علت بروز مشکلات اخیر در بازی های آنلاین (دی ماه 96)

آیا از وضعیت اینترنت و کیفیتِ بازیهای آنلاین در شرایط کنونی راضی هستید؟

• خیر، فاجعه بار است.

رای‌ها: 56 88.9%
  • خیر، اما با توجه به شرایط پیش آمده منطقی بود که محدودیت هایی ایجاد شود.

رای‌ها: 4 6.3%
  • بله، شرایط کنونی این محدودیت ها را می طلبید.

رای‌ها: 1 1.6%
  • بله، هیچ مشکلی در اینترنت و بازی های آنلاین ندارم.

رای‌ها: 2 3.2%

• مجموع رای دهنده‌ها
    63

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
در روزهای گذشته سوالاتِ بسیار زیادی در موردِ بروزِ مشکلاتِ متعدد در بازی‌های آنلاین مطرح شد که بر آن شدیم برای شفاف‌سازی و اغناءِ مخاطبان، مواردی را در این خصوص بیان کنیم.

هفته‌ی پیش در پیِ اتفاقاتی که رخ داده بود، به فاصله‌ی اندکی شبکه‌ی دیتای داخلی و به تبعِ آن اینترنت هم به سرعت تحتِ تاثیر قرار گرفت و بسیاری از سرویس‌ها و پروتکل‌ِ مرسوم در تبادلاتِ اطلاعات با سرورِ بازی‌های آنلاین را هم مختل کرد. بخشِ بزرگی از نارسایی‌های این‌چنینی در شرایطِ مشابه، به ارتباطاتِ مبتنی بر پروتکل UDP برمی‌گردد که در وضعیتِ ناپایدارِ شبکه بیشترین آسیب و تداخل را تجربه می‌کند. به همین علت بیشترِ عناوینِ پرطرفدار در پلتفرم‌های پی‌سی و کنسول امکانِ ارتباط با سرور‌های بازی را از دست دادند. در بسیاری از سرویس‌دهنده‌ها بازی‌هایی مانندِ Battlefield 1، Destiny 2 و PUBG علاوه بر نوساناتِ شدید Ping، قادر به اتصال به سرورهای بازی نیستند و برخی مانند ‌‌Tom Clancy's Rainbow Six Siege‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و Overwatch هم با تایم‌ اوت‌های مکرر همراه می‌شوند. کنسول‌های بازی هم در بسیاری مواقع پیام‌های خطا در ارتباط با اینترنت اعلام می‌کنند و سرورهای دامنه یا DNS-ها مسئولِ عدمِ دسترسی به سرورها معرفی می‌شوند.

به بیانی ساده و کلی، مسیریاب‌های اصلی در مسیرِ ارتباطی با شبکه‌ی اینترنت که روترهای Edge هم گفته می‌شوند، در شرایطِ ویژه از کارکردِ عادی به حالتِ حفاظتی و سخت‌گیرانه برده می‌شوند و در این حالت تنها ارتباطاتِ اولویت‌دار و ضروری را عبور می‌دهند و از برقراری ارتباط در پورت‌های نرم افزاری یا الگوهای تبادلِ فریمی که تشخیص داده نشوند یا مشکوک تشخیص داده شوند جلوگیری خواهد شد. ارتباطاتی که در آنها احتمالِ حمله‌های سایبری و حمله به سرورهای داخلی وجود داشته باشد هم مسدود خواهند شد. در مجموع هدف از این کار حفاظت از شبکه‌ی ملی و نفوذ یا آسیب رسانی به مراکزِ حساسِ داخلی در شرایطِ خاص است. در این وضعیت ممکن است برخی ارتباطاتِ عادی و غیرِ مخرب با سرورهای بازی هم خواسته یا ناخواسته مسدود شوند و در نتیجه کلاینتِ بازی در پلتفرم‌های مختلف در برقراری ارتباط با سرور ناموفق باشد و تصور کند که به اینترنت متصل نیست.

در مذاکراتی که در سال ۹۳ پس از بروزِ اختلال در بازی‌های آنلاین با وزارتِ ارتباطات و نمایندگانِ شخص وزیر داشتیم، معاونتِ فنی شرکت زیر ساخت به طورِ ضمنی عنوان کرد که این نهاد درصدد است که جداسازی شبکه‌ها و سرورهای حساسِ دولتی و مهم از شبکه‌ی تجاری را به مرحله‌ی اجرا گذارد تا در آینده در صورتِ بروزِ شرایطِ خاص و ضرورتِ حفاظت در برابرِ حمله‌های سایبری، نیازی به قرنطینه کردنِ کلِ شبکه‌ی داخلی نباشد و تنها بخش‌های مورد نیاز و حساس در پوششِ این اقدامات قرار گیرند و سیستم‌های معمولی دچارِ عوارض ناشی از آن نشوند. مشخص است که این برنامه هنوز عملی نشده و با تغییراتی که در هفته‌ی گذشته در شبکه‌ی داخلی اعمال شده، کلِ شبکه و تمامیِ کاربران را تحتِ تاثیر قرار داده است.

برخلافِ نرم افزارهایی که به خاطرِ تحریم‌های خارجی مسدود شده‌اند، استفاده از ابزارهای گذر از تحریم معمولا برای بازی‌ها موثر نیست، به این خاطر که باعثِ ناپایداری، نوسان و افزایشِ پینگ و در نتیجه تاخیرِ غیر قابلِ قبول در بازی‌ها خواهد شد و بازیکنانِ رقیب را در موقعیتی برتر قرار خواهد داد. بنابراین تنها راهکارِ شناخته شده در موردِ بازی‌های آنلاین، رفعِ علتِ اصلیِ مشکل و بازگشتِ شبکه و تنظیماتِ آن به حالت اصلی و بهینه شده برای پروتکلِ UDP و رفع محدودیت‌های سرعتی و سختگیرانه نسبت به الگوی مورد استفاده در بازی‌های آنلاین است.

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,276
نام
مهدی
این بازی هایی که نام برده شد رو من دارم بازی میکنم و توی هیچکدومم در ps4 مشکل ندارم.نه قطع میشه نه تایم اوت میده.همش صاف و روان هست.فقط روز سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته از ساعت 5 عصر تا 1 شب به psn وصل نمیشد که اونم مشکلش رو حل کردن و دیگه ندیدم تکرار شه.
ولی تا اونجا که دوستان میگن در pc کلا اکثر بازی ها از دسترس خارج شدن.رییس بنیادم گفت هیچ چیزی هیتلر نشده و فقط پورت ها بستن.پس کسی نگران نباشه و مطمن باشید به زودی همه چیز به روال سابق برمیگرده.در ضمن ک/ر/ی/و خودم از دیشب تا الان 3بار کامل هر بار 1 ساعت وصل شده ولی مجدد قطع شده.فکر کنم اون ها رو هم کم کم کلا بازشون کنن طی هفته آتی.
امروز صبحم مجلس به همراه بقیه مسولین مثل اینکه شروطی برای رفع هیتلر تلگرام مشخص کرده و برای مدیرش فرستاده و تاکید کردن اگر این شروط اجرا نشن هیلترینگش برداشته نمیشه.خبرش توی نت و باشگاه خبرنگاران هست میتونید برید بخونید.

MHD.ir

کاربر سایت
Feb 11, 2017
654
نام
محمد
این بازی هایی که نام برده شد رو من دارم بازی میکنم و توی هیچکدومم در ps4 مشکل ندارم.نه قطع میشه نه تایم اوت میده.همش صاف و روان هست.فقط روز سه شنبه و چهارشنبه هفته گذشته از ساعت 5 عصر تا 1 شب به psn وصل نمیشد که اونم مشکلش رو حل کردن و دیگه ندیدم تکرار شه.
ولی تا اونجا که دوستان میگن در pc کلا اکثر بازی ها از دسترس خارج شدن.رییس بنیادم گفت هیچ چیزی هیتلر نشده و فقط پورت ها بستن.پس کسی نگران نباشه و مطمن باشید به زودی همه چیز به روال سابق برمیگرده.در ضمن ک/ر/ی/و خودم از دیشب تا الان 3بار کامل هر بار 1 ساعت وصل شده ولی مجدد قطع شده.فکر کنم اون ها رو هم کم کم کلا بازشون کنن طی هفته آتی.
امروز صبحم مجلس به همراه بقیه مسولین مثل اینکه شروطی برای رفع هیتلر تلگرام مشخص کرده و برای مدیرش فرستاده و تاکید کردن اگر این شروط اجرا نشن هیلترینگش برداشته نمیشه.خبرش توی نت و باشگاه خبرنگاران هست میتونید برید بخونید.
شما اهل کجایید و isp کدوم شرکت استفاده می کنید ما تو قم مشکل داریم اینترنت مخابرات وصل نمیشه به سرورای r6 رفیقمم اسیاتک داره وصل نمیشه فقط با برنامه های گذر از تحریم می تونیم وصل شیم:((:((

Coffee Addicted

Better be careful The killer might be near
کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
Shatel
استور و کامیونیتی رو لود نمیکنه اینجوری میشه
بعضی مواقع هم مشکلی نداره ولی هر چند دقیقه یکبار قطعی داره و این شکلی میشه
Untitled.png
با مرورگر هم بره همین بساط بعدش CPUمیره رو 100 حالا چه با استیم باشه چه با مرورگر

Monk_e83

کاربر سایت
Mar 1, 2012
69
نام
eHsan
Shatel
استور و کامیونیتی رو لود نمیکنه اینجوری میشه
بعضی مواقع هم مشکلی نداره ولی هر چند دقیقه یکبار قطعی داره و این شکلی میشه
View attachment 83168
با مرورگر هم بره همین بساط بعدش CPUمیره رو 100 حالا چه با استیم باشه چه با مرورگر
منم دقیقا مشکل شما رو دارم .

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
منم دقیقا مشکل شما رو دارم .
من چک کردم توی پوشه استیمم تروجان بود + همه مرورگر ها تروجان داشتن پاکشون کردم درست شد
--------------------
تروجان رو پاک کردم مشکل همچنان چابرجاست حتی با یه لپ تاپ هم چک کردم همینه موندم چرا هیچکی هیچی نمیگه
شاتل

آخرین ویرایش:

R@OUF

کاربر سایت
Aug 15, 2014
260
نام
رئوف
برای منم چند بار پیش اومد که از psn ساین اوت میشدم رو ps3.تو BF4 رو ps3 هم دو سه بار ارتباطم با سرورای EA قطع شد.واقعا خیلی رو اعصابه

Monk_e83

کاربر سایت
Mar 1, 2012
69
نام
eHsan
من چک کردم توی پوشه استیمم تروجان بود + همه مرورگر ها تروجان داشتن پاکشون کردم درست شد
--------------------
تروجان رو پاک کردم مشکل همچنان چابرجاست حتی با یه لپ تاپ هم چک کردم همینه موندم چرا هیچکی هیچی نمیگه
شاتل
من استیم و کامل با Revo Uninstaller پاک کردم مجدد نصب کردم امروز تا الان اون مشکل رو ندیدم .

Coffee Addicted

کاربر سایت
Dec 19, 2006
1,278
من استیم و کامل با Revo Uninstaller پاک کردم مجدد نصب کردم امروز تا الان اون مشکل رو ندیدم .
من کلا ویندوز رو عوض کردم چون باز اون تروجان برمیگرده سر جای اولش،میره تو پوشه استیم !
بدبختانه یه تروجان برای ماینینگه CPU رو میذاره رو 100 دیگه دهنم سرویس شده

Monk_e83

کاربر سایت
Mar 1, 2012
69
نام
eHsan
من کلا ویندوز رو عوض کردم چون باز اون تروجان برمیگرده سر جای اولش،میره تو پوشه استیم !
بدبختانه یه تروجان برای ماینینگه CPU رو میذاره رو 100 دیگه دهنم سرویس شده
من با Loaris.Trojan.Remover. تست کردم چیزی تو فولدر استمم نبود !!!
نمیدونم والا خیلی سخته ویندوزو بخوام عوض کنم :|

Mohammad@li

کاربر سایت
Sep 11, 2014
2,091
نام
MohammadAli
واسه کانکت شدن تو استیم و psn مشکل شدید دارم نتم هم مخابرات هست. مشکل اینه که از اون روزی که کشور شلوغ شد، برای بی‌مصرف شدن V^P^Nها نت بین‌الملل بصورت مداوم تایم‌اوت میشه و دهن مارو رسما سرویس کرده چون باعث قطعی Psn و لود نشدن قسمتی از صفحات استور و کامیونیتی استیم میشه. بازی آنلاین هم تقریبا غیرممکن شده.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

• Like
Reactions: Coffee Addicted

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر