PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,594
نمیدونم این key mapping اصلی بازی بود که تو نمایش نشون داد یا کسی که بازی می کرده تغییرش داده بود. اما R1 و R2 برا ضربه زدن به نظرم جالب نیست.
مثل اینکه تو مبارزات حتی شلوغ هم دوربین عقب نمیاد، به جاش برداشتن یه نشانگر گذاشتن که مثلا دشمن از پشت داره حمله می کنه که بتونید واکنش مناسب رو داشته باشید.
ویدیو هم به نسبت چیز زیادی نشون نمیده که بشه اسمش رو گذاشت اسپویل و فقط از بخش اول بازی هست یعنی تا آخر تریلر هنوز می بینید که بازی داره سیستم هاش رو معرفی می کنه.
نمیخوام غر بزنم، ولی خداییش خیلی ضایست کریتوس برای 3 متر بالا رفتن پسرش رو بفرسته بالا براش طناب/زنجیر بندازه.
دقیقا به محضی رسیدن به این قسمت همینو گفتم با خودم :D
پ.ن: دوستانی که سولز/بورن رو بازی نکردن بهشون حق میدم از انتخاب دکمه اتک ناراضی باشن. :D اما خب به احتمال زیاد میشه تغییرش داد.
سری سولز رو بازی کردم اما با ماوس و کیبرد :D

آخرین ویرایش:

noctis-sm3

کاربر سایت
Jul 23, 2014
2,500
نام
mohammad
بخوایم از افت کیفیت حرف بزنیم یه عده فنم میان الکی دفاع می کنن... نه فقط این بازی تو کل نسل شاهد افت کیفی خیلی از بازی ها بودیم... جای اینکه ps4 pro و xbox x کنسول بین نسلی باشن خوده ps4 و x one بین نسلی بودن:D بعد جالبه یه عده فنم میان الکی دفاع می کنن و توجیه می کنن... حتما بهانه برای نسل بعدم اینه که سازنده میاد مصاحبه می کنه میگه ما دیدیم مخاطب اینطوری فرق cg و بازی رو نمی فهمه... لطف کردیم با تلاش شبانه روزی برای مخاطب ها وقت بیشتری گزاشتیم اتفاقا این افت کیفیتی که می بینید زحمت بیشتری برامون داشت و حاصل کار شبانه روزی تیممون هست:))

___
ولی خوده بازی هر چی هست غیر گاو... تنوع جالبی داشت... ولی انگار تلو رو با ویچر قاطی کردی خشونت کریتوسم بهش اضافه کردی...
برخلاف خیلی ها که همچنان پافشاری می کنند سانتا بهترین استدیو سونی هست باید بگم از نظرمن خیلی وقته نیست... نمی دونم مشکل از کجاست... فکر نمی کنم کمبود ایده داشته باشند یا هر چیزی... ولی می تونستن همینو با شخصیت دیگه و اسم دیگه عرضه کنند که من متای بالای 90 شم تضمین می کردم و اتفاقا فروش میلیونیشم می کرد... ولی الان...!!! امیدوارم موفق بشه...کلی خاطره داریم باهاش امیدوارم گندنزنه فقط...

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
بخوایم از افت کیفیت حرف بزنیم یه عده فنم میان الکی دفاع می کنن... نه فقط این بازی تو کل نسل شاهد افت کیفی خیلی از بازی ها بودیم... جای اینکه ps4 pro و xbox x کنسول بین نسلی باشن خوده ps4 و x one بین نسلی بودن:D بعد جالبه یه عده فنم میان الکی دفاع می کنن و توجیه می کنن... حتما بهانه برای نسل بعدم اینه که سازنده میاد مصاحبه می کنه میگه ما دیدیم مخاطب اینطوری فرق cg و بازی رو نمی فهمه... لطف کردیم با تلاش شبانه روزی برای مخاطب ها وقت بیشتری گزاشتیم اتفاقا این افت کیفیتی که می بینید زحمت بیشتری برامون داشت و حاصل کار شبانه روزی تیممون هست:))

___
ولی خوده بازی هر چی هست غیر گاو... تنوع جالبی داشت... ولی انگار تلو رو با ویچر قاطی کردی خشونت کریتوسم بهش اضافه کردی...
برخلاف خیلی ها که همچنان پافشاری می کنند سانتا بهترین استدیو سونی هست باید بگم از نظرمن خیلی وقته نیست... نمی دونم مشکل از کجاست... فکر نمی کنم کمبود ایده داشته باشند یا هر چیزی... ولی می تونستن همینو با شخصیت دیگه و اسم دیگه عرضه کنند که من متای بالای 90 شم تضمین می کردم و اتفاقا فروش میلیونیشم می کرد... ولی الان...!!! امیدوارم موفق بشه...کلی خاطره داریم باهاش امیدوارم گندنزنه فقط...
ما که اجازه نداریم انتقاد کنیم از بازی.به همین لایک کردن بسنده میکنم.ولی من از همون روز اول گفتم ای کاش اسم بازی god of war نبود.و تو همون سه شماره پروندشو میبستن.
در کل من از مبارزات خوشم امد وامید دارم بازی موفق میشه

amir nakhaee

کاربر سایت
Dec 13, 2013
1,802
نام
امیر
بازی از نظر شخصی خودم ، جاه طلبانه و فوق العاده به نظر میاد. از گیمپلی به شدت خوشم اومد و با توجه به این که میدونیم سلاح های دیگه ایم تو بازی وجود داره ، پس به کل نگرانی راجب تکراری شدن گیمپلی و مشکل کمبت بازی از بین میره.
.
.
اما اگه سال ۲۰۱۳ ازم میپرسیدن که بازی نسل بعدی سانتا که قراره ۲۰۱۸ عرضه بشه چجور گرافیکی قراره داشته باشه ، سطح توقعم چندین لول بالاتر از این بود. مشکل اینجاست ی گیمپلی درست حسابی با کیفیت بالا پخش نمیشه که بفهمیم چند چندیم با خودمون.
ی نکته مثبت دیگه ایم که تو این گیمپلی دیدم و به نظرم واقعا لازم بود رو تو اسپویل میزارم و به نظرم کارشون تو این ی مورد واقعا عالی بود.
این که میشد ارمور اضافه کرد واقعا خوشحالم کرد :D نمیدونم چند نفر مثل من اینجوری بودن ، اما برای مثال تو GOD2 دوست داشتم وقتی با new game+ بازی میکنم با همون ارمور اول بازی بتونم بازی رو ادامه بدم و از اون حالت لخت مادرزاد خارج بشه که این قابلیت نبود اگه اشتباه نکنم‌ :D خوشبختانه تو این نسخه هستش همچین قابلیتی از همون اول :D

آخرین ویرایش:

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
اما فیزیک بازی و ضربات کریتوس عالی بود.اونجا که اون دشمن یک ضربه میزنه به سپر کریتوس واون ضربه رودفاع میکنه عالی بود!!!

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
فک کنم اونجایی که سلاحو میخواست آپگرید کنه انگار حداقل برای 4-5 تا سلاح دیگه جای خالی داشت. >:)
جز سیستم ارتقا زیاد چیز جدیدی نداشت این ویدئو. همون مبارزات تو تریلرای قبلی بود منتهی با تعداد دشمن بیشتر و ضرباهنگ تند تر. در کل برخلاف بعضی بچه های اینجا این دقیقا همون چیزی بود که میخواستم. \m/

پ.ن: دوستانی که سولز/بورن رو بازی نکردن بهشون حق میدم از انتخاب دکمه اتک ناراضی باشن. :D اما خب به احتمال زیاد میشه تغییرش داد.

• Like
Reactions: sabco and NaViiDii

m.d.makan

کاربر فعال
Apr 14, 2007
9,087
نام
مــاکــان
من از نمایش خوشم اومد، با اینکه اصلا یک چیز دیگه ای بود و با نسخه های قبل سالها فاصله داشت.
من از موفقیت بازی مطمئنم، این جور تغییرات در سبک و محتوای بازیها همیشه ازطرف خیلی از طرفدارها پراز ایراد و ضعیف دیده میشه ولی از طرف دیگه بازیکنهای جدیدی به سمت خودش جذب میکنه.
من خودم همین الان دارم Gow III دوباره بازی میکنم، بعد که این نمایش میبینم هیچ سنخیتی با عناوین قبلی نداره برام کمی دلسرد کنندست.
ولی اونچیزی که بر اساس نمایشها دیدم فکر میکنم بارلاگ و استودیو سخت ترین راه برای زنده نگه داشتن این عنوان انتخاب کردن،راهی که اگه موفق بشه توش میشه بهترین انتخاب و اگه شکست بخورن میشه پایان سری.

من خودم بشخصه فکر میکنم راه درستی پیش گرفتن و بازی در ابتدا کمی برای طرفدارهای قدیمی مایوس کننده خواهد بود ولی در عین حال کلی پلیر و طرفدار جدید جذب بازی خواهند شد، نتیجه این میشه که همون طرفدارهای قدیمی هم دوباره جذب بازی میشن، نتیجش تو همین تاپیک خواهیم دید.

SON OF HEAV3N

ESTEGHLAL
کاربر سایت
Oct 31, 2011
1,830
نام
روزبه

___

من خودم‌ با تغیر تو بازی ها کنار‌ نمیام ولی باید تغیر GOWبه جا بود فرمول قبلی بازی ادامه اش دیگه جالب نمیشد داستان اساطیر یونانی عالی تمام شد دیگه نمیشد ادامه اش داد

شاید من از نگرانی بابت کمبو و زاویه دوربین داشتم اوایلش ولی ‌کاملا نگرانیم رفع شد

بحث افت گرافیک بازی‌ یا همون‌ دانگرید من احساس نکردم چون گرافیک‌ عالیه

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,825
نام
نـــــــویـــــــــد
بازی از نظر شخصی خودم ، جاه طلبانه و فوق العاده به نظر میاد. از گیمپلی به شدت خوشم اومد و با توجه به این که میدونیم سلاح های دیگه ایم تو بازی وجود داره ، پس به کل نگرانی راجب تکراری شدن گیمپلی و مشکل کمبت بازی از بین میره.
.
.
اما اگه سال ۲۰۱۳ ازم میپرسیدن که بازی نسل بعدی سانتا که قراره ۲۰۱۸ عرضه بشه چجور گرافیکی قراره داشته باشه ، سطح توقعم چندین لول بالاتر از این بود. مشکل اینجاست ی گیمپلی درست حسابی با کیفیت بالا پخش نمیشه که بفهمیم چند چندیم با خودمون.
ی نکته مثبت دیگه ایم که تو این گیمپلی دیدم و به نظرم واقعا لازم بود رو تو اسپویل میزارم و به نظرم کارشون تو این ی مورد واقعا عالی بود.
این که میشد ارمور اضافه کرد واقعا خوشحالم کرد :D نمیدونم چند نفر مثل من اینجوری بودن ، اما برای مثال تو GOD2 دوست داشتم وقتی با new game+ بازی میکنم با همون ارمور اول بازی بتونم بازی رو ادامه بدم و از اون حالت لخت مادرزاد خارج بشه که این قابلیت نبود اگه اشتباه نکنم‌ :D خوشبختانه تو این نسخه هستش همچین قابلیتی از همون اول :D

گرافیکش به نظرم عالیه و به راحتی بالاتر از تمام بازی‌‌های کنسولی هستش تا الان، البته اینکه توقعت بالاتر بوده بستگی به خودت داره اما خیلی به عهده اینا نیست، قدرت کنسول و کشش نسل و چیزای دیگه باعث میشه فراتر از یه حدی نرن، اما مطمئنم بازی کنی کاملا فر میخوری :D

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,584
نام
حسین
یعنی از هر چیز بازی بشه ایراد گرفت از کامبتش نمیشه واقعا روانی کنندس تنوعش واقعا عالی بود تو منویه سمت راست بازی هم چهار ایکون بود که یکیش ایکون تبر بود امیدوارم منویه سوییچ بین اسلحه ها باشه
ولی واقعا اینا نمیتونستن این کامبت عالی رو با یه شخصیته دیگه ترکیب کنن؟ باید حتما کریتوس باشه؟ اخه کریتوس نمیتونه از دیوار سه متری بپره؟ باید بچش براش زنجیر بندازه؟درسته بازی واقع گرایانه شده ولی خیر سرش این بابا نیمه خداست:| یعنی حتما لازم بود از تمام المان های اخرین ما اسکی برید و به صورت صد در صد هم تو بازی ازش استفاده کنید؟:|
بازی واقعا خوش ساخت میاد و بنظر میاد بتونه یه عنوان اکشن ار پی چیه ناب بشه ولی نه به عنوان خدای جنگ نه به عنوان کریتوس

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر