راهنمایی در امر خرید موبایل

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
بالا هم گفتم هزینش برام مهم نیست از مدلا هم اطلاع زیادی ندارم دنبال یه گوشی هستم که تا حد امکان بدون حاشیه باشه و طراحی قشنگی داشته باشه
به چه دلیل شیائومی رو پیشنهاد نمیکنید؟
من خودم شیائومی دارم.به نظرم هنوز به اون بلوغی که باید برسه،نرسیده .دوربینشم ضعیفه.اگه میخای پرچمدار بخری شیائومی رو بیخیال شو .فعلا وقت ریسک نیست
میانردهم من هواوی رو پیشنهاد میکنم که کیفیت ساخت بالاتری داره
اگر قیمت واقعا برات مهم نیست معلومه که بهترین گزینه ایفون ۱۰ و یا حتی ایفون ۸ پلاسه
گزینه بعدی نوت ۸
بعدش میتونی میت ۱۰ پرو
و سامسونگ s8 plus
رو هم مد نظر داشته باشی
ولی به نظرم با یه هزینه معقول بخوای بخری که پشیمونم نشی نوت ۸ بخر

آخرین ویرایش:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
از گوشیای بی حاشیه میتونی
آیفون ایکس
گلکسی نوت ۸
شیائومی می میکس ۲
وان پلاس ۵ تی
بخری
برو ببین از کدوم خوشت میاد
من خودم میکس ۲ دارم و بسیار هم راضی
دلیل انتخابمم علاوه بر شیک بودن گوشی رابط کاربری بسیار ساده و پر سرعتشه

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
:-?
با این تفاسیر فکر کنم همون شیائومی بهتر از بقیس از نظر طراحی
وان پلاس هم طراحی خوبی داره ولی طراحی بدون حاشیه میکس 2 قشنگتر بنظر میرسه بین 5تی و میکس 2 فکر کنم یکیو انتخاب کنم
این شیائومی می 7 قراره طراحیش بدون حاشیه باشه؟ تو سایتای خارجی چیز زیادی ازش پیدا نکردم تقریبا کی طرح اصلیش مشخص میشه؟
من خودم شیائومی دارم.به نظرم هنوز به اون بلوغی که باید برسه،نرسیده .دوربینشم ضعیفه.اگه میخای پرچمدار بخری شیائومی رو بیخیال شو .فعلا وقت ریسک نیست
میانردهم من هواوی رو پیشنهاد میکنم که کیفیت ساخت بالاتری داره
اگر قیمت واقعا برات مهم نیست معلومه که بهترین گزینه ایفون ۱۰ و یا حتی ایفون ۸ پلاسه
گزینه بعدی نوت ۸
بعدش میتونی میت ۱۰ پرو
و سامسونگ s8 plus
رو هم مد نظر داشته باشی
ولی به نظرم با یه هزینه معقول بخوای بخری که پشیمونم نشی نوت ۸ بخر
شما کدوم سری از شیائومی رو دارید؟ بجز دوربین چه مشکل اساسی ای داره؟
ازونجایی که دنبال طراحی بهتر هستم گوشیای میانرده گزینه های خوبی نیستن حتی پرچمدارای یه سری برندا هم طراحیشون تو آفسایده چه برسه به میانرده
دوربین هم کمترین چیزیه که برام اهمیت داره اصلا یادم نمیاد آخرین بار کی از دوربین گوشیم استفاده کردم
قیمت برام مهم نیست ولی خودم آیفون دارم بنا به دلایلی یه گوشی اندرویدی لازم دارم برای همین گفتم اندرویدی باشه
سامسونگم طراحی پشت گوشیاش خیلی افتضاحه ولی از جلو بنظر بدک نمیان باید از نزدیک ببینم
ممنون بابت راهنمایی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: SleepyTurtel

Ostad fariborz

کاربر سایت
Aug 22, 2016
774
وان پلاس هم طراحی خوبی داره ولی طراحی بدون حاشیه میکس 2 قشنگتر بنظر میرسه بین 5تی و میکس 2 فکر کنم یکیو انتخاب کنم
این شیائومی می 7 قراره طراحیش بدون حاشیه باشه؟ تو سایتای خارجی چیز زیادی ازش پیدا نکردم تقریبا کی طرح اصلیش مشخص میشه؟ اصلا انگار ناشناخ

ازونجایی که دنبال طراحی بهتر هستم گوشیای میانرده گزینه های خوبی نیستن حتی پرچمدارای یه سری برندا هم طراحیشون تو آفسایده چه برسه به میانرده
دوربین هم کمترین چیزیه که برام اهمیت داره اصلا یادم نمیاد آخرین بار کی از دوربین گوشیم استفاده کردم
قیمت برام مهم نیست ولی خودم آیفون دارم بنا به دلایلی یه گوشی اندرویدی لازم دارم برای همین گفتم اندرویدی باشه
سامسونگم طراحی پشت گوشیاش خیلی افتضاحه ولی از جلو بنظر بدک نمیان باید از نزدیک ببینم
ممنون بابت راهنمایی
من می مکس دو دارم.به نظرم بهترین گزینه که همه چیش کامل باشه همون نوت 8 هه .شیائومی من با اینکه زیاد اهنگ گوش نمیدم ،جک هدفونش خراب شده
ولی اگر خودت دوست داری شیائومی بگیر
ولی از ما گفتن بود .

• Like
Reactions: zilyzal

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
این شیائومی می 7 قراره طراحیش بدون حاشیه باشه؟ تو سایتای خارجی چیز زیادی ازش پیدا نکردم تقریبا کی طرح اصلیش مشخص میشه؟ اصلا انگار ناشناخ

ممنون بابت راهنمایی
اگر واقعا دنبال یه چیز خاص و کمیابی میکس ۲ بگیر
می ۷ هم اگر بی حاشیه باشه بازم فکر نکنم قشنگ تر از سری میکس باشه
کلا سری میکس یه طراحی و متریال مخصوص خودشونو دارن
درمورد خرابی هم که دوستمون بالا اشاره کرد
من mi 5s plus,mi max 2 و الانم mix 2 داشتم و دارم
از نظر سخت افزاری و نرم افزاری هم به مشکل یا خرابی نخوردم
بازم درکل ممکنه هرچیزی پیش بیاد

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

• Like
Reactions: zilyzal

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
دوستان عزیزی که قصد خرید ایفون ۱۰ دارن
امروز ۲ تاخریدیمو حقیقتا خریدش کلی مکافات داشت
یکی این که باز کردیم گارانتی انفورماتیک ...بود و انتن اومد و چک کردیم رجیستر کد میخواد که روش نبود و تماسم گرفت فروشنده ج ندادن بیچاره موند رو دستش
یکی هم که گارانتیه دیگه بود خیلی خوشگل چک کردیم ۴ تا شم اکتیو شده بود!!! گارنتی هم اينوو بود!!!
بعضیام که iccd داشت و بنده نخواستم !فقط و فقط به خاطر این که هر جا به غیر ایران میرم و مشکلی پیش میاد اگه این iccd سیمکارت توش رو جعبه باشه استور قبول نمیکنه!حداقل برای المان و uk و ترکیه که اینطوریه،،،
موند گارانتی مدیا پردازش!!
کلی گشتیم بالاخره پیدا شد که اکتیو نشده باشه و .. بدون iccd و سیمکارت و،،، همراه کد برای ثبت تو سایت زیبایییییی همتااا!
بلییی
حقیتا مثل هر سالی که ایفون خریدم باز هم میگم اپل بهترینه
متسفانه امثال یک عدد نوت ۸ خریداری شد که تو همین فروم راهنمایی کردن و همه گفتن که راضی کننده نخواهد بود ولی کو گوش شنوا!! به هیچ عنوان کیفیت اپل رو نداره
البته با قصد توهیچ به برند و فن بازی نمیگم ااما اندرویید خیلی عقبتر از اپله!
این فیس انلاک کاملا عالی کار میکنه بر خلاف سنسور تاچ ایدی خیلی بهتره خیلی زیاد
صفحه نمایششم برنامه هایی که نصب کردیم اپتیمایز شده به غیر بعضی برنامه ها که خارج از استور و ایرانیه مثل برنامه دیجی کالا که از سیب اپ نصب میشه و بنده هم نصب و پاک کردم بقیه چیزا عالیه
لطفا گول بعضی سایتها رو هم نخورید مثل ictgen که با پول مردم خرید میکنن و همه رو سرکارگذاشتن و روشون هم شکایت شده
ایفون رو به اسم پرداخت عوارض و تایید میفروشن در حالی که هیچ جایی به هیچ عنوان برای هیشکی هیچ فرودگاهی یا هرکس دیگه هیچ جایی نمیتونید عوارض هیچ گوشی وارد شده رو بپردازید و میگن به ما مربوط نیست!البته سیم که میندازید توش انتن میاد!!اما بعد چند روز شانسی (برای همکار بنده اتفاق افتاد) مسیج اومد که گوشی ثبت نشده و تو تاریخ فلان خدماتی نخواهد گرفت!دقیقا این سایت هم همین کارومیکنه!!
دیچی کالا هم که هرچیزی بپرسی میگه نمیدونم!شانسی خرید میکنی!
فقط و فقط اینارو گفتم که با علم و دونستن خرید کنید و مشکلی براتون پیش نیاد

• Like
Reactions: IMANOKA and ps34

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
دوستان عزیزی که قصد خرید ایفون ۱۰ دارن
امروز ۲ تاخریدیمو حقیقتا خریدش کلی مکافات داشت
یکی این که باز کردیم گارانتی انفورماتیک ...بود و انتن اومد و چک کردیم رجیستر کد میخواد که روش نبود و تماسم گرفت فروشنده ج ندادن بیچاره موند رو دستش
یکی هم که گارانتیه دیگه بود خیلی خوشگل چک کردیم ۴ تا شم اکتیو شده بود!!! گارنتی هم اينوو بود!!!
بعضیام که iccd داشت و بنده نخواستم !فقط و فقط به خاطر این که هر جا به غیر ایران میرم و مشکلی پیش میاد اگه این iccd سیمکارت توش رو جعبه باشه استور قبول نمیکنه!حداقل برای المان و uk و ترکیه که اینطوریه،،،
موند گارانتی مدیا پردازش!!
کلی گشتیم بالاخره پیدا شد که اکتیو نشده باشه و .. بدون iccd و سیمکارت و،،، همراه کد برای ثبت تو سایت زیبایییییی همتااا!
بلییی
حقیتا مثل هر سالی که ایفون خریدم باز هم میگم اپل بهترینه
متسفانه امثال یک عدد نوت ۸ خریداری شد که تو همین فروم راهنمایی کردن و همه گفتن که راضی کننده نخواهد بود ولی کو گوش شنوا!! به هیچ عنوان کیفیت اپل رو نداره
البته با قصد توهیچ به برند و فن بازی نمیگم ااما اندرویید خیلی عقبتر از اپله!
این فیس انلاک کاملا عالی کار میکنه بر خلاف سنسور تاچ ایدی خیلی بهتره خیلی زیاد
صفحه نمایششم برنامه هایی که نصب کردیم اپتیمایز شده به غیر بعضی برنامه ها که خارج از استور و ایرانیه مثل برنامه دیجی کالا که از سیب اپ نصب میشه و بنده هم نصب و پاک کردم بقیه چیزا عالیه
لطفا گول بعضی سایتها رو هم نخورید مثل ictgen که با پول مردم خرید میکنن و همه رو سرکارگذاشتن و روشون هم شکایت شده
ایفون رو به اسم پرداخت عوارض و تایید میفروشن در حالی که هیچ جایی به هیچ عنوان برای هیشکی هیچ فرودگاهی یا هرکس دیگه هیچ جایی نمیتونید عوارض هیچ گوشی وارد شده رو بپردازید و میگن به ما مربوط نیست!البته سیم که میندازید توش انتن میاد!!اما بعد چند روز شانسی (برای همکار بنده اتفاق افتاد) مسیج اومد که گوشی ثبت نشده و تو تاریخ فلان خدماتی نخواهد گرفت!دقیقا این سایت هم همین کارومیکنه!!
دیچی کالا هم که هرچیزی بپرسی میگه نمیدونم!شانسی خرید میکنی!
فقط و فقط اینارو گفتم که با علم و دونستن خرید کنید و مشکلی براتون پیش نیاد
خب الان نتیجه گیری این شد که باید با گارانتی مدیا پردازش بخریم بدون iccd و بدون اکتیو شده و همراه کد برای ثبت در همتا.
همین 4 نکته اصلی.درسته؟؟؟

• Like
Reactions: all4u

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,106
نام
پویان
تو این رنج ۱۳۰۰ - ۱۴۰۰ کدوم بهتره؟
این Htc U Ultra که دوستان تو تاپیک معرفی کردن، یا Huawei Mate 10 lite ؟
این گوشی هوآوی دوربیناش خیلی خوبه دوربین جلوش، پرتره میگیره.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
نه منظورم این 4 نکته اصلی برای خرید آیفون 10 بود :D
اهان [-xاصلا تو ایران ایفون نخرید!! اینام نکاتی بود که به ذهنم رسید بگم خیلیا شاید میدونن
شما که استادی..^:)^
اپ استور رو فیلتر کردن!تصویر بازی و گیمااا نیست!!

• Like
Reactions: ps34

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اهان [-xاصلا تو ایران ایفون نخرید!! اینام نکاتی بود که به ذهنم رسید بگم خیلیا شاید میدونن
شما که استادی..^:)^
اپ استور رو فیلتر کردن!تصویر بازی و گیمااا نیست!!
میگی اندروید نخریم بعد میگی تو ایران اصلا ایفون نخرید
خب به نظرت 1100 خوبه؟:D

• Like
Reactions: Vonarian

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
درود بر شما.
امکان هست نکات منفی اندروید رو بفرمایید ؟ p:

Sent from my K00E using Tapatalk
بلی در مقایسه این ۲ تا بیشترین برتری اندرویید فقط منوی فارسی برای ایران و اپ های پایرت هست
البته تمام اینها تجربه شخصی بنده هست و نظر شخصیمه
کلا با هیچ اندروییدی جز نوت ۸ و ج ۷ پرو کار نکردم و اولین بار بود بعد ۱۰ سال یک گوشی اندرویید خریدیم که حتی به نیم ساعت نکشید
حقیقتا صفحه نمایش نوت ۸ از لحاظ اشباع رنگ عالشه شخصا خیلی خوشم اومد
اما پیچیدگی سیستم عامل!مخصوصا برای نوتیفیکیشن چراغ ال ای دی خیلی رو اعصابه
تو ایفون همه چیز سر جاشه
قبلا سنسور تاچ ای دی جلو گوشی بود منظورم ایفونهای نسل قبل و میدونستی چه خبره اما تو نوت ۸ سنسور رفته پشتش و در حد ایفون نیست واقعا نیست تستش کنید هی ایراد میده باید دقیق روش انگشت رو گذاشت و فشار داد هی ویبره!!
نوتیفیکیشن میرسه صفحه روشن نمیشه و چراغ ال ای دی یا فقط صدا یا always on هست
برعکس ایفون نوتیفیکیشن میرسه صفحه روشن میشه و میفهمی چه خبره و پیغامها مرتب و همون بخش پیغامی که برات میاد گرافیکش بهتره و قبل فهم تره اما اندرویید ساده و یک حالت خشک داره
یک حالتم داره که تو ایفون ۷ به بعد که گوشی رو بر میداری برون لمس کلیدی یا صفحه نمایش خودش روشن میشه اما تو نوت باید دکمه فشار بدی یا برنامه نصب کنی که خودش مصرف باتری رو میلره بالا و ایراداتی داره
سنسور فیس ای دی عالیه
واقعا اپل سنگ تموم گذاشته
اما نوت ۸ سنسور تاچ ای دی که عملا غیر قابل استفادس
تشخیص چهرشم تو تاریکی و بیشتر مواقع کار نمیکنه و باید پسورد رو وارد کرد
اسکن چشم هم بد نبود اما نه در حد فیس ایدی
Ios با تمام دستگاهای اپلم هماهنگه مخصوصا برای safari و بوک مارک ها و...
Icloud mail رو سامسونگ و اندرویید ساپورت نمیکنه کلی هم اپ هست اما همه مشکل دارن
بیشتر از همه اندرویید کیفیت برنامه هاش مثلا همین اینیستاگرام تفاوت فاهشی داره و از لحاظ گرافیکی و بک و اینا خیلی پیشو پا افتادس انگار سپردن که دس بهش نزنن و حالا عمدا اینطوری میکنن خدا عالمه
قلم کاربردی نیست و فقط در حد داشتنه
بیشتر برنامه ها رو نمیتونی به راحتی ایفون استفاده کنی مثلا باید میخوایی برگردی صفحه قبل از پایین با ناویگشن بار بزنی بره صفحه قبل !خود اون بک و دکمه های مجازیش اضافیو خیلی بده میتونست خیلی راحت و کاربردی باشه اما نیست
تقریبا سعی کردم بیشتر موارد رو بگم البته نظر شخصیمه

Vonarian

کاربر سایت
Jul 15, 2015
434
نام
اردشیر نهاوندی فرد
بلی در مقایسه این ۲ تا بیشترین برتری اندرویید فقط منوی فارسی برای ایران و اپ های پایرت هست
البته تمام اینها تجربه شخصی بنده هست و نظر شخصیمه
کلا با هیچ اندروییدی جز نوت ۸ و ج ۷ پرو کار نکردم و اولین بار بود بعد ۱۰ سال یک گوشی اندرویید خریدیم که حتی به نیم ساعت نکشید
حقیقتا صفحه نمایش نوت ۸ از لحاظ اشباع رنگ عالشه شخصا خیلی خوشم اومد
اما پیچیدگی سیستم عامل!مخصوصا برای نوتیفیکیشن چراغ ال ای دی خیلی رو اعصابه
تو ایفون همه چیز سر جاشه
قبلا سنسور تاچ ای دی جلو گوشی بودو میدونستی چه خبره اما تو نوت ۸ سنسور رفته پشتش و در حد ایفون نیست واقعا نیست تستش کنید هی ایراد میده باید دقیق روش انگشت رو گذاشت و فشار داد
نوتیفیکیشن میرسه صفحه روشن نمیشه و چراغ ال ای دی یا فقط صدا یا always on هست
برعکس ایفون نوتیفیکیشن میرسه صفحه روشن میشه و میفهمی چه خبره و پیغامها مرتب و همون بخش پیغامی که برات میاد گرافیکش بهتره و قبل فهم تره اما اندرویید ساده و یک حالت خشک داره
سنسور فیس ای دی بینخایت عالیه
واقعا اپل سنگ تموم گذاشته
اما نوت ۸ سنسور تاچ ای دی که عملا غیر قابل استفادس
تشخیص چهرشم تو تاریکی و بیشتر مواقع کار نمیکنه و باید پسورد رو وارد کرد
اسکن چشم هم بد نبود اما نه در حد فیس ایدی
Ios با تمام دستگاهای اپلم هماهنگه مخصوصا برای safari و بوک مارک ها و...
Icloud mail رو سامسونگ و اندرویید ساپورت نمیکنه کلی هم اپ هست اما همه مشکل دارن
بیشتر از همه اندرویید کیفیت برنامه هاش مثلا همین اینیستاگرام تفاوت فاهشی داره و از لحاظ گرافیکی و بک و اینا خیلی پیشو پا افتادس انگار سپردن که دس بهش نزنن و حالا عمدا اینطوری میکنن خدا عالمه
قلم کاربدری نیست و فقط در حد داشتنه
بیشتر برنامه ها رو نمیتونی به راحتی ایفون استفاده کنی مثلا باید میخوایی برگردی صفحه قبل از پایین با ناویگشن بار بزنی بره صفحه قبل !خود اون بک و دکمه های مجازیش اضافیو خیلی بده میتونست خیلی راحت و کاربردی باشه اما نیست
تقریبا سعی کردم بیشتر موارد رو بگم البته نظر شخصیمه

سپاس از زمانی که گذاشتین.
Always on display که خب دل به خواه هست.
خب پیچیدگی،باید زمان گذاشت،من خودم الآن از ZenUI ایسوس نمیتونم به miui,wiz touch و اندروید خام برم چون واقعا کلافه میشم.
شما هم همینطور هستین.آدم بعد یه محیط معمولی و ساده بره به یه محیط پیچیده و Customized قطعا سر در گم میشه.
البته این هم بگم iOS مشکل بک و هوم و ریسنت داره،الآن شما بخوای بک بزنی باید دستو ببری بالا سمت چپ،اما توی اندروید خیلی ساده پایین صفحه میزنی.
حالت One hand mode در ZenUI هم خودش چیز عالی ای هست.
صفحه نمایش ها داره بزرگ میشه و نسبت ها هم ماشاالله... .برای همین فعال کردن این حالت میتونه صفحه نمایش رو کوچک کنه و یک جور هایی صفحه نمایش میشه از ۵ اینچ به کوچکتر.
در کل هر یک مزایایی دارند و نمیشه گفت بد یا خوب.
موفق باشید.

Sent from my K00E using Tapatalk

• Like
Reactions: all4u

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر