سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
ممنونم بابته پاسختون ... میشه در مورد شارژ باتری سوئیچ و این مشکلی که گفتین بیشتر توضیح بدین ؟؟؟

گوشی موبایل هم وقتی شارژش تموم شه 0 مطلق شه خاموش میشه
وقتی میزنی شارژ یه مدت زمان طولانی طول میکشه باتری شارژ شه و استارت بخوره

شارژ نشدن باتری های لیتیوم باعث خراب شدن و تخریب باتری میشه

بعد سال هاست تو ضمینه این باتری ها میگن وقتی به 20 درصد رسید شارژ بزنید شارژ شه نزارید شارژ کمتر شه
حتی nintendo 3ds هم همینطوره

• Like
Reactions: all4u and avannn

ATAR

کاربر سایت
May 9, 2011
343
آیا امکان فروش اکانت که داخلش بازی داریم هست یا بازی های دیجیتالی روی دستگاهی دیگر قابل اجرا نیست و قفل میشه مثل PS4 برای 6 ماه ؟

• Like
Reactions: che-jaleb

Z-fan

▲‌ Triforce of Wisdom ▲
ناظم انجمن
Jul 10, 2013
12,370
نام
سید محمد حسین
دوستان میخواستم ADSL بخرم برا خونه
امّا میترسم مثل نت ایرانسل که باهاش نمیشه بازی کرد نتونم باهاش بازی کنم
میدونید کدوم اوپراتور ها با آنلاین سوییچ کار می کنند؟

• Like

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
دوستان یه سوال ایا بازی های 2 نفره داره ؟ باید دسته اضافه خرید یا با همون 1 دونه میشه

بازی های رایگان داره تو استورش ؟

آخرین ویرایش:
  • Like

iMahmoud

کاربر سایت
May 28, 2009
813
نام
محمودرضا
دوستان میخواستم ADSL بخرم برا خونه
امّا میترسم مثل نت ایرانسل که باهاش نمیشه بازی کرد نتونم باهاش بازی کنم
میدونید کدوم اوپراتور ها با آنلاین سوییچ کار می کنند؟
برای سوییچ بهتر از همه پارس انلاین هست. بعد شاتل و پیشگامان

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

• Like

vdiablov

کاربر سایت
Jul 4, 2013
17
آیا امکان فروش اکانت که داخلش بازی داریم هست یا بازی های دیجیتالی روی دستگاهی دیگر قابل اجرا نیست و قفل میشه مثل PS4 برای 6 ماه ؟
سلام، اون که شما داری می گی غیر قانونی همزمان استفاده چند نفر از یک اکانت هستش، وگرنه شما می تونین اکانتتون رو بدین یک نفر دیگه استفاده کنه، ولی دیگه خودتون بهش دسترسی ندارین، ممنون

vdiablov

کاربر سایت
Jul 4, 2013
17
دوستان یه سوال ایا بازی های 2 نفره داره ؟ باید دسته اضافه خرید یا با همون 1 دونه میشه

بازی های رایگان داره تو استورش ؟
بازی های 2نفره هم داره، 3 4 5 6..... :)))) نه نیازی نیست برای خیلی از عناوین، چون میتونین از هر کدوم از joycon ها به عنوان یک دسته مجزا استفاده کنین، البته pro controllerهم داره که باید جدا تهیه بشه دسته خیلی خوبیه فقط یکم گرونه با این حال اگه switch میگیری یه جورایی میشه گفت این دسته خریدتو کامل میکنه.

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
بچه ها من تازه سوئیچ گرفتم دوتا سوال داشتم
اول اینکه بنظرم میاد مصرف باتری زیاده مثلا من نیم ساعت زلدا بازی کردم رسید به 80 درصد میخواستم ببینم طبیعی هست ?
سوال بعدی اینکه آیا این کنسول app برای اجرای محتویات کارت sd مثل پخش موسیقی یا دیدن عکس یا فیلم موجود در کارت sd را دارد?
واقعیتش من تا حالا از محصولات نینتندو نداشتم
هنوز برام نا آشناست
بطور معمول ۳-۴ ساعت میشه باهاش بازی سنگین مثل زلدا اجرا کرد که قابل قبوله
اگه مصرف بیشتری دارید یه پاوربانک بخرید
برای پخش موسیقی نه عکس و فیلمم همونایی که با خود کنسول میگیرید هست تو گالری میتونید ببینیدشون

dishdish

کاربر سایت
May 7, 2007
447
نام
امیرحسین لطف اللهی
بازی های 2نفره هم داره، 3 4 5 6..... :)))) نه نیازی نیست برای خیلی از عناوین، چون میتونین از هر کدوم از joycon ها به عنوان یک دسته مجزا استفاده کنین، البته pro controllerهم داره که باید جدا تهیه بشه دسته خیلی خوبیه فقط یکم گرونه با این حال اگه switch میگیری یه جورایی میشه گفت این دسته خریدتو کامل میکنه.
بیخیال اون دسته خیلی گرونه اصلا نمیصرفه

والا من زلدا رو تمام کردم تو کامپیوتر ولی الان مرض گرفتم یه سوییچ بگیرم واسه بازی های دیگش که میدونم پشیمون میشم x_x

فقط یه سوال ایا بازی های رایگانم میزاره به جز بازی های قدیمی میکرو این چیزا ؟

• Like
Reactions: all4u and che-jaleb

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
عزیزانی که سوییچ دارن یه سوال داشتم.چقدر دسته سوییچ راحته؟مخصوصا توی حالتی که به grip وصل میشه؟احتیاجی به خرید پرو کنترلر هست؟ممنون میشم یه توضیح مناسبی بدین

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
عزیزانی که سوییچ دارن یه سوال داشتم.چقدر دسته سوییچ راحته؟مخصوصا توی حالتی که به grip وصل میشه؟احتیاجی به خرید پرو کنترلر هست؟ممنون میشم یه توضیح مناسبی بدین
راحته من که مشکل خاصی باهاش ندارم هرچند پرو کنترلر مطمئنا راحتتر از جوی کانه ولی بازم جوی کان بد نیست حتی تو بایونتا 2 که تقریبا همه منتقدا فکر میکردن با جوی کان بازی کردنش بد باشه اینطور نبود همه هم تو نقداشون بهش اشاره کردن
نیازی به وصل کردن grip فکر نمیکنم باشه اون برا وقتیه که دو نفر بخوان هرکدوم با یه جوی کان بازی کنن من هیچوقت وصلش نمیکنم
به شخصه با جوی کانا خیلی بیشتر حال میکنم جوری که وقتی میخوام با دسته پی اس بازی کنم برام عذاب آوره چون معمولا دراز میکشم بازی میکنم با جوی کان مجبور نیستم دوتا دستمو یه جا قرار بدم مثلا میشه گذاشت پشت سر و درکل برام راحتتره

s.snake2

کاربر سایت
Jul 29, 2011
738
نام
هادی
راحته من که مشکل خاصی باهاش ندارم هرچند پرو کنترلر مطمئنا راحتتر از جوی کانه ولی بازم جوی کان بد نیست حتی تو بایونتا 2 که تقریبا همه منتقدا فکر میکردن با جوی کان بازی کردنش بد باشه اینطور نبود همه هم تو نقداشون بهش اشاره کردن
نیازی به وصل کردن grip فکر نمیکنم باشه اون برا وقتیه که دو نفر بخوان هرکدوم با یه جوی کان بازی کنن من هیچوقت وصلش نمیکنم
به شخصه با جوی کانا خیلی بیشتر حال میکنم جوری که وقتی میخوام با دسته پی اس بازی کنم برام عذاب آوره چون معمولا دراز میکشم بازی میکنم با جوی کان مجبور نیستم دوتا دستمو یه جا قرار بدم مثلا میشه گذاشت پشت سر و درکل برام راحتتره
خیلی ممنون از توضیحتون.توی بازیهایی مثل زلدا یا ماریو ادسی چطور؟راحته؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
خیلی ممنون از توضیحتون.توی بازیهایی مثل زلدا یا ماریو ادسی چطور؟راحته؟
ادیسه که به شدت راحته کلا برای جوی کان ساخته شده و یه سری حرکات داخل بازی نیازمند تکون دادن جوی کان هست
زلدا تو مواقع شلوغ شاید بازی کردنش با دسته راحتتر بوده باشه ولی رو جوی کانم بد نیست خوب و قابل قبوله

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر