راهنمایی در امر خرید موبایل

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
منم خیلی از HTC U Ultra خوشم اومده، مخصوصا این که دوباره قیمتش شد 1.400!
الان چند تا سوال برام پیش اومده، مخصوصا که قیمت الترا هم قیمت 10 هست،
بین انتخاب 10 و الترا، و این که 10 پرچمدار بوده، مشکلی پیش نمیاد؟ از نظر کیفیت و غیره نسبت به الترا؟
دوم در همین قیمت بهترین مدل از سام سونگ چی هست؟
خرید 10 یا الترا ارجعیت داره به Lg g5? مخصوصا این که میگن برد های ال جی تو داغی زیاد میسوزه و این مسئله بشدت اتفاق افتاده!
گوشی های سونی هم انگار تعطیل هستن! نه؟ مخصوصا این که هیچ جذابیتی تو طراحیشون نمیبینم، و به جز مدل های پرچمدار که خیلی گرون هستن میان رده هاش چنگی به دل نمیزنند، درسته؟
شیائومی هم یک بار تجربه کردم، نمیخوام دوباره سراغ برم.
همچنین نظرتون رو در مورد اس 7 ادج هم بگید که قیمتش حدود 1.500 است، نسبت به این قیمت واقعا ارزش داره؟!!

اصلا به این دید نگاه نکن،ultra خیلی هم مشخصات خوبی داره،بیشتر گوشی که به قیمتش میرزه
بنظرم سمت ال‌جی نرو،هنوز به اون بالغی نرسیده البته گوشیای خیلی خوبی داره
سونی که حرفشو نزن،شورشو درمیاره هر شیش ماه یه بار پرچمدار
اس سون اج هم گوشی خوبیه ولی بازم ultra جدیدتره...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,421
نام
امین
هیچ کدوم شما سامسونگ ج ۷ پرو رو حتما تست کنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

اینکه شما با این قاطعیت به دوستمون میگید هیچ کودوم و الترا رو پایین تر از j7 pro دونستید کنجکاوم کرد برم ببینم چیه!
بعد از بررسی این دو مورد نتیجه ها رو پایین گذاشتم و خوشحال میشم شما علت این پیشنهاد رو بگید.

لینک مقایسه رو میزارم تا دوستان بهتر قضاوت کنند و از روی احساس دوستان رو اشتباهی گمراه نکنن.
Compare HTC U Ultra vs. Samsung Galaxy J7 Pro - GSMArena.com

cat 6 جی 7 پرو در مقابل cat 11 الترا که کامل یه نسل عقبه از نظر سرعت.
با وجود صفحه 5.7 الترا در مقابل 5.5 جی پرو وزن الترا 11 گرم سبکتره.
رزولوشن صفحه 2k الترا در مقابل 1080 جی پرو که تراکم پیکسل 513 رو در مقابل 401 جی پرو نشون میده.
محافظ گوریلا گلس 5 الترا در مقابل ؟؟؟؟؟ چی پرو:D
وجود نمایشگر دوم در الترا.
4 گیگ رم الترا در مقابل 3 گیگ رم جی پرو.
برتری اسنپ 821 به Exynos 7870 Octa
برتری در هر دو دوربین جلو و عقب.
استفاده از نسل گذشته usb 2.0 جی پرو در مقابل 3.1 الترا

توی بنچمارک ها تقریبن نصف الترا شده جی پرو .
امتیازهای جی پرو :
Basemark X: 5497
Basemark OS II 2.0: 1038

امتیازهای الترا:
Basemark X: 35875
Basemark OS II 2.0: 2222

تنها برتری جی پرو همون عمر باتری بیشتره که به خاطر کیفیت پایینتر وضوح تصویرش هست.
که این مورد با نبودن شارژ سریع تو جی پرو!!! و بودنش تو الترا خیلی جای مانور نداره.

در ضمن مشکل تاچ ضعیف جی پرو رو فراموش نکنید و کلی هم شاکی داره و همین طور متوقف شدن برنامه هاش.

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
اینکه شما با این قاطعیت به دوستمون میگید هیچ کودوم و الترا رو پایین تر از j7 pro دونستید کنجکاوم کرد برم ببینم چیه!
بعد از بررسی این دو مورد نتیجه ها رو پایین گذاشتم و خوشحال میشم شما علت این پیشنهاد رو بگید.

لینک مقایسه رو میزارم تا دوستان بهتر قضاوت کنند و از روی احساس دوستان رو اشتباهی گمراه نکنن.
Compare HTC U Ultra vs. Samsung Galaxy J7 Pro - GSMArena.com

cat 6 جی 7 پرو در مقابل cat 11 الترا که کامل یه نسل عقبه از نظر سرعت.
با وجود صفحه 5.7 الترا در مقابل 5.5 جی پرو وزن الترا 11 گرم سبکتره.
رزولوشن صفحه 2k الترا در مقابل 1080 جی پرو که تراکم پیکسل 513 رو در مقابل 401 جی پرو نشون میده.
محافظ گوریلا گلس 5 الترا در مقابل ؟؟؟؟؟ چی پرو:D
وجود نمایشگر دوم در الترا.
4 گیگ رم الترا در مقابل 3 گیگ رم جی پرو.
برتری اسنپ 821 به Exynos 7870 Octa
برتری در هر دو دوربین جلو و عقب.
استفاده از نسل گذشته usb 2.0 جی پرو در مقابل 3.1 الترا

توی بنچمارک ها تقریبن نصف الترا شده جی پرو .
امتیازهای جی پرو :
Basemark X: 5497
Basemark OS II 2.0: 1038

امتیازهای الترا:
Basemark X: 35875
Basemark OS II 2.0: 2222

تنها برتری جی پرو همون عمر باتری بیشتره که به خاطر کیفیت پایینتر وضوح تصویرش هست.
که این مورد با نبودن شارژ سریع تو جی پرو!!! و بودنش تو الترا خیلی جای مانور نداره.

در ضمن مشکل تاچ ضعیف جی پرو رو فراموش نکنید و کلی هم شاکی داره و همین طور متوقف شدن برنامه هاش.
۱۰۰درصد حرفتون متین هست اما ای کاس جای اینها یم بار دستتون بگیرید و مقایسه کنید
همه چیز بنچ مارک نیست سوپر امولد و صفحه ج ۷ پرو واقعا عالیه
تو کاربرد روزانه هیچکدوم از بقیه چیزا کاربردی نیست
من به عنوان یوزر گفتم ممکنه خیلی چیزها تو نوشته خوب و بیشتر باشه مثل قضیه زیاد بودن رم اندرویید مقابل ایفون......

• Like
Reactions: H^D^ and AMIN-1399F

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
من به عنوان یوزر گفتم ممکنه خیلی چیزها تو نوشته خوب و بیشتر باشه مثل قضیه زیاد بودن رم اندرویید مقابل ایفون......
تنها سوپر امولد بودن صفحه نمایش بر همه ی مزیت های الترا غلبه کرد؟!
برخی افراد صفحه نمایش IPS رو بیشتر ترجیح میدن تا سوپر امولد.
درسته که سوپر امولد کم مصرف تر هست.(خودم سوپر امولد رو ترجیح میدم)اما IPS طبیعی تر هست(امولد ها یک مقدار از حالت طبیعی خارج میشن)
موفق باشید.
البته من هم اگر یه گوشی داشتم و ازش خیلی راضی بودم میگفتم یه نگاه به اون بنذاز ولی نه اینکه بگم هیچکدوم فقط مثلا زنفون ۴ سلفی پرو :)
موفق باشید.

Sent from my K00E using Tapatalk

u_2

کاربر سایت
Aug 20, 2011
2,718
سلام
الان با بودجه 700 تا 1 میلیون چه برندی خوبه ؟
برام دوربین اهمیت بالایی داره و روان بودن گوشی یعنی هنگش کم باشه. مرسی
هواوی و انر وxiaomi
.انر7xعالیه البته هنوز وارد نشده احتمال زیاد قیمتش زیر1تومن بیاد
p10لایت
mi5x
منم خیلی از HTC U Ultra خوشم اومده، مخصوصا این که دوباره قیمتش شد 1.400!
الان چند تا سوال برام پیش اومده، مخصوصا که قیمت الترا هم قیمت 10 هست،
بین انتخاب 10 و الترا، و این که 10 پرچمدار بوده، مشکلی پیش نمیاد؟ از نظر کیفیت و غیره نسبت به الترا؟
دوم در همین قیمت بهترین مدل از سام سونگ چی هست؟
خرید 10 یا الترا ارجعیت داره به Lg g5? مخصوصا این که میگن برد های ال جی تو داغی زیاد میسوزه و این مسئله بشدت اتفاق افتاده!
گوشی های سونی هم انگار تعطیل هستن! نه؟ مخصوصا این که هیچ جذابیتی تو طراحیشون نمیبینم، و به جز مدل های پرچمدار که خیلی گرون هستن میان رده هاش چنگی به دل نمیزنند، درسته؟
شیائومی هم یک بار تجربه کردم، نمیخوام دوباره سراغ برم.
همچنین نظرتون رو در مورد اس 7 ادج هم بگید که قیمتش حدود 1.500 است، نسبت به این قیمت واقعا ارزش داره؟!!
زیر 1500بهترین انتخاب همون u ultraو10هستش
سامسونگ رو بیخیال ارزش نداره و فقط میان رده میتونی بگیری
ال جی هم کلا پیشنهاد نمیشه مخصوصا g5
اس7اج اگه این قیمت گیر اوردی و نو بود که عالیه برتریش نسبت به اچ تی سی ها ضد اب بودن و باتری خیلی بهتره

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
اینده از ان Amoled سامسونگ و Poled ال جی هست اما فعلا IPS از نظر من برتر هست چرا ؟ چون رنگ طبیعی تر نشون میده نه اشباع شده .. خیلی ها شاید اشباع شده را قشنگ تر ببینند اما من نه ( این موضوع سلیقه ای هست ) اما مهمترین دلیلی که سمتش نمیرم وجود پیکسل سوختگی در امولد ها هست به این صورت وقتی یک تصویر ثابت را در مدت زمان زیادی نشون بده جاش روی صقحه میمونه مثلا شما زیاد شبکه اجتماعی میرید و تایپ می کنید که بعد از مدتی جای کیبرد روی صفحه به صورت کمرنگ میمونه که در رنگ سفید واضح دیده میشه .. بماند که بعضی ها را شخصا مثل s6 edge دیدم خط صورتی رنگ کامل روی صفحه افتاده بود

برای همین ترجیح میدم گوشیم IPS باشه تا رنگ طبیعی تر ببینم و فوقش دوبار در روز گوشیم شارژ بزنم تا اینکه مهمترین قطعه گوشیم دچار مشکل شده باشه

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
اینده از ان Amoled سامسونگ و Poled ال جی هست اما فعلا IPS از نظر من برتر هست چرا ؟ چون رنگ طبیعی تر نشون میده نه اشباع شده .. خیلی ها شاید اشباع شده را قشنگ تر ببینند اما من نه ( این موضوع سلیقه ای هست ) اما مهمترین دلیلی که سمتش نمیرم وجود پیکسل سوختگی در امولد ها هست به این صورت وقتی یک تصویر ثابت را در مدت زمان زیادی نشون بده جاش روی صقحه میمونه مثلا شما زیاد شبکه اجتماعی میرید و تایپ می کنید که بعد از مدتی جای کیبرد روی صفحه به صورت کمرنگ میمونه که در رنگ سفید واضح دیده میشه .. بماند که بعضی ها را شخصا مثل s6 edge دیدم خط صورتی رنگ کامل روی صفحه افتاده بود

برای همین ترجیح میدم گوشیم IPS باشه تا رنگ طبیعی تر ببینم و فوقش دوبار در روز گوشیم شارژ بزنم تا اینکه مهمترین قطعه گوشیم دچار مشکل شده باشه
البته منم یه ایپد دارم که یه نقطه سفید افتاده وسط صفحش!! حیلی رو اعصابه .اگر امولد ها همشون دچار ایم مشکل بشن خیلی بده .ولی در کل ips هم دچار این مشکل میشه.به نظر من اینده از ان چیزی فرای امولد و ips هست.یه چیزی با ویژگی های امولد بدون معایبش.تا دوسال اینده اپل توسعش میده

• Like
Reactions: all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173

دوست عزیز تو واقعیت هم قشنگه
تو تی وی oled هم قشنگه دونیا داره میره به ستمتش شما میگید ایراد داره!خوب داشته باشه!هرکسی استفاده میکنه دیگه سمت ال سی دی نمیره

• Like
Reactions: Vonarian

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
دوست عزیز تو واقعیت هم قشنگه
تو تی وی oled هم قشنگه دونیا داره میره به ستمتش شما میگید ایراد داره!خوب داشته باشه!هرکسی استفاده میکنه دیگه سمت ال سی دی نمیره
من هم گفتم اینده مال oled هست و البته دارم قسمتی از واقعیت را هم میگم .. یکی پول داره و راحت صفحه گوشی را عوض میکنه خوب مشکلی حساب نمیاد اما یکی پولش را جمع میکنه تا یک پرچمدار بگیره که چند سال هم دستش باشه، حالا یک ایراد در صفحه نمایش بوجود میاد مجبور هست حداقل یک میلیون هزینه کنه .. دونستن واقعیت میتونه در تصمیم گیریها دخیل باشه

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
چرا سامسونگ مشمول طرح ریجستری نیست؟؟؟
من از مسولان این مملکت نیستم :D
ولی نگرانش نباش بزودی شاملش میشه .. البته من جای تعجب بود برام چرا فاز دوم طرح را گوگل و بلک بری و موتورولا گفتند؟! شاید بخاطر این باشه سامسونگ و ال‌جی نماینده رسمی دارند فعلا عقب انداختند

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
من از مسولان این مملکت نیستم :D
ولی نگرانش نباش بزودی شاملش میشه .. البته من جای تعجب بود برام چرا فاز دوم طرح را گوگل و بلک بری و موتورولا گفتند؟! شاید بخاطر این باشه سامسونگ و ال‌جی نماینده رسمی دارند فعلا عقب انداختند
سوال پیش اومد برام خب:D اخه به نظرم بیشتر 70 درصد ایران یکی از گوشی های سامسونگ رو داره اما ریجستری فعلا روش انجام نشده هرچند اگر اشتباه نکنم سامسونگ در فاز سوم که احتمال زیاد اسفند اجرایی خواهد شد مشمولش میشه

• Like
Reactions: Vonarian

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
دوستان s9 فک کنم چند وقت دیگه قراره معرفی بشه قیمت s8 کاهش پیدا میکنه یا چند ماهی تا کاهش قیمتش طول میکشه؟
من الان میخوام s8 رو بگیرم موندم صبر کنم ببینم بخاطر s9 قیمتش کمتر میشه یا نه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر