Rate your last seen movie (قوانین پست اول حتما رعایت شود)

Darkfie1d

Lux Omnia Vincit
Loyal Member
Sep 25, 2005
3,040
نام
Gwynbleidd Darkfield
  • اگه خواستید پستی رو نقل قول کنید به جای جواب دادن توی این تاپیک پست رو ببرید داخل تاپیک Movie Center و بزارید پست های اینجا به صورت یک پارچه باقی بمونه. برای این کار گزینه "+ نقل قول" رو پایین سمت چپ پست مورد نظرتون بزنید تا پست انتخاب بشه بعد داخل تاپیک Movie Center از ادیتور گزینه
    1620238607876.png
    رو بزنید و پست مورد نظرتون رو اونجا نقل قول کنید.

• لطفاً اسم فیلم رو حتماً بنویسید عکس به صورت خالی کافی نیست
  • عکسها رو حتماً به صورت Thumbnail/کم حجم قرار بدید.
  • دوستان لطف کنن به جای شیوه های من درآوردی برای امتیاز دادن ، 10 رو حداکثر قرار بدن و نسبت به اون امتیاز بدن.
  • نوشته هایی که ممکنه بخش خاصی از داستان فیلم رو لو بده، داخل تگ اسپویلر باید گذاشته بشه، در غیر اینصورت برخورد می شه
  • از پست کردن هر گونه مطلبی که به مبحث این تاپیک مربوط نمیشه خودداری کنید

امکان ویرایش قوانین وجود داره .

barneysawyer

کاربر سایت
Feb 28, 2012
1,729
نام
nucky thompson
Secret Window
220px-Secret_Window_movie.jpg

تقریبا تو نیم ساعت ابتدایی فیلم حدس زدم داستان چیه! البته زمان تماشا فیلم مدام یاد شکاف، بابا دوک و دشمن میوفتادم که همه این فیلم ها بعد پنجره مخفی ساخته شدن. الان که فکر می کنم فیلم از درخشش الهام گرفته بود. قطعا اگر این فیلم ها رو نمی دیدم به این زودی نمی تونستم حدس بزنم داستان چیه، ولی در کل به نظرم فیلم خوب و جذابی بود. ولی خیلی بهتر می شد اگر سال اکرانش می دیدم، همین الان یاد یک ذهن زیبا هم افتادم :D
اگر با فیلم های بالا حال کردید پنجره مخفی رو هم ببینید بد نیست (البته بجز یک ذهن زیبا که کلا سبک و قضیه ش فرق میکنه). البته منتظر سورپرایز نباشید هر کدوم فیلم هایی که گفتم رو اگه دیده باشید خیلی زود داستان پنجره مخفی رو حدس می زنید اگه ندیده باشید هم که همین الانم نمی دونید داستان چیه پس من چیزی رو اسپویل نکردم.

همانطور که فرمودید فیلم زمان خودش خیلی بهتر بود و الان کمی تکراری و معمولی به نظر میاد . شباهتش با درخشش هم به خاطر اینه که هردو از کتابی از استیون کینگ اقتباس شدن

• Like
Reactions: Hamid Payne

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,927
نام
آن مرد !
دو تا فیلم دیدم این مدت که از شاخای امسال محسوب میشدن ولی چندان برا من جالب نبودن :D
the-disaster-artist.154-99573.jpg

نقطه قوت فیلم بازی های شاهکاره (قشنگ مثله خوده فیلم افتضاح بازی کردن ) :D روایت خوبی داره
اصل داستان چیز چندان جالبی نبود و ارزش ساخت یک فیلم رو نداشت !(نظر شخصی)
بار کمدی هم چندان قوی نیست ، جز آخر فیلم نیشم باز نشد:D
فیلم ارزش یکبار دیدن رو داره ، فان و سرگرم کنندس و موضوعش جدیده
6/10

three-billboards-outside-ebbing-missouri.154-100287.jpg

یه فیلم مزخرف خوش ساخت !
بازی ها بی نظیر ، کاراکتر ها بسیار جذاب ، (قبل از چرخش )
روایت داستان در نیمه اول خوبه و نیمه دوم خسته کننده میشه ، پایان افتضاح
در کل فیلم دو قسمت داره ، نیمه اول خیلی خوبه و نوید یه درام عالی رو میده
ولی هرچی میره جلوتر خسته کننده میشه و فقط دعا دعا میکنی زودتر تموم شه !
در کل 6/10
نیمه اول 10/10 و نیمه دوم 2/10 !

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
i tonya 2017
6/10
I%2C_Tonya.png

فیلم چیز خاصی نداره و فقط سرگرم کننده هست و روایتی جذاب داره

ferdinand 2017
6/10
Ferdinand_%28film%29.png

واقعا مایوسم کرد .. از استدیویی که Rio و Ice Age ساخته انتظار نداشتم همچین انیمشین سطح پایینی را بسازه
درسته انیمیشین ها همیشه یک داستان خوب و قابل حدس دارند اما فردیناند دیگه زیاد از حد ساده هست و میشه در 10 دقیقه از اول تا اخر خط داستان را حدس زد نه شخصیت اصلی استفاده خوبی میشه و نه حتی فرعی ها ... نوع کیفیت ساخت انیمیشین هم یاد 10 سال قبل میوفتی

• Like
Reactions: ce7en44

FERYGAMER

کاربر سایت
May 5, 2013
375
نام
فرنود
03530496601570927585.jpg

The Shape of Water
6.5/10
ایده‌ و داستانی تکراری که در فیلم‌ها و کارتون‌های زیادی قبلا دیده بودم جوری که در اواسط فیلم دعا میکردم که قضیه Heal کردن رو تو فیلم اضافه نکنن فقط... موسیقی ٬ فضا سازی و فیلم برداری عالی بود

bayern_vahid

کاربر سایت
Dec 9, 2009
5,706
نام
وحید
بچه ها یه فیلم میخوام امشب ببینم کدوم از این فیلمهی جایزه بگیر زیر بهتره امشب ببینم به ترتیب بگین ژانرشونو میدونم
detroit
fences
florida project
jackie
unbroken
darkest hour
lady bird
i tonya
the man with iron heart
در هر صورت همه رو باید دید ولی میخوام به ترتیب خوبی اولویت بندی کنم ببینم

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بچه ها یه فیلم میخوام امشب ببینم کدوم از این فیلمهی جایزه بگیر زیر بهتره امشب ببینم به ترتیب بگین ژانرشونو میدونم
detroit
fences
florida project
jackie
unbroken
darkest hour
lady bird
i tonya
the man with iron heart
در هر صورت همه رو باید دید ولی میخوام به ترتیب خوبی اولویت بندی کنم ببینم

darkest hour
i tonya
lady bird

باقی هم بریز تو چوب آب (البته florida project رو ندیدم حقیقتا)

• Like
Reactions: bayern_vahid

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,133
نام
متوئیدی
Thief(1981) - Michael Mann​
مایکل مان کلاً سلطانیه توی فیلمای Neo-Noir و جنایی.:D این از اولین فیلماشه، و به نظر من واقعاً میتونه جز بهترین فیلماش باشه. نکته‌ای که خیلی راجب فیلم دوست داشتم؛ موسیقی خارق‌العاده فیلم که ساخته‌ی پدر سبک الکترونیک Tangerine Dream هست. یکی از بهترین تجارب چند وقت اخیرم بود این فیلم. بازی فوق‌العاده جیمز کان، حس فوق العاده‌ی خود فیلم با موسیقی خارق‌العاده‌ای که مثه دیالوگ عمل میکنه و باهات حرف میزنه، این فیلم رو به یکی از فیلمای محبوبم تو این سبک تبدیل کرده.
آخ آخ من این فیلم سارق رو خیلی وقت پیش (شاید ده سال پیش) وقتی تلویزیون هنوز تلویزیون بود از برنامه سینما 4 شبکه چهار نگاه کردم. فیلمای سینما 4 بعضی وقتا بقدری قشنگ میشد که کل خانواده جمعه شب ها قفل میشدیم رو برنامه سینما 4. یادش واقعا بخیر.

در مورد موسیقی تنگرین دریم گفتی واقعا شاهکاری بود. شبکه چهار هم خدایی نامردی نکرد و موسیقی آخر فیلم و قسمت کردیت رو هم تا آخر پخش کرد انگار خود کنداکتور شبکه چهار هم حیفیش میومد موسیقی رو قطع کنه، من هم آهنگشو ظبط کردم و همینطور تو کف بودم که خدایا عجب چیزیه.

سینما چهار یه دوره ای بهترین برنامه برای تماشای فیلم بود فقط هم فیلم خارجی پخش میکرد با دوبله های اختصاصی و باکیفیت. ولی الان دیگه سینما چهار که هیچی شبکه چهار کلا نابود شده رفته.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
kam6_400x600-75.jpg

The Florida Project

زیبا و دلنشین دوتا کلمه ایی هستن که بعد دیدم این فیلم تو ذهنم نقش بست عاشق قاب بندی فیلمم فقط کافیه به دیوارهای بنفش هتل داخل فیلم نگاه کنید کلا فیلم تاکید زیادی رو فرم و قاب بندی داره و اینو میشه توی تک تک ثانیه های فیلم حس کرد داستان هم که سعی شده خیلی ساده روایت بشه نحوه فیلم برداری و تدوین فیلم هم یـک جورایی دقیقا روی همین موضوع تاکید داره کارگردان سعی داره تا یـ حس مستند گونه رو تو من بیننده ایجاد کنه سر همین موضوع فیلم یک دونه ترک موسیقی هم نداره تا پیش از پیش به این موضوع برسه بازی ها هم خوبن و کاملا باور پذیرن مخصوصا شخصیت های بچه فیلم که به بهترین نحو ممکن کارگردان ازشون بازی گرفته مثل این فیلمای رایج نیستن که بچه ی 5-6 ساله اندازه یک بزرگسال عمل و عکس العمل نشون میده و اصلا نه انگار که طرف بچست . در کل برا کسایی که از روایت و داستان ساده لذت میبرن حکم طلا رو داره این فیلم ....

8/10

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
3a26_400x600-75.jpg

Annihilation

یـ فیلم خوش ساخت معنا گرا به همراه یـ داستان ساده و بدونه پیچیدگی خاص و به سر راست ترین شکل ممکن ! در واقع شاید در نگاه اول فک کنید داستان فیلم پیچیده به نظر میاد ولی با کمی فک کردن روی فیلنامه فیلم راحت متوجه منظور ساده فیلم میشید . فیلم هیچ پیجیدگی خاصی نداره که تهش سوالی رو باقی بزاره یـ داستان که روی روایت در لحظه ش تاکید داره تا سرنوشت کاراکترها و پایان بندیش در واقع میخوام بگم دنبال دلیل و برهان برا اتفاقات فیلم نباشید چون هدف فیلم چیز دیگه ایه . در کل زیاد پیچیدش نکنم فیلم یـ پیام ساده داره که در بطن داستان فیلم به صورت استعاره ای بیانش میکنه فقط کافیه با کمی دقت پیامش رو بگیرید تا از کل فیلم لذت ببرید . در غیر این صورت ممکنه از فیلم خوشتون نیاید . دیگه بستگی به دید و سلیقه ی فرد بیننده داره ....

8/10

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
(It's a Wonderful Life (1946
10/10
جدی نمی‌دونم چی بگم اصلا... صرفا برای وقت‌گذرونی شروع کردم به دیدنش ولی تبدیل شد به بهترین فیلم عمرم... هیچوقت فکر نمیکردم با یه فیلمی اشک شوق بریزم... انگار همزمان داشتم هم اشک شوق میریختم هم اشک ناراحتی... اشک شوق برای اتفاقات داخل فیلم و ناراحتی برای احساساتی که تا به حال داشتم...

Anakin

کاربر سایت
Feb 17, 2013
2,500

Scent of a woman
9/10

واقعا نمیدونم چی بگم، این آل پاچینو چیه واقعا ؟ سکانس سخنرانی اخرش هم عالی،واقعا لذت بردم:D

Lady Bird

5/10

به نظرم یکی از ضعیف ترین فیلم های اسکاری بود . داستان تکراری ، خسته کننده و حتی نباید اصلا جزو نامزد های اسکار میومد.خوشم نیومد

The disaster artist

8/10

به نظرم به جای Lady Bird باید این فیلم جزونامزد های اسکار میشد . واقعا فیلمی در عین حال کمی کمدی خیلی هم غمگین بود . بازیهای خوب ، کارگردانی خوب.حیف شد واقعا.

I ،Tonya
7/10

فیلم خوبی بود:D شخصیت بچه زرنگ و شر و شور رو خوب بازی کرده بود مارگو رابی و خیلی هم بهش میومد:D

پ.ن: یک سری فیلم دیگه هم دیدم بعدا میگم الان حال ندارم :D

• Like
Reactions: bayern_vahid

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
Dark_Knight.jpg

The Dark Knight(2008) -Christopher Nolan
شاید این فیلمی بود که توجه منو واقعاً به نولان جلب کرد. یادم نمیره ۱۳ ۱۴ سالم بود که تبلیغشو تو شبکه‌های ماهواره‌ای میدیدم و آرزو میکردم که توی سینما بتونم تجربش کنم. به نظرم تجربش تو سینما اونم برای اولین بار میتونست خیلی متفاوت باشه، ولی متأسفانه یا خوشبختانه هیچ وقت توی سینما تجربش نکردم و آخرین بار یادم میاد که قبل The Dark Knight Rises دیدم فیلم رو.
فیلم نسبت به نسخه‌ی اول قطعاً پیشرفت به حساب میاد، ستینگ و شخصیتا همه از نسخه قبل ساخته شدن و توی این بیشتر بهشون پرداخته میشه. من Heat رو بعد این فیلم دیدم، ۲ ۳ سال پیش، و الان میتونم بفهمم چقد فیلم از Heat الهام گرفته که اصلاً ويزگی بدی نیست و خوبه. ولی این دفعه که فیلم رو دیدم، بعد ۶ سال، به نظرم فیلم مشکل کم نداره. به نظرم اون شاهکار بی‌نقصی که سالها پیش در نظر داشتم نیست. اولین مشکل؟ بود و نبود Gotham برای من ذره‌ای اهمیت نداشت، تنها اهمیتی که Gotham داشت این بود که بتمن براش این شهر مهم بود. ما هیچ وقت مردم رو نمیفهمیم تو کل فیلم؛ تنها جایی که واقعاً با مردم تعامل داریم ۱ دقیقه سر جمع اونم صحنه‌ی کشتیاس، که به نظرم نه تنها کافی نیست بلکه اضافه هم هست و از بار فیلم کم میکنه. این که هر دو کشتی تصمیم میگیرن به وعده‌ی جوکر عمل نکنن، بدون تقریباً هیچ پس‌زمینه‌ای راجب اشخاص، همینجور رندوم؟ به نظرم نقص داستان‌نویسی و فیلم‌نامس و چون تا این صحنه بیننده ذوب فیلم شده، اکثریت بیننده‌ها تصمیم میگیرن دنبال این سؤال نگیرن برای بار اول نقص بعدی؟ من برام شخصیت بروس وین مهم نیست. بروس وین و بتمن دقیقاً یه شخصیتن، بروس وین هیچیش تو این فیلم مهم نیست. تنها عشقش به ریچل مطرح میشه، این نقصه به نظرم. بروس وین کسیه که تلاش میکنه که به عنوان بتمن بی‌نقص باشه ولی به عنوان بروس وین پر نقصه، من نمیتونم بتمنی رو باور کنم که بروس وینش کم رنگه.
نقص بعدی فیلم؟ جوکر. شاید باورتون نشه، ولی به نظر من جوکر هر چقدر هم خوب بازی شده باشه، حتی هوشمندانه نوشته شده باشه، ولی پر نقصه. من موتیف‌های جوکر رو درک میکنم، ولی هیچ وقت نمیفهمم این منابع رو از کجا آورده که این همه کار میکنه؟ کسی که براش پول هیچ معنی نداره چطوری تأمین هزینه‌ی این همه زرق و برق برای مواد منفجرش میکنه. کسی که دنبال هرج و مرج (نه آنارشیزم، بلکه هرج و مرج به معنی کلمس) چطوری دست به تولید ساختار میزنه.
من کامیک‌هایی که این فیلم ازشون تأثیر گرفته رو خوندم. The Dark Knight Returns و The Killing Joke و چنتا آرک دیگه. به نظرم نولان خواسته همه بتمن‌ها و جوکرهای اینا رو با هم داشته باشه، ولی این وسط بین این همه ایده و این همه گزینه راه رو قر و قاطی کرده. به نظر من The Dark Knight فیلم خوبیه به خصوص وقتی به عنوان یه فیلم سوپرهیرویی بهش نگاه میکنی، ولی پر از ایراده و به نظرم شاهکار نولان نیست، به نظرم نولان با ایجاد هیجان برای لحظاتی بیننده رو کور میکنه از نواقص فیلم، ولی بعد چندبار دیدن این فیلم، به این نتیجه میشه رسید که فیلم با وجود این که خودشو خیلی رئال در نظر میگیره و میخواد خیلی جدی باشه، در نهایت نیست و تمام سؤالای مفهومی فیلم به خوبی بهشون پرداخت نشده.

در کل من باز هم از فیلم لذت بردم، ولی نه در حدی که یادمه سابقاً لذت میبردم.

Captain_America_Civil_War_poster.jpg

Captain America: Civil War (2016)
Russo Brothers​
من چند وقته رو مود کامیک و سوپرهیروها و اینام.:D اینم چند وقت پیش دانلود کردم که الان ببینم، فیلم به عنوان یه فن سرویس عالیه. حس ابرقهرمانا، حس دنیای مارول همه چی خوبه. حضور اسپایدرمن عالیه، این پرسشی که مطرح میشه راجب انتقام و اخلاقیات خیلی خوبه. خوبی فیلم اینه که تو میدونی با چی طرفی، جک‌های شخصیت‌های مارول؛ ستینگ جذاب ولی تقریباً توخالی از مفهوم (نه که بد باشه) به تو این امیدواری رو نمیده که فیلم فارغ از داستانی در مورد ابرقهرمانا حرفی برای گفتن داره، خودشم اینو میدونه و برای همین سرشو پایین نگه میداره. نکته‌ای که برای من خیلی جذاب بود، صحنه‌های اکشن فیلم و تمرکز کارگردانی روی بدلکاری بود. صحنه‌های اکشن فیلم واقعاً خوب دراومده بودن و واقعاً جذاب بودن. در کل فیلم به عنوان یه فیلم تفریحی برای کسایی که دوست دارن ابرقهرمانای موردعلاقشون رو روی پرده ببینن و کمی پفک و چیپس و زهرماری بخورن :D عالیه. ولی به عنوان یه فیلم بدون این حرفا؟ خب معلومه حرف خاصی نداره، قرارم نیست داشته باشه تلاشی هم نمیکنه داشته باشه. کسی انتظار دیگه‌ای داره خب اشتباه میکنه.:D

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر