Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild

سازنده
Nintendo
تاریخ انتشار
March 2017
ناشر
Nintendo
پلتفرم‌ها
  1. Nintendo Switch
NintendoSwitch_TLOZBreathoftheWild_boxart.jpg
سازنده: Nintendo Entertainment Planning & Development

ناشر: Nintendo
سری: The Legend of Zelda
پلتفرم: Nintendo Switch, Wii U
تاریخ عرضه: 3 مارس 2017
سبک: اکشن ماجراجویی
مدها: تک نفره
میانگین نمرات در متاکریتیک: 97/100

افسانه زلدا: نسیم طبیعت یک بازی در سبک اکشن-ماجراجویی است که در سال 2017 توسط شرکت نینتندو برای کنسولهای Wii U و Switch منتشر شده است. داستان این عنوان از لحاظ وقایع نگاری در انتهای خط داستانی سری افسانه زلدا اتفاق می افتد. بازیکنان در این عنوان کنترل لینک دچار فراموشی شده را به دست میگیرند که
بعد از صد سال خواب بیدار شده و سعی در به دست اوردن خاطرات خود و جلوگیری از نابودی سرزمین هایرول به دست مصیبت گنون رو دارد.
نینتندو در ابتدا قصد داشت بازی را در سال ۲۰۱۵ عرضه کند، اما در مارس ۲۰۱۵، تهیه‌کننده بازی در بیانه‌ای اعلام کرد شرکت برنامه‌ای برای انتشار بازی در این سال ندارد. سرانجام بازی در تاریخ ۳ مارس ۲۰۱۷ در سراسر جهان منتشر شد.
به لحاظ کیفیت و بازخورد منتقدین بازی موفقیت The Legend of Zelda: Ocarina of Time که در سال 1998 برای کنسول Nintendo 64 عرضه شد و موفق به کسب متای 99 گردید را تقریبا تکرار کرد و با کسب متای 97 موفق به کسب جوایز گوناگون و عنوان بازی سال در سال 2017 شد.

به لحاظ گیم پلی که پرمغزترین عنصر تشکیل دهنده ی این بازیست، نسیم طبیعت یک بازی اکشن-ماجراجویی جهان باز است که در آن بازیکنان با کنترل شخصیت لینک به کند و کاو در سرزمین هایرول میپردازند. نسیم طبیعت تاکید شدیدی بر گیم پلی غیرخطی دارد، این امر معجونی عجیب، دلپذیر و بی همتا از گیم پلی بازی ساخته است چرا که بازی حول محور جستجوی شما در محیط برای کشف ماموریتها اصلی و جانبی، آیتم ها، سیاهچال ها، سلاح ها و... میچرخد. شایان ذکر است که این بازی علاوه بر پلتفرمهای Wii U و Nintendo Switch از طریق شبیه ساز Wii U بر روی PC نیز قابل بازی است.

DLC های بازی:
The Master Trials
The Champions' Ballad
Complete Edition (شامل دو محتوای قابل دانلود بالا)

اسکرین شات ها و تریلرها:
The Legend of Zelda™: Breath of the Wild for Nintendo Switch - Nintendo Official Site

تاپیکهای مرتبط :
? 97 | بررسی ای کاملاً جدّی و موشکافانه بر اثر The Legend of Zelda: Breath of the Wild
|همه چیز در مورد افسانه زلدا [پـست اوّل خوانده شود] :.
12 نکته دیگری که از The Legend of Zelda: Breath of the Wild نمی دانستید (به مناسبت سه سالگی بازی)
صد نکته از Zelda BOTW که نمیدانستید!

آخرین ویرایش:

Kurt117

کاربر سایت
Aug 6, 2009
3,634
نام
Ali
دی ال سیا ، برای بعده خط داستانین ؟ یعنی باید حتما تمام کنیم بعد بریم داستانشونو ؟ یا نه همین الانم بگیرم میشه یک کارایی کرد وسط بازی ، بعد اینکه موتورم از همون اول که دی ال سیو بگیری داری ؟ xD چون خیلی خوبه
برای شروع The champions ballad باید همه divine beast هارو گرفته باشید و موتورم بعد از تموم کردن dlc میده بهتون :D
ولی DLC pack 1 همه محتویاشت از اول باز هست...

SoRoS

کاربر سایت
Apr 10, 2012
151
منم یه تجربه ای از بازی داشتم که بد نیست اینجا بگم

من تا حالا تجربه ای از سری زلدا نداشتم و این اولین نسخه از زلدا هستش که در حال انجامش هستم و تا حالا نزدیک 40 ساعت از بازی رو انجام دادم.

این بازی به معنای حقیقی کلمه جادویی هستش.
گرافیک فانتزی و دلنوازه ، حالا اینا رو همراه با ارت استایل بسیار عالی بکنیدش. پارتیک افکت ها روح نوازن. تو هیچ بازی حس خنک بودن بالای کوهستان بمن دست نداده بود، تو بازی وقتی باد میاد واقعا احساس میکنید اون نسیم داره صورت شما رو هم نوازش میکنه.
صداگذاری بازی عالی هستش، صدای قدمها لینک رو سطوح مختلف متفاوت و بسیار با جزئیات کار شده. صداگذاری طبیعت اطراف شما عالی کار شده. موسیقی بازی خوب کار شده و تم های اون به جا تغییر میکنه.

و اما گیم پلی بازی....
گیم پلی بازی به معنای حقیقی کلمه لذت بخش، اعتیاد اور و ماجراجویانست و هر 3 این المانها رو با هم و به بهترین شکل داره. تو بازی جای پِرتی وجود نداره، همیشه سوژه ماجراجویی تو دنیای بازی وجود داره. لذت کشف شراینها عالیه. لذت جستجو تو بازی واقعا وصف نشدنیه.
مبارزات تو بازی به بهترین حالت ممکن پیاده شده. کلا مورد جالبی که در مورد بازی وجود داره اینه که همه مکانیک های بازی(مبارزات، ساخت اکسیر و ... ، حل شراینها ، حل ماموریتها و ....) بصورتی پیاده شده که نه خیلی پیچیده باشه که شما رو فراری بده و نه خیلی ساده هستش که احساس کنید به شعورتون توهین شده. خیلی بالانسِ عالی داره.

بازی جوریه که واقعا باید تجربش کنید تا بفهمید چیه. هزاران هزار نقد هم که ازش بخونید باز حق مطلب ادا نمیشه.
این بازی یک جواهر تمام عیاره
هرگز از دستش ندید.

nejad

کاربر سایت
Jul 18, 2014
20
منم اولین بار این سبک بازی رو کلا دارم تجربه می کنم و خوشحالم که با زلدا این سبک شروع کردم.
من مبتدیم تو این بازی و یه سوال داشتم
مرحله ای که پیرمرد حضور داره (old man ) بعد از حل پازل باید چیکار کنیم
الان با پیرمرد رو برجم و نمیدونم باید چیکار کنم
گویا باید پاراگلایدر ازش بگیرم!

• Like
Reactions: SoRoS

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
منم اولین بار این سبک بازی رو کلا دارم تجربه می کنم و خوشحالم که با زلدا این سبک شروع کردم.
اول بازي؟ باهاش صحبت كنيد بهتون ميگه چكار كنيد
من زياد يادم نمياد ولي اگه الان بالاي برجه فكر كنم بايد شرايناي اطرافتون رو بريد تو منطقه بگرديد پيدا ميشن اگه اشتباه نكنم سه چهارتايي شراين هست

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,205
کدوم برج اونی که مپ منطقه رو براتون باز میکنه؟ یا اونی که بعد از رفتن به 4 تا شراین میرید؟( در واقع بالای کلیسا هستش:D) اگه برج اولیه هستید خب بیاید پایین و پیرمرده باهاتون صحبت خواهد کرد. دومیه هم باز بهتون میگه کجا باید برید

nejad

کاربر سایت
Jul 18, 2014
20
برج اولیه هستم
اومدم پایین باهاشم حرف زدم
آهن ربا هم گرفتم و معماشم حل کردم
باز برگشتم پیشه پیرمرده
نمیدونم چی ازم میخواد بازی .

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
برج اولیه هستم
باز برگشتم پیشه پیرمرده
حرفي كه بهتون ميزنه رو بخونيد بهتون ميگه چكار كنيد من فقط يادمه بالاي برج پين كردنو اموزش ميداد بعد از اونجا شراينارو پين ميكرديد بعدم همشونو ميرفتيد

Sepi_60

کاربر سایت
Nov 25, 2009
2,205
برج اولیه هستم
باز برگشتم پیشه پیرمرده
یکم اگه دقت میکردید موقعی که روی برج بودید ازتون میخواد که هر 4تا شراین رو با دوربینتون روی نقشه پین کنید. اگه این کار رو کردید برید به همون نقاط و پازلها رو حل کنید

• Like
Reactions: che-jaleb

nejad

کاربر سایت
Jul 18, 2014
20
شراین ها دقیقا چیا هستن ؟
با علامت خاصی روی نقشه میشه پیداشون کرد ؟
من یه مگنت گرفتم
یکی از معماهایی که با مگنت میشد حل کردم ، حل کردم
چیز دیگه ای هم پیدا نکردم
وجب به وجب نقشه هم رفتم . به جز اونجایی که هوا سرده
photo_۲۰۱۸-۰۱-۲۴_۰۹-۰۵-۵۵.jpg

SoRoS

کاربر سایت
Apr 10, 2012
151
من یه مگنت گرفتم
View attachment 83607

برگرد بالای برج و با دوربینت بگرد دنبال شراینها، بعد هم با همون دوربین اونها رو پین کن که جاشون تو نقشه برات بیاد

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
من یه مگنت گرفتم
View attachment 83607
دقيقا بايد بري همونجايي كه هوا سرده !
يه شراين اون سمت هست كه حتما بايد بريد
شراينم يكي از هموناييه كه توش مگنت گرفتيد و معماشو حل كرديد

habibmp3

کاربر سایت
Dec 5, 2011
1,236
نام
ابوالفضل
یعنی میخواستم بخاطر این بازی سوپیچ بگیرم ولی واقعا توان مالیم نمیکشید..
با زحمت و صدتا ترفند بالاخره موفق شدم با شبیه ساز بازی رو روون و بدون مشکل اجرا کنم و این شاهکار رو حداقل تجربه کنم..
این بازی نیست .. باید توش زندگی کرد...

• Like
Reactions: che-jaleb

mikael1026

کاربر سایت
May 24, 2014
528
دوستان من الان همون اویل بازی هستم که پیرمرده میگه برا اینکه پاراگلایدرا بهمون بده باید بریم اون 4تا شراین،الان اون شراینی که توی منطقه کوهستانی را چطور باید رفت ؟چطوری از رودخونه رد شم؟چطوری معجون ضد سرما باید درست کرد؟

• Like
Reactions: che-jaleb and all4u

nejad

کاربر سایت
Jul 18, 2014
20
برای معجون ضد سرما میتونی از فلفل ها استفاده کنی یعنی یا تنها بپزیشون یا با چیزهای دیگه مثل قارچ میکسشون کنی.
برای رسید به شراین کوهستانی از مپ استفاده کن نیازی به رد کردن رودخونه نیست
وارد قسمت کوهستانی شدی راه سمت چپ رو برو

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر