سختی دوتا رفتن سراغ لول چرا راه دور بریم تو همین فروم این بازی یه تاپیک داره با اینکه پلیراش خیلی خیلی بیشتر از دوتاست اما تاپیکش داره خاک میخوره خلاصه که قدر این گیم فول فری رو بدونیم :))

mortal10

کاربر سایت
Jun 18, 2014
350
تو تکمیل حرفات باید بگم من حدودا پارسال یه خورده از دوتا کنار کشیدم رفتم سراغ لول (league of legends) شاید باورتون نشه اما چیزی که اونجا تجربه کردم واقعا جالب بود انگار از یه پادگان نظامی نیروی دریایی امریکا وارد یه مهد کودک تو ژاپن شدم نمیخوام به طرفدارای این بازی بی احترامی شه اما واقعا هر طوری خواستم جدی بگیرم نشد که نشد جاش نیست همشو اینجا باز کنم اما بعداز یک ماه پلی دادن این بازی با رنک گلد تصمیم گرفتم برگردم سر چالش واقعی یعنی دوتا خودمون واقعا به این نتیجه رسیدم که صرفا داشتن پلیر زیاد ملاک بر بهتر بودن نیست البته من میدونم این پلیر بالااز کجا اب میخوره از همین اسون بودن بازی خیلیا رو دیدم از سر سختی دوتا رفتن سراغ لول چرا راه دور بریم تو همین فروم این بازی یه تاپیک داره با اینکه پلیراش خیلی خیلی بیشتر از دوتاست اما تاپیکش داره خاک میخوره خلاصه که قدر این گیم فول فری رو بدونیم :))
:)) حرفات خیلی جالب بود بسی خندیدم

• Like
Reactions: Ac66

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
عجب !!!! دقیقا تمام اینایی که گفتی واسه من هم دو سال پیش اتفاق افتاد !!! و منم دقیقا حرفای تو رو به چندتا از دوستام زدم
کاملا تایید میکنم ! اکثر پلیر های LOL که من میشناسم سناشون خیلی پایینه
بازیش هم بازی قشنگیه اما هیجان و استرسی که DOTA داره هیچ بازی ای نداره

• Like
Reactions: Malware and Ac66

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
هر دو بازی در سطح Competitive بسیار چالشی هستند.
اما Dota2 نیاز به زمان بیشتری برای یادگیری و تسلط کامل داره. به خاطر مکانیسم پیچیده تری که در gameplay داره.
این نظر من هست.

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
من خودم حقیقتا سمت lol نرفتم تا تجربش کنم اما از اطلاعاتی که تو نت به دست آوردم این بود که dota بسیار بازی هاردکورتری نسبت به نه تنها lol بلکه کل بازی های دیگست.و این اصلا به معنای بدی lol نیست اتفاقا همه پسندتر شده و بیشتر میشه باهش ارتباط برقرار کرد.علت پلیرهای بیشترش هم شاید میتونه همین باشه.خیلیا از اعصاب خوردی ،سختی و چالش های بسیار سخت دوتا فرار میکنن یعنی اینکه شما بخوای جسم و فکر و روان رو همزمان مدیریت کنید کار بسیار سخت و رنج آوری هست و همانطور که خودتونم در جریان هستید مغز بیزار از رنج و درد هست وشما رو به سمت حالت پایدار هدایت میکنه.و این به این معنا نیست کسانی که گیم های به اصطلاح کژوال رو انتخاب میکنن آدم های راحت طلب یا بیفکر و کند ذهنی هستند.شاید اونها گیم رو به خاطر لذت انتخاب کرده باشن و سختی و چالش رو در جای دیگه از زندگی تجربه میکنن واز گیم به عنوان رفع خستگی و اوقات فراغت خودشون استفاده میکنن،قطعا انتخاب دوتا برای کسی که مبنای بازیش لذت هست بسیار کار اشتباهی میتونه باشه و حتی خطرناک.ولی خودم به شخصه عاشق این رنج و عذابم و استراحتم جای دیگست.
یکی از دوستانم به خاطر بازی کردن زیاد و رنک آپ نشدنه اکانتش بسیار اعصابش خرد شده بود، سریع رفته بود smite رو نصب کرده بود و میگفت انگار از ایران رفتم اروپا انقدر اعصابش راحت شده بود میگفت درگیر اکشن بازی هستی و اصلا لاین های دیگرو هم نمیبینی تا حرص بخوری که بقیه دارن چه میکنن:Dولی جفت بازیا در این سبک گل کاشتند و لایق هستند و میدونم که خودت هم عقیده هستی ولی چون خیلی از ته دل توصیف کردی >:D<شاید طرفدارهای lol برداشت بدی بکنند گرچه که خودت هم تو نوشتت بیان کردی واصلا قصد بدی نداشتی و من بیشتر از این دیگه جسارت نمیکنم خواستم فقط سوء تفاهمی بین دوستداران هر دوبازی به وجود نیاد.

---------------------------------
و حالا از خودم بگم.حدود سه و نیم سال پیش داشتم مثل آدم بازیمو میکردم:Dخب بسی با ps4 حال میکردیم و از انحصاریا بگیر تا هرچی بگی.
اینم بگم از اول که دوتا یک رو دیده بودم حالم از بازی بهم میخورد.میگفتم این چیه تو یه زمین سیا سوله اصلا معلوم نیست کی کی رو میزنه:Dولی چون عاشق این سبک بودم گوشه ذهنم همیشه مونده بود.تا ..............اینکه یکی از دوستانم انگشت منو گذاشت رو موس گفت کلیک کن رایگانه ضرر نمیکنی:Dخدا لعنتش کنه ، دیگه نمیتونم بازی دیگه ای بکنم و حتی فکر کنم بهش. از یه اعصاب آروم و عشقو حالی، رسیدم به فلسفه وجود جهان هستی (شاید باورتون نشه:D)و تعامل سازنده با دیگران و البته طعم شیرین شکست ،اون لحظه که هیچ کاری از دستت بر نمیاد و فقط داری بهش نگاه میکنی و ذوب شدن خودت رو با تمامی وجودت درک میکنی که تا حالا این بهترین صحنه تو کل دوران گیمریم بوده و این صحنه برام زیباترین صحنه از دوتاست میدونم که همتون اون لحظه رو داشتین، علیرغم اینکه حس کامل شکست و ناامیدی داری بازهم تلاش میکنی وشاید بازی بارهاوبارها خیلی بیرحمانه با یک نیشخند بهت میگه نهایت تلاش،ضمانت کامل موفقیت نیست. به من نشون داد من محدودم ،محدود به خیلی چیزها .به من نشون داد من تنها نیستم من با 9 منه دیگه هستم و نه مهمتر نه کمتر.و به موازات این یاد داد که فقط میتونم روی خودم کار کنم و تاثیر بذارم و اختیار بقیه دست من نیست وفقط میتونم خودم رو بهتر کنم.مدیریت گفتار و رفتار در انواع شرایط و کنترل خشم از فقدان و آسیب مهمترین یادگاری های من از بازی هستن که هیچ وقت فراموششون نمیکنم.
و اینکه بهشت و جهنم همیشه هست و هردو درکنار هم معنا پیدا میکنند.

Ac66

کاربر سایت
Jun 25, 2017
103
من خودم حقیقتا سمت lol نرفتم تا تجربش کنم اما از اطلاعاتی که تو نت به دست آوردم این بود که dota بسیار بازی هاردکورتری نسبت به نه تنها lol بلکه کل بازی های دیگست.و این اصلا به معنای بدی lol نیست اتفاقا همه پسندتر شده و بیشتر میشه باهش ارتباط برقرار کرد.علت پلیرهای بیشترش هم شاید میتونه همین باشه.خیلیا از اعصاب خوردی ،سختی و چالش های بسیار سخت دوتا فرار میکنن یعنی اینکه شما بخوای جسم و فکر و روان رو همزمان مدیریت کنید کار بسیار سخت و رنج آوری هست و همانطور که خودتونم در جریان هستید مغز بیزار از رنج و درد هست وشما رو به سمت حالت پایدار هدایت میکنه.و این به این معنا نیست کسانی که گیم های به اصطلاح کژوال رو انتخاب میکنن آدم های راحت طلب یا بیفکر و کند ذهنی هستند.شاید اونها گیم رو به خاطر لذت انتخاب کرده باشن و سختی و چالش رو در جای دیگه از زندگی تجربه میکنن واز گیم به عنوان رفع خستگی و اوقات فراغت خودشون استفاده میکنن،قطعا انتخاب دوتا برای کسی که مبنای بازیش لذت هست بسیار کار اشتباهی میتونه باشه و حتی خطرناک.ولی خودم به شخصه عاشق این رنج و عذابم و استراحتم جای دیگست.
یکی از دوستانم به خاطر بازی کردن زیاد و رنک آپ نشدنه اکانتش بسیار اعصابش خرد شده بود، سریع رفته بود smite رو نصب کرده بود و میگفت انگار از ایران رفتم اروپا انقدر اعصابش راحت شده بود میگفت درگیر اکشن بازی هستی و اصلا لاین های دیگرو هم نمیبینی تا حرص بخوری که بقیه دارن چه میکنن:Dولی جفت بازیا در این سبک گل کاشتند و لایق هستند و میدونم که خودت هم عقیده هستی ولی چون خیلی از ته دل توصیف کردی >:D<شاید طرفدارهای lol برداشت بدی بکنند گرچه که خودت هم تو نوشتت بیان کردی واصلا قصد بدی نداشتی و من بیشتر از این دیگه جسارت نمیکنم خواستم فقط سوء تفاهمی بین دوستداران هر دوبازی به وجود نیاد.

---------------------------------
و حالا از خودم بگم.حدود سه و نیم سال پیش داشتم مثل آدم بازیمو میکردم:Dخب بسی با ps4 حال میکردیم و از انحصاریا بگیر تا هرچی بگی.
اینم بگم از اول که دوتا یک رو دیده بودم حالم از بازی بهم میخورد.میگفتم این چیه تو یه زمین سیا سوله اصلا معلوم نیست کی کی رو میزنه:Dولی چون عاشق این سبک بودم گوشه ذهنم همیشه مونده بود.تا ..............اینکه یکی از دوستانم انگشت منو گذاشت رو موس گفت کلیک کن رایگانه ضرر نمیکنی:Dخدا لعنتش کنه ، دیگه نمیتونم بازی دیگه ای بکنم و حتی فکر کنم بهش. از یه اعصاب آروم و عشقو حالی، رسیدم به فلسفه وجود جهان هستی (شاید باورتون نشه:D)و تعامل سازنده با دیگران و البته طعم شیرین شکست ،اون لحظه که هیچ کاری از دستت بر نمیاد و فقط داری بهش نگاه میکنی و ذوب شدن خودت رو با تمامی وجودت درک میکنی که تا حالا این بهترین صحنه تو کل دوران گیمریم بوده و این صحنه برام زیباترین صحنه از دوتاست میدونم که همتون اون لحظه رو داشتین، علیرغم اینکه حس کامل شکست و ناامیدی داری بازهم تلاش میکنی وشاید بازی بارهاوبارها خیلی بیرحمانه با یک نیشخند بهت میگه نهایت تلاش،ضمانت کامل موفقیت نیست. به من نشون داد من محدودم ،محدود به خیلی چیزها .به من نشون داد من تنها نیستم من با 9 منه دیگه هستم و نه مهمتر نه کمتر.و به موازات این یاد داد که فقط میتونم روی خودم کار کنم و تاثیر بذارم و اختیار بقیه دست من نیست وفقط میتونم خودم رو بهتر کنم.مدیریت گفتار و رفتار در انواع شرایط و کنترل خشم از فقدان و آسیب مهمترین یادگاری های من از بازی هستن که هیچ وقت فراموششون نمیکنم.
و اینکه بهشت و جهنم همیشه هست و هردو درکنار هم معنا پیدا میکنند.
منم دقیقا شرایط مشابه خودتو دارم یه تایمی به قدری از دوتا خسته بودم که با خودم گفتم منکه نمیتونم گیمو بزارم کنار پس حداقل بزار برم سمت یه چیزی که کمتر روح و روانم داغون بشه خلاصه اینجوری شد که رفتم سراغ لول که اخرش به این نتیجه رسیدم نه داداش این گیم واسه تو ساخته نشده باید بری سراغ همون همیشگی خلاصه به قول دوست شما بهشتو ول کردمو عاشقانه برگشتم به جهنم تاریک خودم :punk: حالا جدا از اینا اصلا اشنایی من با دوتا با وارکرفت 3 شروع شد شاید باورتون نشه اما به قدری من تحت تاثیر داستان این بازی قرار گرفتم که هنوزم که هنوزه دیگه نتونستم اون حس عجیبو تجربه کنم جوری دیوانه وار عاشقش بودم که تک تک مپای این گیمو جوییده بودم :Thumbsup: الان که نگاه میکنم 16 سال از ریلیز اون بازی میگذره و بااینکه گیمی نبوده که از دستم در بره اما بهترین تجربه گیمینگو واس من رقم زد. من دوتا رو به چشم یه میراث میبینم درسته که ضعف و نقص داشته باشه با اینکه هر روز و هر شب باید این روسای زبون نفهم پلیرای تاکسیک و نوبای وطنی رو تحمل کرد اما این حس نمیزاره ولش کنم .

• Like
Reactions: Malware and x-x

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
منم دقیقا شرایط مشابه خودتو دارم یه تایمی به قدری از دوتا خسته بودم که با خودم گفتم منکه نمیتونم گیمو بزارم کنار پس حداقل بزار برم سمت یه چیزی که کمتر روح و روانم داغون بشه خلاصه اینجوری شد که رفتم سراغ لول که اخرش به این نتیجه رسیدم نه داداش این گیم واسه تو ساخته نشده باید بری سراغ همون همیشگی خلاصه به قول دوست شما بهشتو ول کردمو عاشقانه برگشتم به جهنم تاریک خودم :punk: حالا جدا از اینا اصلا اشنایی من با دوتا با وارکرفت 3 شروع شد شاید باورتون نشه اما به قدری من تحت تاثیر داستان این بازی قرار گرفتم که هنوزم که هنوزه دیگه نتونستم اون حس عجیبو تجربه کنم جوری دیوانه وار عاشقش بودم که تک تک مپای این گیمو جوییده بودم :Thumbsup: الان که نگاه میکنم 16 سال از ریلیز اون بازی میگذره و بااینکه گیمی نبوده که از دستم در بره اما بهترین تجربه گیمینگو واس من رقم زد. من دوتا رو به چشم یه میراث میبینم درسته که ضعف و نقص داشته باشه با اینکه هر روز و هر شب باید این روسای زبون نفهم پلیرای تاکسیک و نوبای وطنی رو تحمل کرد اما این حس نمیزاره ولش کنم .
دقیقا.
آغاز این مسیر بینظیر شاهکار جاودانه در تاریخ بلیزارد وارکرفت 3 بود، متاسفانه تجربشو نداشتم و حدس میزنم که چه شاهکاری رو از دست دادم.دوتا یادگار وارکرفت 3 هست و هم برای شما و کسایی که با این گیم بزرگ شدن میراث ارزشمندی بوده.الحق که والو هم امانت دار خیلی خوبی بود و بازی رو به برترین es جهان تبدیل کرد که نظیر نداره.روح وارکرفت 3 تو دوتا دمیده شده و با اسم دوتا به اوج خودش رسیده.امیدوارم همیشه باشه و راهشو همیشه با قدرت ادامه بده:hug:

• Like
Reactions: Malware and Ac66

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
Match 3826439271 - Overview
آقااااا اینو هرکی وقت کرد ببینه :D:D:D عجب بازی ای شد
یعنی یه disruptor داشتیم در حد لالیگا
عالی بازی میکرد ... اولین بار بود میدیدم یه یار اینجوری افتاده باهام !
یه جا shadow shaman اومد دو بار Ulti کرد گفتم دیگه تموم شد ... واقعا دیگه ناامید شدم اما شانس آوردیم زود تمرکزمونو گذاشتیم ماراش رو زدیم
یه LC داشتیم 1000 تا دوئل گرفته بود :)) خیلی بازی خوبی بود خلاصه
من که انگشت شمار برام پیش اومده بازی هام اینجوری جذاب باشن
دوستان اگر بازی رو دیدید نظراتتون رو هم بگید

آخرین ویرایش:

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253

Match 3825033952 - Overview

از مزایای Bounty Hunter mid carry اینه که حتی ساپ های تیم هم Aghanim داشته و همیشه gold واسه ward و... دارن. Rich Life! B-)

Match 3827252584 - Overview

این هم از اون دست بازی های Techies Cancer بود که با 3 تا Gem ـی که خریدم درمان شد.. :)

*و اینکه برخلاف باور عموم تو unranked انسان های با درک و شعور تری دیده میشه (به غیر از موقع هایی که با ایرانی ها میوفتی) حتی روس های قابل احترامی میبینی داخل unranked. بین 20_25 بازی ای که این یه مدت کردم شاید نهایت 5 تاشون با پلیر های بد افتاده باشم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر