مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Assassin's Creed

کاربر سایت
Jun 24, 2006
1,320
نام
محمد امین
سلام میخواستم ide/sata به usb برا وصل کردن DVD رایتر به لپتاپ استفاده کنم به نظرتون شدنیه ؟ چی بگیرم ؟
تبدیلش هست دقیقا تو بازار، قیمتی هم نداره. من البته دی وی دی رام رو تست نکردم ولی الان یه هارد 1.5 ترا وسترن دارم، که باهاش وصل کردم.
کنار از کابل sata اش یه کابل برق با یه اداپتور هم داره که جدا وصل میشه تا برق بگیره.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
آقا ممنون، فقط یه چندتا سوال دیگه،
الان رابط دستگاه طبق چیزی که گفتی PCIe Gen3x4 میشه؟ الان تو دیجی نگاه میکردم یک سری دوتا شیار داره یک سری مثل همین سامسونگ یک شیار، فرق میکنن؟

بعد یک سوال دیگه این 960 Evo که میگید، من تو دیجی نگاه کردم نوشته Raid پشتیبانی نمیکنه و تو نظراتش نوشته بود نمیشه ویندوز نصب کرد؟ درسته؟
چون من دقیقا برای درایو ویندوز میخوام

بله، رابط داخلی برد دستگاه باید PCIe X4 باشه تا مدلهای پر سرعت رو هم پشتیبانی کنه.
استاندارد M.2 هم برای تمام مدلها یکسان هست و با m.SATA هم فرق داره

قضیه ی Raid هم ربطی به امکان نصب شدن و نشدن ویندوز نداره و به استفاده از چن تا هارد یا SSD رو در کنار هم میسر می کنه. اتفاقا SSD های سامسونگ همگی قابلیت نصب ویندوز رو دارن، اگر مادربرد دستگاه پشتیبانی کنه.

سلام میخواستم ide/sata به usb برا وصل کردن DVD رایتر به لپتاپ استفاده کنم به نظرتون شدنیه ؟ چی بگیرم ؟

مبدلهای IDE به SATA برای هارددیسک ها هستند و گاهی اوقات استانداردهای درایوهای نوری رو پشتیبانی نمی کنن. بنابراین تضمینی نیست که هر مبدلی که توی بازار هست با رایترهای موجود کار کنه.

چند روزه دنبال Asus PG278Q بودم ولی هیچ جا موجود ندارن.
الان ماینتور 1440p و 144hz که 27 اینچ باشه و gsync داشته باشه توی بازار وجود داره؟ قیمت هم حدود 3-3.5

ممنون :)

این مدل تنها مدل 27 اینچی با G-Sync در بازار هست که 144 هرتز هست. معمولا سالی 2 یا 3 بار این مدل موجود میشه و بعد به سرعت تموم میشه.
مدلهای 27 اینچی 144 هرتزی دیگه ای هم در بازار موجودن که Free Sync هستن و برای کارتهای AMD. نه اینکه با کارتهای انویدیا کار نکنن، بلکه قابلیت Free Sync با کارتهای انویدیا کار نخواهد کرد.

دوستان سلام.

من یه سیستم قوی برای تدوین فیلم میخوام. (تو رنج 7-8 تومن)
و یه سیستم برای تدوین ویدیوی 4K.

مدل نام قطعه
AMD Ryzen 7 1800X
ThermalRight Le GRAND Macho Cooling
ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AM4
GSkill Ripjaws V 32GB (4*8GB) DDR4 2400Mhz RAM
ASUS Expedition GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
Seagate Barracuda Compute 7200 64MB 2TB HDD
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN Z7 Gladiator Case
جمع کل‌ (تومان) —8300

Harry Potter

کاربر سایت
Nov 25, 2005
834
این مدل تنها مدل 27 اینچی با G-Sync در بازار هست که 144 هرتز هست. معمولا سالی 2 یا 3 بار این مدل موجود میشه و بعد به سرعت تموم میشه.
مدلهای 27 اینچی 144 هرتزی دیگه ای هم در بازار موجودن که Free Sync هستن و برای کارتهای AMD. نه اینکه با کارتهای انویدیا کار نکنن، بلکه قابلیت Free Sync با کارتهای انویدیا کار نخواهد کرد.
مرسی، شما میدونین آخرین باری که اومد کی بود؟ یا حتی بار بعدی کی ممکنه برسه؟

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
سلام
دوستان cpu های جدید amd رو چطور میبینید ؟قیمتشاشون خیلی خوبه
یه apu زدن اینتل و ای ام دی اون به کجا رسید؟ چنتا نسخه داره؟ و اینکه فقط برا لپ تاپه یا مدل دسکتاپ هم داره و تاریخ ورود به بازار و قیمتش رو اگه کسی داره بگه

Emin3mzizou

کاربر سایت
Sep 9, 2006
2,022
نام
امین
مدل نام قطعه
AMD Ryzen 7 1800X
ThermalRight Le GRAND Macho Cooling
ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO AM4
GSkill Ripjaws V 32GB (4*8GB) DDR4 2400Mhz RAM
ASUS Expedition GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 VGA
Samsung 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
GREEN Z7 Gladiator Case
جمع کل‌ (تومان) —8300

خیلی ممنون آقا فرشید.
یه سیستم تو رنج 12-13 تومن که برای تدوین ویدیوهای 4K و RAW مناسب باشه میشه معرفی کنید؟ (SSDش هم بهترین مدل و 1 ترا باشه.)

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
مرسی، شما میدونین آخرین باری که اومد کی بود؟ یا حتی بار بعدی کی ممکنه برسه؟

همین 2 هفته پیش تعدادی مدل PG278Q و PG279Q وارد شد و به سرعت هم به اتمام رسید.
اگر قرار باشه کسی بدونه بار بعدی کی میرسه خود نمایندگی ها یا فروشندگان رسمی ایسوس هستند. اگر تماس بگیرید و جویا بشید بد نیست.

سلام
دوستان cpu های جدید amd رو چطور میبینید ؟قیمتشاشون خیلی خوبه
یه apu زدن اینتل و ای ام دی اون به کجا رسید؟ چنتا نسخه داره؟ و اینکه فقط برا لپ تاپه یا مدل دسکتاپ هم داره و تاریخ ورود به بازار و قیمتش رو اگه کسی داره بگه

اگه منظورتون APU های نسل جدید با معماری رایزن و وگا هست که خیلی عالین و پیشرو، برای بازی در تنظیمات متوسط و رزولوشن 1080p بدون نیاز به کارت گرافیک مجزا مناسب هستند.
فعلا که برای سوکت AM4 در نظر گرفته شده و برای پی سی هست، ممکنه برای لپ تاپ هم تولید بشه.

اون مدل پردازنده ای که اینتل با گرافیک VEGAزده APU نیست و یه تراشه ی گرافیکی مجزا ولی on-Die هست و حافظه ی گرافیکی مجتمع داره.

خیلی ممنون آقا فرشید.
یه سیستم تو رنج 12-13 تومن که برای تدوین ویدیوهای 4K و RAW مناسب باشه میشه معرفی کنید؟ (SSDش هم بهترین مدل و 1 ترا باشه.)

با این بودجه میشه از پردازنده های Ryzen Threadripper یا پردازنده‌های Core i9 با تعداد هسته های بالا و همین طور اگه بودجه رسید کارت گرافیک Quadro یا Geforce استفاده کرد.

مدل نام قطعه
AMD Ryzen Threadripper 1950X CPU
(Intel Core i9-7900X)
(Cooler Master MasterLiquid Pro 140(TR4 Socket Compatible COOLING
MSI X399 GAMING PRO CARBON AC TR4 MotherBoard
(MSI X299 SLI PLUS)
G.Skill Trident Z 4*8GB DDR4 3000Mhz RAM
MSI GTX 1060 Gaming X OC 6GB GDDR5 VGA
ASUS 24X SATA ODD
GREEN GP650B-OCPT Power
Cooler Master MasterCase PRO 5 Case
جمع کل‌ (تومان) --- 13860

qwerty2

کاربر سایت
Mar 26, 2014
1,329
اگه منظورتون APU های نسل جدید با معماری رایزن و وگا هست که خیلی عالین و پیشرو، برای بازی در تنظیمات متوسط و رزولوشن 1080p بدون نیاز به کارت گرافیک مجزا مناسب هستند.
فعلا که برای سوکت AM4 در نظر گرفته شده و برای پی سی هست، ممکنه برای لپ تاپ هم تولید بشه.

اون مدل پردازنده ای که اینتل با گرافیک VEGAزده APU نیست و یه تراشه ی گرافیکی مجزا ولی on-Die هست و حافظه ی گرافیکی مجتمع داره.

13860
بله ممنون از جوابتون هر دو رو پوشش داد
خب از بین این دوتا(تمام amd و مشترک) کدومشون بهتره و اینکه اون تراشه ای که با اینتل زده شده کلا یک نسخه هست یا چندین نسخه (مثل corei7 و یا corei5) و اینکه برای لپ تاپ هم تولید شده ؟
apu های amd هم که ظاهرا نسخه لپ تاپشون تولید نشدن ولی فک کنم احتمال بالایی داشته باشه تولیدشون
کلا از چه سایتی میتونم اطلاعات کسب کنم راجع به پردازنده های جدید

SiminSecret

کاربر سایت
Sep 7, 2010
4,808
نام
مهراد
سلام دوستان نمیدونم این سوال رو قبلا پرسیدم یا نه ، من مادربرد سیستمم اینه : J&W H55T-PRO

تو مشخصاتش اومده :

1. Support Intel® Core™ i7-800, Core™ i5 and Core™ i3 Processors
2. Support Dual Channel DDR3 1600(OC)/1333/1066/800 MHz Memory
3. PCI-Express 2.0 x16 Slot, mini-PCIe Slot (optional)
4. 6 x SATA II 3.0Gb/s Connectors, 1 x e-SATA II Connector

من میخوام یه هارد دو ترابایت سیگیت مدل باراکودا بخرم الانم یه 500 روش هست میخواستم ببینم مشکلی نداره وصل میشه جواب میده؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
بله ممنون از جوابتون هر دو رو پوشش داد
خب از بین این دوتا(تمام amd و مشترک) کدومشون بهتره و اینکه اون تراشه ای که با اینتل زده شده کلا یک نسخه هست یا چندین نسخه (مثل corei7 و یا corei5) و اینکه برای لپ تاپ هم تولید شده ؟
apu های amd هم که ظاهرا نسخه لپ تاپشون تولید نشدن ولی فک کنم احتمال بالایی داشته باشه تولیدشون
کلا از چه سایتی میتونم اطلاعات کسب کنم راجع به پردازنده های جدید

این که کدوم بهتر باشه بستگی به بودجه و موجودی و عرضه ی هر کدوم از این محصولات داره. از محصول اینتل در بازار خرده فروشی هنوز خبری نیست و احتمالا اون پردازنده رو فعلا به سازندگانِ OEM یا سیستم های آماده میده. فعلا فقط یک مدلش معرفی شده
اما APU ی AMD به زودی به بازار عرضه میشه و میشه با مادربردهای AM4 با بایوس جدید ازشون استفاده کرد.

اطلاعات بیشتر رو خود این شرکت ها هر از گاهی اعلام می کنن و بررسی APUهای جدید سری 2000 مخصوصا مدل Ryzen 5 2400G در سایت‌های فناوری خارجی موجوده. اگر در ایران موجود شد شاید ما هم بررسی کردیم.

سلام دوستان نمیدونم این سوال رو قبلا پرسیدم یا نه ، من مادربرد سیستمم اینه : J&W H55T-PRO

تو مشخصاتش اومده :

1. Support Intel® Core™ i7-800, Core™ i5 and Core™ i3 Processors
2. Support Dual Channel DDR3 1600(OC)/1333/1066/800 MHz Memory
3. PCI-Express 2.0 x16 Slot, mini-PCIe Slot (optional)
4. 6 x SATA II 3.0Gb/s Connectors, 1 x e-SATA II Connector

من میخوام یه هارد دو ترابایت سیگیت مدل باراکودا بخرم الانم یه 500 روش هست میخواستم ببینم مشکلی نداره وصل میشه جواب میده؟

با این که مادربردتون فقط از استاندارد SATA II پشتیبانی می کنه اما به نظر با هارد 2 ترابایتی هم مشکلی نداشته باشه.

MOSTAFA VI

کاربر سایت
Oct 24, 2007
1,131
درود

نیاز به تعویض فضای ذخیره سازی دارم
مادربردم SATA II هست و میخوام SSD بگیرم واسش ولی SSDها SATA III هستن، چقدر افت سرعت داره رو مادربردم؟
بنظرتون SSD SATA III SAMSUNG EVO 250 GB بگیرم یا HDD 1TB WD ?

*فقط مسئله مدنظرم ساپورت مادربرده که SATA IIه و نمیخوام فضای ذخیره سازی بخرم که نشه از تمام کاراییش استفاده کرد مخصوصا درایو جامد*

Hunger Games

کاربر سایت
Nov 23, 2017
21
دوستان خیلی دنبال این مانیتور گشتم ولی پیدا نکردم کسی دیده جایی مدل BenQ EW277HDR اگه این نشد میرم سراغ BenQ EW2775ZH با رنج قیمت اینا مانیتور با کیفیت تری هست؟

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
سلام و خسته نباشید به آقا فرشید

من یک سیستم جمع کردم میخواستم بدونم اوکیه؟
کیس Sharkoon TG5 Midi Tower Case - RED
پاور Green GP580A-ES 80Plus Bronze Computer Power Supply
پردازنده CPU AMD RYZEN 7 1700 3.0GHz AM4 Desktop CPU
مادربرد MSI B350M GAMING PRO AM4 Motherboard
حافظه SSD اینترنال ADATA Ultimate SU650 120GB 3D NAND Internal SSD Drive
رم ای دیتا XPG Flame 16GB 2400Mhz CL16

سیستمو الان فعلا بیشتر واسه کارای سه بعدی میخوام که بیشتر کارش با CPU ـه، یک 7770 از قدیم دارم فعلا نگه میدارم تا بعد عید، چون خبرا رو که دنبال میکنم انگار انویدیا داره برا کمبود تراشه و فراهم کردن کارتای مختلف واسه ماینرا تلاش میکنه که قیمتا رو واسه پی سی گیمرا برگردونه به حالت نرمال.
الان 7770 ـو میشه نگه داشت؟ تداخل پیدا نمیکنه؟

هاردم اینترنال یک ترا و 500 گیگ دارم که ساتا 2 هست مشکلی پیدا نمیکنه؟

و در آخر چیزی که من تو سایت AMD دیدم اینکه Ryzen 1700 یک خرده از نظر گیمینگ ضعیف تر از 7700 ـه ولی در عوض توی کارای نرم افزاری گویا عملکرد بهتری داره و واسه کارای سه بعدی هم خیلی سری رایزنو پیشنهاد میکنن ایا درسته؟

ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
درود

نیاز به تعویض فضای ذخیره سازی دارم
مادربردم SATA II هست و میخوام SSD بگیرم واسش ولی SSDها SATA III هستن، چقدر افت سرعت داره رو مادربردم؟
بنظرتون SSD SATA III SAMSUNG EVO 250 GB بگیرم یا HDD 1TB WD ?

*فقط مسئله مدنظرم ساپورت مادربرده که SATA IIه و نمیخوام فضای ذخیره سازی بخرم که نشه از تمام کاراییش استفاده کرد مخصوصا درایو جامد*

قطعا SSD روی SATA II هم بسیار سریعتر از هارددیسک خواهد بود، چون تنها مزیتش سرعت خطی در عملیات خواندن و نوشتن نیست، بلکه تاخیر بسیار کمتری داره و پردازش درخواستهای سیستم عامل رو هم با سرعت بسیاری بیشتری انجام میده.

دوستان خیلی دنبال این مانیتور گشتم ولی پیدا نکردم کسی دیده جایی مدل BenQ EW277HDR اگه این نشد میرم سراغ BenQ EW2775ZH با رنج قیمت اینا مانیتور با کیفیت تری هست؟

نگفتید برای چه کاری، ولی اگر طراحی و گرافیک مدنظرتون باشه فعلا مدلهای HDR10 در بازار داخلی دیده نشدن.

سلام و خسته نباشید به آقا فرشید

من یک سیستم جمع کردم میخواستم بدونم اوکیه؟
کیس Sharkoon TG5 Midi Tower Case - RED
پاور Green GP580A-ES 80Plus Bronze Computer Power Supply
پردازنده CPU AMD RYZEN 7 1700 3.0GHz AM4 Desktop CPU
مادربرد MSI B350M GAMING PRO AM4 Motherboard
حافظه SSD اینترنال ADATA Ultimate SU650 120GB 3D NAND Internal SSD Drive
رم ای دیتا XPG Flame 16GB 2400Mhz CL16

سیستمو الان فعلا بیشتر واسه کارای سه بعدی میخوام که بیشتر کارش با CPU ـه، یک 7770 از قدیم دارم فعلا نگه میدارم تا بعد عید، چون خبرا رو که دنبال میکنم انگار انویدیا داره برا کمبود تراشه و فراهم کردن کارتای مختلف واسه ماینرا تلاش میکنه که قیمتا رو واسه پی سی گیمرا برگردونه به حالت نرمال.

و در آخر چیزی که من تو سایت AMD دیدم اینکه Ryzen 1700 یک خرده از نظر گیمینگ ضعیف تر از 7700 ـه ولی در عوض توی کارای نرم افزاری گویا عملکرد بهتری داره و واسه کارای سه بعدی هم خیلی سری رایزنو پیشنهاد میکنن ایا درسته؟

ممنون

انتخابتون درست بوده و رایزن برای پردازشهای شدیدا موازی عموما عملکرد بالایی داره.
رم رو اگر یه ماجول تکی برداشتید اشتباه بزرگی هست، باید دو تا ماجول باشه و ترجیحا با فرکانس بالا مثل 3000 یا بالاتر، چون تاثیر مستقیمی در راندمان رایزن داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر