DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
سلام دوستان
بعضی مواقع مثلا تصور کنید وقتی با کلینکز میرم یه تاور رو بزنم جون تاور همینطوری زیاد میشه بدون اینکه کسی از تیم حریف Glyph of fortifiction کنه
علت چیه ؟
درود.
تنها در هنگام حضور کریپ هاتون میتونید به تاور اتک بزنید.
البته اگر دمیج کافی باشه میتونید به ریجن تاور بگین بره آبرسانی :)

Sent from my K00E using Tapatalk

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
سلام دوستان
بعضی مواقع مثلا تصور کنید وقتی با کلینکز میرم یه تاور رو بزنم جون تاور همینطوری زیاد میشه بدون اینکه کسی از تیم حریف Glyph of fortifiction کنه
علت چیه ؟
بله همونطور که دوستمون گفت فقط وقتی کریپ شما در رنج نزدیک به اون تاور هست، ریجن غیر فعال میشه.
اسم این قابلیت Backdoor Protection هست. فقط تاور های tier1 هستن که backdoor ندارن.

hoseinsanjabian1

کاربر سایت
Jul 23, 2017
92
بله همونطور که دوستمون گفت فقط وقتی کریپ شما در رنج نزدیک به اون تاور هست، ریجن غیر فعال میشه.
اسم این قابلیت Backdoor Protection هست. فقط تاور های tier1 هستن که backdoor ندارن.
دداداش تقریبا درسته و کاملا درسته ولی یک تاور هست که این قابلیتو نداره/اولین تاور پروتکت نداره و راحت میزنیش

درضمن چقدر نوب زیاده؟
من رنک دارم بازی میکنم به امید اینکه اسکل توش نباشه رفتم مید نشستم با فانتوم اساسین 6 0 بردم میدو بعد ریکی و بوتچ میاد وسط منو گنک میکنند تنها چیزی که تو چت میخونم
noob you lose mid
reported pa
please rep pa
feeder noob reported
cyka blyet :|

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
دداداش تقریبا درسته و کاملا درسته ولی یک تاور هست که این قابلیتو نداره/اولین تاور پروتکت نداره و راحت میزنیش

درضمن چقدر نوب زیاده؟
من رنک دارم بازی میکنم به امید اینکه اسکل توش نباشه رفتم مید نشستم با فانتوم اساسین 6 0 بردم میدو بعد ریکی و بوتچ میاد وسط منو گنک میکنند تنها چیزی که تو چت میخونم
noob you lose mid
reported pa
please rep pa
feeder noob reported
cyka blyet :|

درود
اگر دقت کنی در جمله آخر نوشتم که فقط تاور های tier1 هستن که backdoor ندارن.
شما mmr یا مدالتون چی هست؟ توی mmr پایین طبیعتا نوب زیاده و بحث report و اینا هم که همیشه هست متاسفانه. کلا به نظرم هر وقت دیدی دارن اذیت میکنن، سریع Mute کن.

• Like
Reactions: x-x and Vonarian

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
force staff/hurricane و bkb لازم داشتی
آره.. مخصوصا که دیگه از یه جایی به بعد تمرکز sven و blood و تیمشون اومده بود رو من. تو فایت ها به تیمم کاری نداشتن اول میومدن منو بکشن.
درود
یه نگاهی به بازیتون انداختم.
از اونجایی که رنج mmr بازی پایین و روی 1k-2k بود، دیدن اتفاقات متحیرکننده خیلی عجیب نبود.
اولین اشتباهتون این بود که به محض اینکه mid رو rax کردین، فکر کردین بازی تموم شده و شروع کردین به GG گفتن و مسخره کردن تیم حریف.
در حالیکه بلافاصله بعد از این جریان باید shrine های top و bot رو میزدین و شروع میکردین به vision گذاشتن سمت map حریف.
ولی تیم شما فقط و فقط mid رو vision میذاشت. چون کل بازی همتون چسبیده بودین mid و هیچ خبری از split push و غیره نبود.
به جای اینکه شروع به گرفتن rax و shrin های top و bot کنید، میخواستین tower های tier4 رو بزنین در حالیکه هنوز زود و بدترین موقع بود. جالب اینکه تا آخر بازی top shrine رو نزدین.
بعد از اون هم که خود شما و slark شروع کردین به فید دادن به sven . چرا ؟ چون کلا mobility و survivability نداشتین. مخصوصا شما
آیتم هاتون به هیچ وجه متناسب با شرایط بازی انتخاب نشده بود. در حالی که به شدت به Force staff یا Euls یا blink dagger و ... نیاز داشتین، آیتم های بدی رو انتخاب کردین.
بدترینشون هم Tranquil Boot و Refresher Orb بود. آخر سر هم خودت فهمیدی که چرا برای zeus من Tranquil Boot گرفتم :D و فروختیش. اصلا توجهی به mobility و survivability نداشتین.
Bloodstone داشتین اما وقتی در حال مردن بودین Deny نمیکردین.
اواخر بازی هم که کلا map vision تیمتون 0 بود و به sven هم اونقدر feed داده شده بود که بازگشت به بازی غیر ممکن بود. slark هم وقتی دید بردن بازی دیگه غیر ممکنه رفت jungle :D
Omniknight تیمتون هم که واقعا ساپورت نبود. کل ward های بازی رو slark گرفت.
خلاصه با اینکه توی تیمت بهترین بودی اما باخت تقصیر همگیتون بود. این اشتباه ها در این رنج mmr طبیعی هست و الکی خودتو ناراحت نکن.
هعییییییی.. نمیدونم چرا همه قفلی زده بودن رو مید... با AS و DMG زئوس که نمیتونستم خیلی rax اتک بدم.. تنها ضعف و بزرگترین ضعف هیرو هایی مث زئوس و تینکر به نظرم همینه... هیرو دمیج فوق العاده نجومی ای دارن ولی تاور دمیج صفر...با این همه هی با بوت tp میکردم و کریپ های بالا و پایین رو هی به سمت تاورشون پوش میدادم. دیگه آخرای بازی این فکر به سرم زده بود که همه آیتم هام رو به جز Boots of Travel بفروشم و با پولشون یک عدد Moon Shard و Shadow Blade و Gem بگیرم و با بقیه ی گلدی که موند هر چقد که میتونم Divine Rapier بخرم. شاید یک شانسی میداشتیم اگه به سبک np با زئوس رت میکردم. هر چند با این فارمی که sven کرده بود فک کنم حتی اگه مگا هم میکردم باز بازی رو میبرد.
این قسمتو متوجه نشدم. Tranquil Boot جدیدا برای زئوس میرم برای همون mobility بیشتر.. 90+ MS.. زودتر میتونم به فایت هایی که تو مپ میشه برسم. یا راحت تر از موقعیت های خطرناک فرار کنم.
دقیقا چون طبیعیه رو مخمه... این جور بازی ها خیلی پیش میاد واسم.. یعنی بازی هایی که مثلا من زئوس پیک میکنم و تهش من بیشترین دمیج رو دارم توی هر دو تیم ولی سر پوش ندادن تیمم میبازم.. یا یه هیروی اتکر مث lc میرم و باز هم بیشترین دمیج و تاور دمیج رو ته بازی دارم ولی باز میبازم چون اختلاف دمیج من با هم تیمی هام فوق العاده بالاس.. مثلا من به تنهایی 40k دمیج زدم و کل تیمم روی هم 40K زدن. بعد از اون طرف میبینم من 40k dmg زدم با 150-200 تا لست هیت ولی یکی مث جاگرنات یا np یا void تو تیمم 20K دمیج و 0 تاور دمیج داره با 300-400 لست هیت.. ملت عقده ی فارم دارن... کل گیم جانگل جانگل جانگل... آخه ناموسا کی بعد از یه team wipe کامل برمیگرده جانگل... نه خب میخوام بدونم تو مغز این آدم چه میگذره که یک چنین تصمیمی میگیره.. چرا دوباره جانگل.. نه خب مگه هدف این بازی کوفتی این نیست که تاور های بی صاحاب تیم مقابل رو زودتر بزنی تا برنده شی... این عقده ی فارم بیشتر فول آیتم شدن و کیل بیشتر چیه اگه تهش یکی مث spec تو تیمشون باشه و که اگه بازی از 30 بگذره خود به خود بازی رو میبازی. حالا هر چقدم تو کیل و آیتم داشته باشی اگه spec فول آیتم شه و درست بازی کنه میبازی...

god of shadow

کاربر سایت
Jul 19, 2009
409
@Malware
درود
آره خب زئوس که کلا building بزن نیست. کاری که زئوس برای building زدن باید بکنه wave push هست و تمام. بقیش کریپ ها و کمک تیم.
Divine Rapier روی زئوس اونم در اون شرایط بازی؟! بهتر که اینکارو نکردی :D
در مورد Tranquil Boot هم درسته که speed و hp regen خوبی میده اما برای زئوسی که به مانا ریکاوری احتیاج داره مخصولا تا مید گیم، شما در اکثر اوقات باید Arcane Boots بگیری. در ضمن توی درگیری ها Tranquil Boot اکثر اوقات روی cooldown هست و این کمکی به زئوس نمیکنه. فقط در شرایط خاص شاید بخوای Tranquil ببندی روی زئوس
mobility و survivability شما آیتم هایی هست مثل Force staff یا Euls یا blink dagger و ...
شما اگه خواستی Bloodstone ببندی، میتونی Arcane Boot رو Disassemble بکنی و بعدا هر وقت نیاز شد بوتت رو بکنی BoT. اینطوری خیلی به صرفه هست. بعد مییتونی راحت سویچ کنی روی تیم فایت یا splitpush.
در مورد مقدار دمیج هم کلا زئوس باید توتال دمیجش بالا باشه و اگر نباشه باید تعجب کرد. دمیج پایین هم تیمی هات هم به این خاطر خیلی پایین هست که کلا بعد از اینکه به sven فید دادین و فول آیتم شد، تیم فایت هاتون نابود شد.
متاسفانه تیمتون روی highground واقعا بد بود و تصمیم های اشتباه فراوان.
ولی در کل حق میدم بهت چون اکثر افراد توی این رنج mmr فقط به فکر فارم و خودشون هستن و درکشون از بازی هنوز کامل نیست.
تحمل کن و سعی کن توی رنک بیای بالا تا کمی اوضاع بهتر بشه. خودت هم حتما pro replay بشین ببین.

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
@Malware
درود
آره خب زئوس که کلا building بزن نیست. کاری که زئوس برای building زدن باید بکنه wave push هست و تمام. بقیش کریپ ها و کمک تیم.
Divine Rapier روی زئوس اونم در اون شرایط بازی؟! بهتر که اینکارو نکردی :D
در مورد Tranquil Boot هم درسته که speed و hp regen خوبی میده اما برای زئوسی که به مانا ریکاوری احتیاج داره مخصولا تا مید گیم، شما در اکثر اوقات باید Arcane Boots بگیری. در ضمن توی درگیری ها Tranquil Boot اکثر اوقات روی cooldown هست و این کمکی به زئوس نمیکنه. فقط در شرایط خاص شاید بخوای Tranquil ببندی روی زئوس
mobility و survivability شما آیتم هایی هست مثل Force staff یا Euls یا blink dagger و ...
شما اگه خواستی Bloodstone ببندی، میتونی Arcane Boot رو Disassemble بکنی و بعدا هر وقت نیاز شد بوتت رو بکنی BoT. اینطوری خیلی به صرفه هست. بعد مییتونی راحت سویچ کنی روی تیم فایت یا splitpush.
در مورد مقدار دمیج هم کلا زئوس باید توتال دمیجش بالا باشه و اگر نباشه باید تعجب کرد. دمیج پایین هم تیمی هات هم به این خاطر خیلی پایین هست که کلا بعد از اینکه به sven فید دادین و فول آیتم شد، تیم فایت هاتون نابود شد.
متاسفانه تیمتون روی highground واقعا بد بود و تصمیم های اشتباه فراوان.
ولی در کل حق میدم بهت چون اکثر افراد توی این رنج mmr فقط به فکر فارم و خودشون هستن و درکشون از بازی هنوز کامل نیست.
تحمل کن و سعی کن توی رنک بیای بالا تا کمی اوضاع بهتر بشه. خودت هم حتما pro replay بشین ببین.
درود
دیگه بدتر از این که نمیشد! تهش باز میباختیم دیگه :D
آخه مشکل اینه که اکانت رفیقم Legend ـه ولی باز هم از این دست بازی ها و پلیر ها میبینم.. ولی خب خیلی کمتر..

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: god of shadow

hoseinsanjabian1

کاربر سایت
Jul 23, 2017
92
من رنکم و mmr ام پایینه به سه دلیل اون موقع که رنک من باز شد هیچکدوم از دوستام نبودن و من مچ میزدم |ساعتش منظورمه| از 10 گیم سولو 8تاش لوز بود
دوتاش که اباندونی شد وسط گیم که قطعا باخت بود با روس
بقیشم حدس بزنید طرف هاسکار ورداشته{دشمن} بعد یک روس میاد چی ور میداره ؟ اسنایپر :| میره فیدشو میده و تموم
یکی نکرو بود 0 10 0 بعد گفته بود ریپورت مای ترش تیم report my trash team
خب پارتی هم من اکثرا دونفره میرفتم و از ده تا 7 تاش وین کردیم
رنکم شد هرالد
mmr :200 که الان رسوندمش 700

TWO-FACE2

کاربر سایت
Jun 21, 2013
165
من رنکم و mmr ام پایینه به سه دلیل اون موقع که رنک من باز شد هیچکدوم از دوستام نبودن و من مچ میزدم |ساعتش منظورمه| از 10 گیم سولو 8تاش لوز بود
دوتاش که اباندونی شد وسط گیم که قطعا باخت بود با روس
بقیشم حدس بزنید طرف هاسکار ورداشته{دشمن} بعد یک روس میاد چی ور میداره ؟ اسنایپر :| میره فیدشو میده و تموم
یکی نکرو بود 0 10 0 بعد گفته بود ریپورت مای ترش تیم report my trash team
خب پارتی هم من اکثرا دونفره میرفتم و از ده تا 7 تاش وین کردیم
رنکم شد هرالد
mmr :200 که الان رسوندمش 700
برو یه اکانت دیگه شروع کن

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
دوستان عزیز. یه نکته ی بسیار مهم میخوام بگم که تقریبا بالا بردن رنکو راحتر و جلوگیری از ریپورت شدن بی خود میکنه.
تو بخش تنظیمات بازی اگر بگردید یک گزینه ای هست که برای solo rank دیگه با پارتی مخلوط نمیندازه و همه رو سولو میندازه.اینجوری هم الکی ریپورت نمیشین هم حداقل میدونید همه اومدن جدی بازیکنن.
یه پارتی میفته بهتون فان بازی میکنن آخرم 2 الی 3 ریپورت گوارا نوش جان میکنید.سولو برید حداقل بدونید همه اومدن بازی کنن

• Like
Reactions: Malware

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
یکی از بزرگترین باخت های دوران گیمریم!

Match 3695948918 - Overview

تیم به خاطر ترس از یک magnus که رنکش "divine" بود به رهبری یک tusk احمق که تو تیمم بود کل بازی میخواستن تو high ground دفاع کنن.. و اونقدر تو بیس def دادیم تا اینکه تهش به magnus باختیم.. یعنی خاک بر سر استراتژی احمقانه تون کنم..
و اینکه چرا من با mmr 500 دارم جلوی magnus که divine بود بازی میکنم؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: x-x

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
یکی از بزرگترین باخت های دوران گیمریم!

Match 3695948918 - Overview

تیم به خاطر ترس از یک magnus که رنکش "divine" بود به رهبری یک tusk احمق که تو تیمم بود کل بازی میخواستن تو high ground دفاع کنن.. و اونقدر تو بیس def دادیم تا اینکه تهش به magnus باختیم.. یعنی خاک بر سر استراتژی احمقانه تون کنم..
و اینکه چرا من با mmr 500 دارم جلوی magnus که divine بود بازی میکنم؟
اصلا ماهیت این بازی به همینه که اعضای تیم باید همسو باشند.کار درستی کردی بالاخره وقتی یک نفر خود به خود رهبر میشه و بقیه هم به حرفش گوش میدن چاره ای نیست جز پیوستن به اون عده ،چون احتمال برد بیشتر میشه.رهبری کردن تیم هم کاملا تو بازی معلوم میشه که شانسی هم هست( معمولا).مثلا رهبر شما تو این بازی گند زد ولی شماکار درست رو کردی چون به گروه پیوستی.من بازی رو حتما میبینم ولی فعلا از چیزی که به نظر میاد مییبینم کلینکز وظیفه داره void رو خفه کنه که نکرده این خودش یه موضوع.دیگه اینکه آیتمای مدوسا بیشتر باید به سمت تانک شدن بره تا اتکر بودن یه چیزی تو مایه های اسپکتر.به نظر میرسه اسنایپر خوب جایگاه منطقه ای بازی رو رعایت نکرده باشه چون فقط اون میتونست یکم اذیت کنه یا برگردونه(البته باید بازی رو ببینم)
راجع به مدال ها هم 3 راه بیشتر نداره.
1-رنک داون شده طرف اومده پایین که این مورد خیلی زیاده ولی واسه دیواین یه مقدار مشکوک به نظر میرسه.
2-با پارتی اومده باشه تو همون قضیه ای که تو پست بالا گفتم .احتمالا رفیقش رنکش پایین بوده.
3-دوتا باز باگ زده چون سابقه داشته اون موقعی که مدالی در کار نبود.اما خیلی خیلی کم اتفاق می افته.
------------------------
راستی من و شما فرندیم عکس اینیشتین گذاشتم و اسمم نسبیت هست:D

• Like
Reactions: Malware

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
اصلا ماهیت این بازی به همینه که اعضای تیم باید همسو باشند.کار درستی کردی بالاخره وقتی یک نفر خود به خود رهبر میشه و بقیه هم به حرفش گوش میدن چاره ای نیست جز پیوستن به اون عده ،چون احتمال برد بیشتر میشه.رهبری کردن تیم هم کاملا تو بازی معلوم میشه که شانسی هم هست( معمولا).مثلا رهبر شما تو این بازی گند زد ولی شماکار درست رو کردی چون به گروه پیوستی.من بازی رو حتما میبینم ولی فعلا از چیزی که به نظر میاد مییبینم کلینکز وظیفه داره void رو خفه کنه که نکرده این خودش یه موضوع.دیگه اینکه آیتمای مدوسا بیشتر باید به سمت تانک شدن بره تا اتکر بودن یه چیزی تو مایه های اسپکتر.به نظر میرسه اسنایپر خوب جایگاه منطقه ای بازی رو رعایت نکرده باشه چون فقط اون میتونست یکم اذیت کنه یا برگردونه(البته باید بازی رو ببینم)
راجع به مدال ها هم 3 راه بیشتر نداره.
1-رنک داون شده طرف اومده پایین که این مورد خیلی زیاده ولی واسه دیواین یه مقدار مشکوک به نظر میرسه.
2-با پارتی اومده باشه تو همون قضیه ای که تو پست بالا گفتم .احتمالا رفیقش رنکش پایین بوده.
3-دوتا باز باگ زده چون سابقه داشته اون موقعی که مدالی در کار نبود.اما خیلی خیلی کم اتفاق می افته.
------------------------
راستی من و شما فرندیم عکس اینیشتین گذاشتم و اسمم نسبیت هست:D
به طور معمول من نظرم اینه که "میدر" باید "لیدر" باشه و اکثر اوقات هم چنین کاری رو میکنم، ولی وقتی چن بار سعی میکنم لید کنم و تیم گوش نمیده میگم بیخیال.. تو این بازی هم دقیقه ی 20 یا 25 فکر میکنم بود (دقیق یادم نیست) که 2-3 بار به تیم گفتم که من الان خودم رو در جایی میبینم که میتونیم بریم برای تیم فایت و تاور پوش ولی خب هر بار حضرت tusk فرمودند اول magnus رو به قتل رسانده و سپس به قصد غارت تاور های دشمن بریم. و تیم هم مثل اینکه شدیدا استرس و ترس داشتن از magnus و با tusk موافق بودن.. و اینگونه شد که هی ما زیر تاور و تو جانگل و... میمردیم و همینجور تاور هامون کمتر و کمتر میشد magnus ـه نمیمرد و اگر هم میمرد بقیه ی تیمشون بهتر بازی میکردن و نمیزاشتن پوش بدیم و tusk هی میگفت زیر تاور def بدیم تا اینکه رسیدیم به highground ـمون.. دیگه در اون لحظه کل map control ـمون رو از دست داده بودیم و به همین دلیل محیط بیشتری برای فارم تیم مقابل بود و در نتیجه گلد بیشتر و فارم بهتر و آیتم بیشتر و xp ـه بیشتر و قدرت بیشتر و از بین رفتن بقیه ی تیم فایت هامون.. (حرصم از اینه که از همون لحظه ای که گفت def بدیم من این صحنه های درمونده شدن فایت های لیت گیم و ذره ذره و آروم آروم باختن رو به چشم میدیدم! و اینکه میخواستم کَلِ دیواینه رو بخوابونم و از اسنایپر هم خواستم بره یه لاینه دیگه که خودم مید جلوش بازی کنم. ولی خب باختم 8-|)

3 تا مشکلی که اول گیم داشتم این بود که اولا تا حالا جلو مگنوس مید بازی نکرده بودم! شاید یک یا دوبار با اسنایپر..
دوما مثل آدم تو مید کریپ نمیزد، یعنی از همون اول لولشو مینداخت رو خودش و هی کریپ ها رو اتک میداد. :D نه اینکه منتظر بمونه hp کریپ کم بشه و لست هیت کنه. واسه همین سر لست هیت کردن و دینای کردن یخورده گیج شدم و تعدادی از لست هیت ها و دینای ها رو از دست دادم!
سوما از یه جایی به بعد tusk و کلینکز اومدن تو لین که مثلا من رو یاری بدن و حدود فکر میکنم 2 مین همون دور و بر من بودن و باعث شدن تقریبا 1.5 تا 2 لول از magnus عقب بیوفتم. به زورِ منت و خواهش دوباره فرستادمشون به لاین خودشون! =D>[-o<
:-h
در مورد اینکه معمولا medusa رو تانک میکنن هم من تازه از همین دیروز به صورت جدی با نگاه به بازی های قبلی ای که باهاش داشتم و معمولا چیا باعث باختم میشد و با چه آیتم هایی می باختم شروع کردم به spam کردنش رو مید تو 8 دست تقریبا پشت سر هم.. تو 3 یا چهارمین دست هم بود که اولین رمپیجم باهاش رو گرفتم. فعلا دارم همین ست آیتم هایی که به نظرم میتونم باهاش بیشترین dmg رو بدم تو درفت های مختلف تست میکنم تا اینکه بعد برم دوباره سراغ اون آیتم هایی که معمولا واسش میرن.. لینکن و اسکادی و Phase Boots و blademail.. هر چند هر بار که اینا رو رفتم باختم.
اون قضیه ی پارتی رو که بالا گفتین هم خیلی وقته غیر فعالش کردم که فقط با سولو بیوفتم.. این دست هم همه سولو بودن.
اتفاقا خودم هم میخوام یه دور بازی رو کامل از نگاه magnus ببینم که چطور تو 1 ساعت هم تقریبا 800 تا lh داشته و هم کل بازی یه تنه تاور هامون رو انداخته و 17k تاور دمیج داده.
پ.ن: خودم هم کم موقعیت خراب نکردم تو اون دست.. یکی دو بار بدون اینکه شیلد رو فعال کنم و اولتی کنم دستم خورد و اول ماسک رو فعال کردم و رفتم بینشون.. یا آخر بازی داشتم بیس خودمون رو نگاه میکردم که یهو مردم.. قطعا اگه فقط اشتباهات خودم رو انجام نمیدادم الان برده بودم هر چند هم که تیم به نظرم بد بود استراتژیش...
------------------------
در جریانم عزیز :) اتفاقا همون اوایل یکی دو بار خواستم باهات چن دست پلی بدم بلکه 4 تا چیز یاد بگیرم ولی خب نیومدی :D

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
به طور معمول من نظرم اینه که "میدر" باید "لیدر" باشه و اکثر اوقات هم چنین کاری رو میکنم، ولی وقتی چن بار سعی میکنم لید کنم و تیم گوش نمیده میگم بیخیال.. تو این بازی هم دقیقه ی 20 یا 25 فکر میکنم بود (دقیق یادم نیست) که 2-3 بار به تیم گفتم که من الان خودم رو در جایی میبینم که میتونیم بریم برای تیم فایت و تاور پوش ولی خب هر بار حضرت tusk فرمودند اول magnus رو به قتل رسانده و سپس به قصد غارت تاور های دشمن بریم. و تیم هم مثل اینکه شدیدا استرس و ترس داشتن از magnus و با tusk موافق بودن.. و اینگونه شد که هی ما زیر تاور و تو جانگل و... میمردیم و همینجور تاور هامون کمتر و کمتر میشد magnus ـه نمیمرد و اگر هم میمرد بقیه ی تیمشون بهتر بازی میکردن و نمیزاشتن پوش بدیم و tusk هی میگفت زیر تاور def بدیم تا اینکه رسیدیم به highground ـمون.. دیگه در اون لحظه کل map control ـمون رو از دست داده بودیم و به همین دلیل محیط بیشتری برای فارم تیم مقابل بود و در نتیجه گلد بیشتر و فارم بهتر و آیتم بیشتر و xp ـه بیشتر و قدرت بیشتر و از بین رفتن بقیه ی تیم فایت هامون.. (حرصم از اینه که از همون لحظه ای که گفت def بدیم من این صحنه های درمونده شدن فایت های لیت گیم و ذره ذره و آروم آروم باختن رو به چشم میدیدم! و اینکه میخواستم کَلِ دیواینه رو بخوابونم و از اسنایپر هم خواستم بره یه لاینه دیگه که خودم مید جلوش بازی کنم. ولی خب باختم 8-|)
3 تا مشکلی که اول گیم داشتم این بود که اولا تا حالا جلو مگنوس مید بازی نکرده بودم! شاید یک یا دوبار با اسنایپر..
دوما مثل آدم تو مید کریپ نمیزد، یعنی از همون اول لولشو مینداخت رو خودش و هی کریپ ها رو اتک میداد. :D نه اینکه منتظر بمونه hp کریپ کم بشه و لست هیت کنه. واسه همین سر لست هیت کردن و دینای کردن یخورده گیج شدم و تعدادی از لست هیت ها و دینای ها رو از دست دادم!
سوما از یه جایی به بعد tusk و کلینکز اومدن تو لین که مثلا من رو یاری بدن و حدود فکر میکنم 2 مین همون دور و بر من بودن و باعث شدن تقریبا 1.5 تا 2 لول از magnus عقب بیوفتم. به زورِ منت و خواهش دوباره فرستادمشون به لاین خودشون! =D>[-o<
در مورد اینکه معمولا medusa رو تانک میکنن هم من تازه از همین دیروز به صورت جدی با نگاه به بازی های قبلی ای که باهاش داشتم و معمولا چیا باعث باختم میشد و با چه آیتم هایی می باختم شروع کردم به spam کردنش رو مید تو 8 دست تقریبا پشت سر هم.. تو 3 یا چهارمین دست هم بود که اولین رمپیجم باهاش رو گرفتم. فعلا دارم همین ست آیتم هایی که به نظرم میتونم باهاش بیشترین dmg رو بدم تو درفت های مختلف تست میکنم تا اینکه بعد برم دوباره سراغ اون آیتم هایی که معمولا واسش میرن.. لینکن و اسکادی و Phase Boots و blademail.. هر چند هر بار که اینا رو رفتم باختم.
اون قضیه ی پارتی رو که بالا گفتین هم خیلی وقته غیر فعالش کردم که فقط با سولو بیوفتم.. این دست هم همه سولو بودن.
اتفاقا خودم هم میخوام یه دور بازی رو کامل از نگاه magnus ببینم که چطور تو 1 ساعت هم تقریبا 800 تا lh داشته و هم کل بازی یه تنه تاور هامون رو انداخته و 17k تاور دمیج داده.
پ.ن: خودم هم کم موقعیت خراب نکردم تو اون دست.. یکی دو بار بدون اینکه شیلد رو فعال کنم و اولتی کنم دستم خورد و اول ماسک رو فعال کردم و رفتم بینشون.. یا آخر بازی داشتم بیس خودمون رو نگاه میکردم که یهو مردم.. قطعا اگه فقط اشتباهات خودم رو انجام نمیدادم الان برده بودم هر چند هم که تیم به نظرم بد بود استراتژیش...
------------------------
در جریانم عزیز :) اتفاقا همون اوایل یکی دو بار خواستم باهات چن دست پلی بدم بلکه 4 تا چیز یاد بگیرم ولی خب نیومدی :D
بازی رو کامل دیدم باید بگم واقعا بدشانس بودی.خیلی هم بودی:Dصحنه ی آخر که شما ریختین تو بیس اونا فقط یک اتک نیاز داشت تا دزل و دووم با هم بمیرن اگر میشد بازی رو میبردین مگنوسم دیده بود زورش نمیرسه رفت واسه تاور پوش دادن که جوابم داد.برخلاف تصورم اسنایپر خیلی خوب بازی کرد و کلینکز و تاسک کامل اضافه بودن تو این بازی.
من بازی های قبلیت رو دیدم فهمیدم مدوسا باز و کلا کری بازی که دیگه صاحب سبکی اون پیشنهادی که دادم کاملا عمومی بود من خودم اصلا از کری هیچ سر درنمیارم:Dنمی دونستم حرفه ای هستی دیگه شرمنده من خودم حساسم کسی بهم گیر بده چی برو چی نرو:D
راستی کلیک کردنات خیلی اندازه ست نه زیاده نه کم،سرعت دستتم خوبه معلومه از مفصل مچ دست موس رو حرکت میدی چون همین باعث سرعت زیاد و البته دقتت میشه. اگر اشتباه نکنم دکمه ی دینای رو هم گذاشتی رو راست کلیک که اینم خوبه با وجودی که مگنوس جلوت بود با اون لولش تونستی با مدوسای فلج لست هیت خوب بزنی.اگر دوتا گنکر درست حسابی داشتین میومدن کمکت این دیگه تا یک سال بعد مگنوس مید برنمیداشت فاز شاخ پنداریشم میشکست که دیگه انقدر کری نخونه:D

در کل مدوسا شعور تیمی می خواد که کم پیدا میشه برای همین بازی باهش سخته یعنی باید تیم هیرو رو درک کنه.
بذار من بهت بگم رسما اطلاعاتی که تو از بازی داری چه تیوری چه عملی بیشتر از من یکیه.اون رنکم به جون آیس فراگ ملاک واسه سنجش مهارت بازی کن نیست.
ای کاش هم دوتا رنک و در نظر میگرفت هم تعداد بازی رو.
من خودم از 500 شروع کردم نزدیک 3k mmr خالص فقط از sky کشیدم بیرون فقط با یه سری هیرو ها بازی میکنم(الان من میشم پلیر خوب؟)
پلیر خوب کسی هست که یه بالانسی از هیرو هارو داشته باشه که موقع پیک کردن دستش بسته نباشه نه مثل من که فقط اسکای و وارلاک و فونیکس و ویچ داکتر پیک میکنه.
ولی متاسفانه روند تیمی بازی خیلی از هیرو هارو بی ارزش میکنه چون ارزششون در کنار یک تیم واقعی معلوم میشه.همین تاسک هیرو تورنومنته نه سولورنک حداقل نه زیر 5k.
یه چیزی هم بگم از بازی لذت ببر باخت برد ماله دوتاهه مثل دارکسولز ،ولی این واسه پی سی گیمراشه ،جزی از بازی هست.(لذت ببر)
---------
من درخدمتم فقط یه چند وقتیه نیستم چون مانیتورم خرابه نمیشه بازی کرد درست شد حتما خبر میدم بریم یه چند دست بزنیم تا نوبیت ما هم اینجا ثابت بشه:D:D

I-MAD

کاربر سایت
Oct 26, 2011
1,183
نام
M@HdI
------------------------
شات کالر معمولا ساپورت یا پوز 1 ه چون تایمینگا معمولا دست اونه و اون تایمینک و پاور پیک هیروشو میدونه وگرنه غیر فارمینک مید هیرو مثل دوسا و ووکر بقیه تمپو کنترلرن و کارشون اسپیس برا پوز 1 ه البته معمولا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر