Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
سم اسماعیل و دوتا از ادیتورهای IndieWire دور هم نشستند و درمورد بهترین سریال سال 2017 صحبت کردند. سم اسماعیل و یکی از ادیتورها بر سر اول یا دوم بودن Twin Peaks و The Leftovers اختلاف نزر داشتند و ادیتور دوم هم The Handmaid's Tale رو بهترین سریال سال می‌دونست. هرکدوم دلایل خودشون رو آوردند. فقط بیاید ببینید سم اسماعیل چه دفاع جانانه‌ای از Twin Peaks: The Return می‌کنه :D چندین برابر بیشتر از قبل ازش خوشم اومد :D

Best TV Show 2017 Sam Esmail.mp3

پ.ن: برای خودم این پادکست خیلی جالب بود (که هنوز تمومش هم نکردم)؛ چون TP: The Return و فصل 3 Leftovers بهترین‌ سریال‌هایی هستند که من توی سال 2017 دیدم. The Return که برای من بالاتر از فصل 2 The Leftovers قرار گرفت و بهترین سریالی شد که تاحالا دیده‌ام. مشتاق شدم The Handmaid's Tale رو هم ببینم ولی با این تعاریف، بعید می‌دونم که در سطح دو سریال ذکر شده، باشه.

منتقدان و روزنامه نگاران ، سریال های Twin Peaks و Leftovers رو بهترین سریال های 2017 می دانند. اما سوال اینجاست را که با این همه تمجید و تعریف از این سریال ها، در فصل جوایز موفق نبودند؟ چرا Handmaid's Tale بیشتر از این دو تحویل گرفته شده است؟ چرا فقط Leftovers با فیلم نامه قوی در فصل سوم، چرا فقط در بخش Best Drama Epsiode نامزد شده است؟

فصل جوایز به مراتب با نظر منتقدان به شدت فرق میکند، به خصوص در بخش سریال. قطعا ضعیف بودن فصل های ابتدایی لفت اورز روی فصل سوم تاثیر گذاشته شده تا همچنان زیاد تحویل گرفته نشه. مثل خیلی از سریال ها (Friends و Person Of Interest یا Peaky Blinders) به همین طریق قربانی شده اند و تویین پیکس هم امسال به عنوان یک مینی سریال شناخته میشه، قطعا در میان مینی سریال های دیگر به خصوص Big Little Lies و Godless گمشده و به همین دلیل فصل جوایز به شدت به دنبال سریال های جدید و نوآوری هستند. همانطور که سرگذشت ندیمه خیلی مورد توجه قرار گرفت. امسال خیلی فصل خوبی برای سریال ها بود که بعضیاشون خیلی بی لطفی شد. به طور مثال سریال Sneaky Pete اصلا مورد توجه واقع نشد در حالیکه امتیاز کامل Rotten Tomatoes از آن خود کرد. مایندهانتر هم که همه فکر میکردند که جاناتان گروف نامزد می شود، اصلا مورد توجه قرار نگرفت. اما بر عکس، شما در لیست بهترین سریال از نظر منقدان، سریال Ozark را نمی بینید اما اوزارک نامزد SAG و WGA شده است.
gzoj_232132.png

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,820
نام
U-N-3-S
همینجوری الکی زدم hbo.. دیدم داره دکستر میده از اول تا آهنگ فوق‌العاده تیتراژ پایانیش رو بدون پلک زدن نگاه کردم.. سیزن 4 بود فکر کنم.. چقد این سریال خوب بود اخه.. چقدر بازیگرا عالی بودن..
بدشانسیس این بود با برکینگ بد هم زمان شد.. دوست دارم همش یادم بره دوباره ببینمش بارها و بارها.. حیف که فصل اخرو رو هوا ساختن.. وگرنه پتانسیل تبدیل شدن به بهترین اثر هنری تاریخ داشت برای من..
خبری از بازیگراش هم نیست..
پیشنهاد میکنم اگه ندیدین دکستر رو حتما حتما ببینید 5 فصل اول با روح روان آدم بازی میکنه..

Sir Ryan Giggs

کاربر سایت
Oct 19, 2008
585
همینجوری الکی زدم hbo.. دیدم داره دکستر میده از اول تا آهنگ فوق‌العاده تیتراژ پایانیش رو بدون پلک زدن نگاه کردم.. سیزن 4 بود فکر کنم.. چقد این سریال خوب بود اخه.. چقدر بازیگرا عالی بودن..
بدشانسیس این بود با برکینگ بد هم زمان شد.. دوست دارم همش یادم بره دوباره ببینمش بارها و بارها.. حیف که فصل اخرو رو هوا ساختن.. وگرنه پتانسیل تبدیل شدن به بهترین اثر هنری تاریخ داشت برای من..
خبری از بازیگراش هم نیست..
پیشنهاد میکنم اگه ندیدین دکستر رو حتما حتما ببینید 5 فصل اول با روح روان آدم بازی میکنه..

واقعا هم که دکستر دیگه تکرار نمیشه ، تو همون قسمت اول کار خودش رو میکنه و تبدیل میشه به چیزی که نمیتونی ازش دل بکنی ، خاطره خنده داری که از سریال دکستر دارم مربوط میشه به پسر دایی خودم که تقریبا اواخر دوران نوجوانی هست و احتمالا بهترین دوران سریال دیدن هست ، این آقا تا حالا ۱۰ بار دکستر رو دیده ولی قسمت آخر رو نگاه نمیکنه :) که دوباره از اول بتونه ببینه .

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
واقعا هم که دکستر دیگه تکرار نمیشه ، تو همون قسمت اول کار خودش رو میکنه و تبدیل میشه به چیزی که نمیتونی ازش دل بکنی ، خاطره خنده داری که از سریال دکستر دارم مربوط میشه به پسر دایی خودم که تقریبا اواخر دوران نوجوانی هست و احتمالا بهترین دوران سریال دیدن هست ، این آقا تا حالا ۱۰ بار دکستر رو دیده ولی قسمت آخر رو نگاه نمیکنه :) که دوباره از اول بتونه ببینه .
قسمت اخر براش تعریف کن شاید بیخیال دیدن دوباره دکستر شد و سراغ سریال دیگه رفت :D
#West_World :-"

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,391
نام
سپهر
قسمت اخر براش تعریف کن شاید بیخیال دیدن دوباره دکستر شد و سراغ سریال دیگه رفت :D
#West_World :-"

سریال دکستر تموم شده است و منظورش آخرین قسمت سریال بوده. وست وردی که شما میگین، اون قسمت آخر سریال نبوده و فقط یک فصلش اومده. پس نمیشه جز این دسته قرارش داد. کلا در ادوار تاریخ، سریال BreakingBad# بهترین قسمت آخر را دارد که به مدت 80 دقیقه شما را میخکوب می کند. البته میدانم که قبلا بریکینگ بد را سریال متوسطی خواندید و شاید مورد پسند شما به خصوص قسمت پایانی قرار نگیرد. اما به نظرم این سریال ها، با بهترین شکل موجود به پایان رسیده اند:

1- Felina - Breaking Bad
2-Return 0-Person Of Interest
3-Person To Person-Mad Men
4-He Must Be-Hand Of God
5- Made In America - The Sopranos (حسرت اون سکانس پایانی رو میخورم!)
6-Homecoming-Godless

آخرین ویرایش:

Forgotten

Legend of Death
کاربر سایت
Sep 20, 2012
164
سریال دکستر تموم شده است و قسمت آخر آن به نام Final Episode نامیده می شود اما وست ورد که فقط یک فصل آمده، قسمت آخر فصل اولش را Season Finale میگن. پس وست ورد را نمیشه یک قسمت آخر دانست. کلا در ادوار تاریخ، سریال BreakingBad# بهترین قسمت آخر را دارد که به مدت 80 دقیقه شما را میخکوب می کند. البته میدانم که قبلا بریکینگ بد را سریال متوسطی خواندید و شاید مورد پسند شما به خصوص قسمت پایانی قرار نگیرد. اما به نظرم این سریال ها، با بهترین شکل موجود به پایان رسیده اند:

1- Felina - Breaking Bad
4-He Must Be-Hand Of God
6-Homecoming-Godless
wtf? :|

• Like
Reactions: Squidward

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,477
نام
آرش
سریال دکستر تموم شده است و قسمت آخر آن به نام Final Episode نامیده می شود اما وست ورد که فقط یک فصل آمده، قسمت آخر فصل اولش را Season Finale میگن. پس وست ورد را نمیشه یک قسمت آخر دانست. کلا در ادوار تاریخ، سریال BreakingBad# بهترین قسمت آخر را دارد که به مدت 80 دقیقه شما را میخکوب می کند. البته میدانم که قبلا بریکینگ بد را سریال متوسطی خواندید و شاید مورد پسند شما به خصوص قسمت پایانی قرار نگیرد. اما به نظرم این سریال ها، با بهترین شکل موجود به پایان رسیده اند:

1- Felina - Breaking Bad
4-He Must Be-Hand Of God
6-Homecoming-Godless
چنین نظراتی همیشه subjective هستند و هرکسی نظر خودش رو داره ولی برای من پایان Person of Interest از هر پایان دیگه‌ای که دیدم با اختلاف بهتره. پایان Breaking Bad هم عالی بود و والتر وایت رو همون قهرمانی که بود، برامون نگه‌داشت. Godless ولی خودش که صرفا خوب بود و پایانش هم آن‌چنان چیز خاصی نبود.

پ.ن: من پایان The Leftovers رو هم خیلی دوست داشتم؛ بیشتر از این نظر که هیچ جوره فکر نمی‌کردم لیندلوف بتونه سریال رو خوب جمع کنه ولی فوق‌العاده این کار رو کرد.

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
504
من خودم هنوز پایان در حد The Shield ندیدم. شاید این حرفم اغراق بنظر بیاد، ولی درکل فصل هفتم یا بهتره بگم فصل پایانی شیلد، بالاترین حد کیفیت تلویزیون بود و هنوز چیزی به اون اعجاب‌انگیزی ندیدم :D

پایان‌های POI، The Leftovers، Justified هم از پایان‌های عالی و موردعلاقه‌ی من‌ـه.

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
504
اخیراً سریال The Marvelous Mrs. Maisel رو دیدم. جدای از داستان جذاب و فضاسازی عالی‌ـش، بازی نقش اول‌ـش فوق‌العاده‌ست و Rachel Brosnahan بالاخره موقعیت موردنظر گیرش اومد تا پتانسیل خودش رو آزاد کنه. اگه به دهه‌ی 50 آمریکا علاقه دارید، امتحان‌ـش کنید؛ قبل از پخش هم برای فصل دوم تمدید شد. فقط خیلی دیالوگ‌محوره، اینم درنظر داشته باشید :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: amir72

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
Black Mirror Season 4
خیلی جالبه دنیایی رو خلق کردن که در عین بی ربطی داستان هاش به هم خیلی ربط دارن ! در واقع هر قسمت برا خودش یـ داستان جداگونه داره ولی همشون تو یـ دنیای یکسان اتفاق میفتن تو تایم لاین های مختلف ! شاید سریال اشاره خاصی رو این مورد نکنه ولی همش میخواد دنیای تاریک آینده رو نشون بده که تکنولوژی های بکار برده داخلش به هم ربط داره ....
Balck Mirror S04E01
بعله "King of Space" :)) چند وقتی دلم برا صداش تنگش شده بود که اخر سریال به صداش مزین شد ...

98851734234984933416.jpg

آخرین ویرایش:

3RFAN

کاربر سایت
Jul 6, 2014
84
نام
ERFAN
peaky blinders فصل چهارشو دیدم ...
و خداییش از سه فصل اول هم بهتر بود لعنتی ...
خیلی خوب بود
یعنی تا این ارتور بمیره و زنده شه :nomouth:سکته ناقصو زدم

• Like
Reactions: MOEIN MPM

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
549
فصل چهار شرلوک رو چند وقت پیش دیدم. افت محسوسی نسبت به فصلهای قبلی داشت. به نظرم فصل 2 با فاصله از بقیه فصلها بهتره، و Scandal in Belgravia قطعا بهترین اپیزودی هست که تو دو سه سال اخیر دیدم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر