Cemu | Wii U Emulator

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
اول اینکه من نسخه ی CorePack با اخرین مخلفات (Cemu و DLC های بازی) رو نصب کردم توی منو رو 60 قفله ولی توی بازی رو 30 فرم قفل میشه تا 15 هم بعضا افت فرم دارم 1060 و 16 گیگ رم + Core i5 6400 با اینکه شیدر کش 8500 تایی روش اجرا میشه (کلی پدر سیستم دراومد تا نصب شد) ولی بازم لگ دارم چه کنم ؟
شما نکاتی که تو این دو لینک نوشته شده اعمال کنید و خبرشو بدید:
Cemu Zelda FPS Guide • r/cemu
FPS boost tip. • r/cemu

سیستمم زیاد قوی نیست
رم ۴ گیگ
cpu amd phenom II x4 965 3.40 ghz
radeon hd 6750
win 10
گرافیک پک هم با پایین ترین رزولیشن ریختم جواب نداد.
داخل منو ۵۰ تا ۶۰ فریم داره ولی داخل بازی بعد از اون نور اول یک دفعه افت فریم تا یک دارم بعد مه بازی شروع میشه تا ۱۵ فریم دارم فقط تکسچیر ها همه بهم ریخته هست
شما رمتون پایینه. حداقل حداقل رم 6 لازم دارید.
pagefile ویندوزتون رو تا میتونید زیاد کنید (البته همین الانشم از pagefile استفاده کرده رفته تو بازی) و اگه هم امکانشو دارید رمو حداقل 8 گیگش کنین
گرافیک پک ها هم همه رو غیر فعال کنید جز No Aniti-Alisaing - FPS++-Adjustable Bloom
ایضا شما هم نکاتی که تو اون دو لینک بالا تو همین پست هست رو انجام بدید علاوه به اینایی که گفتم

ویرایش: این بازی و کلا شبیه ساز با amd مشکلاتی داره. ولی برای زلدا یه سری گرافیک پک هست نوشته amd اونا رو حتما بگیرید فعال کنید. من کارتم amd نیست و نمیدونم چه مشکلاتی دقیقا پیش میاد ولی با گرافیک پک هایی که برای کارتهای amd هست میدونم حل میشه.

یه نکته مهم هم اینکه تو این شبیه ساز پایین اوردن رزولوشن فقط یه زمان تو بهتر اجرا شدن بازیها تاثیر داره اونم زمانیه که همه سیستم شما اوکی باشه (سی پی یو، گرافیک و رم در حد مورد نیاز باشه) و کارت گرافیکتون ضعیف باشه. غیر از این هیچ تاثیری نداره و چه 480 بذارید چه 4K فرقی نمیکنه.

آخرین ویرایش:

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
607
با سلام
من بازی breath of the wild را از سایت top 2 download دانلود کردم که اپدیت ورژن ۱ هم همراهش بود ولی زمانی که title key مربوط به هر ریجنی را وارد میکنم قبول نمیکنه . کسی لطف میکنه راهنماییم کنه ؟

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
خب تو ورژن 1.11.3 که اول ژانویه سال جدید ریلیز شد سازنده های شبیه ساز استفاده از هسته های دیگه تو سی پی یو های چند هسته ای که همه مدت ها منتظرش بودن رو به عنوان هدیه کریسمس دادن. تا قبل از این اگه اشتباه نکنم شبیه ساز فقط از یه هسته استفاده میکرد. البته هنوز حالت های اضافه شده ناپایدارن و تا سه هسته هم ساپرت میشه ولی درآینده به طور حتم بهتر میشه و اینکه واقعا از لحاظ فریم دادن شبیه ساز از این رو به اون رو شده.

• Like
Reactions: ce7en44 and raya2

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,075
نام
محمد علی
برای من که i7-7700k دارم، حالت دو هسته ای از سه هسته ای بهتر جواب میده. ظاهراً حالت سه هسته ای برای کسانی خوبه که cpu یی دارن که بیشتر از 4 هسته داره.

• Like
Reactions: raya2

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,643
نام
سهيل
الان بهترین راه حل برای اجرای Bayonetta 2 چیه؟که هم تکسچرها خب دیده شه.هم صدا کم مشکل باشه و هم فریم خوب باشه.

به خصوص تکسچر ها.چون صدا و فریم تو 11.3 خیلی بهتر شده.مونده فقط تکسچرها

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
الان بهترین راه حل برای اجرای Bayonetta 2 چیه؟که هم تکسچرها خب دیده شه.هم صدا کم مشکل باشه و هم فریم خوب باشه.

به خصوص تکسچر ها.چون صدا و فریم تو 11.3 خیلی بهتر شده.مونده فقط تکسچرها
آخرین گرافیک پک هاش رو تست کنید

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,149
نام
∂αнмα
منبعش اینجاست، تا حالا توجه نکرده بودم بایونتا 2 هم گرافیک پک داره یا نه، الان چک کردم فقط یکی تو پوشه Source بود، عجیبه.
این دو روش رو یه امتحانی بکنین:
Cemu Zelda FPS Guide • r/cemu
FPS boost tip. • r/cemu
من از این سورس گرفتم 4K شصت فرم دارم B2 رو بازی میکنم فقط مشکل عجیب صدا رو دارم صدا تو کات سینس ها عقب میوفته بعضی موقع ها هم یـ لگ ریز میگیره و دائم صدا تکرار میشه ....

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
Code:
https://www.youtube.com/watch?v=yHbF4SXzRBc
این ویدیو رو ببینید همه چیز رو توضیح داده. (ربات مستقیم کننده ویدیوهای یو تیوب تو تلگرام هم اگه خواستید که راحت بگیریدش بدون فی..لتر: @iVideoBot)
لینک های مورد نیازم اگه خواستید تو توضیحات همون لینک یو تیوب موجودن.

پ.ن: دیدن این ویدیو برای تمام کسایی که میخوان بازی رو روی PC اجرا کنن و درمورد شبیه ساز و دانلود فایلهای لازم و کارایی که باید کرد و... نمیدونن توصیه میشه.
داداش من این ویدیو رو دیدم بازیو تونستم اجرا کنم اما نسخه بازیم ورژنش اولی هست 1.1.0 و الان با cemu 1.11.3 بازیو اجرا کردم
ولی یکسری مشکلات دارم ، مثلا هربار از بازی بیام بیرون شیدرکش اولش بارگذاری میشه هرچند نسبت به دفعه اول زودتر انجام میشه اما اذیت میکنه
دوم اینکه گرافیک پکو فعال کنم بازیم افت فریم پیدا میکنه همرو یکی یکی امتحان کردم و آخرین ورژن پک هست
جالبیش اینجاس بدون گرافیک پک بازیم نزدیک 30 فریم اجرا میشه اما یکم لگ دارم تو محیط
میخوام بدونم بازیو آپدیت کنم مشکل حل میشه یا با این سیستمی که دارم فرقی به حالم نمیکنه؟
سیستمم اینه
cori3 4130
ram 8
gtx550ti
win7 64bit

آخرین ویرایش:

dizzy

کاربر سایت
Dec 24, 2017
607
ظاهرا باگ خود امولاتور هستش که هنوز برا این بازی پا بر جاست ...
بله من هم این مشکل را دارم که گاهی اوقات صدا گیر میکنه و مدام تکرار میشه به طوری که مجبورم emulator. را ببندم و از اول اجرا کنم . امیدوارم تو نسخه های بعدی برطرف بشه چون خیلی وقت هستش که این مشکل هست

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,870
من از این سورس گرفتم 4K شصت فرم دارم B2 رو بازی میکنم فقط مشکل عجیب صدا رو دارم صدا تو کات سینس ها عقب میوفته بعضی موقع ها هم یـ لگ ریز میگیره و دائم صدا تکرار میشه ....

من بایونتا 2 بازی نکردم، فکر کنم این ایراد صدا که میگین خاص این بازی باشه نه شبیه ساز چون تو زلدا BotW اصلا چنین مشکلی با صدا نداشتم
در مورد لگ هم کارایی که تو همین پست پایینتر نوشتم یه امتحان کنین ببینین بهتر میشه یا نه
داداش من این ویدیو رو دیدم بازیو تونستم اجرا کنم اما نسخه بازیم ورژنش اولی هست 1.1.0 و الان با cemu 1.11.3 بازیو اجرا کردم
ولی یکسری مشکلات دارم ، مثلا هربار از بازی بیام بیرون شیدرکش اولش بارگذاری میشه هرچند نسبت به دفعه اول زودتر انجام میشه اما اذیت میکنه
دوم اینکه گرافیک پکو فعال کنم بازیم افت فریم پیدا میکنه همرو یکی یکی امتحان کردم و آخرین ورژن پک هست
جالبیش اینجاس بدون گرافیک پک بازیم نزدیک 30 فریم اجرا میشه اما یکم لگ دارم تو محیط
میخوام بدونم بازیو آپدیت کنم مشکل حل میشه یا با این سیستمی که دارم فرقی به حالم نمیکنه؟
سیستمم اینه
cori3 4130
ram 8
gtx550ti
win7 64bit
اول از همه تو تب بالای شبیه ساز برید به CPU>Mode
و Triple Core رو تیک بزنید

تو Debug>Precompiled Shader cache هم چک کنید تیک Enable خورده باشه

تو Debug>MM Timer Accuracy چک کنید روی 1ms باشه

تو Debug>Custum Timer رو QPC و 1x Speed بذارید

یه نکته مهم هم که فکر کنم خودتون بدونید این که GPU Buffer Accuracy رو حتما low بایستی بذارید

بعد لود شدن شیدر کش چقدر زمان میبره؟ شیدر کشتون 9k هست دیگه؟ اگه تو منوی دیباگ اون تنظیم شیدر کش که گفتم رو فعال کرده باشید کار بیشتری نمیشه انجام داد جز اینکه پوشه شبیه ساز رو روی SSD یا رم (متدش رو تو همین تاپیک گذاشتم-روی رم میریزید دقت کنید آپدیتی چیزی تو پوشه شبیه ساز نباشه حجمش از 700-800 مگ بیشتر شه) بریزید.
ریختن آپدیت های بازی هم بازی رو از لحاظ تکنیکی بهتر میکنه و اجراش به شبیه ساز و سیستم بستگی داره
title key بازی ها رو کجا باید وارد کرد؟

فکر کنم تو پوشه gameProfiles خود شبیه ساز باشن از قبل

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ce7en44

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر