سوالات، مشکلات و بحث در مورد Nintendo Switch

Donger

کاربر سایت
Apr 14, 2015
1,576
NintendoSwitchLogo_svg.png

از این تاپیک ها برای همه کنسول ها داریم
توی این تاپیک سوالات و مشکلاتتون رو در مورد کنسول Switch مطرح کنید
مطلبی هم هست بگید :D

مشکلات تایید شده توسط نینتندو:

1- قطع شدن Joy-Con سمت جپ

Joy-Con سمت چپ ارتباط وایرلس خود را با کنسول از دست می دهد، این مشکل از سمت نینتندو تایید شده اما هنوز راهکار قطعی ای برای آن ارائه نشده
راه حل موقت برای حل این مشکل، نزدیک شدن به کنسول، عدم استفاده از Skin های Joy-Con، عدم قرار دادن گوشی موبایل و وسایلی که امواج الکترومغناطیس تولید می کنند در نزدیکی Joy-Con در زمان استفاده می باشد.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل این است که آنتن Joy-Con سمت جپ بر روی برد قرار دارد اما برای Joy-Con سمت راست یک آنتن مجزا در داخل آن تعبیه شده است.
راهکار های ابداعی کاربران باز کردن Joy-Con و تغییرات در بخش آنتن Joy-Con با لحیم برد می باشد.

2- پیکسل سوخته

صفحه نمایش برخی از کنسول ها دارای پیکسل سوخته هست.
نینتندو این مورد رو طبیعی می دونه و طبق اطلاعات مندرج در وب سایت نینتندو چند پیکسل سوخته معمولا در LCD ها دیده می شن و از نظز نینتندو این مورد، مورد خاصی نیست!!!

مشکلات گزارش شده توسط کاربران:

1- خط و خش انداختن داک بر روی صفحه نمایش

مشکلاتی توسط کاربران گزارش شده که صفحه نمایش کنسول بعد از چندین بار ورود و خروج به داک، خط و خش بر می دارد.
برای جلوگیری از بروز خط و خش می توان با قرار دادن دستمال میکروفایبر در بخش جلویی داک مانع تماس مستقیم صفحه نمایش با بدنه داک شد و به این ترتیب از خط و خش جلوگیری کرد.
همچنین راهکار دیگر استفاده از محافظ صفحه های Glass هست.
UPDATE1: به نظر این مشکل به دلیل خم بودن جلوی داک هست.
برخی از داک ها در بخش جلویی خودشون خمیدگی دارند و صاف نیستند.

2- مشکلات باند وایرلس 2.4Ghz

این باند که در حال حاضر محبوب ترین باند فرکانسی وایرلس می باشد، با مشکلاتی در کنسول سویچ مواجه هست.
کاربران گزارشاتی مبنی بر قطعی و وصلی وایرلس، عدم اتصال به وایرلس و کندی سرعت وایرلس در این باند گزارش کرده اند.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل وجود ندارد و استفاده از باند 5Ghz (که نیاز به پشتیبانی مودم/روتر/اکسس پوینت شما از این باند را دارد) توصیه می گردد.

مشکلات گزارش شده با فراوانی کم و به صورت نادر: (عموما توسط یک کاربر گزارش شده اند)

1- صفحه آبی مرگ

صفحه نمایش کنسول بعد از روشن شدن صفحه آبی به نمایش در می آورد.
در حال حاضر راهکاری برای این مشکل نیست

2- صفحه نارنجی مرگ

صفحه نمایش در زمان کار ناگهان به رنگ نارجی در میاید.
راهکار این مشکل ریست کردن کنسول با نگه داشتن دکمه پاور است.

3- رنگ صفحه نمایش

رنگ صفحه نمایش به زردی و یا قرمزی متمایل است.
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

4- پریدن صفحه نمایش

صفحه نمایش در زمان بازی به صورت مکرر پرش پیدا می کند، اصطلاحا Flicker
در حال حاضر راهکاری برای حل این مشکل نیست

آخرین ویرایش:

vdiablov

کاربر سایت
Jul 4, 2013
17
دوستان من تازه کنسول گرفتم در طول روز خیلی کم استفاده میکنم برای مواقعی که استفاده نمیکنم روی حالت sleep modeباشه بهتره یا turn offکنم؟
سلام، مبارک باشه، نه نیازی نیست کامل خاموش کنید، یکی از خوبی های این کنسول برای من همینه، مخصوصا اینکه وقتایی که میشه وسط بازی می برم sleep mode و ادامه بازی رو چند ساعت بعد میکنم.

• Like
Reactions: mikael1026

amirhkk

کاربر سایت
Aug 6, 2008
251
با سلام به دوستان
من میخواستم نظر دوستان رو در مورد خرید سویچ بدونم با توجه بازی هایی که در حال حاظر داره آیا ارزشش رو داره ؟
من هم پی اس ۴ هم ایکس رو دارم به نظر شما میتونه من رو راضی کنه ؟

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
با سلام به دوستان
من میخواستم نظر دوستان رو در مورد خرید سویچ بدونم با توجه بازی هایی که در حال حاظر داره آیا ارزشش رو داره ؟
من هم پی اس ۴ هم ایکس رو دارم به نظر شما میتونه من رو راضی کنه ؟
اگه از بازياي شرقي خوشتون مياد و مثل يه عده فقط دنبال بازياي با گرافيك بالا اما بدون محتوا نيستيد١٠٠٪؜ ارزش خريد داره
و اگه منظورتون اينه كه فكر ميكنيد بازياش كمه يه نگاه به بازياي منتشر شده تو يكي دو سال اول ps4 وxb1 بندازيد اكثرا ريمستر هستن و انحصارياي خيلي خوبي نداشتن درحالي كه هنوز يك سال از انتشار سويچ نگذشته كلي انحصاري فوق العاده داشته دركل از نظر بازي مطمئن باشيد كمبودي نداره

• Like
Reactions: all4u and amirhkk

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
دوستان موقع بازی کردن زلدا یا ماریو کارت چقدر مصرف باتری دارید؟
هنوز اين دوتارو نگرفتم ولي زلدا تو تمام تستاي باتري سويچ هست ميانگينش ٣ ساعته
اگه زياد از حالتاي غير از داك استفاده ميكنيد پيشنهاد ميكنم يه پاور بانك بخريد با خيال راحت بازي كنيد

• Like
Reactions: ps34 and all4u

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
اگه زياد از حالتاي غير از داك استفاده ميكنيد پيشنهاد ميكنم يه پاور بانك بخريد با خيال راحت بازي كنيد
ممنون از راهنماییتون بلی اتفاقا دارم گفتم شاید باتریشو خراب کنه
کلا این باتریش شدید میره رو اعصاب.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• Like
Reactions: ps34

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,277
نام
مهدی
پاور بانک توی مرور زمان خرابش نمیکنه باتری رو؟

• Like
Reactions: all4u

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
پاور بانک توی مرور زمان خرابش نمیکنه باتری رو؟
فكر نميكنم مشكلي به وجود بياره باتريش مثل باتري گوشي هست من چند ساله از پاوربانك رو گوشيم استفاده ميكنم مشكلي نداشتم
تنها چيزي كه شنيدم ممكنه مشكل به وجود بياره سيم بي كيفيت هست كه سيماي خوب هم راحت توي سايتايي مثل ديجي پيدا ميشن

• Like
Reactions: all4u and ps34

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
فكر نميكنم مشكلي به وجود بياره باتريش مثل باتري گوشي هست من چند ساله از پاوربانك رو گوشيم استفاده ميكنم مشكلي نداشتم
تنها چيزي كه شنيدم ممكنه مشكل به وجود بياره سيم بي كيفيت هست كه سيماي خوب هم راحت توي سايتايي مثل ديجي پيدا ميشن
الان این باتریش خراب شه میشه تعویضش کرد؟اصلا جایی دیدید بفروشن؟

Donger Reborn

کاربر سایت
Mar 21, 2017
1,414
الان این باتریش خراب شه میشه تعویضش کرد؟اصلا جایی دیدید بفروشن؟

باید پشت کنسول باز بشه باتریش عوض بشه
باتریش به صورت رسمی برای فروش نیست، فقط خود نینتندو با دریافت هزینه، باتریش رو عوض می کنه (البته همیشه Spare-Part ها یک جورایی توی بازار پخش می شن بالاخره، مثلا لنز PS4 هم سونی به صورت رسمی پخش نمی کنه توی بازار ولی هست اما خوب باتری سویچ توی بازار ایران نیست و بعبد هم بدونم بیاد)

• Like

all4u

کاربر سایت
Jan 17, 2008
5,173
باید پشت کنسول باز بشه باتریش عوض بشه
باتریش به صورت رسمی برای فروش نیست، فقط خود نینتندو با دریافت هزینه، باتریش رو عوض می کنه (البته همیشه Spare-Part ها یک جورایی توی بازار پخش می شن بالاخره، مثلا لنز PS4 هم سونی به صورت رسمی پخش نمی کنه توی بازار ولی هست اما خوب باتری سویچ توی بازار ایران نیست و بعبد هم بدونم بیاد)
خوب بیچاره شدیم دیگه!!!
اقا بادقت باتریشو باید استفاده کنیم!

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,084
خوب بیچاره شدیم دیگه!!!
اقا بادقت باتریشو باید استفاده کنیم!
زياد جاي نگراني نداره محصولات نينتندو به اين راحتي چيزيشون نميشه تو همين تست سويچ طرف نيم ساعت داشت زور ميزد جوي كان متصل به كنسولو بشكنه تهش فقط پيچاش از جاش كنده شد
باتريش هم به اين راحتي به مشكل نميخوره يه سيم با كيفيت استفاده كنيد كافيه

• Like

vayne solidor

کاربر سایت
Jan 12, 2007
1,966
نام
حسین
اقا یک سوال ، زلدا یا ماریو ، موقع اجرا میگن اپدیت کن ولی میشه بازی رو ران کرد هم اپدیت کرد ! مشکلی پیش نمیاد ؟
زلدا را میشه اما ماریو تا اپدیت اولو انجام ندید اصلا نمیزاره برید تو بازی البته حجمش خیلی کمه

• Like
Reactions: just_p30

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,736
زياد جاي نگراني نداره محصولات نينتندو به اين راحتي چيزيشون نميشه تو همين تست سويچ طرف نيم ساعت داشت زور ميزد جوي كان متصل به كنسولو بشكنه تهش فقط پيچاش از جاش كنده شد
باتريش هم به اين راحتي به مشكل نميخوره يه سيم با كيفيت استفاده كنيد كافيه

امروز با پاور بانک شارژش کردم ببینم چی به چیه ، خیلی راحت بدون هیچ مشکلی شارژ شد.به نظر نمیاد مشکلی به وجود بیاد.
رفتم توی چندتا سورس هم تحقیق کردم و خوندم ، همه گفته بودن هیچ مشکلی به وجود نمیاره ، فقط گفته بودن یکی سعی کنین پورت یو اس بی سی ساپورت کنه (سریعتره از یو اس بی ای) شارژ می کنه (حداقل 15%) ، یکی ظرفیتش بالا باشه که حداقل بتونین دو سه بار فول شارژ کنین (خوده کنسول نزدیک 4300 عه یعنی با پاور 10000 تا می تونین دوبار فولش کنین) و از همه مهمتر ولتاژ پاوربانک تقریبا نزدیک 5 باشه که دستگاه خراب نشه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر